Академик (Свищов)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 10 ноември 1949 г.

Хроника: В Свищов през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Дунав, Север-Славия 25 (1925 г. - след обединение на Север и Славия), Генерал Благой Копчев (1944 г.) и др. През есента на 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В крайдунавския град са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известни от които са Строител (до 1953 г.) и Академик - създадена в първа аудитория на Стопанската академия “Димитър Апостолов Ценов”. През 1957 г. всички те са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Академик. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Академик, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “студентите”.

Адрес: Свищов 5250, ул. “Цар Освободител” 2.
Телефон/факс: (+359 745) 23554.
E-mail: -

Най-добро класиране:
единадесето място в “А” група: 1985/86 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г.

Академик (Свищов)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2019 18:00 1 кръг Д Ком (Берковица) 5:0
18.08.2019 18:00 2 кръг Д Севлиево (Севлиево) 0:2
25.08.2019 18:00 3 кръг Г Павликени (Павликени) 3:3
01.09.2019 17:00 4 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 1:3
08.09.2019 17:00 5 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 1:1
15.09.2019 17:00 6 кръг Д Дреновец (Дреновец) 5:1
22.09.2019 17:00 7 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:4
28.09.2019 17:00 8 кръг Д Ювентус 95 (Малчика) 7:2
06.10.2019 16:00 9 кръг Г Вихър (Славяново) 1:3
13.10.2019 16:00 10 кръг Д Партизан (Червен бряг) 0:0
20.10.2019 16:00 11 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 1:1
24.10.2019 16:00 12 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:1
31.10.2019 14:30 13 кръг Г Трявна (Трявна) 1:2
отложен 14 кръг Г Ком (Берковица) -:-
отложен 15 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
отложен 16 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
отложен 17 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) -:-
отложен 18 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
отложен 19 кръг Г Дреновец (Дреновец) -:-
17.04.2020 17:00 20 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
26.04.2020 17:00 21 кръг Г Ювентус 95 (Малчика) -:-
03.05.2020 18:00 22 кръг Д Вихър (Славяново) -:-
10.05.2020 18:00 23 кръг Г Партизан (Червен бряг) -:-
17.05.2020 18:00 24 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) -:-
24.05.2020 18:00 25 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
31.05.2020 18:00 26 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Дреновец (Дреновец) 13 6 2 5 19:22 20
7 Локомотив 1927 (Дряново) 13 4 5 4 23:19 17
8 Академик (Свищов) 13 4 4 5 29:23 16
9 ОФК Локомотив (Мездра) 13 4 3 6 15:20 15
10 Ком (Берковица) 13 3 4 6 25:26 13
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / Финал
12.09.2019 - Г Павликени (Павликени) З
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
13.07.2019 18:00 - Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 3:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
01.02.2020 11:00 - Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
05.02.2020 11:00 - Д Спартак (Плевен) 0:4
22.02.2020 14:30 - Г Локомотив 1927 (Дряново) 1:2

Академик (Свищов)

ЮСВ: Велико Търново - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2019 16:00 1 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:4
25.09.2019 16:00 2 кръг Г Трявна (Трявна) 2:2
02.10.2019 15:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:2
09.10.2019 15:00 4 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:1
16.10.2019 15:00 5 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:2
23.10.2019 15:00 6 кръг Г Севлиево (Севлиево) 5:1
30.10.2019 14:30 7 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 5:0
отложен 8 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
отложен 9 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
15.04.2020 16:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
22.04.2020 16:00 11 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
29.04.2020 16:00 12 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) -:-
06.05.2020 17:00 13 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
13.05.2020 17:00 14 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Етър ВТ (Велико Търново) 7 5 1 1 29:7 16
3 Янтра (Полски Тръмбеш) 7 5 0 2 18:12 15
4 Академик (Свищов) 7 3 2 2 20:12 11
5 Трявна (Трявна) 7 3 1 3 13:14 10
6 Локомотив 1927 (Дряново) 7 2 0 5 18:39 6

Академик (Свищов)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 09:45 1 кръг Д Левски 2007 (Левски) 8:1
10.09.2019 17:00 2 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 2:6
- 3 кръг
почива
- 4 кръг
почива
28.09.2019 10:30 5 кръг Д Спартак (Плевен) 1:2
05.10.2019 10:30 6 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) 2:3
12.10.2019 10:30 7 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:5
15.10.2019 16:00 8 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:3
- 9 кръг
почива
- 10 кръг
почива
- 11 кръг
почива
19.11.2019 15:00 12 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
09.11.2019 10:30 13 кръг Д Павликени (Павликени) 7:2
12.11.2019 15:00 14 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:6
- 15 кръг
почива
отложен 16 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
отложен 17 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг
почива
отложен 20 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
отложен 21 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) -:-
18.04.2020 10:30 22 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
25.04.2020 09:45 23 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг
почива
- 26 кръг
почива
12.05.2020 16:30 27 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
16.05.2020 09:45 28 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
23.05.2020 09:45 29 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Янтра 2019 (Габрово) 9 5 2 2 23:17 17
6 Литекс (Ловеч) 9 5 1 3 27:18 16
7 Академик (Свищов) 9 2 0 7 23:31 6
8 Павликени (Павликени) 9 2 0 7 11:37 6
9 Спартак (Плевен) 9 2 0 7 9:29 6

Академик (Свищов)

Деца: Велико Търново - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 11:30 1 кръг Д Левски 2007 (Левски) 11:0
10.09.2019 15:30 2 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 1:2
14.09.2019 10:30 3 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 9:3
21.09.2019 10:30 4 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) 7:1
- 5 кръг
почива
- 6 кръг
почива
- 7 кръг
почива
15.10.2019 14:30 8 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:3
19.10.2019 10:30 9 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 9:0
23.11.2019 10:30 10 кръг Г Севлиево (Севлиево) 4:5
29.10.2019 15:00 11 кръг Д Трявна (Трявна) 2:1
19.11.2019 13:30 12 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:5
09.11.2019 11:30 13 кръг Д Павликени (Павликени) 4:2
12.11.2019 13:30 14 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
- 15 кръг
почива
отложен 16 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
отложен 17 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
отложен 18 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) -:-
отложен 19 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг
почива
- 22 кръг
почива
25.04.2020 11:30 23 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
28.04.2020 15:00 24 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
02.05.2020 10:30 25 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
09.05.2020 10:30 26 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
12.05.2020 15:00 27 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
16.05.2020 11:30 28 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
23.05.2020 11:30 29 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Янтра 2019 (Габрово) 11 6 1 4 42:30 19
5 Севлиево (Севлиево) 11 6 0 5 55:41 18
6 Академик (Свищов) 11 6 0 5 49:25 18
7 Павликени (Павликени) 11 5 1 5 37:41 16
8 Трявна (Трявна) 11 4 0 7 17:36 12

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
октомври 2019 7.008 71
септември 2019 7.947 71
август 2019 9.922 57
май 2019 5.411 79
април 2019 7.574 73
март 2019 5.510 82
ноември 2018 12.530 43
октомври 2018 3.900 90
септември 2018 8.337 74
май 2018 6.163 79
април 2018 8.646 66
март 2018 7.571 69
ноември 2017 5.899 75
октомври 2017 10.505 54
септември 2017 5.377 82
август 2017 9.601 60
май 2017 12.703 51
април 2017 1.561 91
март 2017 6.530 75
ноември 2016 1.668 88
октомври 2016 7.247 72
септември 2016 13.344 44
август 2016 7.361 72
май 2016 7.656 65
април 2016 5.184 76
март 2016 7.758 64
ноември 2015 10.435 50
октомври 2015 11.335 42
август 2015 14.125 33
май 2015 6.753 63
април 2015 11.526 48
март 2015 10.032 51
декември 2014 16.461 29
октомври 2014 10.669 49
септември 2014 9.455 55
май 2014 14.514 39
април 2014 10.755 55
март 2014 14.006 36
ноември 2013 24.217 23
септември 2013 4.959 83
август 2013 20.626 30
май 2013 8.601 64
април 2013 16.800 34
март 2013 16.121 34
ноември 2012 10.649 59
октомври 2012 13.944 40
септември 2012 12.204 47
май 2012 10.365 63
април 2012 11.360 54
март 2012 17.435 36
ноември 2011 11.572 67
октомври 2011 6.127 89
септември 2011 14.550 46
август 2011 10.156 66
май 2011 9.399 72
април 2011 8.681 78
март 2011 9.765 68
ноември 2010 12.796 56
октомври 2010 9.771 77
септември 2010 12.995 55
август 2010 16.550 38
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници