Брестник 1948 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Възниква през 1948 г. под името Брестник в едноименното пловдивско село.

Хроника: Физкултурно дружество Брестник е основано през 1948 г. в близкото до Пловдив едноименно село. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. От 1952 до 1957 г. представителният отбор на селото носи името Урожай. През 1957 г. се извършва нова реформа, след която местното дружество за физическа култура и спорт е възстановено. По-късно на негова основа се формира футболен клуб Брестник. През 2004 г. той се преименува на Брестник 2004, а преди началото на сезон 2007/08 премества седалището си в областния град и приема сегашното си название.

Клубни цветове: бял, зелен и червен.

Прозвище: -

Адрес: Пловдив 4000, ул. Константин Величков 2А.
Телефон: (+359) 889804051.
E-mail: brestnik@mail.bg.

Клубни върхове:
шесто място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Брестник 1948 (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 17:00 1 кръг Д Тракиец (Катуница) 2:1
18.09.2016 17:00 2 кръг Г Марица II (Пловдив) 1:2
25.09.2016 17:00 3 кръг Д Радиново 2006 (Радиново) 0:0
02.10.2016 16:00 4 кръг Г Брестовица (Брестовица) 3:0
09.10.2016 16:00 5 кръг Д Лидер (Ягодово) 2:2
16.10.2016 16:00 6 кръг Д Спортинг (Бенковски) 2:2
23.10.2016 16:00 7 кръг Г Спартак (Ново село) 1:2
30.10.2016 14:30 8 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) 5:4
05.11.2016 14:30 9 кръг Г Марица (Цалапица) 0:3
12.11.2016 14:30 10 кръг Д Олимпия (Оризари) 10:2
20.11.2016 14:30 11 кръг Г Победа (Царацово) 4:2
12.03.2017 15:00 12 кръг Г Тракиец (Катуница) 2:1
19.03.2017 15:00 13 кръг Д Марица II (Пловдив) 1:6
29.03.2017 17:00 14 кръг Г Радиново 2006 (Радиново) 3:0
02.04.2017 17:00 15 кръг Д Брестовица (Брестовица) 2:3
09.04.2017 17:00 16 кръг Г Лидер (Ягодово) 3:6
15.04.2017 15:00 17 кръг Г Спортинг (Бенковски) 1:3
23.04.2017 17:00 18 кръг Д Спартак (Ново село) 1:1
30.04.2017 17:00 19 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) 3:0
07.05.2017 18:00 20 кръг Д Марица (Цалапица) 2:7
14.05.2017 18:00 21 кръг Г Олимпия (Оризари) 3:0
21.05.2017 18:00 22 кръг Д Победа (Царацово) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Победа (Царацово) 22 13 2 7 53:36 41
5 Спартак (Ново село) 22 11 4 7 45:30 37
6 Брестник 1948 (Пловдив) 22 9 4 9 51:50 31
7 Спортинг (Бенковски) 22 8 2 12 42:59 26
8 Брестовица (Брестовица) 22 8 2 12 45:50 26

Брестник 1948 (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 10:30 1 кръг Г Сокол (Марково) 1:1
16.11.2016 15:00 2 кръг Д Левски (Карлово) 2:1
25.09.2016 10:30 3 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 2:3
01.10.2016 10:00 4 кръг Д Кричим (Кричим) 4:2
08.10.2016 10:30 5 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:5
14.10.2016 11:00 6 кръг Г Хасково (Хасково) 0:3
22.10.2016 13:00 7 кръг Д Юнайтед (Пловдив) 1:0
29.10.2016 10:30 8 кръг Г Вихър (Белозем) 3:0
05.11.2016 10:30 9 кръг Д Реал (Пловдив) 3:0
12.11.2016 10:30 10 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3
19.11.2016 12:30 11 кръг Д Хисаря 2013 (Хисаря) 12:0
27.05.2017 12 кръг Д Сокол (Марково) 1:3
15.03.2017 15:00 13 кръг Г Левски (Карлово) 1:1
25.03.2017 10:00 14 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 1:2
02.04.2017 10:30 15 кръг Г Кричим (Кричим) 5:1
08.04.2017 10:00 16 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:2
14.04.2017 11:00 17 кръг Д Хасково (Хасково) 0:3
22.04.2017 13:00 18 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 3:2
29.04.2017 10:00 19 кръг Д Вихър (Белозем) 2:1
18.05.2017 16:00 20 кръг Г Реал (Пловдив) 5:1
11.05.2017 18:00 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3
20.05.2017 10:30 22 кръг Г Хисаря 2013 (Хисаря) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 22 18 1 3 106:16 55
4 Хасково (Хасково) 22 17 1 4 81:22 52
5 Брестник 1948 (Пловдив) 22 11 3 8 51:37 36
6 Левски (Карлово) 22 10 2 10 45:40 32
7 Юнайтед (Пловдив) 22 9 0 13 38:50 27

Брестник 1948 (Пловдив)

Деца: Пловдив - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2016 10:30 1 кръг Д Спартак (Болярци) 2:0
02.10.2016 10:30 2 кръг Г Сокол (Марково) 1:2
09.10.2016 10:30 3 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) 12:0
16.10.2016 10:30 4 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 2:1
22.10.2016 10:30 5 кръг Г Гигант (Съединение) 4:0
31.10.2016 10:30 6 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 2:2
06.11.2016 10:30 7 кръг Г Брестовица (Брестовица) 2:3
31.03.2017 16:00 8 кръг Г Спартак (Болярци) 6:0
08.04.2017 12:30 9 кръг Д Сокол (Марково) 2:0
19.04.2017 17:00 10 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) 4:1
23.04.2017 10:30 11 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 1:1
30.04.2017 10:30 12 кръг Д Гигант (Съединение) 3:0
06.05.2017 10:30 13 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 0:3
24.05.2017 10:30 14 кръг Д Брестовица (Брестовица) 5:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Тракия 06 (Стамболийски) 14 10 4 0 49:13 34
2 Брестник 1948 (Пловдив) 14 9 2 3 46:13 29
3 Сокол (Марково) 14 9 0 5 35:28 27
4 Раковски 2011 (Раковски) 14 6 2 6 50:35 20
5 Брестовица (Брестовица) 14 5 3 6 27:35 18

Брестник 1948 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11) - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:30 1 кръг Д Пълдин (Пловдив) 1:2
25.09.2016 10:30 2 кръг Г Атлетик (Куклен) 2:1
02.10.2016 10:30 3 кръг Д Сокол (Марково) 1:6
09.10.2016 10:30 4 кръг Г Тракия 1931 (Стамболийски) 1:5
16.10.2016 10:30 5 кръг Д Труд (Труд) 2:2
23.10.2016 10:30 6 кръг Г Сокол 2014 (кв.Долни Воден, Ас) 0:0
30.10.2016 10:30 7 кръг Д Левски (Карлово) 0:5
05.11.2016 12:00 8 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:4
13.11.2016 10:30 9 кръг Д Тополово (Тополово) 2:1
27.03.2017 16:00 10 кръг Г Пълдин (Пловдив) 0:2
23.05.2017 18:00 11 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:2
09.04.2017 10:30 12 кръг Г Сокол (Марково) 1:7
15.04.2017 11:30 13 кръг Д Тракия 1931 (Стамболийски) 1:8
23.04.2017 12:00 14 кръг Г Труд (Труд) 5:0
30.04.2017 10:30 15 кръг Д Сокол 2014 (кв.Долни Воден, Ас) 8:0
07.05.2017 10:30 16 кръг Г Левски (Карлово) 0:7
14.05.2017 10:30 17 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 0:9
21.05.2017 10:30 18 кръг Г Тополово (Тополово) 0:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Атлетик (Куклен) 18 7 3 8 35:46 24
7 Тополово (Тополово) 18 4 2 12 29:50 14
8 Брестник 1948 (Пловдив) 18 4 2 12 25:66 14
9 Труд (Труд) 18 3 1 14 34:51 10
10 Сокол 2014 (кв.Долни Воден, Асеновград) 18 1 1 16 16:131 4

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Б ОФГ ПД 6 място
2015/2016 Б ОФГ ПД 7 място
2014/2015 Б ОФГ ПД 5 място
2013/2014 "В" група изваден
2012/2013 "В" група 16 място
2011/2012 "В" група 9 място
2010/2011 "Б" група 8 място
2009/2010 "Б" група 6 място
2008/2009 "В" група 1 място
2007/2008 "В" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2013 13.251 44
април 2013 8.390 59
март 2013 14.834 39
ноември 2012 7.947 71
октомври 2012 2.551 89
септември 2012 2.645 89
май 2012 5.756 85
април 2012 8.981 73
март 2012 10.156 61
ноември 2011 10.198 72
октомври 2011 17.236 33
септември 2011 13.700 52
август 2011 14.585 40
май 2011 13.697 47
април 2011 26.264 20
март 2011 20.397 26
ноември 2010 23.382 22
октомври 2010 20.954 30
септември 2010 19.809 28
август 2010 11.651 64
всички

Интернет страници