Балкан 1929 (Ботевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Балкан съществува под това име от 1947 г.

Хроника: В Ботевград (до 1934 г. - Орхание) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. В 1929 г. е учреден спортният клуб Стамен Панчев - на името на местния учител и поет, загинал в Балканската война. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1945 г. дружеството за гимнастика и спорт се нарича Христо Гурбов. В началото на 1947 г. то вече се казва Балкан и към него са присъединени всички останали местни дружества - Орханийски колоездач и туристическото - Венец. През есента на 1949 г. се извършва нова промяна. Започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Динамо, Спартак и др. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Балкан. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Балкан, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Ботевград 2140, ст. “Христо Ботев”.
Телефон: (+359 723) 66680.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “Б” група: 1978/79, 1983/84 и 2008/09 г.
4 пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1979/80 г. и три пъти за Купата на България - 1985/86, 1987/88 и 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г.

Балкан 1929 (Ботевград)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Беласица (Петрич) 2:2
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:1
28.08.2016 18:00 3 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
31.08.2016 18:00 4 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:1
04.09.2016 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 3:3
11.09.2016 17:00 6 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3
18.09.2016 17:00 7 кръг Д Септември (Симитли) 1:4
25.09.2016 17:00 8 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:4
02.10.2016 16:00 9 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:0
09.10.2016 16:00 10 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:1
16.10.2016 16:00 11 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 3:0
23.10.2016 16:00 12 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:1
30.10.2016 14:00 13 кръг Г Чепинец (Велинград) 3:2
02.11.2016 14:00 14 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
09.11.2016 14:00 15 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:3
20.11.2016 14:00 16 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
27.11.2016 14:00 17 кръг Г Германея (Сапарева баня) 2:4
25.02.2017 14:00 18 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
04.03.2017 15:00 19 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
11.03.2017 15:00 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:2
18.03.2017 15:00 21 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:1
22.03.2017 15:00 22 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
01.04.2017 17:00 23 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
05.04.2017 17:00 24 кръг Г Септември (Симитли) 0:2
08.04.2017 17:00 25 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
15.04.2017 17:00 26 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:4
22.04.2017 17:00 27 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
29.04.2017 17:00 28 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:1
06.05.2017 18:00 29 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
10.05.2017 18:00 30 кръг Д Чепинец (Велинград) 4:1
13.05.2017 18:00 31 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
20.05.2017 18:00 32 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 6:0
27.05.2017 18:00 33 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:2
03.06.2017 17:00 34 кръг Д Германея (Сапарева баня) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Пирин (Гоце Делчев) 34 12 6 16 45:41 42
11 Пирин 1941 (Разлог) 34 11 8 15 36:55 41
12 Балкан 1929 (Ботевград) 34 11 7 16 54:55 40
13 Ботев 1937 (Ихтиман) 34 12 2 20 49:72 38
14 Германея (Сапарева баня) 34 11 5 18 52:52 38
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
18.08.2016 17:00 - Д Чавдар (Етрополе) 1:0
Област София / Финал
24.08.2016 17:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Първи кръг
06.09.2016 17:00 - Г Левски (Чепинци) 4:1
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Финал
08.09.2016 17:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/4 финали
14.09.2016 20:00 - Г Торнадо (Безден) 0:0

Балкан 1929 (Ботевград)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:30 1 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
24.09.2016 10:30 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
01.10.2016 10:30 3 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
08.10.2016 10:30 4 кръг Г Ком 98 (Годеч) 1:4
15.10.2016 10:30 5 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:3
22.10.2016 10:30 6 кръг Г Миньор (Перник) 3:0
30.10.2016 10:30 7 кръг Д Драгоман (Драгоман) 5:0
09.04.2017 10:30 8 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:0
23.04.2017 10:30 9 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
30.04.2017 10:30 10 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
07.05.2017 10:30 11 кръг Д Ком 98 (Годеч) 2:2
14.05.2017 10:30 12 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:3
21.05.2017 10:30 13 кръг Д Миньор (Перник) 2:0
28.05.2017 10:30 14 кръг Г Драгоман (Драгоман) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Ком 98 (Годеч) 14 9 2 3 45:28 29
4 Миньор (Перник) 14 9 0 5 56:25 27
5 Балкан 1929 (Ботевград) 14 6 5 3 30:18 23
6 Ботев 1937 (Ихтиман) 14 3 1 10 24:61 10
7 Рилски спортист 2011 (Самоков) 14 2 2 10 20:50 8

Балкан 1929 (Ботевград)

Деца: София - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 12:00 1 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
24.09.2016 12:00 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 8:0
01.10.2016 12:00 3 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:5
- 4 кръг
почива
15.10.2016 12:00 5 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 4:0
22.10.2016 12:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
30.10.2016 12:00 7 кръг Д Спортист 2009 (Своге) анл.
09.04.2017 12:00 8 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:1
23.04.2017 12:00 9 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 5:0
30.04.2017 12:00 10 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:1
- 11 кръг
почива
14.05.2017 12:00 12 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:4
21.05.2017 12:00 13 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
- 14 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 10 9 0 1 63:7 27
2 Балкан 1929 (Ботевград) 10 6 1 3 31:15 19
3 Ботев 1937 (Ихтиман) 10 6 0 4 34:36 18
4 Рилски спортист 2011 (Самоков) 10 4 1 5 26:40 13
5 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 10 2 0 8 20:43 6

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 10 място
2016/2017 Трета лига 12 място
2015/2016 А ОФГ СФ 1 място
2014/2015 - -
2011/2012 "В" група не завършва
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "Б" група 9 място
2008/2009 "Б" група 5 място
2007/2008 "В" група 2 място
2006/2007 "В" група 6 място
2005/2006 Втора лига 14 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 8.758 61
април 2018 11.819 48
март 2018 16.883 32
ноември 2017 11.758 50
октомври 2017 9.420 62
септември 2017 11.299 50
август 2017 9.676 58
май 2017 14.049 43
април 2017 10.754 58
март 2017 8.791 66
ноември 2016 1.897 86
октомври 2016 16.555 29
септември 2016 6.417 74
август 2016 10.202 56
май 2011 9.246 73
април 2011 9.112 72
март 2011 12.670 52
ноември 2010 10.008 75
октомври 2010 11.334 63
септември 2010 3.786 108
август 2010 8.741 82
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници