Чавдар (Етрополе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Чавдар съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В град Етрополе през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-популярен от тях е Балкан, който през 1945 г. е преименуван на Пею Кринчев. Не след дълго той е преобразуван във физкултурно дружество и към него са присъединени всички спортни организации в града. ФД Пею Кринчев просъществува до края на 1949 г., когато след реформа на физкултурното движение в страната в Етрополе са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Чавдар. В края на 1979 г. то е преименувано на Етрополе. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. През 1990 г. отново приема името Чавдар, което носи и до днес, вероятно с изключение на няколко сезона.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: “лесничеите”.

Адрес: Етрополе 2180, бул. “Партизански” 32.
Телефон: (+359 720) 4092.
E-mail: support@fcchavdar.net.

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2007/08 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Чавдар (Етрополе)

"А" ОФГ София - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2015 17:00 1 кръг Д Спортист (Своге) анл.
20.09.2015 16:00 2 кръг Д Петърч (Петърч) 4:1
26.09.2015 16:00 3 кръг Г Драгоман (Драгоман) 3:3
04.10.2015 16:00 4 кръг Д Спортист 2006 (Драговищица) 1:2
11.10.2015 16:00 5 кръг Г Вихър (Алдомировци) 7:0
18.10.2015 16:00 6 кръг Д Своге (Своге) 1:1
05.12.2015 14:00 7 кръг Г Торнадо (Безден) 3:0
08.11.2015 14:30 8 кръг Д Искър 2005 (гара Лакатник) 11:0
15.11.2015 14:30 9 кръг Г Искра 2009 (Искрец) 1:0
22.11.2015 14:30 10 кръг Д Правец (Правец) 4:1
29.11.2015 14:00 11 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:2
- 12 кръг
почива
20.03.2016 14:30 13 кръг Г Петърч (Петърч) 2:0
27.03.2016 14:30 14 кръг Д Драгоман (Драгоман) 5:0
03.04.2016 15:00 15 кръг Г Спортист 2006 (Драговищица) 3:1
10.04.2016 15:00 16 кръг Д Вихър (Алдомировци) 11:2
16.04.2016 15:00 17 кръг Г Своге (Своге) 4:1
24.04.2016 15:00 18 кръг Д Торнадо (Безден) 4:0
29.04.2016 11:30 19 кръг Г Искър 2005 (гара Лакатник) 5:2
08.05.2016 16:00 20 кръг Д Искра 2009 (Искрец) 10:2
15.05.2016 16:00 21 кръг Г Правец (Правец) 8:0
24.05.2016 17:00 22 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 8:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 20 17 1 2 82:20 52
2 Чавдар (Етрополе) 20 16 2 2 96:18 50
3 Спортист 2006 (Драговищица) 20 13 2 5 52:35 41
4 Своге (Своге) 20 12 3 5 65:36 39
5 Петърч (Петърч) 20 10 0 10 44:42 30
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Група 2
30.09.2015 17:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
07.10.2015 16:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 0:3

Чавдар (Етрополе)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2015 18:00 1 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:5
01.09.2015 17:00 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
05.09.2015 10:30 3 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 1:0
12.09.2015 17:00 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0
19.09.2015 17:00 5 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:1
26.09.2015 16:00 6 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
03.10.2015 16:00 7 кръг Г Септември (София) 0:5
10.10.2015 10:30 8 кръг Д Черно море (Варна) 0:1
17.10.2015 16:00 9 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:0
03.11.2015 14:30 10 кръг Д Левски (София) 0:1
29.10.2015 10:30 11 кръг Г Славия 1913 (София) 0:3
07.11.2015 14:00 12 кръг Д Локомотив (София) анл.
14.11.2015 14:00 13 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:1
21.11.2015 14:00 14 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:1
28.11.2015 14:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:3
05.12.2015 13:30 16 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:2
12.12.2015 13:30 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:5
01.03.2016 14:00 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
05.03.2016 14:00 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
12.03.2016 10:30 20 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 0:1
17.03.2016 14:00 21 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
19.03.2016 14:00 22 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 1:0
26.03.2016 15:30 23 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
03.04.2016 16:00 24 кръг Д Септември (София) 2:2
06.04.2016 10:30 25 кръг Г Черно море (Варна) 2:6
09.04.2016 16:00 26 кръг Д Левски-Раковски (София) 0:1
13.04.2016 16:00 27 кръг Г Левски (София) 0:4
16.04.2016 16:00 28 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
- 29 кръг
почива
28.04.2016 16:00 30 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 2:1
08.05.2016 15:30 31 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:3
14.05.2016 16:30 32 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
26.05.2016 15:00 33 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:4
30.05.2016 15:00 34 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Левски-Раковски (София) 32 5 10 17 26:57 25
15 Дунав 2010 (Русе) 32 7 3 22 25:86 24
16 Черноморец Бургас (Бургас) 32 5 6 21 17:86 21
17 Чавдар (Етрополе) 32 4 5 23 18:66 17
-- Локомотив (София) - 0 0 0 0:0 -

Чавдар (Етрополе)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2015 14:00 1-ви мач Д Монтана 1921 (Монтана) 3:1
29.10.2015 14:00 реванш Г Монтана 1921 (Монтана) 3:1
1/4 финали
11.11.2015 14:00 1-ви мач Г Левски (София) 0:6
25.11.2015 14:00 реванш Д Левски (София) 0:1
ЮМВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2015 12:30 1 кръг Д ДИТ Спорт (София) 4:1
12.09.2015 14:00 2 кръг Г София 2010 (София) 1:1
20.09.2015 12:30 3 кръг Д БМ Спорт (София) 3:1
26.09.2015 14:00 4 кръг Г Изтребител (Иваняне) 5:0
04.10.2015 12:30 5 кръг Д Лъвчетата (София) 2:0
10.10.2015 13:30 6 кръг Г Ферион (София) анл.
19.10.2015 12:30 7 кръг Д Олимпиец (София) 5:2
24.10.2015 14:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
02.11.2015 12:00 9 кръг Г Септември (София) 0:0
05.11.2015 14:00 10 кръг Д Витоша (Бистрица) 1:0
08.11.2015 13:00 11 кръг Г Атлетик 11 (София) 3:1
14.11.2015 14:00 12 кръг Д Гранит (Владая) 3:0
18.11.2015 14:00 13 кръг Г Интернационал (София) 0:0
21.11.2015 10:30 14 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) 3:2
28.11.2015 14:00 15 кръг Г Ботев 57 (София) 2:1
05.03.2016 14:00 16 кръг Г ДИТ Спорт (София) 6:0
12.03.2016 13:00 17 кръг Д София 2010 (София) 1:0
19.03.2016 15:00 18 кръг Г БМ Спорт (София) 0:1
26.03.2016 13:00 19 кръг Д Изтребител (Иваняне) 9:1
03.04.2016 14:00 20 кръг Г Лъвчетата (София) 6:0
- 21 кръг
почива
13.04.2016 14:00 22 кръг Г Олимпиец (София) 2:1
16.04.2016 14:00 23 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:5
23.04.2016 14:00 24 кръг Д Септември (София) 0:0
04.05.2016 17:00 25 кръг Г Витоша (Бистрица) 6:0
07.05.2016 14:00 26 кръг Д Атлетик 11 (София) 1:0
14.05.2016 14:00 27 кръг Г Гранит (Владая) 2:3
18.05.2016 17:00 28 кръг Д Интернационал (София) 2:0
21.05.2016 13:30 29 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 5:1
28.05.2016 11:00 30 кръг Д Ботев 57 (София) 4:0

Чавдар (Етрополе)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2015 11:00 1 кръг Г Миньор (Перник) 0:0
05.09.2015 11:00 2 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 2:0
09.09.2015 11:00 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:0
13.09.2015 10:00 4 кръг Г ЦСКА (София) 1:4
19.09.2015 11:00 5 кръг Д Левски (София) 0:2
26.09.2015 11:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
03.10.2015 11:00 7 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:2
10.10.2015 11:00 8 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:5
17.10.2015 11:00 9 кръг Д БМ Спорт (София) 6:1
24.10.2015 12:00 10 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:3
31.10.2015 11:00 11 кръг Д ЕСФА (София) 1:0
07.11.2015 11:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
14.11.2015 11:00 13 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 0:0
20.11.2015 12:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 0:5
28.11.2015 11:00 15 кръг Д Ферион (София) 0:2
05.03.2016 11:00 16 кръг Д Миньор (Перник) 2:0
12.03.2016 11:00 17 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:1
19.03.2016 11:00 18 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:0
26.03.2016 11:00 19 кръг Д ЦСКА (София) 0:4
02.04.2016 11:00 20 кръг Г Левски (София) 0:3
06.04.2016 11:00 21 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:1
09.04.2016 11:00 22 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:1
16.04.2016 11:00 23 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:3
23.04.2016 11:00 24 кръг Г БМ Спорт (София) 2:0
27.04.2016 11:00 25 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:2
07.05.2016 09:30 26 кръг Г ЕСФА (София) 2:0
11.05.2016 11:00 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:1
14.05.2016 11:00 28 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:0
21.05.2016 11:00 29 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
28.05.2016 11:00 30 кръг Г Ферион (София) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Ферион (София) 30 14 2 14 45:67 44
9 Пирин (Благоевград) 30 14 1 15 52:49 43
10 Чавдар (Етрополе) 30 9 6 15 27:46 33
11 Велбъжд (Кюстендил) 30 7 6 17 30:63 27
12 Пирин 2001 (Благоевград) 30 7 4 19 18:64 25

Чавдар (Етрополе)

Деца: София (столица) - Областна група - "Б" възраст, първа група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2015 10:30 1 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:3
13.09.2015 11:00 2 кръг Г Септември (София) 1:0
20.09.2015 10:30 3 кръг Д Спортист 13 (София) 3:2
27.09.2015 14:30 4 кръг Г Атлетик 11 (София) 2:1
04.10.2015 10:30 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:2
10.10.2015 16:00 6 кръг Г Лъвчетата (София) 0:3
18.10.2015 10:30 7 кръг Д Славия 1913 (София) 0:5
27.10.2015 15:00 8 кръг Г София 2010 (София) 3:6
31.10.2015 14:30 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
08.11.2015 10:30 10 кръг Д Левски-Раковски (София) 0:6
15.11.2015 14:00 11 кръг Г Левски (София) 0:10
26.12.2015 14:00 12 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:6
05.03.2016 13:00 13 кръг Д Септември (София) 1:2
13.03.2016 12:30 14 кръг Г Спортист 13 (София) 4:0
19.03.2016 10:30 15 кръг Д Атлетик 11 (София) 0:3
26.03.2016 13:00 16 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:0
02.04.2016 15:00 17 кръг Д Лъвчетата (София) 1:0
09.04.2016 10:30 18 кръг Г Славия 1913 (София) 0:3
17.04.2016 10:30 19 кръг Д София 2010 (София) 1:0
24.04.2016 12:30 20 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
08.05.2016 15:00 21 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:0
15.05.2016 10:30 22 кръг Д Левски (София) 1:3

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Чавдар"

Стадион "Чавдар",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 7 място
2015/2016 А ОФГ СФ 2 място
2014/2015 А ОФГ СФ 1 място
2012/2013 "Б" група 8 място
2011/2012 "Б" група 5 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 8 място
2008/2009 "Б" група 4 място
2007/2008 "Б" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 11.594 44
април 2018 19.343 30
март 2018 11.122 52
ноември 2017 18.545 32
октомври 2017 6.214 81
септември 2017 16.134 33
август 2017 8.678 68
май 2017 15.930 37
април 2017 11.835 49
март 2017 11.532 54
ноември 2016 12.784 46
октомври 2016 16.206 30
септември 2016 14.149 40
август 2016 7.360 73
май 2013 13.622 43
април 2013 17.229 31
март 2013 28.990 18
ноември 2012 16.777 34
октомври 2012 34.846 13
септември 2012 23.477 22
май 2012 50.371 5
април 2012 11.417 53
март 2012 15.236 46
ноември 2011 19.854 32
октомври 2011 23.510 24
септември 2011 29.737 17
август 2011 17.958 31
май 2011 22.276 24
април 2011 10.483 63
март 2011 35.925 10
ноември 2010 22.228 25
октомври 2010 20.974 29
септември 2010 16.364 38
август 2010 26.065 18
всички

Интернет страници