Бдин 1923 (Видин)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Бдин, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, създаден през 1999 г., е основан през 1923 г.

Имена: Бдин (от учредяването си до 1945 г.), Бенковски (от 1945 г. - след обединение на Бдин и Виктория 23), Бенковски-Спортист (в началото на сезон 1948/49 г. - след обединение на Бенковски и Спортист), Бенковски (от края на 1948 г. до есента на 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Червено знаме (от 1951 до 1957 г.), Бенковски (от 1957 до 1970 г.), Бдин (от 1970 г.), Бдин-Миньор (от 1997 до 1998 г. - след обединение на Бдин и Миньор от близкото до Видин село Кошава). През 1999 г. Кремиковци (София) премества седалището си във Видин, за да се обедини с Бдин. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Бдин-Кремиковци, който през 2000 г. се преименува на Бдин. През юни 2011 г. той е преобразуван в общински, а в началото на следващата година става акционер в ПФК Бдин Видин, който макар и новоучреден не успява да просъществува дълго, тъй като за следващия сезон не получава лиценз и е изваден от „Б” група. През лятото на 2012 г. в дунавския град възниква нов общински футболен клуб - Бдин 1923, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група Видин.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: -

Адрес: Видин 3700, ст."Георги Бенковски".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
полуфиналист в турнира за държавно първенство: 1946 г. (като Бенковски)
девето място в “А” група
: 1948/49 г. (като Бенковски-Спортист)
четири пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: два пъти за Царската купа - 1940 и 1941 г. и два пъти за Купата на Съветската армия - 1946 и 1948/49 г. (като Бенковски).
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г.

Бдин 1923 (Видин)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Вихър (Славяново) 1:1
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Ювентус (Малчика) 6:0
28.08.2016 18:00 3 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 6:1
04.09.2016 17:00 4 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:2
11.09.2016 17:00 5 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:1
18.09.2016 17:00 6 кръг Г Академик (Свищов) 1:2
- 7 кръг
почива
02.10.2016 16:00 8 кръг Д Партизан (Червен бряг) 7:0
09.10.2016 16:00 9 кръг Г Левски 2007 (Левски) 1:2
16.10.2016 16:00 10 кръг Д Севлиево (Севлиево) 3:0
23.10.2016 16:00 11 кръг Г Кариана (Ерден) 0:1
30.10.2016 14:30 12 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 4:1
04.11.2016 14:30 13 кръг Г Трявна (Трявна) 2:0
11.11.2016 14:30 14 кръг Д Ком (Берковица) 5:0
20.11.2016 14:30 15 кръг Г Павликени (Павликени) 2:1
05.03.2017 14:30 16 кръг Г Вихър (Славяново) 0:4
12.03.2017 14:30 17 кръг Д Ювентус (Малчика) 3:0
19.03.2017 14:30 18 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 0:2
24.03.2017 14:30 19 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 5:2
01.04.2017 17:00 20 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:6
09.04.2017 17:00 21 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
- 22 кръг
почива
23.04.2017 17:00 23 кръг Г Партизан (Червен бряг) 0:0
30.04.2017 17:00 24 кръг Д Левски 2007 (Левски) 3:2
07.05.2017 18:00 25 кръг Г Севлиево (Севлиево) 1:2
14.05.2017 18:00 26 кръг Д Кариана (Ерден) 2:0
17.05.2017 18:00 27 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 2:2
21.05.2017 18:00 28 кръг Д Трявна (Трявна) 6:0
28.05.2017 18:00 29 кръг Г Ком (Берковица) 10:0
04.06.2017 18:00 30 кръг Д Павликени (Павликени) 6:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Севлиево (Севлиево) 28 18 4 6 69:33 58
4 Левски 2007 (Левски) 28 17 4 7 50:26 55
5 Бдин 1923 (Видин) 28 16 4 8 82:33 52
6 Вихър (Славяново) 28 15 5 8 70:29 50
7 Академик (Свищов) 28 11 5 12 43:41 38
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Видин / Финал
28.09.2016 16:00 - Г Славия (Ново село) 6:0
Северозападна България / Първи кръг
12.10.2016 15:00 - Г Кариана (Ерден) 3:5
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.07.2016 18:00 - Г Ботев (Враца) 2:7

Бдин 1923 (Видин)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2016 16:00 1 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 7:1
28.09.2016 16:00 2 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 4:3
05.10.2016 16:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:0
12.10.2016 16:00 4 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 2:0
19.10.2016 16:00 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
26.10.2016 16:00 6 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 1:4
02.11.2016 16:00 7 кръг Г Спартак (Плевен) 3:4
29.03.2017 15:00 8 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 4:1
05.04.2017 16:00 9 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 5:0
12.04.2017 16:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
19.04.2017 16:00 11 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 2:0
26.04.2017 16:00 12 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
03.05.2017 16:00 13 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) 0:3
10.05.2017 16:00 14 кръг Д Спартак (Плевен) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Изгрев 93 (Царевец) 14 14 0 0 41:8 42
2 Бдин 1923 (Видин) 14 10 0 4 37:21 30
3 Локомотив (Горна Оряховица) 14 8 3 3 38:18 27
4 Спартак (Плевен) 14 6 3 5 24:28 21
5 Чардафон 1919 (Габрово) 14 4 3 7 15:25 15

Бдин 1923 (Видин)

ЮМВ: Видин - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.09.2016 1 кръг Д Тимок (Брегово) 7:0
02.10.2016 2 кръг Г Рациария (Арчар) 5:0
09.10.2016 3 кръг Д Ружинци (Ружинци) 5:0
16.10.2016 4 кръг Г Кула 04 (Кула) 3:0
23.10.2016 5 кръг Д Пегас спорт (Видин) 4:1
30.10.2016 6 кръг Г Тимок (Брегово) 8:0
04.11.2016 7 кръг Д Рациария (Арчар) 13:0
14.11.2016 14:00 8 кръг Г Ружинци (Ружинци) 3:2
20.11.2016 9 кръг Д Кула 04 (Кула) 6:0
27.03.2017 10:30 10 кръг Г Пегас спорт (Видин) 1:3
02.04.2017 10:30 11 кръг Г Тимок (Брегово) 4:0
09.04.2017 10:30 12 кръг Д Пегас спорт (Видин) 3:1
16.04.2017 10:30 13 кръг Г Кула 04 (Кула) 9:0
23.04.2017 10:30 14 кръг Д Рациария (Арчар) 11:2
29.04.2017 10:30 15 кръг Г Ружинци (Ружинци) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Бдин 1923 (Видин) 15 13 0 2 82:10 39
2 Пегас спорт (Видин) 15 13 0 2 75:17 39
3 Ружинци (Ружинци) 15 7 0 8 46:32 21
4 Тимок (Брегово) 15 4 0 11 15:67 12
5 Кула 04 (Кула) 15 4 0 11 21:75 12

Бдин 1923 (Видин)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2016 16:00 1 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 2:1
22.09.2016 16:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
29.09.2016 16:00 3 кръг Д Спартак (Плевен) 3:0
06.10.2016 15:00 4 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:0
13.10.2016 15:00 5 кръг Д Ботев (Враца) 0:2
20.10.2016 15:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
- 7 кръг
почива
03.11.2016 14:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:0
10.11.2016 14:00 9 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
23.03.2017 15:00 10 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:1
30.03.2017 15:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
06.04.2017 16:00 12 кръг Г Спартак (Плевен) 2:3
13.04.2017 16:00 13 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 3:0
20.04.2017 16:00 14 кръг Г Ботев (Враца) 1:5
27.04.2017 16:00 15 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:3
- 16 кръг
почива
11.05.2017 16:00 17 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
18.05.2017 16:00 18 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Монтана 1921 (Монтана) 16 8 4 4 32:18 28
6 Спартак (Плевен) 16 7 2 7 31:33 23
7 Бдин 1923 (Видин) 16 5 2 9 17:25 17
8 Янтра 1919 (Габрово) 16 1 1 14 10:97 4
9 Янтра Габрово (Габрово) 16 0 2 14 11:52 2

Бдин 1923 (Видин)

Деца: Видин - Областна група - подгрупа "Дунав"
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2016 14:30 1 кръг Г Славия (Ново село) 8:2
28.09.2016 2 кръг Г Видин (Видин) 3:3
28.09.2016 3 кръг Д Тимок (Брегово) 3:1
05.10.2016 4 кръг Д Славия (Ново село) 9:0
12.10.2016 5 кръг Д Видин (Видин) 4:0
12.10.2016 6 кръг Г Тимок (Брегово) 3:0
05.04.2017 15:30 7 кръг Г Славия (Ново село) 8:0
12.04.2017 11:00 8 кръг Г Видин (Видин) 3:0
12.04.2017 13:30 9 кръг Д Тимок (Брегово) 8:1
26.04.2017 14:30 10 кръг Д Славия (Ново село) 10:0
03.05.2017 11:00 11 кръг Д Видин (Видин) 5:0
03.05.2017 15:00 12 кръг Г Тимок (Брегово) 13:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Бдин 1923 (Видин) 12 11 1 0 77:7 34
2 Видин (Видин) 12 8 1 3 47:19 25
3 Тимок (Брегово) 12 2 1 9 17:54 7
4 Славия (Ново село) 12 1 1 10 11:72 4

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 7 място
2017/2018 Трета лига 4 място
2016/2017 Трета лига 5 място
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 4 място
2013/2014 "В" група 7 място
2012/2013 А ОФГ ВД 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "Б" група 15 място

Месечна ранглиста

месец точки място
октомври 2019 3.527 86
септември 2019 2.743 91
август 2019 5.689 78
май 2019 6.986 67
април 2019 5.353 83
март 2019 2.763 93
ноември 2018 6.139 83
октомври 2018 13.075 49
септември 2018 13.564 42
май 2018 6.885 75
април 2018 4.528 85
март 2018 12.196 47
ноември 2017 10.523 58
октомври 2017 9.746 59
септември 2017 12.498 44
август 2017 9.485 61
май 2017 10.871 58
април 2017 13.124 46
март 2017 5.213 82
ноември 2016 13.919 42
октомври 2016 9.711 54
септември 2016 8.255 65
август 2016 10.847 51
май 2016 3.797 83
април 2016 4.049 81
март 2016 1.279 88
ноември 2015 6.955 74
октомври 2015 7.218 63
август 2015 13.332 36
май 2015 9.842 50
април 2015 5.630 66
март 2015 10.867 47
декември 2014 13.911 37
октомври 2014 12.288 40
септември 2014 10.674 50
май 2014 5.457 80
април 2014 8.204 66
март 2014 9.078 52
ноември 2013 8.116 74
септември 2013 14.049 44
август 2013 7.742 73
май 2012 31.141 18
април 2012 25.803 20
март 2012 31.207 14
ноември 2011 26.674 21
октомври 2011 20.484 28
септември 2011 29.885 16
август 2011 32.727 14
май 2011 18.722 30
април 2011 14.500 44
март 2011 18.899 29
ноември 2010 16.541 41
октомври 2010 16.110 44
септември 2010 16.665 36
август 2010 10.223 73
всички

Интернет страници