Ботев (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2010 г., е основан на 12 март 1912 г. като ученически футболен клуб.

Имена: Ботев (от учредяването си до 1949 г. - по време на балканските войни прекратява съществуването си, но след приключването им е възстановен), Ботев при ДНВ (от 1949 до 1950 г.), ДНВ (от 1950 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (от 1956 до 1957 г.), АСК Ботев (от 1957 до 1964 г.), КЦМ-Ботев (от 1964 до 1967 г.), Тракия (от 1967 г. - след обединение на КЦМ-Ботев, Спартак и Академик), АФД Тракия (от 1972 г.). През 1985 г. на основата на едноименното армейско физкултурно дружество се образува футболен клуб Тракия, който започва да се развива самостоятелно. В 1989 г. той възстановява своето традиционно име - Ботев, а на 29 юли 1999 г. се преобразува в АД и добавя към името си годината 1912. Единадесет години по-късно акционерното дружество е обявено в несъстоятелност, като след края на сезон 2009/10 Ботев 1912 на практика прекратява съществуването си. През 2010 г. в Пловдив е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Ботев. Преди началото на сезон 2010/11 той временно се обединява с Металик (Сопот), който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Ботев (Пловдив). През 2011 г. футболният клуб от Сопот възстановява самостоятелността си под името Металик 1938.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “канарчетата” или “жълто-черните”.

Адрес: Пловдив 4017, бул."Източен" 10.
Телефон: (+359 32) 667799.
Е-mail: club@botevplovdiv.bg.

Клубни върхове:
пето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
два пъти шампион на България: 1929 и 1966/67 г.
4 пъти носител на Националната купа: на Царската купа - 1929 г. (в качеството си на държавен първенец); на Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като АСК Ботев) и 1980/81 г. (като АФД Тракия) и Купата на България - 2016/17 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на националните купи: 1962/63 г. (като АСК Ботев).
носител на Балканската клубна купа: 1972 г. (като Тракия).

Ботев (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
30.07.2016 19:00 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 Диема спорт
06.08.2016 21:15 2 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:4 Диема спорт
15.08.2016 20:00 3 кръг Д Славия 1913 (София) 3:2 Диема спорт
22.08.2016 20:00 4 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:1 Диема спорт
27.08.2016 19:00 5 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:1 Диема спорт
11.09.2016 19:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2 Диема спорт 2
17.09.2016 17:00 7 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 4:0 Диема
24.09.2016 21:15 8 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1 Диема спорт
01.10.2016 17:30 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:0 Диема спорт
16.10.2016 17:30 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 4:3 Диема спорт 2
22.10.2016 15:00 11 кръг Д Черно море (Варна) 2:3 Диема спорт
30.10.2016 17:30 12 кръг Д Левски (София) 1:1 Диема спорт 2
03.11.2016 15:30 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:3 Диема спорт 2
20.11.2016 15:00 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2 Диема спорт 2
26.11.2016 17:30 15 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
30.11.2016 15:00 16 кръг Г Славия 1913 (София) 2:3 Диема спорт 2
05.12.2016 17:30 17 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:1 Диема спорт
09.12.2016 17:30 18 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:4 Диема спорт 2
15.12.2016 17:30 19 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:2 Диема спорт 2
18.02.2017 17:30 20 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:0 Диема спорт
24.02.2017 17:30 21 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:2 Диема спорт 2
28.02.2017 17:30 22 кръг Г ЦСКА (София) 0:0 Диема спорт
06.03.2017 17:30 23 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0 Диема спорт
11.03.2017 15:00 24 кръг Г Черно море (Варна) 1:1 Диема спорт
19.03.2017 17:30 25 кръг Г Левски (София) 0:2 Диема спорт 2
31.03.2017 20:00 26 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 26 10 9 7 35:30 39
6 Дунав 2010 (Русе) 26 10 8 8 32:31 38
7 Ботев (Пловдив) 26 10 5 11 36:42 35
8 Берое (Стара Загора) 26 10 5 11 27:28 35
9 Пирин (Благоевград) 26 10 4 12 30:36 34
Втора фаза / Втора осмица - група "А"
07.04.2017 20:00 27 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 7:1 Диема спорт
14.04.2017 15:30 28 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:1 Диема спорт
22.04.2017 17:30 29 кръг Г Славия 1913 (София) 3:0 Диема спорт
30.04.2017 17:45 30 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2 Диема
05.05.2017 17:30 31 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:3 Диема спорт
10.05.2017 19:00 32 кръг Д Славия 1913 (София) 3:1 Диема спорт 2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Верея (Стара Загора) 32 13 6 13 31:40 45
2 Ботев (Пловдив) 32 13 5 14 51:50 44
3 Славия 1913 (София) 32 11 4 17 37:55 37
4 Монтана 1921 (Монтана) 32 4 3 25 24:66 15
Втора фаза / 1/2 финали за 7-10 място
15.05.2017 20:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 3:0 Диема спорт
19.05.2017 20:00 реванш Г Берое (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
Втора фаза / Финал за 7-мо място
27.05.2017 20:00 1-ви мач Г Верея (Стара Загора) анл. Диема спорт
30.05.2017 20:00 реванш Д Верея (Стара Загора) анл. Диема спорт
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2016 16:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 6:3
Втори кръг (1/8 финали)
27.10.2016 20:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0 Диема спорт
Трети кръг (1/4 финали)
04.04.2017 20:00 - Г Пирин (Благоевград) 1:0 Диема спорт 2
Четвърти кръг (1/2 финали)
19.04.2017 19:00 1-ви мач Г Верея (Стара Загора) 1:0 Диема спорт 2
26.04.2017 18:00 реванш Д Верея (Стара Загора) 1:1 Диема спорт 2
Пети кръг (Финал)
24.05.2017 18:30 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:1 Диема
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2016 18:00 - Г Евроколеж (Пловдив) 4:1
29.06.2016 18:30 - Д Оборище (Панагюрище) 5:0
06.07.2016 18:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
09.07.2016 18:00 - Д ЦСКА II (София) 4:2
10.07.2016 19:30 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
14.07.2016 19:30 - Г Трявна (Трявна) 1:0
15.07.2016 18:30 - Д Септември (София) 1:1
22.07.2016 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 4:0
07.10.2016 16:30 - Г Левски (Карлово) 3:1
11.11.2016 15:00 - Д Левски (Карлово) 6:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
24.03.2017 16:00 - Д Ботев (Гълъбово) 2:1

Ботев (Пловдив)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
13.07.2016 18:00 - Д Борислав 2009 (Първомай) 3:1
16.07.2016 10:00 - Г Марица (Пловдив) 1:2
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 17:00 1 кръг Д Берое (Стара Загора) 4:1
20.08.2016 17:00 2 кръг Д Черно море (Варна) 5:2
25.08.2016 17:00 3 кръг Г ЦСКА (София) 3:1
08.11.2016 14:00 4 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
11.09.2016 16:00 5 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
18.09.2016 16:00 6 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 12:0
24.09.2016 16:00 7 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
02.10.2016 15:30 8 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:0
05.10.2016 15:30 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0
15.10.2016 15:30 10 кръг Д Септември (София) 1:2
22.10.2016 15:00 11 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:0
02.11.2016 14:00 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
14.11.2016 14:00 13 кръг Г Ботев (Враца) 2:0
27.11.2016 14:00 14 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
10.12.2016 13:00 15 кръг Г Левски (София) 4:3
04.03.2017 14:30 16 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:2
12.03.2017 14:30 17 кръг Г Черно море (Варна) 3:4
04.05.2017 16:00 18 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
18.05.2017 16:00 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 3:3
02.04.2017 15:30 20 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:2
09.04.2017 15:30 21 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 4:1
22.04.2017 15:30 22 кръг Д Пирин (Благоевград) 6:2
26.04.2017 15:30 23 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:1
30.04.2017 16:00 24 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 6:0
07.05.2017 16:00 25 кръг Г Септември (София) 0:2
14.05.2017 16:00 26 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:0
21.05.2017 17:00 27 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
25.05.2017 17:00 28 кръг Д Ботев (Враца) 7:0
01.06.2017 17:00 29 кръг Г Славия 1913 (София) 2:1
04.06.2017 17:00 30 кръг Д Левски (София) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Славия 1913 (София) 30 21 4 5 74:27 67
3 Лудогорец 1945 (Разград) 30 20 4 6 90:25 64
4 Ботев (Пловдив) 30 20 1 9 86:35 61
5 Левски (София) 30 19 3 8 78:32 60
6 Септември (София) 30 17 5 8 49:37 56

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
29.10.2016 14:00 1-ви мач Д Марек 1915 (Дупница) 1:3
19.11.2016 14:00 реванш Г Марек 1915 (Дупница) 4:1
1/4 финали
01.12.2016 13:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 1:1
15.12.2016 13:00 реванш Г Берое (Стара Загора) 2:2
1/2 финали
09.03.2017 11:00 1-ви мач Г Черно море (Варна) 1:1
15.03.2017 11:00 реванш Д Черно море (Варна) 0:2

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2016 10:30 1 кръг Г Черно море (Варна) 0:4
28.08.2016 17:00 2 кръг Д Левски-Раковски (София) 3:1
04.09.2016 10:30 3 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
10.09.2016 10:30 4 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 3:2
18.09.2016 10:30 5 кръг Д Левски (София) 5:1
24.09.2016 16:00 6 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 5:0
02.10.2016 11:00 7 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 7:1
22.11.2016 14:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:0
16.10.2016 15:30 9 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 4:2
22.10.2016 15:00 10 кръг Г Спартак (Плевен) 3:0
10.12.2016 13:30 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:2
09.11.2016 14:00 12 кръг Г Септември (София) 1:4
14.11.2016 14:00 13 кръг Д ЦСКА (София) 1:2
25.11.2016 14:00 14 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 1:1
07.12.2016 13:00 15 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
25.02.2017 11:00 16 кръг Д Черно море (Варна) 4:0
04.03.2017 14:30 17 кръг Г Левски-Раковски (София) 2:2
11.03.2017 11:00 18 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:2
18.03.2017 14:30 19 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
23.03.2017 14:30 20 кръг Г Левски (София) 2:1
01.04.2017 15:30 21 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 2:0
10.05.2017 16:00 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 5:1
22.04.2017 12:30 23 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
26.04.2017 11:00 24 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
01.05.2017 16:00 25 кръг Д Спартак (Плевен) 5:1
06.05.2017 16:00 26 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
14.05.2017 11:00 27 кръг Д Септември (София) 1:1
20.05.2017 10:30 28 кръг Г ЦСКА (София) 1:2
29.05.2017 17:00 29 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 1:0
02.06.2017 17:00 30 кръг Г Славия 1913 (София) 0:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Септември (София) 30 20 4 6 55:22 64
4 ЦСКА (София) 30 18 3 9 72:29 57
5 Ботев (Пловдив) 30 15 5 10 65:43 50
6 Левски (София) 30 15 2 13 63:38 47
7 Берое (Стара Загора) 30 13 8 9 60:43 47

Ботев (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
28.10.2016 11:00 1-ви мач Д Черно море (Варна) 6:0
18.11.2016 11:00 реванш Г Черно море (Варна) 1:1
1/4 финали
29.11.2016 13:00 1-ви мач Д Сокол (Марково) 6:1
04.12.2016 13:00 реванш Г Сокол (Марково) 0:0
1/2 финали
08.03.2017 11:00 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:1
14.03.2017 11:00 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
Финал
11.04.2017 16:00 - Г Левски (София) 1:1

Ботев (Пловдив)

Деца: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
08.06.2017 18:00 1-ви мач Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
11.06.2017 18:00 реванш Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
1/4 финали
16.06.2017 18:00 1-ви мач Д Левски (София) 4:1
19.06.2017 18:00 реванш Г Левски (София) 2:4
1/2 финали
24.06.2017 18:00 1-ви мач Г Славия 1913 (София) 1:1
27.06.2017 18:00 реванш Д Славия 1913 (София) 5:2
Финал
01.07.2017 19:00 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:0
Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 13:00 1 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 7:1
17.09.2016 13:00 2 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:1
24.09.2016 10:30 3 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
01.10.2016 11:00 4 кръг Д Верея (Стара Загора) 7:0
08.10.2016 13:00 5 кръг Г Поморие (Поморие) 4:0
15.10.2016 11:00 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:0
- 7 кръг
почива
29.10.2016 11:00 8 кръг Д Левски (Карлово) 5:0
04.11.2016 11:00 9 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 5:0
12.11.2016 10:30 10 кръг Д Марица (Пловдив) 6:1
20.11.2016 13:00 11 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
18.03.2017 13:00 12 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 4:1
25.03.2017 13:00 13 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:1
01.04.2017 10:30 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
26.04.2017 12:00 15 кръг Г Верея (Стара Загора) 9:0
13.04.2017 13:00 16 кръг Д Поморие (Поморие) 10:0
22.04.2017 11:00 17 кръг Г Берое (Стара Загора) 4:1
- 18 кръг
почива
06.05.2017 10:30 19 кръг Г Левски (Карлово) 2:0
13.05.2017 10:30 20 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 10:0
21.05.2017 10:30 21 кръг Г Марица (Пловдив) 4:0
27.05.2017 13:00 22 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 20 18 1 1 94:7 55
2 Берое (Стара Загора) 20 15 1 4 64:21 46
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 14 3 3 55:8 45
4 Нефтохимик 1962 (Бургас) 20 11 4 5 30:20 37
5 Черноморец 1919 (Бургас) 20 9 3 8 35:24 30

Ботев (Пловдив)

Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 10:30 1 кръг Г Орлета (Пазарджик) 10:0
25.09.2016 10:30 2 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
02.10.2016 10:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
08.10.2016 11:00 4 кръг Г Хасково (Хасково) 0:0
16.10.2016 10:00 5 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 1:0
22.10.2016 10:30 6 кръг Г Марица (Пловдив) 4:0
- 7 кръг
почива
05.11.2016 11:00 8 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 4:0
13.11.2016 12:00 9 кръг Д Сокол (Марково) 1:0
25.03.2017 15:00 10 кръг Д Орлета (Пазарджик) 10:0
01.04.2017 12:30 11 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
08.04.2017 10:30 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
13.04.2017 15:30 13 кръг Д Хасково (Хасково) 1:1
22.04.2017 10:00 14 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 0:0
29.04.2017 10:30 15 кръг Д Марица (Пловдив) 3:0
- 16 кръг
почива
13.05.2017 12:30 17 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 0:0
21.05.2017 10:30 18 кръг Г Сокол (Марково) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1926 (Пловдив) 16 11 5 0 31:10 38
2 Ботев (Пловдив) 16 9 6 1 39:3 33
3 Сокол (Марково) 16 9 4 3 32:11 31
4 Спартак-С 94 (Пловдив) 16 6 6 4 22:14 24
5 Родопа Смолян (Смолян) 16 6 4 6 31:31 22

Ботев (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11) - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:30 1 кръг Д Орлета (Пазарджик) 18:0
18.09.2016 10:30 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2
25.09.2016 10:30 3 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 8:0
01.11.2016 10:30 4 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 13:0
07.10.2016 16:00 5 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) 9:0
05.10.2016 12:00 6 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 13:0
23.10.2016 10:30 7 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 6:0
29.10.2016 16:00 8 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 3:0
05.11.2016 10:30 9 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 8:0
13.11.2016 10:00 10 кръг Д Чавдар (Пловдив) 15:0
20.11.2016 10:30 11 кръг Г Марица (Пловдив) 10:0
12.03.2017 10:30 12 кръг Г Орлета (Пазарджик) 10:0
19.03.2017 12:00 13 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:2
25.03.2017 10:00 14 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 6:0
02.04.2017 12:00 15 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 9:0
06.04.2017 17:00 16 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) 10:0
13.04.2017 14:00 17 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
23.04.2017 10:30 18 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 7:0
17.05.2017 10:30 19 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 3:2
07.05.2017 12:30 20 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 12:1
12.05.2017 18:15 21 кръг Г Чавдар (Пловдив) 13:0
21.05.2017 10:30 22 кръг Д Марица (Пловдив) 10:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 22 21 1 0 191:7 64
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 22 19 2 1 139:17 59
3 Спартак-С 94 (Пловдив) 22 13 2 7 51:43 41
4 Ботев 2002 (Пловдив) 22 12 2 8 52:43 38
5 Родопа Смолян (Смолян) 22 9 4 9 49:74 31

Ботев (Пловдив)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "Б"
13.06.2017 10:30 - Д ФК Спартак (Варна) -:-
13.06.2017 17:30 - Г Национал (София) 2:2
14.06.2017 10:30 - Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 1 0 1 0 2:2 1
2 Етър ВТ (Велико Търново) 1 1 0 0 3:1 3
3 Национал (София) 3 1 1 1 8:5 4
4 ФК Спартак (Варна) 1 0 0 1 0:5 0
Финал
14.06.2017 15:00 - Г Царско село 2015 (София) 0:2

Ботев (Пловдив)

ДПГ9: Републиканско първенство (Футбол 5)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "Б"
12.06.2017 15:45 - Д Делфините (Варна) 2:1
12.06.2017 17:15 - Г Национал (София) 3:4
13.06.2017 11:00 - Д Янтра 2013 (Габрово) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 3 2 0 1 8:6 6
2 Национал (София) 3 1 2 0 7:6 5
3 Делфините (Варна) 3 0 2 1 3:4 2
4 Янтра 2013 (Габрово) 3 0 2 1 4:6 2
Финал
13.06.2017 15:00 - Г Левски (София) 0:2


23.08.2017 : Виктор Генев напусна Ботев (Пловдив)
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
14.08.2017 : Стивън Петков подписва с Ботев (Пд)
26.06.2017 : Тодор Неделев остава в Ботев
16.06.2017 : Радослав Терзиев и Кристиан Добрев остават в Ботев
16.06.2017 : Договори и преотстъпване в Марица за играчи на Ботев
16.06.2017 : Ботев и Марица ще си сътрудничат под тепетата
14.06.2017 : Йордан Минев напуска Лудогорец в посока Ботев (Пд)
13.06.2017 : Антонио Вутов, Иван Горанов и Серджиу Буш подписват с Левски
12.06.2017 : Полският вратар Даниел Кайзер подписва с Ботев (Пд)
08.06.2017 : Ботев (Пд) и Септември (Сф) в спор за Кристиан Добрев
08.06.2017 : Кристиан Димитров преподписва с Ботев
07.06.2017 : Тони Тасев подписва с Ботев, Виктор Генев и Пламен Димов също с нови договори
06.06.2017 : Бразилецът Алваро подписва с Ботев, Георги Георгиев напуска
05.06.2017 : Ботев (Пд) първи започна подготовка

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев" -
известен и като “Колежа”,
с електрическо осветление

Стадион "Ботев 1912"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Ботев 1912"
в гр. Пловдив

(в кв. "Коматево")

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:62 сезона
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 8 място
2015/2016 "А" група 7 място
2014/2015 "А" група 6 място
2013/2014 "А" група 4 място
2012/2013 "А" група 4 място
2011/2012 "Б" група 2 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "А" група 16 място
2008/2009 "А" група 13 място
2007/2008 "А" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници