Брестник 1948 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Възниква през 1948 г. под името Брестник в едноименното пловдивско село.

Хроника: Физкултурно дружество Брестник е основано през 1948 г. в близкото до Пловдив едноименно село. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. От 1952 до 1957 г. представителният отбор на селото носи името Урожай. През 1957 г. се извършва нова реформа, след която местното дружество за физическа култура и спорт е възстановено. По-късно на негова основа се формира футболен клуб Брестник. През 2004 г. той се преименува на Брестник 2004, а преди началото на сезон 2007/08 премества седалището си в областния град и приема сегашното си название.

Клубни цветове: бял, зелен и червен.

Прозвище: -

Адрес: Пловдив 4000, ул. Константин Величков 2А.
Телефон: (+359) 889804051.
E-mail: brestnik@mail.bg.

Клубни върхове:
шесто място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Брестник 1948 (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2015 17:00 1 кръг Д Белащица (Белащица) 6:0
13.09.2015 17:00 2 кръг Г Радиново 2006 (Радиново) 0:1
20.09.2015 17:00 3 кръг Д Спортинг (Бенковски) 1:2
27.09.2015 17:00 4 кръг Г Победа (Царацово) 0:0
04.10.2015 16:00 5 кръг Д Брестовица (Брестовица) 0:3
11.10.2015 16:00 6 кръг Г Тракиец (Катуница) 1:2
18.10.2015 16:00 7 кръг Д Марица (Цалапица) 0:3
- 8 кръг
почива
06.12.2015 14:30 9 кръг Г Олимпия (Оризари) 1:0
08.11.2015 14:30 10 кръг Д Спартак (Ново село) 3:1
15.11.2015 14:30 11 кръг Г Марица II (Пловдив) 1:3
22.11.2015 14:30 12 кръг Д Вихър (Войсил) 0:1
29.11.2015 14:30 13 кръг Г Лидер (Ягодово) 2:5
05.03.2016 15:00 14 кръг Г Белащица (Белащица) 3:2
13.03.2016 15:00 15 кръг Д Радиново 2006 (Радиново) 0:3
20.03.2016 15:00 16 кръг Г Спортинг (Бенковски) 5:2
27.03.2016 15:00 17 кръг Д Победа (Царацово) 4:2
03.04.2016 17:00 18 кръг Г Брестовица (Брестовица) 1:2
10.04.2016 17:00 19 кръг Д Тракиец (Катуница) 2:1
17.04.2016 17:00 20 кръг Г Марица (Цалапица) 0:2
- 21 кръг
почива
29.04.2016 17:00 22 кръг Д Олимпия (Оризари) 5:1
08.05.2016 18:00 23 кръг Г Спартак (Ново село) 2:0
15.05.2016 18:00 24 кръг Д Марица II (Пловдив) 1:3
22.05.2016 18:00 25 кръг Г Вихър (Войсил) 1:4
29.05.2016 18:00 26 кръг Д Лидер (Ягодово) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Тракиец (Катуница) 24 11 5 8 52:39 38
6 Брестовица (Брестовица) 24 10 2 12 42:53 32
7 Брестник 1948 (Пловдив) 24 10 1 13 42:43 31
8 Спартак (Ново село) 24 8 4 12 27:44 28
9 Спортинг (Бенковски) 24 7 3 14 37:72 24

Брестник 1948 (Пловдив)

ЮМВ "А": Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2015 10:30 1 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:4
26.09.2015 10:30 2 кръг Г Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) 5:1
03.10.2015 13:00 3 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:1
09.10.2015 14:00 4 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:2
17.10.2015 10:00 5 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 1:1
26.10.2015 10:30 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
31.10.2015 10:30 7 кръг Г Марица 2003 (Маноле) 0:1
07.11.2015 10:30 8 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 1:3
16.11.2015 15:00 9 кръг Г СК Марица (Пловдив) 1:3
26.03.2016 10:30 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:1
01.04.2016 15:00 11 кръг Д Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) 7:0
09.04.2016 12:00 12 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:3
15.04.2016 15:00 13 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 0:1
23.04.2016 10:30 14 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 2:4
25.05.2016 17:00 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
07.05.2016 10:00 16 кръг Д Марица 2003 (Маноле) 3:0
15.05.2016 10:00 17 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 1:3
26.05.2016 17:00 18 кръг Д СК Марица (Пловдив) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Спартак-С 94 (Пловдив) 18 9 1 8 36:28 28
7 Родопа Смолян (Смолян) 18 7 2 9 27:32 23
8 Брестник 1948 (Пловдив) 18 4 2 12 26:32 14
9 Марица 2003 (Маноле) 18 3 1 14 24:44 10
10 Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) 18 1 0 17 12:135 3

Брестник 1948 (Пловдив)

ЮМВ "Б": Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2015 10:30 1 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 4:1
- 2 кръг
почива
04.11.2015 15:00 3 кръг Д Марица (Пловдив) 2:2
11.10.2015 10:30 4 кръг Г Труд (Труд) 2:0
17.10.2015 12:00 5 кръг Д Пълдин (Пловдив) 0:1
26.10.2015 10:30 6 кръг Г Гигант (Съединение) 3:0
30.10.2015 10:30 7 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 1:0
08.11.2015 10:30 8 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 9:0
13.11.2015 14:00 9 кръг Д Атлетик (Куклен) 3:0
27.03.2016 12:30 10 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 0:1
- 11 кръг
почива
10.04.2016 10:30 12 кръг Г Марица (Пловдив) 1:1
16.04.2016 10:30 13 кръг Д Труд (Труд) 3:0
22.04.2016 14:00 14 кръг Г Пълдин (Пловдив) 3:0
02.05.2016 10:30 15 кръг Д Гигант (Съединение) 6:2
06.05.2016 18:00 16 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 1:0
12.05.2016 10:30 17 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 3:0
22.05.2016 10:30 18 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марица (Пловдив) 16 11 5 0 63:16 38
2 Брестник 1948 (Пловдив) 16 12 2 2 42:8 38
3 Пълдин (Пловдив) 16 11 3 2 52:13 36
4 Тракия 06 (Стамболийски) 16 10 1 5 36:13 31
5 Раковски 2011 (Раковски) 16 8 2 6 54:38 26

Брестник 1948 (Пловдив)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
04.09.2015 10:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:8
12.09.2015 13:00 2 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
19.09.2015 10:30 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:5
26.09.2015 13:00 4 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 1:1
03.10.2015 11:00 5 кръг Д Хасково (Хасково) 3:0
11.10.2015 10:30 6 кръг Г Сокол 1996 (Марково) 0:6
17.10.2015 10:30 7 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:2
26.10.2015 13:00 8 кръг Г Несебър (Несебър) 0:0
31.10.2015 10:30 9 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 2:1
- 10 кръг
почива
14.11.2015 11:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:4
19.03.2016 10:30 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
26.03.2016 13:00 13 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1
02.04.2016 10:30 14 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:9
09.04.2016 13:00 15 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 0:1
16.04.2016 11:00 16 кръг Г Хасково (Хасково) 2:2
23.04.2016 10:30 17 кръг Д Сокол 1996 (Марково) 2:1
30.04.2016 10:30 18 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:4
07.05.2016 13:00 19 кръг Д Несебър (Несебър) 2:2
21.05.2016 10:30 20 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 1:0
- 21 кръг
почива
28.05.2016 11:00 22 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Асеновец 2005 (Асеновград) 20 10 1 9 30:28 31
7 Черноморец Бургас (Бургас) 20 8 1 11 26:37 25
8 Брестник 1948 (Пловдив) 20 4 6 10 20:58 18
9 Хасково (Хасково) 20 5 1 14 20:59 16
10 Несебър (Несебър) 20 2 3 15 20:72 9

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Б ОФГ ПД 11 място
2017/2018 Б ОФГ ПД 8 място
2016/2017 Б ОФГ ПД 6 място
2015/2016 Б ОФГ ПД 7 място
2014/2015 Б ОФГ ПД 5 място
2013/2014 "В" група изваден
2012/2013 "В" група 16 място
2011/2012 "В" група 9 място
2010/2011 "Б" група 8 място
2009/2010 "Б" група 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2013 13.251 44
април 2013 8.390 59
март 2013 14.834 39
ноември 2012 7.947 71
октомври 2012 2.551 89
септември 2012 2.645 89
май 2012 5.756 85
април 2012 8.981 73
март 2012 10.156 61
ноември 2011 10.198 72
октомври 2011 17.236 33
септември 2011 13.700 52
август 2011 14.585 40
май 2011 13.697 47
април 2011 26.264 20
март 2011 20.397 26
ноември 2010 23.382 22
октомври 2010 20.954 30
септември 2010 19.809 28
август 2010 11.651 64
всички

Интернет страници