Черноморец 1919 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1919 г.

Имена: Черноморец (от 1919 г.), Черноморец-Чеган (от 1929 г. - след обединение с Чеган), Черноморец (с прекъсвания през 30-те години на миналия век и от 1944 до 1968 г.), Левски-Ботев 45 (от 1945 г. - след обединение на Левски и Ботев), Любислав (от 1947 г. - след обединение със Славия), Ботев (през 1949 г. - след обединение с Ударник), Спартак (от 1949 г.), Черноморски спортист (от 1957 г. - след обединение на Спартак, СКНА, Ударник и Септември), Ботев (от 1958 г. - след обединение с Левски), Черноморец (от 1968 г.). В 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Черноморец, който започва да се развива самостоятелно. От пролетта на 2007 г. той на практика прекратява своето съществуване.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “акулите”.

Адрес: -
Телефон: -
E-mail: -

Най-добро класиране:
пето място в “А” група: 1978/79 и 1983/84г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1988/89 г.
участник в предварителния кръг от турнира за Купата на националните купи: 1989/90 г.

Черноморец 1919 (Бургас)

"А" ОФГ Бургас
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2017 1 кръг Д Равда (Равда) -:-
09.09.2017 2 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) -:-
- 3 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) -:-
- 4 кръг Г Странджанец (Царево) -:-
- 5 кръг Д Ропотамо (Приморско) -:-
- 6 кръг Г Камено (Камено) -:-
- 7 кръг Д Русокастро (Русокастро) -:-
- 8 кръг Г Балкан 1980 (Планиница) -:-
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
- 11 кръг Г Вихър (Айтос) -:-
- 12 кръг Д Локомотив (Бургас) -:-
25.11.2017 13 кръг Г Бяла река 1 (Зайчар) -:-
- 14 кръг Г Равда (Равда) -:-
- 15 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) -:-
- 16 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) -:-
- 17 кръг Д Странджанец (Царево) -:-
- 18 кръг Г Ропотамо (Приморско) -:-
- 19 кръг Д Камено (Камено) -:-
- 20 кръг Г Русокастро (Русокастро) -:-
- 21 кръг Д Балкан 1980 (Планиница) -:-
- 22 кръг
почива
- 23 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
- 24 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
- 25 кръг Г Локомотив (Бургас) -:-
- 26 кръг Д Бяла река 1 (Зайчар) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Странджа Агрокорн 2014 (Средец) - - - - -:- 0
1 Странджанец (Царево) - - - - -:- 0
1 Черноморец 1919 (Бургас) - - - - -:- 0
1 Черноморец Бургас (Бургас) - - - - -:- 0
1 Черноморски спортист (Обзор) - - - - -:- 0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
29.07.2017 18:30 - Г Ямбол 1915 (Ямбол) 1:3
05.08.2017 18:00 - Г Карнобат (Карнобат) 2:5
12.08.2017 18:00 - Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 1:2
20.08.2017 18:00 - Г Вихър (Айтос) 5:1
26.08.2017 - Г Стралджа 2015 (Стралджа) -:-

Черноморец 1919 (Бургас)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Черно море (Варна) 0:9
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
04.09.2017 4 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
09.09.2017 5 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
16.09.2017 6 кръг Д Левски (София) -:-
23.09.2017 7 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
30.09.2017 8 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
11.10.2017 9 кръг Г Ботев (Враца) -:-
19.10.2017 10 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
25.10.2017 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
28.10.2017 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
01.11.2017 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
18.11.2017 14 кръг Г Септември (София) -:-
25.11.2017 15 кръг Д ЦСКА (София) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Черно море (Варна) -:-
03.03.2018 17 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
10.03.2018 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
17.03.2018 19 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
24.03.2018 20 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
31.03.2018 21 кръг Г Левски (София) -:-
07.04.2018 22 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
12.04.2018 23 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Ботев (Враца) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Септември (София) -:-
27.05.2018 30 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 2 0 1 1 1:2 1
13 Марек 1915 (Дупница) 2 0 1 1 4:6 1
14 Ботев (Враца) 2 0 1 1 1:6 1
15 Черноморец 1919 (Бургас) 2 0 1 1 1:10 1
16 Монтана 1921 (Монтана) 2 0 0 2 0:4 0

Клубна емблема

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия:02 сезона
"А" група:29 сезона
"Б" група:16 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 А ОФГ БС 3 място
2015/2016 Б ОФГ БС 1 място
2006/2007 "В" група 18 място
2005/2006 Трета лига 15 място
2004/2005 Втора лига 15 място
2003/2004 Първа лига 16 място
2002/2003 Първа лига 11 място
2001/2002 Първа лига 10 място
2000/2001 Първа лига 11 място
1999/2000 Първа лига 10 място

Интернет страници