Ботев (Гълъбово)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1945 г.

Хроника: В Гълъбово (възникнал като град през 1969 г. от обединението на три селища) организираният футбол датира от втората половина на 40-те години на миналия век, когато е учредено физкултурно дружество Ботев. В края на 1949 г., след реформа в страната по съветски модел, са създадени доброволни спортни организации на ведомствен принцип - към съответните отраслови профсъюзи. През 1952 г. е образувана нова ДСО - Миньор. Тя се отделя от Торпедо и поради спецификата на района става най-популярна в оформящия се по това време център на енергетиката и въгледобива. След поредната реформа в 1957 г. местното дружество за физическа култура и спорт Ботев е възстановено. През лятото на 1968 г. е преименувано на Енергетик, а в 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб. Преди началото на сезон 1991/92 той отново приема името Ботев.

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Гълъбово 6280, ул. „Александър Стамболийски” № 40.
Телефон: (+359 418) 64010.
E-mail: -

Клубни върхове:
седемнадесето място в южна “Б” група: 1970/71 г. (като Енергетик).
1/32 финалист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1977/78 г. (като Енергетик) и веднъж за Купата на България - 1999/2000 г.

Ботев (Гълъбово)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
27.07.2018 18:30 1 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:1
04.08.2018 18:00 2 кръг Д Кариана (Ерден) 3:1
11.08.2018 18:00 3 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
18.08.2018 18:00 4 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:1
26.08.2018 19:00 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
01.09.2018 17:00 6 кръг Д Несебър (Несебър) 2:0
15.09.2018 18:00 7 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
21.09.2018 17:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:0
30.09.2018 18:00 9 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:1
06.10.2018 16:00 10 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:1
21.10.2018 16:00 11 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:2
27.10.2018 16:00 12 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
03.11.2018 14:30 13 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:3
10.11.2018 14:30 14 кръг Д Поморие (Поморие) 4:1
24.11.2018 14:30 15 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2
30.11.2018 14:30 16 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:0
07.12.2018 14:00 17 кръг Г Кариана (Ерден) 0:3
23.02.2019 14:30 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
02.03.2019 15:30 19 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:2
09.03.2019 15:30 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:3
16.03.2019 15:30 21 кръг Г Несебър (Несебър) 0:0
30.03.2019 15:30 22 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
06.04.2019 17:00 23 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
12.04.2019 17:00 24 кръг Д Черноморец (Балчик) 3:1
22.04.2019 19:00 25 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:2
29.04.2019 17:00 26 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:1
17.04.2019 17:00 27 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
10.05.2019 18:00 28 кръг Д Царско село 2015 (София) 3:2
19.05.2019 15:00 29 кръг Г Поморие (Поморие) 2:2
23.05.2019 17:00 30 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Кариана (Ерден) 30 8 7 15 29:38 31
13 Пирин (Благоевград) 30 9 4 17 29:49 31
14 Ботев (Гълъбово) 30 7 10 13 32:38 31
15 Несебър (Несебър) 30 6 9 15 33:51 27
16 Добруджа 1919 (Добрич) 30 4 10 16 17:38 22
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2018 16:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.06.2018 18:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:4
27.06.2018 18:00 - Д Дунав 2010 (Русе) 1:4
30.06.2018 18:00 - Г Несебър (Несебър) 0:3
04.07.2018 18:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
07.07.2018 18:30 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
11.07.2018 18:00 - Г Поморие (Поморие) 0:0
14.07.2018 18:00 - Г Берое (Стара Загора) 0:1
21.07.2018 18:00 - Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2
12.10.2018 11:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
16.11.2018 11:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
16.01.2019 12:30 - Г Берое (Стара Загора) 1:4
19.01.2019 13:00 - Д Розова долина (Казанлък) 4:0
22.01.2019 13:00 - Д ЦСКА 1948 (София) 1:2
24.01.2019 14:00 - Д Верея (Стара Загора) 2:1
30.01.2019 14:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:2
06.02.2019 14:00 - Г Поморие (Поморие) 0:0
10.02.2019 11:00 - Г Берое (Стара Загора) 0:1
13.02.2019 14:00 - Д Хасково 1957 (Хасково) 1:2
15.02.2019 13:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0

Ботев (Гълъбово)

ЮСВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
27.09.2018 15:00 1 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:6
04.10.2018 15:00 2 кръг Г ПССГ Чирпан (Чирпан) 3:5
- 3 кръг
почива
18.10.2018 15:00 4 кръг Д Хаджи Димитър (Самуилово) 1:7
25.10.2018 15:00 5 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:8
01.11.2018 15:00 6 кръг Д Розова долина (Казанлък) 3:10
08.11.2018 15:00 7 кръг Г Арсенал (Казанлък) 2:6
27.03.2019 15:00 8 кръг Г Загорец (Нова Загора) 1:7
21.03.2019 15:00 9 кръг Д ПССГ Чирпан (Чирпан) 2:1
- 10 кръг
почива
11.04.2019 15:00 11 кръг Г Хаджи Димитър (Самуилово) 2:7
17.04.2019 15:00 12 кръг Д Верея (Стара Загора) 3:8
25.04.2019 15:00 13 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:5
02.05.2019 15:00 14 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:9
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Розова долина (Казанлък) 12 8 2 2 38:17 26
4 Загорец (Нова Загора) 12 6 0 6 41:32 18
5 Хаджи Димитър (Самуилово) 12 5 0 7 34:40 15
6 ПССГ Чирпан (Чирпан) 12 2 0 10 17:69 6
7 Ботев (Гълъбово) 12 1 0 11 18:79 3

Ботев (Гълъбово)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2018 10:00 1 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:7
30.09.2018 10:00 2 кръг Д Арсенал (Казанлък) 1:2
07.10.2018 10:00 3 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 1:4
14.10.2018 10:00 4 кръг Д Миньор (Раднево) 2:7
21.10.2018 10:00 5 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:5
28.10.2018 10:00 6 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:2
01.11.2018 14:00 7 кръг Г Хасково (Хасково) 0:3
04.11.2018 10:00 8 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 5:2
11.11.2018 10:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:12
18.11.2018 10:00 10 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 3:7
25.11.2018 10:00 11 кръг Г Асти АБ (Хасково) 5:3
- 12 кръг
почива
09.12.2018 10:00 13 кръг Д Чирпан (Чирпан) 3:0
03.03.2019 11:00 14 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:4
10.03.2019 11:00 15 кръг Г Арсенал (Казанлък) 0:4
17.03.2019 11:00 16 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 9:3
24.03.2019 11:00 17 кръг Г Миньор (Раднево) 0:2
31.03.2019 11:00 18 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:1
04.04.2019 11:00 19 кръг Г Розова долина (Казанлък) 3:0
07.04.2019 11:00 20 кръг Д Хасково (Хасково) 1:5
14.04.2019 11:00 21 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 2:6
21.04.2019 11:00 22 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:7
05.05.2019 11:00 23 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:3
12.05.2019 11:00 24 кръг Д Асти АБ (Хасково) 2:3
- 25 кръг
почива
24.05.2019 11:00 26 кръг Г Чирпан (Чирпан) 1:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Асти АБ (Хасково) 24 9 3 12 46:61 30
9 Димитровград 1947 (Димитровград) 24 9 1 14 54:69 28
10 Ботев (Гълъбово) 24 6 0 18 43:97 18
11 Хасково 1957 (Хасково) 24 3 0 21 24:127 9
12 Свиленград 1921 (Свиленград) 24 3 0 21 25:111 9

Ботев (Гълъбово)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
29.09.2018 10:00 2 кръг Д Арсенал (Казанлък) 1:0
06.10.2018 10:00 3 кръг Г Чирпан (Чирпан) 2:0
13.10.2018 10:00 4 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 1:5
20.10.2018 10:00 5 кръг Г Респект (Хасково) 0:8
27.10.2018 10:00 6 кръг Д Миньор (Раднево) 1:0
01.11.2018 10:00 7 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:5
03.11.2018 10:00 8 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) 1:4
10.11.2018 10:00 9 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:3
17.11.2018 10:00 10 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:3
24.11.2018 11:00 11 кръг Г Загорец (Нова Загора) 2:0
- 12 кръг
почива
- 13 кръг
почива
- 14 кръг
почива
09.03.2019 12:00 15 кръг Г Арсенал (Казанлък) 0:6
16.03.2019 12:00 16 кръг Д Чирпан (Чирпан) 2:0
23.03.2019 12:00 17 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:12
30.03.2019 12:00 18 кръг Д Респект (Хасково) 0:7
03.04.2019 12:00 19 кръг Г Миньор (Раднево) 0:6
06.04.2019 12:00 20 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:2
13.04.2019 12:00 21 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 0:7
20.04.2019 12:00 22 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:2
04.05.2019 12:00 23 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:4
11.05.2019 12:00 24 кръг Д Загорец (Нова Загора) 3:3
- 25 кръг
почива
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Димитровград 1947 (Димитровград) 20 10 2 8 39:20 32
7 Арсенал (Казанлък) 20 8 3 9 31:47 27
8 Ботев (Гълъбово) 20 5 1 14 15:77 16
9 Загорец (Нова Загора) 20 3 3 14 31:58 12
10 Миньор (Раднево) 20 3 3 14 21:68 12

Ботев (Гълъбово)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
22.05.2019 12:00 1 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 0:4
29.09.2018 12:00 2 кръг Д Единство (Гурково) 6:0
10.04.2019 12:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:16
13.10.2018 12:00 4 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:9
20.10.2018 12:00 5 кръг Г Респект (Хасково) 0:5
27.10.2018 12:00 6 кръг Д Миньор (Раднево) 4:1
01.11.2018 12:00 7 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:11
03.11.2018 12:00 8 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) 0:3
10.11.2018 12:00 9 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:6
17.11.2018 12:00 10 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:7
24.11.2018 12:00 11 кръг Г Берое II (Стара Загора) 0:6
01.12.2018 12:00 12 кръг Д Яворов (Чирпан) 3:0
08.12.2018 12:00 13 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 0:14
02.03.2019 10:00 14 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:3
09.03.2019 10:00 15 кръг Г Единство (Гурково) 2:10
16.03.2019 10:00 16 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:14
23.03.2019 10:00 17 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:8
30.03.2019 10:00 18 кръг Д Респект (Хасково) 0:5
03.04.2019 10:00 19 кръг Г Миньор (Раднево) 1:5
06.04.2019 10:00 20 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:7
13.04.2019 10:00 21 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 2:4
20.04.2019 10:00 22 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:4
04.05.2019 10:00 23 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
28.05.2019 17:30 24 кръг Д Берое II (Стара Загора) 0:8
18.05.2019 10:00 25 кръг Г Яворов (Чирпан) 3:0
25.05.2019 10:00 26 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 0:11
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Респект (Хасково) 26 9 3 14 35:49 30
11 Единство (Гурково) 26 5 0 21 42:130 15
12 Ботев (Гълъбово) 26 4 0 22 22:164 12
13 Миньор (Раднево) 26 3 0 23 19:157 9
14 Яворов (Чирпан) 26 1 0 25 5:101 3


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:07 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 32.213 17
април 2019 21.013 24
март 2019 19.068 26
ноември 2018 16.299 34
октомври 2018 21.325 24
септември 2018 26.138 20
май 2018 16.718 27
април 2018 14.636 39
март 2018 31.446 15
ноември 2017 32.579 18
октомври 2017 17.012 29
септември 2017 33.328 14
август 2017 30.850 16
май 2017 17.731 30
април 2017 16.710 35
март 2017 21.916 23
ноември 2016 31.536 14
октомври 2016 11.901 49
септември 2016 11.658 52
август 2016 22.950 16
май 2016 22.823 20
април 2016 22.082 17
март 2016 15.301 27
ноември 2015 16.308 26
октомври 2015 25.681 15
август 2015 22.722 17
май 2015 20.700 21
април 2015 18.698 22
март 2015 26.875 16
декември 2014 15.167 30
октомври 2014 18.106 25
септември 2014 31.494 14
май 2014 32.442 13
април 2014 18.928 24
март 2014 8.735 58
ноември 2013 27.609 21
септември 2013 25.884 19
август 2013 19.845 32
май 2013 10.137 53
април 2013 20.917 24
март 2013 16.820 31
ноември 2012 14.496 42
октомври 2012 17.062 33
септември 2012 16.136 35
май 2012 12.303 44
април 2012 12.751 48
март 2012 16.312 39
ноември 2011 13.288 58
октомври 2011 12.434 51
септември 2011 19.302 30
август 2011 7.084 84
май 2011 11.753 57
април 2011 11.741 57
март 2011 8.251 80
ноември 2010 6.553 97
октомври 2010 11.270 64
септември 2010 16.980 33
август 2010 14.348 49
всички

Интернет страници