АФК Хасково (Хасково)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Динамо.

Хроника: В Хасково през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: СП 24 (1924 г. - след обединение на Сокол и Пантера), Ботев, Левски, България (1927 г. - след обединение на СП 24 и Родопец) и др. След 1944 г. стартират множество реформи. Създадени са физкултурни дружества, най-известни от които са Родина и Спартак. През 1947 г. те са обединени под името Динамо. От есента на 1949 г. в града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Торпедо, Червено знаме, ДНВ (от 1952 г. - ДНА, от 1956 г. - СКНА) , Спартак и др. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Ашика, което в края на годината приема името Димитър Канев. В 1972 г. то е преименувано на Хасково. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. Преди пролетта на 2010 г. Хасково напуска първенството на ЮИ "В" АФГ и изпада в областната футболна група, но в нея през следващата състезателна година продължава да участва единствено дублиращият отбор на клуба - Хасково ІІ. Той наследява представителния отбор и детско-юношеската школа и започва участие в различните първенства от негово име. Преди сезон 2012/13 е преименуван на Хасково 2009.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: червено-белите.

Адрес: Хасково 6300.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1981/82 г. (като Хасково).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1983/84 г. (като Хасково).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2004/05 г. (като Хасково).

АФК Хасково (Хасково)

"А" ОГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
31.08.2019 17:30 1 кръг Д Раковски (Ивайловград) 12:0
08.09.2019 17:00 2 кръг Г Любимец 2018 (Любимец) 5:0
15.09.2019 17:00 3 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 4:0
22.09.2019 17:00 4 кръг Г Стамболово (Стамболово) 3:0
29.09.2019 16:00 5 кръг Д Свиленград 1921 II (Свиленград) 3:0
06.10.2019 16:00 6 кръг Г Топлика (Минерални бани) 4:0
13.10.2019 16:00 7 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 6:1
19.10.2019 16:00 8 кръг Г Герганин извор (Бисер) 4:2
02.11.2019 14:30 9 кръг Д Извор (Горски извор) 4:1
09.11.2019 14:30 10 кръг Г Марица (Симеоновград) 2:0
16.11.2019 14:30 11 кръг Д Меричлери 2017 (Меричлери) анл.
- 12 кръг Г Раковски (Ивайловград) -:-
- 13 кръг Д Любимец 2018 (Любимец) -:-
- 14 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) -:-
- 15 кръг
почива
- 16 кръг Г Свиленград 1921 II (Свиленград) -:-
- 17 кръг Д Топлика (Минерални бани) -:-
- 18 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) -:-
- 19 кръг Д Герганин извор (Бисер) -:-
- 20 кръг Г Извор (Горски извор) -:-
- 21 кръг Д Марица (Симеоновград) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 АФК Хасково (Хасково) 9 9 0 0 44:4 27
2 Извор (Горски извор) 9 6 1 2 27:11 19
3 Герганин извор (Бисер) 9 5 3 1 15:8 18
4 Хеброс 1921 (Харманли) 9 5 2 2 25:11 17
5 Свиленград 1921 II (Свиленград) 9 5 2 2 20:10 17

АФК Хасково (Хасково)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2019 12:00 1 кръг Г Левски (Карлово) 2:5
26.09.2019 16:00 2 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 2:2
12.12.2019 14:00 3 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
10.10.2019 15:00 4 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 6:3
08.12.2019 11:30 5 кръг Д Брестник 1948 (Брестник) 6:0
24.10.2019 16:00 6 кръг Г Марица (Милево) 6:0
30.10.2019 14:00 7 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 5:2
07.11.2019 14:00 8 кръг Г Сокол (Марково) 0:3
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 11 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 13 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 14 кръг Г Брестник 1948 (Брестник) -:-
- 15 кръг Д Марица (Милево) -:-
- 16 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Марица 1921 (Пловдив) 8 4 2 2 21:10 14
4 Левски (Карлово) 8 4 1 3 20:14 13
5 АФК Хасково (Хасково) 7 4 1 2 27:15 13
6 Арда 1924 (Кърджали) 7 3 0 4 13:12 9
7 Асеновец 2005 (Асеновград) 8 3 0 5 11:22 9

АФК Хасково (Хасково)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2019 10:00 1 кръг Г Левски (Карлово) 0:0
14.09.2019 10:30 2 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 1:1
21.09.2019 11:00 3 кръг Г Сокол (Марково) 3:3
30.09.2019 16:00 4 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 7:0
06.10.2019 10:30 5 кръг Г Извор (Горски извор) 1:0
13.10.2019 13:00 6 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 12:2
04.12.2019 12:00 7 кръг Г Орлета (Пазарджик) 0:0
12.11.2019 11:00 8 кръг Г Брестник 1948 (Брестник) 3:0
06.11.2019 12:00 9 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 5:3
09.11.2019 11:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
16.11.2019 12:30 11 кръг Д Раковски 2018 (Раковски) 6:0
24.11.2019 11:00 12 кръг Г Атлетик (Куклен) 2:4
30.11.2019 11:00 13 кръг Д Юнайтед (Пловдив) 9:1
- 14 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 15 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 16 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 17 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 18 кръг Д Извор (Горски извор) -:-
- 19 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 20 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 21 кръг Д Брестник 1948 (Брестник) -:-
- 22 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 23 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 24 кръг Г Раковски 2018 (Раковски) -:-
- 25 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 26 кръг Г Юнайтед (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Левски (Карлово) 13 9 3 1 56:4 30
4 Асеновец 2005 (Асеновград) 13 9 0 4 42:11 27
5 АФК Хасково (Хасково) 13 7 4 2 49:17 25
6 Сокол (Марково) 12 8 1 3 46:17 25
7 Атлетик (Куклен) 12 6 1 5 34:35 19

АФК Хасково (Хасково)

ДПГ13: Хасково - Областна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2019 11:00 1 кръг Г Свиленград (Свиленград) 0:3
28.09.2019 09:30 2 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 1:4
05.10.2019 11:00 3 кръг Г Евророма (Свиленград) 1:3
12.10.2019 11:00 4 кръг Д ФК Хасково 1924 (Хасково) 0:9
19.10.2019 09:30 5 кръг Г ФК Хасково 1957 (Хасково) 1:2
25.10.2019 10:00 6 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 0:6
02.11.2019 11:00 7 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 0:3
- 8 кръг Д Свиленград (Свиленград) -:-
- 9 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) -:-
- 10 кръг Д Евророма (Свиленград) -:-
- 11 кръг Г ФК Хасково 1924 (Хасково) -:-
- 12 кръг Д ФК Хасково 1957 (Хасково) -:-
- 13 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 14 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 ФК Хасково 1957 (Хасково) 7 3 2 2 21:17 11
5 Свиленград 1921 (Свиленград) 7 3 2 2 28:15 11
6 Евророма (Свиленград) 7 2 0 5 6:37 6
7 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 7 2 0 5 8:23 6
8 АФК Хасково (Хасково) 7 0 0 7 3:30 0

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 А ОФГ ХС 1 място
2017/2018 А ОФГ ХС 3 място
2016/2017 А ОФГ ХС 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 "А" група 12 място
2013/2014 "Б" група 2 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 А ОФГ ХС 1 място
2010/2011 А ОФГ ХС ?
2009/2010 "В" група 19 място
2008/2009 "В" група 16 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 7.224 60
април 2015 30.084 11
март 2015 29.951 15
декември 2014 27.082 20
октомври 2014 18.906 23
септември 2014 27.662 18
май 2014 32.045 14
април 2014 22.429 22
март 2014 38.060 13
ноември 2013 19.612 28
септември 2013 31.306 18
август 2013 39.264 11
май 2013 19.695 27
април 2013 11.879 51
март 2013 13.627 43
ноември 2012 12.051 51
октомври 2012 14.503 38
септември 2012 19.932 24
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници