Чавдар (Етрополе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Чавдар съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В град Етрополе през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-популярен от тях е Балкан, който през 1945 г. е преименуван на Пею Кринчев. Не след дълго той е преобразуван във физкултурно дружество и към него са присъединени всички спортни организации в града. ФД Пею Кринчев просъществува до края на 1949 г., когато след реформа на физкултурното движение в страната в Етрополе са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Чавдар. В края на 1979 г. то е преименувано на Етрополе. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. През 1990 г. отново приема името Чавдар, което носи и до днес, вероятно с изключение на няколко сезона.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: “лесничеите”.

Адрес: Етрополе 2180, бул. “Партизански” 32.
Телефон: (+359 720) 4092.
E-mail: support@fcchavdar.net.

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2007/08 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Чавдар (Етрополе)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:3
10.08.2019 18:00 2 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:4
17.08.2019 18:00 3 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:0
24.08.2019 18:00 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:3
31.08.2019 18:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 1:1
07.09.2019 17:00 6 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
14.09.2019 17:00 7 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:1
21.09.2019 17:00 8 кръг Г Септември (Симитли) 0:1
28.09.2019 17:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
03.10.2019 16:00 10 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:0
12.10.2019 16:00 11 кръг Д Надежда (Доброславци) 4:2
19.10.2019 16:00 12 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:2
06.11.2019 14:00 13 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 2:1
09.11.2019 14:00 14 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 3:1
- 15 кръг
почива
23.11.2019 14:00 16 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
30.11.2019 14:00 17 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 18 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 19 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 21 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 22 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 23 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 24 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 25 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 26 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 27 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 28 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
- 29 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 30 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 31 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
- 32 кръг
почива
- 33 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 34 кръг Д Банско (Банско) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Сливнишки герой (Сливница) 13 5 3 5 19:17 18
9 Банско (Банско) 13 5 2 6 18:14 17
10 Чавдар (Етрополе) 14 4 4 6 22:21 16
11 Балкан 1929 (Ботевград) 13 4 3 6 13:19 15
12 Надежда (Доброславци) 13 4 2 7 22:27 14
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/4 финали
- - Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-

Чавдар (Етрополе)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
25.08.2019 17:30 1 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:3
01.09.2019 14:00 2 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
08.09.2019 14:00 3 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 3:3
15.09.2019 14:00 4 кръг Д Левски (София) 1:1
22.09.2019 14:00 5 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 2:1
29.09.2019 14:00 6 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 2:0
07.10.2019 14:30 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1
13.10.2019 14:00 8 кръг Д Барокко (София) 2:1
20.10.2019 14:00 9 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
07.11.2019 14:00 10 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:1
14.11.2019 14:00 11 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 4:2
10.11.2019 14:00 12 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:1
17.11.2019 14:00 13 кръг Д Септември (София) -:-
24.11.2019 14:00 14 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
01.12.2019 14:00 15 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 16 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 17 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 19 кръг Г Левски (София) -:-
- 20 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 21 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 22 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 23 кръг Г Барокко (София) -:-
- 24 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 26 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 27 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 28 кръг Г Септември (София) -:-
- 29 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 30 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Септември (София) 12 9 0 3 38:17 27
3 Левски (София) 11 8 2 1 54:8 26
4 Чавдар (Етрополе) 12 6 4 2 23:18 22
5 Хебър 1918 (Пазарджик) 12 6 3 3 26:14 21
6 Вихрен 1925 (Сандански) 12 6 3 3 26:20 21

Чавдар (Етрополе)

ЮСВ: София (столица) - зона "Б"
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 17:00 1 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 1:4
14.09.2019 11:30 2 кръг Д Конкордия (София) 3:2
21.09.2019 14:00 3 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:17
28.09.2019 11:00 4 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 3:0
07.10.2019 16:30 5 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:1
12.10.2019 11:00 6 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:8
- 7 кръг
почива
отложен 8 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
09.11.2019 14:00 9 кръг Г Елит София (София) 2:4
17.11.2019 14:00 10 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
23.11.2019 11:30 11 кръг Г Младост 2015 (София) -:-
- 12 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 13 кръг Г Конкордия (София) -:-
- 14 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 15 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 16 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 17 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 20 кръг Д Елит София (София) -:-
- 21 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 22 кръг Д Младост 2015 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 7 3 0 4 21:19 9
8 Елит София (София) 7 2 0 5 9:14 6
9 Чавдар (Етрополе) 7 2 0 5 10:36 6
10 Конкордия (София) 8 1 0 7 15:60 3
11 Младост 2015 (София) 7 0 0 7 4:42 0

Чавдар (Етрополе)

Деца "А": София (столица) - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.10.2019 11:30 1 кръг Д Гранит (Владая) 10:0
08.09.2019 11:30 2 кръг Д Септември (София) 2:1
15.09.2019 11:30 3 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:1
22.09.2019 11:30 4 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
26.09.2019 16:00 5 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 1:0
29.09.2019 11:30 6 кръг Д София спорт (София) 0:1
06.10.2019 16:00 7 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 0:0
13.10.2019 11:30 8 кръг Д Победа 2013 (София) 4:0
20.10.2019 11:30 9 кръг Г Национал (София) 1:1
29.10.2019 11:30 10 кръг Г Гранит (Владая) 6:0
отложен 11 кръг Г Септември (София) -:-
10.11.2019 11:30 12 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 1:2
17.11.2019 10:30 13 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
24.11.2019 11:30 14 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) -:-
- 15 кръг Г София спорт (София) -:-
- 16 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 17 кръг Г Победа 2013 (София) -:-
- 18 кръг Д Национал (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив София 1929 (София) 11 9 1 1 61:8 28
3 София спорт (София) 11 8 0 3 61:11 24
4 Чавдар (Етрополе) 11 6 3 2 27:6 21
5 Обеля (кв.Обеля, София) 11 4 2 5 22:27 14
6 Левски Раковски (София) 11 4 2 5 30:23 14

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Чавдар"

Стадион "Чавдар",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 12 място
2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 7 място
2015/2016 А ОФГ СФ 2 място
2014/2015 А ОФГ СФ 1 място
2012/2013 "Б" група 8 място
2011/2012 "Б" група 5 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 8 място
2008/2009 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 6.289 72
април 2019 12.628 47
март 2019 12.293 45
ноември 2018 8.478 69
октомври 2018 16.762 35
септември 2018 8.790 69
май 2018 11.594 44
април 2018 19.343 30
март 2018 11.122 52
ноември 2017 18.545 32
октомври 2017 6.214 81
септември 2017 16.134 33
август 2017 8.678 68
май 2017 15.930 37
април 2017 11.835 49
март 2017 11.532 54
ноември 2016 12.784 46
октомври 2016 16.206 30
септември 2016 14.149 40
август 2016 7.360 73
май 2013 13.622 43
април 2013 17.229 31
март 2013 28.990 18
ноември 2012 16.777 34
октомври 2012 34.846 13
септември 2012 23.477 22
май 2012 50.371 5
април 2012 11.417 53
март 2012 15.236 46
ноември 2011 19.854 32
октомври 2011 23.510 24
септември 2011 29.737 17
август 2011 17.958 31
май 2011 22.276 24
април 2011 10.483 63
март 2011 35.925 10
ноември 2010 22.228 25
октомври 2010 20.974 29
септември 2010 16.364 38
август 2010 26.065 18
всички

Интернет страници