Не развиват дейност

Агротрон (Плъстина)

Академик (Варна)

Академик (Варна) /1949-69/

Академик (Габрово)

Академик (София)

Академик - Гео Милев (София)

Аксаково (Аксаково)

Акфикс (София)

Алеко (Алеко Константиново)

Алмус Биър (Стал. махала)

Алтай (Карагеоргиево)

Алтай спорт (Асеновград)

Анхиало (Поморие)

Аполония (Созопол)

Арива (Пловдив)

Аспарухово 2000 (Варна)

Атлетик (Благоевград)

Атлетик 09 (Усойка)

Ахелой (Ахелой)

Аякс (Ореш)

Базел 2014 (Мърчево)

Байкал (Широко поле)

Бакаджик (Войника)

Балик (Балчик)

Балкан (Аспарухово)

Балкан (Ботевград)

Балкан (Горица)

Балкан (Горна Брезница)

Балкан (Орешак)

Балкан (Прилеп)

Балкан (Церово)

Балкан 04 (Иново)

Балкански кът (Стеврек)

Баня (Баня)

Батишница (Батишница)

Безмер (Безмер)

Беласица 1923 (Петрич)

Белите гълъби (Гълъбец)

Белите орли (Плевен)

Бенковски (Габровница)

Бенковски (Лесковец)

Бенковски (Николаево)

Бенковски (Пазарджик)

Бенковски (Пищигово)

Бенковски (Салманово)

Бенковски (Септемврийци)

Бенковски 2007 (Крива бара)

Бирлик (Левски)

Бистрица 2008 (Абланица)

БМ Спорт (София)

Борба 10 (Шияково)

Боров дол (Боров дол)

Ботев (Голямо Враново)

Ботев (Долна Митрополия)

Ботев (Крайници)

Ботев (Левски)

Ботев (Летница)

Ботев (Попица)

Ботев (Рупци)

Ботев (Стара Загора)

Ботев (Черногорово)

Ботев 1949 (Кермен)

Ботев 2012 (Пудрия)

Бояджик 2004 (Бояджик)

Брадвари 08 (Брадвари)

Бригадир (Бургас)

Бузлуджа (Кюстендил)

Бузово кале (Бузовград)

Буково (Буково)

Булдог (Айтос)

Бургас (Бургас)

Бургос (Ливада)

Бургос лейдис (Бургас)

Буря (Градско)

Бутан (Бутан)

ВВС (София)

Ведраре (Ведраре)

Велбъжд Кн (Кюстендил)

Веселина (Веселина)

Ветрино (Ветрино)

Видима (Душево)

Видима-Раковски (Севлиево)

Вит (Дерманци)

Витановци (Витановци)

Витски орли (Д.Митрополия)

Вихър (Алдомировци)

Вихър (Баховица)

Вихър (Борима)

Вихър (Владимировци)

Вихър (Йонково)

Вихър (кв.Горубляне, София)

Вихър (Лопян)

Вихър (Мараш)

Вихър (Семерджиево)

Вихър 97 (Превала)

Вихър С (Сенокос)

Владислав (Варна)

Върбица 2008 (Ореше)

Вършец 99 (Вършец)

Въча (Йоаким Груево)

Въча (Кадиево)

Габер (Габровдол)

Габър (Габерово)

Галатасарай (Малко Йонково)

Герена (Кюстендил)

Големи връх (Долна Секирна)

Голое (Лозарево)

Голямоизворските тигри (Г.изв)

Гранит (Годешево)

Гранит (Кънчево)

Гранит (Слатина)

Гранит (Широки дол)

Гранит 2012 (Скобелево)

Граничар (Туховища)

Граничар 2008 (Доспат)

Грифид (Варна)

Гълъбец (Гълъбец)

Давидово (Давидово)

Девин (Девин)

Девня (Девня)

Диана 1924 (Правда)

Дивотино (Дивотино)

Димитровград II (Димитровгр.)

Димитровец 1 (Ковачевци)

Димча (Димча)

Динамо (София)

Динамо 2011 (Стамболово)

ДИТ Спорт (София)

Добромирка (Добромирка)

Добруджанец (Паскалево)

Долен (Долен)

Драгалевци (София)

Дрен 2011 (Дрен)

Дружба (Добровница)

ДСНМ (Своге)

ДСО Динамо (Враца)

ДСО Динамо (Лом)

ДСО Динамо (Пазарджик)

ДСО Динамо (Плевен)

ДСО Динамо (Пловдив)

ДСО Динамо (Русе)

ДСО Динамо (Ямбол)

ДСО Спартак (Русе)

ДСО Спартак (Шумен)

ДСО Строител (Видин)

ДСО Строител (Димитровград)

ДСО Строител (Свищов)

ДСО Строител (София)

ДСО Торпедо (Русе)

ДСО Торпедо (Хасково)

ДСО Ударник (Шумен)

ДСО Черв.знаме (Берковица)

ДСО Черв.знаме (Благоевград)

ДСО Червено знаме (Габрово)

ДСО Червено знаме (Дупница)

ДСО Черв.знаме (Кюстендил)

ДСО Червено знаме (Поморие)

ДСО Червено знаме (Самоков)

ДСО Червено знаме (Силистра)

ДСО Червено знаме (Ямбол)

Дунав (Вардим)

Дунав 09 (Лесковец)

Дянково (Дянково)

Единство (Китанчево)

Елит (София)

Ера I (Севлиево)

Етър (Велико Търново)

Етър 1924 (Велико Търново)

Жиленци (Жиленци)

ЖСК Ихтиман (Ихтиман)

ЖФК Оборище (Панагюрище)

Завод 12 (София)

Загоре (Загоре)

Западно ехо (Бегуновци)

Заря (Крушаре)

Заря (Тодор Икономово)

Здравец (Груево)

Зенит (Памукчии)

Зенит 2012 (Православен)

ЗКМО (Бараково)

Златен клас (Благоево)

Златоград (Златоград)

Игнатиево (Игнатиево)

Илинден (Ключ)

Илинден 2005 (Илинден)

Имренчево (Имренчево)

Искра (Голямо градище)

Искра (Искрец)

Кабиюк (Коньовец)

Каблешково 07 (Каблешково)

Казичене (Казичене)

Кале (Крепча)

Кале (Руйно)

Калчево (Калчево)

Каменар (Каменар)

Камчийски сокол (Дъбравино)

Керамик (гара Елин Пелин)

Килифарево 2003 (Килифарево)

Ком-Миньор (Берковица)

Коматево 2001 (Пловдив)

Комуна 2011 (Черногорово)

Копривлен (Копривлен)

Космос (Каменец)

Костиево (Костиево)

Краище (Краище)

Лазур (Сирищник)

Лайтс (Велико Търново)

Левски (Младово)

Левски (Одърне)

Левски (Пазарджик)

Левски (Чепинци, обл.Смолян)

Левски 2012 (Лом)

Левски (кв.Драгалевци)

Лисец (Осиково)

Ловско (Ловско)

Лозен (Лозен, обл.ВТ)

Локомотив (Вакарел)

Локомотив (Мездра)

Локомотив (София)

Локомотив (Стара Загора)

Локомотив (Хан Крум)

Локомотив (Черноград)

Локомотив 101 (София)

Локомотив 1929 (Мездра)

Локомотив 2012 (Мездра)

Лудогорец (Доброплодно)

Лудогорец (Разград)

Любимец 2007 (Любимец)

Люляк (Люляково)

Мадан (Мадан)

Манастирище (Манастирище)

Маниш (кв.Църква, Перник)

Марек 2007 (Дупница)

Марисан (Русе)

Марица (Крум)

Марица (Мененкьово)

Марица (Огняново)

Мария Луиза (Лом)

Месамбрия (Несебър)

МИГ 2010 (Девня)

Мизия (Мизия)

Миланово 2007 (Миланово)

Милковица 09 (Милковица)

Минерал (Огняново)

Минерал (Рударци)

Миньор (Рудник)

Миньор 1919 (Перник)

Миньор 1934 (Рудник)

Мокреш 2005 (Мокреш)

Морена (Кладница)

Мортагоново (Мортагоново)

Мост (Мост)

Надежда 1926 (Оряхово)

Надежди (Сливен)

Неизвестен

Ник (Изгрев)

Нова Черна (Нова Черна)

Нови Искър (Нови Искър)

Нови Искър 2005 (Нови Искър)

Новосел (Новосел)

Обединение (Василево)

Олд Хаус (Каварна)

Олимпик (Бургас)

Орел (Глухар)

Орел 19 (Оряхово)

Оризаре (Оризаре)

Орлите (Надарево)

Орлите (Стефан Караджа)

Орловец 94 (Габрово)

Оскар ЕЛ (София)

Осмар (Осмар)

Пазарджик 2012 (Пазарджик)

Паламара (Венец)

Партизани (Градина)

Пауталия (Соволяно)

ПГГС "Хр.Ботев" (Велинград)

Пелезо (Пелишат)

Перун (Кресна)

Пирин Бл (Благоевград)

Плевен 2009 (Плевен)

Победа (Вресово)

Победа (Градница)

Победа (Колобър)

Победа (Паламарца)

Пордим (Пордим)

Пороминово (Пороминово)

Прециз Интер (Иваново)

Просеник (Просеник)

Раковски (Русе)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен)

Реал (Божурово)

Републиканец (Енево)

Републиканец (Лисец)

Рила (Белица)

Рилски орли (Бистрица)

Родопа 1927 (Смолян)

Родопи (Сатовча)

Родопски сокол (Кърджали)

Рома (Тополчане)

Рома 2014 (Тервел)

Росица (Стоките)

Руен 2008 (Руен)

Рьофикс (Симеоновец)

Сборен отбор (София)

Свети Влас 08 (Свети Влас)

Светкавица (Баните)

Светкавица 1922 (Търговище)

Светкавица 2004 (Гюльовца)

Свраките (Гълъбник)

Сейдол (Сейдол)

Селтик (Овчарово)

Септември (Градец)

Септември (Краводер)

Септември (Плевен)

Силистра 2009 (Силистра)

Синя вода (Синя вода)

Сион (Каблешково)

СК Марица (Пловдив)

Скала (гара Бов)

Скала (Камен)

Скалите (Русе)

Слава (Севар)

Слави мес (Ловеч)

Славилов (Търговище)

Славия (Асеновци)

Славия (Пловдив)

Смолян 2000 (Смолян)

Смоляновци (Смоляновци)

Сокол (Каравелово)

Сокол 2008 (Зърнево)

Сокол 2009 (Еленино)

Солей 97 (кв.Калкас, Перник)

СОУ "Кл.Охридски" (Ракитово)

София 2010 (София)

Спарта (Бургас)

Спарта (Самоводене)

Спартак (Бъзън)

Спартак (Бяла)

Спартак (Муселиево)

Спартак (Пещера)

Спартак (Самоков)

Спартак (Сливен)

Спартак (София)

Спартак (Триводици)

Спартак (Търнава)

Спартак 2001 (Пирдоп)

Спортист (Баниска)

Спортист (Бата)

Спортист (Бели извор)

Спортист (Добрич)

Спортист (Книжовник)

Спортист (Петко Славейков)

Спортист (Преславци)

Спортист (София)

Старчево 2010 (Старчево)

Стефаново (Стефаново)

Стоби (Стоб)

Столипиново (Пловдив)

Сторгозия (Плевен)

Стражица 2012 (Стражица)

Стрела (Доброславци)

Стрела (Дъбник)

Стрела (Обединение)

Стрелец (Стрелча)

Струма (Кралев дол)

Струма 2005 (Струмяни)

Струмски сокол (Калище)

Стряма 2001 (Стряма)

Съкровището на (Кралево)

Титан (Лесново)

Тича (Варна)

Тича 1948 (Долни чифлик)

Тополите (Тополи)

Тополите 2005 (Тополчане)

Топчийско (Топчийско)

Торпедо (Косово)

Тракиец (Говедаре)

Тракия 2012 (Бяла река)

Трапище (Трапище)

Тръстиково (Тръстиково)

Тунджа (Веселиново)

Тунджа 2007 (Желю войвода)

Тунджа спорт (Елхово)

Удар 99 (Петко Каравелово)

Ураган (Белинци)

Ураган (Бъзовец)

Ураган (Владимир)

Ураган (Манастирци)

Ураган (Патреш)

Урожай (Българово)

Урума (Хасково)

Устрем (Белодол)

Устрем (Дропла)

Устрем (Пет могили)

Устрем (Раковски)

Фабрика "Първи май" (Варна)

Феникси (Варна)

ФК Берое (Стара Загора)

ФК Костинброд (Костинброд)

ФК Несебър (Несебър)

Хебър 2011 (Пазарджик)

Химик (Димитровград)

Христо Ботев (Чешнегирово)

ЦеСеKа (Лесичери)

Чавдар (Бяла Слатина)

Чавдар (Ковачите)

Чайка Конуш 2000 (Конуш)

Чарган (Чарган)

Челник (Реселец)

Чепинци (Чепинци)

Червена звезда (Глава)

Червено знаме (София)

Черно море (Топола)

Черно море (Черно море)

Черноломец (Горско Абланово)

Черноломец (Острица)

Черноморец (Поморие)

Чиракман (Селце)

Шабла (Шабла)

Шемшево (Шемшево)

Шерба (Гроздьово)

Шипка (Стара Загора)

Шипка 1955 (Мало Конаре)

Шипченски сокол (Варна)

Шумен 1929 (Шумен)

Юнак (Юнаците)

Юнак 2000 (Ардино)

Юстина (Устина)

Яков (Яворница)

Якоруда 2007 (Якоруда)

Янково (Янково)

Ястреб (Страцин)

Академик (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Академик 1947 съществува под това име от 2005 г. - наследява традициите и базата на столичния Академик, създаден през 1947 г.

Хроника: Студентското физкултурно дружество Академик е основано през декември 1947 г. в София. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Академик, който започва да се развива самостоятелно. На границата между ХХ и ХХІ век той изпада в организационна криза, а представителният отбор се свлича до най-ниските нива на българския футбол. В този период се появяват няколко алтернативни футболни клубове, които си оспорват правото да наследят както традициите на Академик, така и едноименната спортна база в ж.к. “Гео Милев”. В крайна сметка документите, даващи това право, се озовават в Академик 1947. През 2007 г. с него се слива втородивизионният Вихър от столичния квартал Горубляне. През юли 2008 г. Академик 1947 се преименува на Академик.

Клубни цветове: небесносин и бял.

Прозвище: “студентите” или “небесносините”.

Адрес: София 1111, ж.к. “Гео Милев”, бл. 3, вх. 3.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1950 и 1975/76 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1951 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1976/77 г.
носител на Балканската клубна купа: 1974 г.

ДСО Академик (София)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.03.1952 1 кръг Д ДСО Миньор (Димитрово) 0:0
14.09.1952 2 кръг Г ДСО Спартак (София) 2:3
30.03.1952 3 кръг Д ДСО Ударник (София) 0:3
15.06.1952 4 кръг Г ДНА (Пловдив) 2:0
27.06.1952 5 кръг Д ДСО Спартак (Сталин) 2:0
21.06.1952 6 кръг Г ДСО Локомотив (Пловдив) 1:0
24.08.1952 7 кръг Д ДСО Локомотив (София) 2:0
16.09.1952 8 кръг Г ДСО Динамо (София) 0:4
18.06.1952 9 кръг Д ДСО Спартак (Плевен) 1:1
08.09.1952 10 кръг Г ВМС (Сталин) 2:0
08.04.1952 11 кръг Д ЦДНА (София) 1:1
28.08.1952 12 кръг Г ДСО Миньор (Димитрово) 1:2
07.10.1952 13 кръг Д ДСО Спартак (София) 0:3
04.10.1952 14 кръг Г ДСО Ударник (София) 1:1
11.11.1952 15 кръг Д ДНА (Пловдив) 0:1
05.09.1952 16 кръг Г ДСО Спартак (Сталин) 2:1
16.11.1952 17 кръг Д ДСО Локомотив (Пловдив) 0:0
20.09.1952 18 кръг Г ДСО Локомотив (София) 0:4
29.10.1952 19 кръг Д ДСО Динамо (София) 1:1
24.09.1952 20 кръг Г ДСО Спартак (Плевен) 0:1
29.09.1952 21 кръг Д ВМС (Сталин) 1:5
11.10.1952 22 кръг Г ЦДНА (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 ДСО Ударник (София) 22 8 5 9 29:22 21
9 ДНА (Пловдив) 22 9 1 12 17:25 19
10 ДСО Миньор (Димитрово) 22 7 4 11 26:34 18
11 ДСО Академик (София) 22 6 6 10 19:32 18
12 ДСО Спартак (Сталин) 22 4 6 12 16:37 14

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Академик"

Стадион "Академик"
(в кв.“Гео Милев” /при з."Фестивална"/)

Стадион "Българска армия"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Българска армия"
в гр. София

(в в Борисовата градина)
капацитет: 22 015 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:18 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2011/2012 "Б" група 7 място
2010/2011 "А" група 15 място
2009/2010 "Б" група 2 място
2008/2009 "Б" група 8 място
2007/2008 "Б" група 10 място
2006/2007 ОФГ С не започва
2005/2006 ОФГ С не завършва
2004/2005 - -
2003/2004 - -
2002/2003 - -

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 11.360 52
април 2012 32.752 14
март 2012 26.435 19
ноември 2011 19.368 33
октомври 2011 4.820 94
септември 2011 9.075 76
август 2011 30.687 15
май 2011 10.365 68
април 2011 17.274 33
март 2011 32.351 16
ноември 2010 21.178 26
октомври 2010 66.113 2
септември 2010 21.974 25
август 2010 15.123 44
всички

Интернет страници