Не развиват дейност

Августа (Хърлец)

Автостроител (Шумен)

Агротрон (Плъстина)

Агротрон М (Момино)

Адаспорт (Острово)

Академик (Варна)

Академик (Варна) /1949-69/

Академик (Габрово)

Академик (Русе)

Академик (София)

Академик - Гео Милев (София)

Аксаково (Аксаково)

Акфикс (София)

Алеко (Алеко Константиново)

Алмус 2012 (Лом)

Алмус Биър (Стал. махала)

Алтай спорт (Асеновград)

Анхиало (Поморие)

Аполония (Созопол)

Арда 1 (Кърджали)

АРЗ (кв.гара Искър, София)

Арива (Пловдив)

Арсенал (Лъвино)

Аспарухово 2000 (Варна)

Атлетик (Благоевград)

Атлетик 09 (Усойка)

Атлетик 11 (София)

Атлетико (Лом)

АЦК "Вулкан" (Димитровград)

Аякс (Дивотино)

Аякс (Ореш)

Базел 2014 (Мърчево)

Байкал (Широко поле)

Балик (Балчик)

Балкан (Аспарухово)

Балкан (Горица)

Балкан (Горна Брезница)

Балкан (Лозенец)

Балкан (Орешак)

Балкан (Прилеп)

Балкан (Разбойна)

Балкан (Селиминово)

Балкан (Церово)

Балкан 04 (Иново)

Балкански кът (Стеврек)

Баня (Баня)

Батишница (Батишница)

Беласица 1923 (Петрич)

Белите гълъби (Гълъбец)

Белите орли (Плевен)

Белица (Белица)

Белмекен (с.Костенец)

Беломорец (Светлен)

Бенковски (Лесковец)

Бенковски (Николаево)

Бенковски (Обединение)

Бенковски (Пазарджик)

Бенковски (Пищигово)

Бенковски (Ракево)

Бенковски (Салманово)

Бенковски (Септемврийци)

Бенковски (Троян)

Бенковски 1953 (Сапарево)

Бенковски 2007 (Крива бара)

Бенковски 2016 (Исперих)

Биоелит (Момино)

Бирлик (Левски)

Бистрица 2008 (Абланица)

БМ Спорт (София)

Болярки (Велико Търново)

Болярчета (Велико Търново)

Борба 10 (Шияково)

Боров дол (Боров дол)

Боровец 2002 (Търговище)

Ботев (Алваново)

Ботев (Бърдарски геран)

Ботев (Ветово)

Ботев (Долна Митрополия)

Ботев (Левски)

Ботев (Ленково)

Ботев (Летница)

Ботев (Попица)

Ботев (Рупци)

Ботев (Свобода)

Ботев (Сливен)

Ботев (Спасово)

Ботев (Стара Загора)

Ботев (Черногорово)

Ботев 1 (Батановци)

Ботев 1921 (Златарица)

Ботев 2012 (Пудрия)

Ботев Д (Димово)

Бояджик 2004 (Бояджик)

Бригадир (Бургас)

Брусарци (Брусарци)

Бузлуджа (Кюстендил)

Бузово кале (Бузовград)

Буково (Буково)

Булдог (Айтос)

Бургас (Бургас)

Бургос (Ливада)

Бургос лейдис (Бургас)

Буря (Градско)

Бутан (Бутан)

Буховци 2016 (Буховци)

Варна (Варна)

Варненчик (Варна)

ВВС (София)

Велбъжд Кн (Кюстендил)

Венец (гара Орешец)

Веселина (Веселина)

Ветрино (Ветрино)

Виноградец 2014 (Виноградец)

Вит (Дерманци)

Витановци (Витановци)

Витски орли (Д.Митрополия)

Вихър (Алдомировци)

Вихър (Баховица)

Вихър (Боил)

Вихър (Борима)

Вихър (Бързия)

Вихър (Йонково)

Вихър (кв.Горубляне, София)

Вихър (Лопян)

Вихър (Мараш)

Вихър (Семерджиево)

Вихър 1926 (Вълчи дол)

Вихър 1931 (Дългач)

Вихър 97 (Превала)

Вихър С (Сенокос)

Владислав (Варна)

Възход (Радиево)

Върба 1917 (Радомир)

Върбица 2008 (Ореше)

Вършец 99 (Вършец)

Въча (Йоаким Груево)

Въча (Кадиево)

Габер (Габровдол)

Габър (Габерово)

Гагарин (Крумово)

Галатасарай (Малко Йонково)

Гелеменово (Гелеменово)

Генерал Скобелев (Подем)

Геоложка база (Варна)

Герена (Кюстендил)

Глоджево (Глоджево)

Големи връх (Долна Секирна)

Голое (Лозарево)

Голямоизворските тигри (Г.изв)

Горски техникум (Тетевен)

Гранит (Годешево)

Гранит (Кънчево)

Гранит (Сборище)

Гранит (Слатина)

Гранит (Широки дол)

Гранит 2012 (Скобелево)

Граничар 2008 (Доспат)

Грифид (Варна)

Гунди (Плевен)

Гълъбец (Гълъбец)

Давидово (Давидово)

ДАП (Добрич)

ДВТК "Г.Генев" (Габрово)

Делфините (Варна)

Джебел 1928 (Джебел)

ДЗЗ (Горна Оряховица)

ДЗС "Д.комуна" (Дупница)

ДЗС "Я.Забунов" (Тутракан)

Диана 1924 (Правда)

Дивотино (Дивотино)

ДИК "Гаврил Генов" (Огоста)

Димитровград II (Димитровгр.)

Димитровец 1 (Ковачевци)

Димча (Димча)

Динамо (София)

Динамо 2011 (Стамболово)

Динамо 2017 (Дупница)

Динамо 2018 (Черна)

ДИП "Август Попов" (Шумен)

ДИП "Елпром" (Варна)

ДМЗ "Г.Димитров" (Видин)

ДМЗ "Георги Димитров" (Русе)

ДМЗ "Н.Вапцаров" (Плевен)

ДМЗ "Стомана" (Силистра)

ДМЗ (Габрово)

Добромирка (Добромирка)

Добруджа (Средище)

Добруджанец (Паскалево)

Долен (Долен)

Долна Оряховица (Д. Оряховица)

Доростол 2013 (Силистра)

ДПТК "Г.Делчев" (Благоевград)

Драгалевци (София)

Дрен 2011 (Дрен)

Дружба (Добровница)

ДСНМ (Своге)

ДСО Динамо (Враца)

ДСО Динамо (Дупница)

ДСО Динамо (Лом)

ДСО Динамо (Пазарджик)

ДСО Динамо (Плевен)

ДСО Динамо (Пловдив)

ДСО Динамо (Русе)

ДСО Динамо (Ямбол)

ДСО Локомотив (Лом)

ДСО Септември (Добрич)

ДСО Спартак (Русе)

ДСО Спартак (Шумен)

ДСО Строител (Видин)

ДСО Строител (Димитровград)

ДСО Строител (Свищов)

ДСО Строител (София)

ДСО Торпедо (Русе)

ДСО Торпедо (Хасково)

ДСО Ударник (Шумен)

ДСО Черв.знаме (Берковица)

ДСО Черв.знаме (Благоевград)

ДСО Червено знаме (Видин)

ДСО Червено знаме (Габрово)

ДСО Червено знаме (Дупница)

ДСО Черв.знаме (Кюстендил)

ДСО Червено знаме (Поморие)

ДСО Червено знаме (Самоков)

ДСО Червено знаме (Силистра)

ДСО Червено знаме (Ямбол)

ДТК "Първи май" (Варна)

Дунав (Вардим)

Дунав (Гиген)

Дунав 09 (Лесковец)

Дъбене (Дъбене)

Дянково (Дянково)

Евроколеж (Пловдив)

Единство (Гурково)

Единство (Долни Дъбник)

Единство (Китанчево)

Единство (Търговище)

Единство 2005 (Дъбница)

Езерче (Езерче)

Елит (София)

Ера I (Севлиево)

ЕСФА (София)

Етър (Велико Търново)

Етър 1924 (Велико Търново)

Жиленци (Жиленци)

ЖПЗ "Г.Димитров" (София)

ЖСК Ихтиман (Ихтиман)

ЖФК Берое (Стара Загора)

ЖФК Бургас (Бургас)

ЖФК Варна (Варна)

ЖФК Оборище (Панагюрище)

Завод 12 (София)

Завод 14 (Ловеч)

Загоре (Загоре)

Западно ехо (Бегуновци)

Заря (Крушаре)

Заря (Тодор Икономово)

Звезда (Студеница)

Здравец (Груево)

Здравец (Здравец)

ЗЕМ "Рекорд" (Пловдив)

Земеделец 93 (Козловец)

Зенит (Памукчии)

Зенит 2012 (Православен)

ЗКМО (Бараково)

Златен клас (Благоево)

Златен рог (Кутово)

Златия (Вълчедръм)

Златия 2015 (Вълчедръм)

Игнатиево (Игнатиево)

Изтребител (Иваняне)

Илинден (Ключ)

Илинден 2005 (Илинден)

Имренчево (Имренчево)

Искра (Власатица)

Искра (Голямо градище)

Искра (Искрец)

Искра (Пазарджик)

Искра 2009 (Искрец)

Искър (Герман)

Кабиюк (Коньовец)

Каблешково 07 (Каблешково)

Каблешково 2018 (Каблешково)

Казичене (Казичене)

Кайлъка (Плевен)

Кале (Крепча)

Кале (Руйно)

Калчево (Калчево)

Камбурово (Камбурово)

Каменар (Каменар)

Камено поле (Камено поле)

Камчиец 2015 (Старо Оряхово)

Камчийски сокол (Дъбравино)

Караджалово (Караджалово)

Керамик (гара Елин Пелин)

Кликач (Кликач)

Ком-Миньор (Берковица)

Коматево 2001 (Пловдив)

Комуна 2011 (Черногорово)

Конелиано 2005 (Герман)

Копривлен (Копривлен)

Корабостроител (Варна)

Космос (Каменец)

Космос 2013 (Браничево)

Коста Тодоров (Ивански)

Костиево (Костиево)

Котел (Котел)

Кочово (Кочово)

Кошарица (Кошарица)

Кула 04 (Кула)

Лазур (Сирищник)

Лайтс (Велико Търново)

Левски (Егълница)

Левски (Комощица)

Левски (Коньово)

Левски (Коняво)

Левски (Лиляк)

Левски (Одърне)

Левски (Оризово)

Левски (Пазарджик)

Левски (Свещари)

Левски (Сухаче)

Левски (Чепинци, обл.Смолян)

Левски (Чирен)

Левски 2000 (Русе)

Левски 2012 (Карапелит)

Левски (кв.Драгалевци)

Ленчо (Якимово)

Ловско (Ловско)

Лозен (Лозен, обл.ВТ)

Локомотив (Бургас)

Локомотив (Бс) /2016-18/

Локомотив (Вакарел)

Локомотив (Варна)

Локомотив (Кардам)

Локомотив (Карнобат)

Локомотив (Левски)

Локомотив (Мездра)

Локомотив (София)

Локомотив (Хан Крум)

Локомотив (Черноград)

Локомотив 101 (София)

Локомотив 1929 (Мездра)

Локомотивно депо (Г.Оряховица)

Лудогорец (Доброплодно)

Лъки 2004 (Лъки)

Любляна (Люблен)

Люляк (Люляково)

Люта (Владимирово)

Ляски (Ново Лески)

Мадара 2010 (Мадара)

Мадара 2017 (Петрич)

Манастирище (Манастирище)

Маниш (кв.Църква, Перник)

Марек 2007 (Дупница)

Марисан (Русе)

Марица (Крум)

Марица (Мененкьово)

Марица (Огняново)

Месамбрия (Несебър)

Месокомбинат (Търговище)

Металург (Елисейна)

Металург (Кърджали)

МИГ 2010 (Девня)

Мизия (Мизия)

Миланово 2007 (Миланово)

Милин камък (Баница)

Милковица 09 (Милковица)

Минерал (Рударци)

Миньор (Брежани)

Миньор (Бургас)

Миньор (Бухово)

Миньор (Враца)

Миньор (Димитровград)

Миньор (Кюстендил)

Миньор (Маджарово)

Миньор (Рудник)

Миньор (Устрем)

Миньор 1919 (Перник)

Миньор 1934 (Рудник)

Миньор 2013 (Перник)

Мирково (Мирково)

Мокреш 2005 (Мокреш)

Морена (Кладница)

Мортагоново (Мортагоново)

Мост (Мост)

МСЗ "Струма" (Перник)

Надежда 1926 (Оряхово)

Надежди (Сливен)

Неизвестен

Нефтяник 2010 (Шабла)

Ник (Изгрев)

Никола Козлево (Н.Козлево)

Нова Черна (Нова Черна)

Нови Искър 2005 (Нови Искър)

Новосел (Новосел)

Нурсан (Люляково)

Обзор (Обзор)

Овеч 2016 (Провадия)

Огражденец (Кърналово)

Одесос 2014 (Варна)

Олд Хаус (Каварна)

Олимекс (Покрайна)

Олимпик (Бургас)

Олимпик (Галата)

Олимпик 2000 (Тетевен)

Олимпия (Оризари)

Олимпия (Шумен)

Орел (Глухар)

Орел (Разделци)

Орел 19 (Оряхово)

Оризаре (Оризаре)

Орлите (Надарево)

Орлите (Секулово)

Орлите (Стефан Караджа)

Орловец (Габрово)

Орловец 94 (Габрово)

Оскар ЕЛ (София)

Осмар (Осмар)

Осъм (Козар Белене)

ОФК Варна (Варна)

ОФК Твърдица (Твърдица)

Пазарджик 2012 (Пазарджик)

Паламара (Венец)

Партизан (Скалица)

Партизани (Градина)

Партизанин (Русе)

Пауталия (Соволяно)

ПГГС "Хр.Ботев" (Велинград)

Пегас спорт (Видин)

Пелезо (Пелишат)

Перун (Кресна)

Петър Бонев (Перущица)

Пирин Бл (Благоевград)

Планинец (Батошево)

Плевен 2009 (Плевен)

Плиска (Плиска)

Победа (Вресово)

Победа (Градница)

Победа (Колобър)

Победа (Паламарца)

Поломие 2016 (Лом)

Поповица (Поповица)

Пороминово (Пороминово)

Порто (Портитовци)

ППО "Сърп и чук" (Габрово)

Прециз Интер (Иваново)

Ракета (Търговище)

Ракета 1111 (Буковлък)

Раковски (Русе)

Раковски 2011 (Раковски)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен)

Реал (Божурово)

Ремзавод (Шумен)

Републиканец (Енево)

Републиканец (Лисец)

Рила (Белица)

Рилски орли (Бистрица)

Родопа 2018 (Смолян)

Родопи (Сатовча)

Родопски сокол (Кърджали)

Рома (Тополчане)

Рома 2014 (Тервел)

Росица (Стоките)

Рудник "Ал.Миленов" (Пк)

Самуил (Самуилово)

Сантос (Долно Белотинци)

Сарата (Долни Раковец)

Сб.отбор на АБФ

Сборен отбор (София)

Свети Влас 08 (Свети Влас)

Светкавица (Баните)

Светкавица (Градежница)

Светкавица (Кралево)

Светкавица 2014 (Търговище)

Светлина (Черковна)

Своге (Своге)

Свраките (Гълъбник)

Сейдол (Сейдол)

Селтик (Овчарово)

Септември (Варна)

Септември (Градец)

Септември (Краводер)

Септември (Медковец)

Септември (Плевен)

Септември (Ямбол)

Септември 2005 (Жабокрът)

Септември 2009 (Лехчево)

Септ.победа (Божурище)

Силистра 2009 (Силистра)

Сините извори (ГорнаГращица)

Синя вода (Синя вода)

СК Марица (Пловдив)

Скала (гара Бов)

Скала (Зверино)

Скала (Камен)

Скалите (Русе)

Скобелево (Сливен)

Скрита сила (Мъдрево)

Слава (Севар)

Слави мес (Ловеч)

Славилов (Търговище)

Славия (Асеновци)

Славия (Граница)

Славия (Пловдив)

Славия 1947 (Хаджиево)

Смолян 2000 (Смолян)

Смоляновци (Смоляновци)

Сокол (Каравелово)

Сокол (кв.Бенковски, София)

Сокол 2008 (Зърнево)

Сокол 2009 (Еленино)

Сокол 2014 (кв.Д.Воден, Ас)

Солей 97 (кв.Калкас, Перник)

СОУ "Кл.Охридски" (Ракитово)

Спарта (Бургас)

Спарта (Самоводене)

Спартак (Бошуля)

Спартак (Бяла)

Спартак (Муселиево)

Спартак (Самоков)

Спартак (Сливен)

Спартак (София)

Спартак (Триводици)

Спартак (Търнава)

Спартак 2001 (Пирдоп)

Спартак 2004 (Долно Дряново)

Спартак 2012 (Славеево)

Спартак 76 (Плевен)

Спортинг (Бенковски)

Спортист (Баниска)

Спортист (Бата)

Спортист (Бели извор)

Спортист (Добрич)

Спортист (Книжовник)

Спортист (Ковачевец)

Спортист (Преславци)

Спортист (София)

Спортист 2010 (К. Димитриево)

Средногорец (Стара Загора)

Стан (Стан)

Стандарт (Шивачево)

Стара Загора (Стара Загора)

Старосел (Старосел)

Старчево 2010 (Старчево)

Стефаново (Стефаново)

Стоби (Стоб)

Столипиново (Пловдив)

Сторгозия (Плевен)

Стражица 2012 (Стражица)

Стралджа 2015 (Стралджа)

Странджа (Малко Търново)

Стрела (Доброславци)

Стрела (Дъбник)

Стрела (Обединение)

Стрелец (Стрелча)

Струма (Кралев дол)

Струма 2017 (Невестино)

Струмска слава (Шишковци)

Струмски сокол (Калище)

Стряма 2001 (Стряма)

Суворово 1920 (Суворово)

Сунгурларска дол. (Сунгурларе)

Съединение (Съединение)

Съкровището на (Кралево)

Тетевен (Тетевен)

Титан (Лесново)

Тича (Варна)

Тича 1948 (Долни чифлик)

ТКЗС "V-ти конгрес" (Петрич)

ТКЗС "Манчо Генов" (Гита)

Топлика 77 (Минерални бани)

Тополите (Тополи)

Тополите 2005 (Тополчане)

Топчийско (Топчийско)

Торпедо (Косово)

Торпедо (Стара Загора)

ТПК "Прогрес" (Търговище)

Тракиец (Говедаре)

Тракиец (Исперихово)

Тракиец (Катуница)

Тракия 1931 (Стамболийски)

Тракия 2012 (Бяла река)

Тракторостроител (Карлово)

Трапище (Трапище)

Тръстиково (Тръстиково)

Тунджа (Веселиново)

Тунджа (Срем)

Тунджа 1915 (Ямбол)

Тунджа 2006 (Ягода)

Тунджа 2007 (Желю войвода)

Тунджа 2010 (Копринка)

Тунджа спорт (Елхово)

Удар 99 (Петко Каравелово)

Ураган (Белинци)

Ураган (Бъзовец)

Ураган (Владимир)

Ураган (Манастирци)

Ураган (Патреш)

Урожай (Българово)

Урожай (Гърчиново)

Урожай (Пиргово)

Урума (Хасково)

Успех (Угърчин)

Устрем (Белодол)

Устрем (Дропла)

Устрем (Пет могили)

Устрем (Раковски)

Феникси (Варна)

Фердо (Тръстеник)

Феърплей (кв.Мътница, Шумен)

ФК Арда 1924 (Кърджали)

ФК Берое (Стара Загора)

ФК Костинброд (Костинброд)

ФК Несебър (Несебър)

ФК Спартак (Варна)

Фортуна (Плевен)

Футбол клуб 13 (София)

Хаджи Димитър (Самуилово)

Хаджи Димитър (Сливен)

Хаджи Димитър (Сливен)

Хан Кардам (Кардам)

Хан Крум (Шумен)

Харманли 04 (Харманли)

Хебър 2011 (Пазарджик)

Химик (Димитровград)

Химик (Стара Загора)

Хисаря 2013 (Хисаря)

Хранинвест (Стара Загора)

Христо Ботев (Чешнегирово)

Христо Кърпачев (Слатина)

ЦеСеKа (Лесичери)

Чавдар (Ковачите)

Чавдар (София)

Чайка Конуш 2000 (Конуш)

Чарган (Чарган)

Чардафон (Габрово)

Челник (Реселец)

Чепинци (Чепинци)

Червена звезда (Глава)

Червено знаме (София)

Черно море (Топола)

Черноломец (Горско Абланово)

Черноломец (Острица)

Черноломец 2017 (Попово)

Черноморец (Поморие)

Черноморец Бургас (Бургас)

Чиракман (Селце)

Шабла (Шабла)

Шампиони 2014 (Варна)

Шемшево (Шемшево)

Шерба (Гроздьово)

Шипка (Стара Загора)

Шипка 1955 (Мало Конаре)

Шипченски сокол (Варна)

Шумен 1929 (Шумен)

Юнак (Варна)

Юнак (Юнаците)

Юнак 2000 (Ардино)

Юстина (Устина)

Яворов 1929 (Чирпан)

Яков (Яворница)

Якоруда 2007 (Якоруда)

Янково (Янково)

Янтра 2013 (Габрово)

Янтра Габрово (Габрово)

Ястреб (Страцин)

Академик (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Академик 1947 съществува под това име от 2005 г. - наследява традициите и базата на столичния Академик, създаден през 1947 г.

Хроника: Студентското физкултурно дружество Академик е основано през декември 1947 г. в София. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Академик, който започва да се развива самостоятелно. На границата между ХХ и ХХІ век той изпада в организационна криза, а представителният отбор се свлича до най-ниските нива на българския футбол. В този период се появяват няколко алтернативни футболни клубове, които си оспорват правото да наследят както традициите на Академик, така и едноименната спортна база в ж.к. “Гео Милев”. В крайна сметка документите, даващи това право, се озовават в Академик 1947. През 2007 г. с него се слива втородивизионният Вихър от столичния квартал Горубляне. През юли 2008 г. Академик 1947 се преименува на Академик.

Клубни цветове: небесносин и бял.

Прозвище: “студентите” или “небесносините”.

Адрес: София 1111, ж.к. “Гео Милев”, бл. 3, вх. 3.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1950 и 1975/76 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1951 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1976/77 г.
носител на Балканската клубна купа: 1974 г.

Академик (София)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.1964 18:30 1 кръг Д Марек (Станке Димитров) 2:1
29.08.1964 18:30 2 кръг Д Локомотив (София) 1:3
06.09.1964 17:00 3 кръг Г Славия (София) 2:3
12.09.1964 17:00 4 кръг Д Дунав (Русе) 1:0
20.09.1964 16:30 5 кръг Г Локомотив (Пловдив) 1:3
27.09.1964 18:30 6 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
04.10.1964 16:00 7 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
10.10.1964 16:00 8 кръг Д Сливен (Сливен) 1:5
18.10.1964 16:00 9 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
25.10.1964 16:00 10 кръг Д Спартак (София) -:-
30.10.1964 15:30 11 кръг Г Левски (София) -:-
13.11.1964 15:30 12 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
22.11.1964 15:30 13 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
06.12.1964 15:00 14 кръг Д Черно море (Варна) -:-
13.12.1964 15:00 15 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
- 17 кръг Г Локомотив (София) -:-
- 18 кръг Д Славия (София) -:-
- 19 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 20 кръг Д Локомотив (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Г Сливен (Сливен) -:-
- 24 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 25 кръг Г Спартак (София) -:-
- 26 кръг Д Левски (София) -:-
- 27 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 28 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 29 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 30 кръг Д Спартак (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Спартак (Плевен) 8 2 3 3 6:22 7
12 Дунав (Русе) 8 2 2 4 7:12 6
13 Академик (София) 8 3 0 5 10:17 6
14 Ботев (Враца) 8 1 3 4 7:9 5
15 Спартак (София) 8 1 3 4 7:12 5

Академик (София)

Дублираща група
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.1964 20:15 1 кръг Д Марек (Станке Димитров) 3:0
29.08.1964 15:30 2 кръг Д Локомотив (София) 3:3
06.09.1964 09:30 3 кръг Г Славия (София) 1:1
12.09.1964 15:00 4 кръг Д Дунав (Русе) 4:1
20.09.1964 5 кръг Г Локомотив (Пловдив) 1:0
27.09.1964 14:00 6 кръг Д Ботев (Враца) 2:1
04.10.1964 7 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
10.10.1964 18:00 8 кръг Д Сливен (Сливен) 1:0
18.10.1964 9 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 10 кръг Д Спартак (София) -:-
- 11 кръг Г Левски (София) -:-
- 12 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 13 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 15 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
- 17 кръг Г Локомотив (София) -:-
- 18 кръг Д Славия (София) -:-
- 19 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 20 кръг Д Локомотив (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Г Сливен (Сливен) -:-
- 24 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 25 кръг Г Спартак (София) -:-
- 26 кръг Д Левски (София) -:-
- 27 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 28 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 29 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 30 кръг Д Спартак (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА Червено знаме (София) 8 7 1 0 30:4 15
2 Левски (София) 9 5 4 0 24:11 14
3 Академик (София) 8 5 3 0 16:7 13
4 Берое (Стара Загора) 8 4 2 2 16:13 10
5 Локомотив (Пловдив) 7 3 3 1 7:4 9

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Академик"

Стадион "Академик"
(в кв.“Гео Милев” /при з."Фестивална"/)

Стадион "Българска армия"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Българска армия"
в гр. София

(в в Борисовата градина)
капацитет: 22 015 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:18 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2011/2012 "Б" група 7 място
2010/2011 "А" група 15 място
2009/2010 "Б" група 2 място
2008/2009 "Б" група 8 място
2007/2008 "Б" група 10 място
2006/2007 ОГ С не започва
2005/2006 ОГ С не завършва
2004/2005 - -
2003/2004 - -
2002/2003 - -

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 11.360 52
април 2012 32.752 14
март 2012 26.435 19
ноември 2011 19.368 33
октомври 2011 4.820 94
септември 2011 9.075 76
август 2011 30.687 15
май 2011 10.365 68
април 2011 17.274 33
март 2011 32.351 16
ноември 2010 21.178 26
октомври 2010 66.113 2
септември 2010 21.974 25
август 2010 15.123 44
всички

Интернет страници