Академик (Свищов)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 10 ноември 1949 г.

Хроника: В Свищов през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Дунав, Север-Славия 25 (1925 г. - след обединение на Север и Славия), Генерал Благой Копчев (1944 г.) и др. През есента на 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В крайдунавския град са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известни от които са Строител (до 1953 г.) и Академик - създадена в първа аудитория на Стопанската академия “Димитър Апостолов Ценов”. През 1957 г. всички те са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Академик. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Академик, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “студентите”.

Адрес: Свищов 5250, ул. “Цар Освободител” 2.
Телефон/факс: (+359 745) 23554.
E-mail: -

Най-добро класиране:
единадесето място в “А” група: 1985/86 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г.

Академик (Свищов)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2018 18:00 1 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1
19.08.2018 18:00 2 кръг Д Спартак (Плевен) 0:1
26.08.2018 18:00 3 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:1
02.09.2018 17:00 4 кръг Д Партизан (Червен бряг) 1:0
09.09.2018 17:00 5 кръг Г Ботев (Луковит) 0:1
17.11.2018 14:30 6 кръг Д Павликени (Павликени) 2:2
23.09.2018 17:00 7 кръг Г Севлиево (Севлиево) 0:2
24.10.2018 16:00 8 кръг Д Левски 2007 (Левски) 5:0
07.10.2018 16:00 9 кръг Г Трявна (Трявна) 2:1
11.10.2018 16:00 10 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 1:5
14.10.2018 16:00 11 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 0:4
21.10.2018 16:00 12 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 4:3
28.10.2018 14:30 13 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:1
04.11.2018 14:30 14 кръг Г Вихър (Славяново) 0:2
11.11.2018 14:30 15 кръг Д Ком (Берковица) 4:1
24.02.2019 16 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
03.03.2019 17 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
10.03.2019 18 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
17.03.2019 19 кръг Г Партизан (Червен бряг) -:-
24.03.2019 20 кръг Д Ботев (Луковит) -:-
31.03.2019 21 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
07.04.2019 22 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
14.04.2019 23 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
21.04.2019 24 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
28.04.2019 25 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) -:-
05.05.2019 26 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
12.05.2019 27 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) -:-
19.05.2019 28 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
26.05.2019 29 кръг Д Вихър (Славяново) -:-
02.06.2019 30 кръг Г Ком (Берковица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Севлиево (Севлиево) 15 7 4 4 23:14 25
6 Ком (Берковица) 15 7 3 5 20:16 24
7 Академик (Свищов) 15 7 2 6 25:25 23
8 ОФК Локомотив (Мездра) 15 7 1 7 31:31 22
9 Ботев (Луковит) 15 6 4 5 19:15 22
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / 1/2 финали
29.08.2018 18:00 - Г Земеделец 93 (Козловец) 1:13
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
11.07.2018 18:00 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:6
14.07.2018 18:00 - Д Спартак (Плевен) 0:1
18.07.2018 18:00 - Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 4:0
21.07.2018 18:00 - Д Павликени (Павликени) 3:2
25.07.2018 18:00 - Д Севлиево (Севлиево) 2:2
29.07.2018 18:00 - Г Янтра (Полски Тръмбеш) 3:2
05.08.2018 16:30 - Д Локомотив (Русе) 2:1

Академик (Свищов)

ЮСВ: Ловеч - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2018 16:00 1 кръг Д Партизан (Червен бряг) 2:2
21.09.2018 16:00 2 кръг Г Пордим 2017 (Пордим) 1:1
28.09.2018 16:00 3 кръг Д Вихър (Славяново) 3:0
04.10.2018 15:00 4 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 2:3
12.10.2018 15:00 5 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
19.10.2018 15:00 6 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
26.10.2018 15:00 7 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
02.11.2018 15:00 8 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
09.11.2018 15:00 9 кръг Г Ботев (Луковит) -:-
- 10 кръг Г Партизан (Червен бряг) -:-
- 11 кръг Д Пордим 2017 (Пордим) -:-
- 12 кръг Г Вихър (Славяново) -:-
- 13 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
- 14 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
- 15 кръг Д Левски 2007 (Левски) -:-
- 16 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
- 17 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 18 кръг Д Ботев (Луковит) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Трявна (Трявна) 4 2 1 1 10:8 7
5 Левски 2007 (Левски) 4 2 0 2 14:17 6
6 Академик (Свищов) 4 1 2 1 8:6 5
7 Партизан (Червен бряг) 4 1 1 2 11:10 4
8 Пордим 2017 (Пордим) 5 1 1 3 7:19 4

Академик (Свищов)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 09:45 1 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:7
11.09.2018 17:00 2 кръг Д Спартак (Плевен) 2:5
- 3 кръг
почива
22.09.2018 10:30 4 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:1
29.09.2018 09:45 5 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 2:4
06.10.2018 10:30 6 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:4
09.10.2018 16:00 7 кръг Г Павликени (Павликени) 1:4
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
27.10.2018 10:30 10 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) 1:1
03.11.2018 09:45 11 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:2
10.11.2018 09:45 12 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:7
13.11.2018 15:00 13 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:3
- 14 кръг
почива
- 15 кръг
почива
- 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 17 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
- 20 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 21 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 22 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) -:-
- 26 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 27 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 28 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Павликени (Павликени) 10 3 1 6 19:39 10
8 Янтра (Полски Тръмбеш) 10 2 2 6 16:33 8
9 Академик (Свищов) 10 1 2 7 14:38 5
10 Чардафон 1919 (Габрово) 9 1 1 7 10:29 4
11 Белица 2017 (Килифарево) 9 1 1 7 6:27 4

Академик (Свищов)

Деца: Велико Търново - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:30 1 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:10
11.09.2018 15:30 2 кръг Д Спартак (Плевен) 0:2
15.09.2018 10:30 3 кръг Г Левски 2007 (Левски) 2:4
- 4 кръг
почива
29.09.2018 11:30 5 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:8
- 6 кръг
почива
09.10.2018 14:30 7 кръг Г Павликени (Павликени) 1:5
13.10.2018 10:30 8 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 2:2
20.10.2018 10:30 9 кръг Г Севлиево (Севлиево) 0:1
- 10 кръг
почива
03.11.2018 11:30 11 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:0
10.11.2018 11:30 12 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:4
13.11.2018 13:30 13 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:9
- 14 кръг
почива
24.11.2018 10:30 15 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
- 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 17 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 18 кръг Д Левски 2007 (Левски) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) -:-
- 24 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 27 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 28 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Павликени (Павликени) 11 4 1 6 28:34 13
9 Трявна (Трявна) 10 2 3 5 13:28 9
10 Янтра (Полски Тръмбеш) 10 2 0 8 17:34 6
11 Академик (Свищов) 10 1 1 8 10:45 4
12 Локомотив 1927 (Дряново) 11 0 1 10 6:52 1

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници