Черноморец 1919 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1919 г.

Имена: Черноморец (от 1919 г.), Черноморец-Чеган (от 1929 г. - след обединение с Чеган), Черноморец (с прекъсвания през 30-те години на миналия век и от 1944 до 1968 г.), Левски-Ботев 45 (от 1945 г. - след обединение на Левски и Ботев), Любислав (от 1947 г. - след обединение със Славия), Ботев (през 1949 г. - след обединение с Ударник), Спартак (от 1949 г.), Черноморски спортист (от 1957 г. - след обединение на Спартак, СКНА, Ударник и Септември), Ботев (от 1958 г. - след обединение с Левски), Черноморец (от 1968 г.). В 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Черноморец, който започва да се развива самостоятелно. От пролетта на 2007 г. той на практика прекратява своето съществуване.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “акулите”.

Адрес: -
Телефон: -
E-mail: -

Най-добро класиране:
пето място в “А” група: 1978/79 и 1983/84г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1988/89 г.
участник в предварителния кръг от турнира за Купата на националните купи: 1989/90 г.

Черноморец 1919 (Бургас)

"А" ОФГ Бургас
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Равда (Равда) 7:1
10.09.2017 17:00 2 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) 4:0
17.09.2017 11:00 3 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 10:0
24.09.2017 17:00 4 кръг Г Странджанец (Царево) 6:0
01.10.2017 16:00 5 кръг Д Ропотамо (Приморско) 6:0
08.10.2017 16:00 6 кръг Г Камено (Камено) 2:2
15.10.2017 16:00 7 кръг Д Русокастро (Русокастро) 6:0
22.10.2017 16:00 8 кръг Г Балкан 1980 (Планиница) 5:0
- 9 кръг
почива
05.11.2017 14:30 10 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 3:3
11.11.2017 14:30 11 кръг Г Вихър (Айтос) 5:0
19.11.2017 14:30 12 кръг Д Локомотив (Бургас) анл.
26.11.2017 14:30 13 кръг Г Бяла река 1 (Зайчар) 3:2
отложен 14 кръг Г Равда (Равда) -:-
11.03.2018 15:30 15 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) 7:1
18.03.2018 15:30 16 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 4:0
отложен 17 кръг Д Странджанец (Царево) -:-
01.04.2018 17:00 18 кръг Г Ропотамо (Приморско) 9:1
07.04.2018 17:00 19 кръг Д Камено (Камено) 9:0
15.04.2018 17:00 20 кръг Г Русокастро (Русокастро) 3:1
22.04.2018 17:00 21 кръг Д Балкан 1980 (Планиница) -:-
- 22 кръг
почива
05.05.2018 18:00 23 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
13.05.2018 18:00 24 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
- 25 кръг
почива
27.05.2018 18:00 26 кръг Д Бяла река 1 (Зайчар) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 16 14 2 0 89:11 44
2 Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 16 14 1 1 67:11 43
3 Камено (Камено) 16 10 4 2 38:31 34
4 Вихър (Айтос) 17 10 4 3 44:26 34
5 Русокастро (Русокастро) 15 9 0 6 33:27 27
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
29.07.2017 18:30 - Г Ямбол 1915 (Ямбол) 1:3
05.08.2017 18:00 - Г Карнобат (Карнобат) 2:5
12.08.2017 18:00 - Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 1:2
20.08.2017 18:00 - Г Вихър (Айтос) 5:1
27.08.2017 18:00 - Д Стралджа 2015 (Стралджа) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
03.02.2018 13:00 - Д Созопол (Созопол) 0:3
10.02.2018 13:00 - Г Карнобат (Карнобат) 1:0
17.02.2018 13:00 - Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 5:2

Черноморец 1919 (Бургас)

Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
07.02.2018 14:00 - Г Карнобат (Карнобат) 2:7
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Черно море (Варна) 0:9
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:8
02.09.2017 17:30 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:3
10.09.2017 16:00 5 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:4
17.09.2017 16:00 6 кръг Д Левски (София) 1:6
23.09.2017 16:00 7 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:6
30.09.2017 16:00 8 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:2
07.10.2017 15:30 9 кръг Г Ботев (Враца) 0:3
15.10.2017 15:30 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:4
12.11.2017 14:00 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:14
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:2
28.10.2017 14:00 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:10
19.11.2017 14:00 14 кръг Г Септември (София) 0:6
26.11.2017 14:00 15 кръг Д ЦСКА (София) 1:5
25.02.2018 13:30 16 кръг Д Черно море (Варна) 1:3
06.03.2018 14:30 17 кръг Г Славия 1913 (София) 1:6
10.03.2018 14:30 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:2
14.03.2018 14:30 19 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:8
01.04.2018 15:00 20 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:2
05.04.2018 15:30 21 кръг Г Левски (София) 0:3
14.04.2018 15:30 22 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:6
21.04.2018 15:30 23 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
29.04.2018 15:30 24 кръг Д Ботев (Враца) -:-
03.05.2018 16:00 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
05.05.2018 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.05.2018 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Септември (София) -:-
27.05.2018 30 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 23 6 7 10 22:41 25
13 Монтана 1921 (Монтана) 23 6 2 15 24:43 20
14 Марек 1915 (Дупница) 23 4 5 14 30:62 17
15 Ботев (Враца) 23 1 3 19 14:92 6
16 Черноморец 1919 (Бургас) 23 0 4 19 20:114 4

Черноморец 1919 (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0
08.11.2017 11:00 реванш Д Монтана 1921 (Монтана) 2:4
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Финал
11.09.2017 17:00 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0

Черноморец 1919 (Бургас)

ЮМВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2017 09:30 1 кръг Г Карнобат (Карнобат) 3:1
23.09.2017 09:30 2 кръг Д Созопол (Созопол) 8:0
30.09.2017 10:00 3 кръг Г Ямбол 2004 (Ямбол) 3:3
07.10.2017 09:30 4 кръг Д Несебър (Несебър) 3:2
14.10.2017 09:30 5 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 0:0
21.10.2017 10:00 6 кръг Г Ямбол 1915 (Ямбол) 7:1
28.10.2017 09:30 7 кръг Д Свети Никола (Бургас) 4:2
03.11.2017 09:30 8 кръг Г Поморие (Поморие) 2:2
11.11.2017 09:30 9 кръг Д Вихър (Айтос) 8:2
18.11.2017 09:30 10 кръг Г Звездичка (Бургас) 5:0
25.11.2017 09:30 11 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:3
10.03.2018 09:30 12 кръг Д Карнобат (Карнобат) 14:0
17.03.2018 09:30 13 кръг Г Созопол (Созопол) 7:1
отложен 14 кръг Д Ямбол 2004 (Ямбол) -:-
31.03.2018 09:30 15 кръг Г Несебър (Несебър) 3:1
06.04.2018 09:30 16 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 5:0
14.04.2018 10:00 17 кръг Д Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
21.04.2018 10:00 18 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
28.04.2018 09:30 19 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
05.05.2018 09:30 20 кръг Г Вихър (Айтос) -:-
12.05.2018 09:30 21 кръг Д Звездичка (Бургас) -:-
19.05.2018 09:30 22 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Нефтохимик 1962 (Бургас) 15 15 0 0 72:8 45
2 Черноморец 1919 (Бургас) 16 12 3 1 77:18 39
3 Несебър (Несебър) 16 10 1 5 66:23 31
4 Бургас спорт (Бургас) 15 9 2 4 50:28 29
5 Ямбол 2004 (Ямбол) 14 7 3 4 37:28 24

Черноморец 1919 (Бургас)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Черно море (Варна) 1:2
08.11.2017 14:00 реванш Г Черно море (Варна) 0:2
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
- -
почива
Област Бургас / 1/2 финали
06.09.2017 11:00 - Д Бургас спорт (Бургас) 3:2
Област Бургас / Финал
12.09.2017 11:00 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0

Черноморец 1919 (Бургас)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:00 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0
16.09.2017 11:00 2 кръг Г Верея (Стара Загора) 4:1
- 3 кръг
почива
30.09.2017 13:00 4 кръг Г Левски (Карлово) 4:0
07.10.2017 10:30 5 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:1
14.10.2017 11:00 6 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
21.10.2017 10:00 7 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 3:1
28.10.2017 13:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0
04.11.2017 10:30 9 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 5:0
11.11.2017 13:00 10 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 3:0
18.11.2017 13:00 11 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
16.03.2018 13:00 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
04.04.2018 13:00 13 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:0
- 14 кръг
почива
07.04.2018 13:00 15 кръг Д Левски (Карлово) 1:1
14.04.2018 13:00 16 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
20.04.2018 17:00 17 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 2:0
28.04.2018 13:00 18 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
05.05.2018 11:00 19 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
13.05.2018 10:30 20 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
19.05.2018 13:00 21 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
26.05.2018 13:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 15 13 2 0 35:5 41
2 Ботев (Пловдив) 15 11 3 1 39:7 36
3 Берое (Стара Загора) 16 9 4 3 32:14 31
4 Спартак-С 94 (Пловдив) 16 8 3 5 26:19 27
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 7 5 3 22:13 26

Черноморец 1919 (Бургас)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 14:00 1-ви мач Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
25.10.2017 14:00 реванш Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
- -
почива
Област Бургас / 1/2 финали
06.09.2017 09:30 - Д Бургас спорт (Бургас) 2:1
Област Бургас / Финал
12.09.2017 09:30 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:0
Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2017 11:00 1 кръг Г Карнобат (Карнобат) 6:0
23.09.2017 11:00 2 кръг Д Созопол (Созопол) 10:1
30.09.2017 11:30 3 кръг Г Ямбол 2004 (Ямбол) 1:0
07.10.2017 11:00 4 кръг Д Несебър (Несебър) 4:2
14.10.2017 11:00 5 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 1:1
- 6 кръг
почива
- 7 кръг
почива
04.11.2017 11:00 8 кръг Г Поморие (Поморие) 0:0
11.11.2017 11:00 9 кръг Д Вихър (Айтос) 6:0
18.11.2017 11:00 10 кръг Г Звездичка (Бургас) 6:1
25.11.2017 11:00 11 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 6:0
10.03.2018 11:00 12 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:1
17.03.2018 11:00 13 кръг Г Созопол (Созопол) 7:1
отложен 14 кръг Д Ямбол 2004 (Ямбол) -:-
31.03.2018 11:00 15 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1
18.04.2018 11:00 16 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 2:1
- 17 кръг
почива
- 18 кръг
почива
28.04.2018 11:00 19 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
05.05.2018 11:00 20 кръг Г Вихър (Айтос) -:-
12.05.2018 11:00 21 кръг Д Звездичка (Бургас) -:-
19.05.2018 11:00 22 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 13 10 3 0 54:9 33
2 Ямбол 2004 (Ямбол) 12 9 1 2 42:12 28
3 Карнобат (Карнобат) 12 9 0 3 38:21 27
4 Несебър (Несебър) 12 6 3 3 29:11 21
5 Поморие (Поморие) 13 5 4 4 25:19 19

Черноморец 1919 (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2017 10:00 1 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 8:1
01.10.2017 10:30 2 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) 10:0
08.10.2017 13:00 3 кръг Г Ропотамо (Приморско) 0:3
15.10.2017 10:00 4 кръг Д Странджанец (Царево) 3:1
22.10.2017 13:00 5 кръг Г Свети Никола (Бургас) 18:0
29.10.2017 10:30 6 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 3:0
05.11.2017 10:30 7 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) 3:0
12.11.2017 13:00 8 кръг Д Ропотамо (Приморско) 7:1
01.04.2018 10:30 9 кръг Г Странджанец (Царево) 3:0
09.04.2018 10:30 10 кръг Д Свети Никола (Бургас) 3:0
15.04.2018 10:30 11 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 3:2
22.04.2018 10:30 12 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) -:-
29.04.2018 10:30 13 кръг Г Ропотамо (Приморско) -:-
07.05.2018 10:30 14 кръг Д Странджанец (Царево) -:-
13.05.2018 10:30 15 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 11 10 0 1 61:8 30
2 Ропотамо (Приморско) 11 8 2 1 58:22 26
3 Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 11 5 1 5 44:26 16
4 Странджанец (Царево) 11 4 1 6 24:23 13
5 Черноморски спортист (Обзор) 11 3 0 8 14:53 9

Клубна емблема

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия:02 сезона
"А" група:29 сезона
"Б" група:16 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 А ОФГ БС 3 място
2015/2016 Б ОФГ БС 1 място
2006/2007 "В" група 18 място
2005/2006 Трета лига 15 място
2004/2005 Втора лига 15 място
2003/2004 Първа лига 16 място
2002/2003 Първа лига 11 място
2001/2002 Първа лига 10 място
2000/2001 Първа лига 11 място
1999/2000 Първа лига 10 място

Интернет страници