Бдин 1923 (Видин)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Бдин, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, създаден през 1999 г., е основан през 1923 г.

Имена: Бдин (от учредяването си до 1945 г.), Бенковски (от 1945 г. - след обединение на Бдин и Виктория 23), Бенковски-Спортист (в началото на сезон 1948/49 г. - след обединение на Бенковски и Спортист), Бенковски (от края на 1948 г. до есента на 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Червено знаме (от 1951 до 1957 г.), Бенковски (от 1957 до 1970 г.), Бдин (от 1970 г.), Бдин-Миньор (от 1997 до 1998 г. - след обединение на Бдин и Миньор от близкото до Видин село Кошава). През 1999 г. Кремиковци (София) премества седалището си във Видин, за да се обедини с Бдин. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Бдин-Кремиковци, който през 2000 г. се преименува на Бдин. През юни 2011 г. той е преобразуван в общински, а в началото на следващата година става акционер в ПФК Бдин Видин, който макар и новоучреден не успява да просъществува дълго, тъй като за следващия сезон не получава лиценз и е изваден от „Б” група. През лятото на 2012 г. в дунавския град възниква нов общински футболен клуб - Бдин 1923, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група Видин.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: -

Адрес: Видин 3700, ст."Георги Бенковски".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
полуфиналист в турнира за държавно първенство: 1946 г. (като Бенковски)
девето място в “А” група
: 1948/49 г. (като Бенковски-Спортист)
четири пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: два пъти за Царската купа - 1940 и 1941 г. и два пъти за Купата на Съветската армия - 1946 и 1948/49 г. (като Бенковски).
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г.

Бдин 1923 (Видин)

Северозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.08.2014 18:00 1 кръг Д Павликени (Павликени) 4:1
24.08.2014 18:00 2 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 1:3
31.08.2014 18:00 3 кръг Д Ботев (Луковит) 4:0
07.09.2014 17:00 4 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:6
14.09.2014 17:00 5 кръг Д Ком (Берковица) 2:0
20.09.2014 15:00 6 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:2 Канал 3
28.09.2014 17:00 7 кръг Д Академик (Свищов) 1:0
03.10.2014 16:00 8 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 3:0
12.10.2014 16:00 9 кръг Д Партизан (Червен бряг) 2:0
19.10.2014 16:00 10 кръг Г Ситомир (Никопол) 5:3
26.10.2014 14:30 11 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 2:1
02.11.2014 15:00 12 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 2:0 Канал 3
09.11.2014 14:30 13 кръг Г Ювентус (Малчика) 2:0
15.03.2015 14:30 14 кръг Г Павликени (Павликени) 3:1
22.03.2015 14:30 15 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
29.03.2015 17:00 16 кръг Г Ботев (Луковит) 3:3
05.04.2015 15:00 17 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 5:0 Канал 3
10.04.2015 17:00 18 кръг Г Ком (Берковица) 3:0
19.04.2015 17:00 19 кръг Д Левски 2007 (Левски) 0:1
25.04.2015 17:00 20 кръг Г Академик (Свищов) 1:2
03.05.2015 18:00 21 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:2
10.05.2015 18:00 22 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:3
13.05.2015 18:00 23 кръг Д Ситомир (Никопол) 3:0
17.05.2015 18:00 24 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 4:3
23.05.2015 18:00 25 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 2:3
31.05.2015 18:00 26 кръг Д Ювентус (Малчика) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Етър В.Търново (Велико Търново) 26 19 5 2 68:19 62
3 Академик (Свищов) 26 17 3 6 56:19 54
4 Бдин 1923 (Видин) 26 17 1 8 61:35 52
5 Левски 2007 (Левски) 26 14 5 7 43:24 47
6 Ботев (Луковит) 26 12 1 13 46:53 37
Купа на Аматьорската футболна лига
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
27.05.2015 17:30 - Д Сливнишки герой (Сливница) 0:5

Бдин 1923 (Видин)

ЮСВ: Велико Търново - "А" група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2014 17:00 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:1
17.09.2014 17:00 2 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
24.09.2014 17:00 3 кръг Д Ботев (Враца) 3:0
01.10.2014 16:00 4 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 1:3
08.10.2014 16:00 5 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 0:3
15.10.2014 16:00 6 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
22.10.2014 16:00 7 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:1
29.10.2014 14:30 8 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:0
05.11.2014 14:30 9 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 0:6
18.03.2015 14:30 10 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:3
25.03.2015 14:30 11 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:2
01.04.2015 17:00 12 кръг Г Ботев (Враца) 0:0
08.04.2015 17:00 13 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:3
15.04.2015 17:00 14 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
22.04.2015 17:00 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
29.04.2015 17:00 16 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 1:0
05.05.2015 18:00 17 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 1:3
13.05.2015 18:00 18 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Етър В.Търново (Велико Търново) 18 6 2 10 30:30 20
7 Локомотив (Горна Оряховица) 18 5 1 12 16:40 16
8 Бдин 1923 (Видин) 18 4 3 11 15:33 15
9 Ботев (Враца) 18 2 2 14 12:77 8
10 Видима-Раковски (Севлиево) 18 3 0 15 16:40 9

Бдин 1923 II (Видин)

ЮСВ: Видин
Дата Фаза Противник Рез.
27.09.2014 1 кръг Г Тимок (Брегово) 2:0
04.10.2014 2 кръг Г Балкан (Белоградчик) 6:0
11.10.2014 3 кръг Д Кула 04 (Кула) 1:0
18.10.2014 4 кръг Г Ружинци (Ружинци) 1:4
25.10.2014 5 кръг Д Ботев (Грамада) 3:0
01.11.2014 6 кръг Д Тимок (Брегово) 4:1
08.11.2014 7 кръг Д Балкан (Белоградчик) 7:2
15.11.2014 8 кръг Г Кула 04 (Кула) 4:0
28.03.2015 9 кръг Д Ружинци (Ружинци) 7:0
04.04.2015 10 кръг Г Ботев (Грамада) 3:1
09.04.2015 11 кръг Г Тимок (Брегово) 4:1
07.05.2015 15:30 12 кръг Д Балкан (Белоградчик) 10:1
25.04.2015 13 кръг Г Ботев (Грамада) 4:0
02.05.2015 14 кръг Д Ружинци (Ружинци) 0:1
10.05.2015 10:30 15 кръг Г Кула 04 (Кула) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Бдин 1923 II (Видин) 15 12 1 2 56:11 37
2 Ружинци (Ружинци) 15 10 2 3 55:24 32
3 Кула 04 (Кула) 15 9 3 3 39:14 30
4 Балкан (Белоградчик) 15 4 3 8 52:57 15
5 Тимок (Брегово) 15 3 2 10 30:47 11

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 7 място
2017/2018 Трета лига 4 място
2016/2017 Трета лига 5 място
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 4 място
2013/2014 "В" група 7 място
2012/2013 А ОФГ ВД 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "Б" група 15 място

Месечна ранглиста

Интернет страници