Бдин 1923 (Видин)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Бдин, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, създаден през 1999 г., е основан през 1923 г.

Имена: Бдин (от учредяването си до 1945 г.), Бенковски (от 1945 г. - след обединение на Бдин и Виктория 23), Бенковски-Спортист (в началото на сезон 1948/49 г. - след обединение на Бенковски и Спортист), Бенковски (от края на 1948 г. до есента на 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Червено знаме (от 1951 до 1957 г.), Бенковски (от 1957 до 1970 г.), Бдин (от 1970 г.), Бдин-Миньор (от 1997 до 1998 г. - след обединение на Бдин и Миньор от близкото до Видин село Кошава). През 1999 г. Кремиковци (София) премества седалището си във Видин, за да се обедини с Бдин. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Бдин-Кремиковци, който през 2000 г. се преименува на Бдин. През юни 2011 г. той е преобразуван в общински, а в началото на следващата година става акционер в ПФК Бдин Видин, който макар и новоучреден не успява да просъществува дълго, тъй като за следващия сезон не получава лиценз и е изваден от „Б” група. През лятото на 2012 г. в дунавския град възниква нов общински футболен клуб - Бдин 1923, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група Видин.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: -

Адрес: Видин 3700, ст."Георги Бенковски".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
полуфиналист в турнира за държавно първенство: 1946 г. (като Бенковски)
девето място в “А” група
: 1948/49 г. (като Бенковски-Спортист)
четири пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: два пъти за Царската купа - 1940 и 1941 г. и два пъти за Купата на Съветската армия - 1946 и 1948/49 г. (като Бенковски).
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г.

Бдин 1923 (Видин)

Северозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.08.2015 18:00 1 кръг Д Павликени (Павликени) 1:0
23.08.2015 18:00 2 кръг Г Ботев (Луковит) 1:0
30.08.2015 18:00 3 кръг Д Ювентус (Малчика) 3:0
06.09.2015 17:00 4 кръг Г Кариана (Ерден) 3:2
13.09.2015 17:00 5 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 3:2
16.09.2015 17:00 6 кръг Г Гигант (Белене) 2:0
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Вихър (Славяново) 3:3
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Севлиево (Севлиево) 1:5
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Трявна (Трявна) 3:0
11.10.2015 16:00 10 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:2
18.10.2015 16:00 11 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 0:3
23.10.2015 16:00 12 кръг Г Ботев (Враца) 2:4
30.10.2015 14:30 13 кръг Д Партизан (Червен бряг) 3:2
08.11.2015 14:30 14 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 2:1
15.11.2015 14:30 15 кръг Г Академик (Свищов) 2:4
28.02.2016 14:30 16 кръг Г Павликени (Павликени) 1:2
06.03.2016 14:30 17 кръг Д Ботев (Луковит) 0:1
13.03.2016 14:30 18 кръг Г Ювентус (Малчика) 1:3
20.03.2016 14:30 19 кръг Д Кариана (Ерден) 0:3
27.03.2016 17:00 20 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:2
03.04.2016 17:00 21 кръг Д Гигант (Белене) 4:0
10.04.2016 17:00 22 кръг Г Вихър (Славяново) 0:2
17.04.2016 17:00 23 кръг Д Севлиево (Севлиево) 2:3
24.04.2016 17:00 24 кръг Г Трявна (Трявна) 0:3
29.04.2016 17:00 25 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:4
04.05.2016 18:00 26 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 0:6
08.05.2016 18:00 27 кръг Д Ботев (Враца) 2:5
15.05.2016 18:00 28 кръг Г Партизан (Червен бряг) 2:6
22.05.2016 18:00 29 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 1:5
29.05.2016 18:00 30 кръг Д Академик (Свищов) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Ботев (Луковит) 30 13 2 15 47:56 41
11 Трявна (Трявна) 30 9 9 12 36:42 36
12 Бдин 1923 (Видин) 30 11 1 18 48:74 34
13 Ювентус (Малчика) 30 9 4 17 32:62 31
14 Янтра Габрово (Габрово) 30 8 5 17 29:50 29
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Първи кръг
02.09.2015 17:00 - Г Вихър 23 (Николово) 2:0
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
09.09.2015 17:00 - Г Локомотив 1929 (Мездра) 3:4
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Първи кръг
- -
почива
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
27.10.2015 14:30 - Д Ботев (Враца) 1:3

Бдин 1923 (Видин)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2015 16:00 1 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 2:2
30.09.2015 16:00 2 кръг Д Ботев (Враца) 4:1
07.10.2015 15:00 3 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 5:0
14.10.2015 15:00 4 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 10:1
21.10.2015 15:00 5 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 3:2
28.10.2015 15:00 6 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 3:0
04.11.2015 14:00 7 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 2:6
30.03.2016 16:00 8 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 4:1
06.04.2016 16:00 9 кръг Г Ботев (Враца) 2:1
13.04.2016 16:00 10 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 3:0
20.04.2016 16:00 11 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 2:3
27.04.2016 16:00 12 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 3:0
04.05.2016 16:00 13 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 2:7
11.05.2016 16:00 14 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак Плевен (Плевен) 14 12 0 2 59:10 36
2 Бдин 1923 (Видин) 14 10 1 3 47:25 31
3 Ботев (Враца) 14 7 2 5 25:20 23
4 Етър В.Търново (Велико Търново) 14 6 2 6 35:30 20
5 Ботев 2008 (Козлодуй) 14 5 3 6 32:30 18

Бдин 1923 (Видин)

ЮСВ: Видин - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2015 11:00 1 кръг Д Ружинци (Ружинци) 7:0
27.09.2015 2 кръг Г Тимок (Брегово) 9:0
04.10.2015 3 кръг Д Кула 04 (Кула) 2:0
11.10.2015 4 кръг Г Ружинци (Ружинци) 6:3
18.10.2015 5 кръг Д Тимок (Брегово) 9:0
07.11.2015 10:30 6 кръг Г Кула 04 (Кула) 6:0
27.03.2016 7 кръг Д Ружинци (Ружинци) 3:2
03.04.2016 8 кръг Г Тимок (Брегово) 7:1
10.04.2016 9 кръг Д Кула 04 (Кула) 0:1
17.04.2016 10 кръг Г Ружинци (Ружинци) 4:0
24.04.2016 11 кръг Д Тимок (Брегово) 5:0
08.05.2016 12 кръг Г Кула 04 (Кула) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Бдин 1923 (Видин) 12 10 0 2 59:9 30
2 Кула 04 (Кула) 12 7 0 5 29:23 21
3 Ружинци (Ружинци) 12 6 0 6 38:34 18
4 Тимок (Брегово) 12 1 0 11 11:71 3

Бдин 1923 (Видин)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2015 16:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 0:2
24.09.2015 16:00 2 кръг Г Видин (Видин) 2:1
02.10.2015 15:00 3 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 0:11
08.10.2015 15:00 4 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 6:2
15.10.2015 15:00 5 кръг Д Кариана (Ерден) 10:1
22.10.2015 15:00 6 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:3
29.10.2015 15:00 7 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 1:1
05.11.2015 14:00 8 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:20
- 9 кръг
почива
24.03.2016 15:00 10 кръг Г Ботев (Враца) 1:0
31.03.2016 15:00 11 кръг Д Видин (Видин) 3:0
07.04.2016 16:00 12 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 2:5
16.04.2016 14:30 13 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 6:1
21.04.2016 16:00 14 кръг Г Кариана (Ерден) 8:1
28.04.2016 16:00 15 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:3
05.05.2016 16:00 16 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:3
12.05.2016 16:00 17 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:10
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Спартак Плевен (Плевен) 16 10 1 5 56:32 31
5 Ботев (Враца) 16 7 2 7 69:21 23
6 Бдин 1923 (Видин) 16 7 1 8 42:64 22
7 Янтра 1919 (Габрово) 16 4 0 12 24:138 12
8 Кариана (Ерден) 16 1 0 15 9:124 3

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 4 място
2016/2017 Трета лига 5 място
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 4 място
2013/2014 "В" група 7 място
2012/2013 А ОФГ ВД 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "Б" група 15 място
2008/2009 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници