Балкан 1929 (Ботевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Балкан съществува под това име от 1947 г.

Хроника: В Ботевград (до 1934 г. - Орхание) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. В 1929 г. е учреден спортният клуб Стамен Панчев - на името на местния учител и поет, загинал в Балканската война. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1945 г. дружеството за гимнастика и спорт се нарича Христо Гурбов. В началото на 1947 г. то вече се казва Балкан и към него са присъединени всички останали местни дружества - Орханийски колоездач и туристическото - Венец. През есента на 1949 г. се извършва нова промяна. Започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Динамо, Спартак и др. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Балкан. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Балкан, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Ботевград 2140, ст. “Христо Ботев”.
Телефон: (+359 723) 66680.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “Б” група: 1978/79, 1983/84 и 2008/09 г.
4 пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1979/80 г. и три пъти за Купата на България - 1985/86, 1987/88 и 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г.

Балкан 1929 (Ботевград)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 1:2
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Чавдар (Етрополе) 4:3
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:1
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Германея (Сапарева баня) 2:2
16.09.2017 17:00 6 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 0:2
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:2
27.09.2017 17:00 8 кръг Г Беласица (Петрич) 1:1
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 6:2
08.10.2017 16:00 10 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 2:4
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:3
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Септември (Симитли) 0:0
04.11.2017 14:00 14 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:2
11.11.2017 14:00 15 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:2
18.11.2017 14:00 16 кръг Г Банско (Банско) 2:6
25.11.2017 14:00 17 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:4
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Миньор (Перник) 4:0
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:1
17.03.2018 15:00 21 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:0
11.04.2018 16:00 22 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:2
31.03.2018 15:00 23 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:1
04.04.2018 16:00 24 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
07.04.2018 16:00 25 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
14.04.2018 16:00 26 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:2
21.04.2018 16:00 27 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:1
28.04.2018 16:00 28 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
02.05.2018 18:00 29 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:0
05.05.2018 20:00 30 кръг Г Септември (Симитли) 1:3
13.05.2018 16:30 31 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:1
19.05.2018 18:00 32 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:4
25.05.2018 18:00 33 кръг Д Банско (Банско) 1:1
02.06.2018 18:00 34 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Сливнишки герой (Сливница) 34 12 10 12 50:41 46
9 Беласица (Петрич) 34 11 9 14 40:46 42
10 Балкан 1929 (Ботевград) 34 10 11 13 49:60 41
11 Ботев 1937 (Ихтиман) 34 12 4 18 41:64 40
12 Свобода 2011 (Пещера) 34 10 8 16 37:59 38
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
- -
почива
Област София / Финал
23.08.2017 18:00 - Г Чавдар (Етрополе) 1:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
20.09.2017 17:00 - Г Чавдар (Етрополе) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 10:30 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
20.07.2017 18:00 - Г Кариана (Ерден) 0:1
22.07.2017 18:00 - Г Сливнишки герой (Сливница) 1:0
23.07.2017 17:00 - Д Миньор (Перник) 0:1
28.07.2017 18:00 - Г Германея (Сапарева баня) 1:2
02.08.2017 10:30 - Г ЦСКА 1948 (София) 1:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
25.01.2018 14:00 - Г Черноморец (Балчик) 1:2
27.01.2018 14:30 - Г Суворово 1 (Суворово) 2:3
30.01.2018 12:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
09.02.2018 14:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
14.02.2018 12:00 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
16.02.2018 14:00 - Г Славия 1913 /юн.ст./ (София) 3:1
17.02.2018 13:00 - Г Кариана (Ерден) 0:6

Балкан 1929 (Ботевград)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2017 16:30 1 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 1:0
28.09.2017 17:00 2 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1
07.10.2017 12:00 3 кръг Д Металург 1957 (Перник) 1:3
12.10.2017 10:00 4 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 8:0
22.10.2017 12:00 5 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 0:1
23.11.2017 14:00 6 кръг Г Ком 98 (Годеч) 2:5
02.11.2017 15:00 7 кръг Д Германея (Сапарева баня) 7:1
09.11.2017 15:00 8 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
16.11.2017 15:00 9 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
07.05.2018 17:00 10 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) 1:3
29.03.2018 15:00 11 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 5:2
05.04.2018 16:00 12 кръг Г Металург 1957 (Перник) 2:0
12.04.2018 16:00 13 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 8:1
19.04.2018 16:00 14 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 0:2
26.04.2018 16:00 15 кръг Д Ком 98 (Годеч) 4:1
03.05.2018 17:00 16 кръг Г Германея (Сапарева баня) 4:4
10.05.2018 17:00 17 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:5
17.05.2018 17:00 18 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Металург 1957 (Перник) 18 12 1 5 54:34 37
4 Ботев 1937 (Ихтиман) 18 11 0 7 58:49 33
5 Балкан 1929 (Ботевград) 18 9 2 7 52:31 29
6 ФК Рилски спортист (Самоков) 18 9 0 9 57:44 27
7 Рилски спортист 2011 (Самоков) 18 8 3 7 45:34 27

Балкан 1929 (Ботевград)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:00 1 кръг Д Рилец (Говедарци) 3:0
30.09.2017 14:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
- 3 кръг
почива
08.10.2017 11:00 4 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 7:1
15.10.2017 11:00 5 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
22.10.2017 10:00 6 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:2
24.10.2017 16:00 7 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:6
28.10.2017 11:00 8 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 4:1
05.11.2017 11:00 9 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 1:5
07.11.2017 14:00 10 кръг Д Средногорец 2016 (Златица) 2:0
07.12.2017 14:00 11 кръг Г Ком 98 (Годеч) 0:3
19.11.2017 14:00 12 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) анл.
26.11.2017 14:00 13 кръг Г Звездец (Горна Малина) 4:0
06.04.2018 11:00 14 кръг Г Рилец (Говедарци) 0:2
01.04.2018 14:00 15 кръг Д Миньор (Перник) 0:0
- 16 кръг
почива
15.04.2018 12:00 17 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
22.04.2018 11:00 18 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
29.04.2018 13:00 19 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:2
07.05.2018 13:00 20 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:5
13.05.2018 14:00 21 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 2:3
19.05.2018 13:00 22 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) 0:1
26.05.2018 13:00 23 кръг Г Средногорец 2016 (Златица) 0:2
03.06.2018 17:00 24 кръг Д Ком 98 (Годеч) 2:0
- 25 кръг
почива
17.06.2018 17:00 26 кръг Д Звездец (Горна Малина) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Бенковски (гр.Костенец) 22 11 2 9 69:44 35
7 Средногорец 2016 (Златица) 22 10 1 11 57:52 31
8 Балкан 1929 (Ботевград) 22 7 4 11 35:40 25
9 Рилец (Говедарци) 22 8 1 13 46:83 25
10 Спортист 2009 (Своге) 22 4 4 14 35:92 16

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 10 място
2016/2017 Трета лига 12 място
2015/2016 А ОФГ СФ 1 място
2011/2012 "В" група не завършва
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "Б" група 9 място
2008/2009 "Б" група 5 място
2007/2008 "В" група 2 място
2006/2007 "В" група 6 място
2005/2006 Втора лига 14 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 8.758 61
април 2018 11.819 48
март 2018 16.883 32
ноември 2017 11.758 50
октомври 2017 9.420 62
септември 2017 11.299 50
август 2017 9.676 58
май 2017 14.049 43
април 2017 10.754 58
март 2017 8.791 66
ноември 2016 1.897 86
октомври 2016 16.555 29
септември 2016 6.417 74
август 2016 10.202 56
май 2011 9.246 73
април 2011 9.112 72
март 2011 12.670 52
ноември 2010 10.008 75
октомври 2010 11.334 63
септември 2010 3.786 108
август 2010 8.741 82
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници