Брестник 1948 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Възниква през 1948 г. под името Брестник в едноименното пловдивско село.

Хроника: Физкултурно дружество Брестник е основано през 1948 г. в близкото до Пловдив едноименно село. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. От 1952 до 1957 г. представителният отбор на селото носи името Урожай. През 1957 г. се извършва нова реформа, след която местното дружество за физическа култура и спорт е възстановено. По-късно на негова основа се формира футболен клуб Брестник. През 2004 г. той се преименува на Брестник 2004, а преди началото на сезон 2007/08 премества седалището си в областния град и приема сегашното си название.

Клубни цветове: бял, зелен и червен.

Прозвище: -

Адрес: Пловдив 4000, ул. Константин Величков 2А.
Телефон: (+359) 889804051.
E-mail: brestnik@mail.bg.

Клубни върхове:
шесто място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Брестник 1948 (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 17:00 1 кръг Г Тракиец (Катуница) 2:4
17.09.2017 17:00 2 кръг Д Труд (Труд) 1:1
24.09.2017 17:00 3 кръг Г Спортинг (Бенковски) -:-
01.10.2017 17:00 4 кръг Д Радиново 2006 (Радиново) -:-
08.10.2017 16:00 5 кръг Г Белащица (Белащица) -:-
15.10.2017 16:00 6 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) -:-
22.10.2017 16:00 7 кръг Г Спартак (Ново село) -:-
29.10.2017 14:30 8 кръг Д Вихър 2006 (Граф Игнатиево) -:-
05.11.2017 14:30 9 кръг Г Марица (Цалапица) -:-
12.11.2017 14:30 10 кръг Г Лидер (Ягодово) -:-
19.11.2017 14:30 11 кръг Д Брестовица (Брестовица) -:-
- 12 кръг Д Тракиец (Катуница) -:-
- 13 кръг Г Труд (Труд) -:-
- 14 кръг Д Спортинг (Бенковски) -:-
- 15 кръг Г Радиново 2006 (Радиново) -:-
- 16 кръг Д Белащица (Белащица) -:-
- 17 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) -:-
- 18 кръг Д Спартак (Ново село) -:-
- 19 кръг Г Вихър 2006 (Граф Игнатиево) -:-
- 20 кръг Д Марица (Цалапица) -:-
- 21 кръг Д Лидер (Ягодово) -:-
- 22 кръг Г Брестовица (Брестовица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Вихър 2006 (Граф Игнатиево) 2 1 0 1 7:10 3
9 Труд (Труд) 2 0 1 1 2:3 1
10 Брестник 1948 (Пловдив) 2 0 1 1 3:5 1
11 Радиново 2006 (Радиново) 2 0 0 2 5:10 0
12 Бенковски (Куртово Конаре) 2 0 0 2 2:7 0

Брестник 1948 (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2017 17:00 1 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 1:1
13.09.2017 17:00 2 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:5
15.09.2017 17:00 3 кръг Д Брестник 1948 II (Пловдив) 3:0
22.09.2017 16:00 4 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
30.09.2017 10:30 5 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
06.10.2017 16:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
12.10.2017 16:00 7 кръг Г Левски (Карлово) -:-
20.10.2017 15:00 8 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
29.10.2017 10:00 9 кръг Г Евроколеж (Пловдив) -:-
03.11.2017 14:30 10 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
12.11.2017 10:00 11 кръг Г Сокол (Марково) -:-
17.11.2017 14:30 12 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
26.11.2017 10:30 13 кръг Г Кричим (Кричим) -:-
- 14 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Брестник 1948 II (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
- 18 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 21 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 22 кръг Д Евроколеж (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 24 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 25 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Кричим (Кричим) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Евроколеж (Пловдив) 2 2 0 0 14:4 6
4 Асеновец 2005 (Асеновград) 3 1 1 1 3:3 4
5 Брестник 1948 (Пловдив) 3 1 1 1 5:6 4
6 Асти АБ (Хасково) 2 1 1 0 4:1 4
7 Левски (Карлово) 1 1 0 0 11:1 3

Брестник 1948 II (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2017 16:00 1 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:3
отложен 2 кръг Д Евроколеж (Пловдив) -:-
15.09.2017 17:00 3 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 0:3
24.09.2017 10:30 4 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
30.09.2017 11:00 5 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
08.10.2017 10:30 6 кръг Д Сокол (Марково) -:-
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
22.10.2017 10:30 8 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
28.10.2017 10:00 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
05.11.2017 10:30 10 кръг Д Кричим (Кричим) -:-
09.11.2017 15:00 11 кръг Г Левски (Карлово) -:-
19.11.2017 10:30 12 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
25.11.2017 10:30 13 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 14 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Евроколеж (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 18 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
- 19 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 20 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 21 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Кричим (Кричим) -:-
- 24 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 25 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 26 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Кричим (Кричим) 3 1 0 2 3:5 3
11 Гигант (Съединение) 3 0 1 2 3:10 1
12 Тракия 06 (Стамболийски) 3 0 1 2 4:20 1
13 Брестник 1948 II (Пловдив) 2 0 0 2 0:6 0
14 Раковски 2011 (Раковски) 3 0 0 3 0:11 0

Брестник 1948 (Пловдив)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:00 1 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:2
- 2 кръг
почива
23.09.2017 10:30 3 кръг Д Левски (Карлово) -:-
30.09.2017 10:30 4 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
07.10.2017 12:00 5 кръг Д Сините камъни (Сливен) -:-
14.10.2017 10:30 6 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
21.10.2017 11:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
29.10.2017 13:00 8 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
04.11.2017 10:30 9 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
11.11.2017 13:00 10 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
18.11.2017 10:30 11 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 15 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 16 кръг Г Сините камъни (Сливен) -:-
- 17 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 19 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 20 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Левски (Карлово) 2 1 0 1 8:5 3
6 Верея (Стара Загора) 2 1 0 1 3:5 3
7 Брестник 1948 (Пловдив) 1 0 0 1 1:2 0
8 Сините камъни (Сливен) 2 0 0 2 2:4 0
9 Нефтохимик 1962 (Бургас) 1 0 0 1 2:7 0

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Б ОФГ ПД 6 място
2015/2016 Б ОФГ ПД 7 място
2014/2015 Б ОФГ ПД 5 място
2013/2014 "В" група изваден
2012/2013 "В" група 16 място
2011/2012 "В" група 9 място
2010/2011 "Б" група 8 място
2009/2010 "Б" група 6 място
2008/2009 "В" група 1 място
2007/2008 "В" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2013 13.251 44
април 2013 8.390 59
март 2013 14.834 39
ноември 2012 7.947 71
октомври 2012 2.551 89
септември 2012 2.645 89
май 2012 5.756 85
април 2012 8.981 73
март 2012 10.156 61
ноември 2011 10.198 72
октомври 2011 17.236 33
септември 2011 13.700 52
август 2011 14.585 40
май 2011 13.697 47
април 2011 26.264 20
март 2011 20.397 26
ноември 2010 23.382 22
октомври 2010 20.954 30
септември 2010 19.809 28
август 2010 11.651 64
всички

Интернет страници