Черноморец Бургас (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 2005 г. под името Черноморец 919. 

Хроника: През лятото на 2005 г. в град Бургас е учреден общински футболен клуб Черноморец 919. Скоро след възникването му е предприет опит за обединение с Вихър 2000 (Айтос), но той е неуспешен и двата клуба продължават да се развиват самостоятелно. През лятото на 2006 г., след решение на бургаския общински съвет за обединение на съществуващите спортни бази в община Бургас, Черноморец 919 се преструктурира и преименува на Черноморец Бургас.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “акулите”.

Адрес: Бургас, ж.к. „Лазур", Спортен комплекс „Лазур".
Телефон: (+359 56) 834469.
E-mail: Evelin.Kuzmanov@petrolholding.bg

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 2011/12 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2005/06 г. (като Черноморец 919).

Черноморец Бургас (Бургас)

"Б" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 20:00 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
09.08.2014 18:00 2 кръг Г Бургас (Бургас) 0:0
16.08.2014 20:00 3 кръг Д Ботев (Гълъбово) 1:1
23.08.2014 18:00 4 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 0:0
30.08.2014 20:00 5 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:2
13.09.2014 17:00 6 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
20.09.2014 19:00 7 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
28.09.2014 17:00 8 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 1:4
03.10.2014 18:00 9 кръг Д Созопол (Созопол) 1:1
18.10.2014 16:00 10 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:1
24.10.2014 16:00 11 кръг Г Банско (Банско) 0:2
02.11.2014 14:30 12 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
08.11.2014 14:30 13 кръг Г Ботев (Враца) 2:0
22.11.2014 14:30 14 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 2:1
29.11.2014 14:30 15 кръг Г Септември (Симитли) 0:1
28.02.2015 14:00 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2
08.03.2015 15:30 17 кръг Д Бургас (Бургас) 0:2
16.03.2015 15:30 18 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
21.03.2015 15:30 19 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 2:1
04.04.2015 17:00 20 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 0:2
09.04.2015 17:00 21 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
15.04.2015 17:00 22 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
18.04.2015 17:00 23 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 3:0
22.04.2015 17:00 24 кръг Г Созопол (Созопол) 0:1
26.04.2015 17:00 25 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:0
02.05.2015 18:00 26 кръг Д Банско (Банско) 1:1
09.05.2015 18:00 27 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:4
27.03.2015 15:30 28 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
23.05.2015 18:00 29 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:0
27.05.2015 18:00 30 кръг Д Септември (Симитли) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Септември (Симитли) 30 11 3 16 30:47 36
13 Ботев (Враца) 30 8 5 17 26:43 29
14 Черноморец Бургас (Бургас) 30 7 7 16 25:40 28
15 Раковски 2011 (Раковски) 29 6 1 22 25:71 16
16 Спартак 1918 (Варна) 29 2 0 27 9:77 6
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 18:00 - Д Славия 1913 (София) 1:3

Черноморец Бургас (Бургас)

ЮСВ: Бургас - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
01.10.2014 16:00 1 кръг Д Тунджа 1915 (Ямбол) 6:0
09.10.2014 16:00 2 кръг Г Несебър (Несебър) 3:5
15.10.2014 16:00 3 кръг Д Поморие (Поморие) 6:2
23.10.2014 16:00 4 кръг Г Карнобат (Карнобат) 6:0
29.10.2014 14:30 5 кръг Д Созопол (Созопол) 5:1
06.11.2014 14:30 6 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
12.11.2014 14:30 7 кръг Д Бургас (Бургас) 2:1
01.04.2015 17:00 8 кръг Г Тунджа 1915 (Ямбол) 3:0
10.05.2015 17:00 9 кръг Д Несебър (Несебър) 3:1
15.04.2015 17:00 10 кръг Г Поморие (Поморие) 5:2
23.04.2015 17:00 11 кръг Д Карнобат (Карнобат) 9:1
29.04.2015 17:00 12 кръг Г Созопол (Созопол) 4:1
07.05.2015 17:00 13 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
13.05.2015 10:00 14 кръг Г Бургас (Бургас) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец Бургас (Бургас) 14 12 1 1 57:16 37
2 Несебър (Несебър) 14 9 2 3 40:15 29
3 Нефтохимик 1962 (Бургас) 14 9 1 4 30:15 28
4 Поморие (Поморие) 14 8 2 4 43:23 26
5 Бургас (Бургас) 14 6 2 6 18:21 20

Черноморец Бургас (Бургас)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 10:30 1 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
09.08.2014 18:00 2 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 2:0
26.08.2014 10:30 3 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:4
30.08.2014 17:30 4 кръг Д Черно море (Варна) 1:3
03.09.2014 17:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
07.09.2014 17:00 6 кръг Д Векта (Пловдив) 0:0
13.09.2014 10:30 7 кръг Г Левски (София) 1:5
17.09.2014 17:00 8 кръг Д Верея (Стара Загора) 6:2
20.09.2014 17:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:1
27.09.2014 16:00 10 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0
02.10.2014 16:00 11 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 3:2
08.10.2014 10:30 12 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:3
22.10.2014 10:30 13 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1
11.11.2014 10:30 14 кръг Д Несебър (Несебър) 2:2
29.10.2014 14:30 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:2
08.11.2014 14:00 16 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:0
15.11.2014 10:30 17 кръг Г Локомотив (София) 0:2
18.11.2014 10:30 18 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
23.11.2014 14:00 19 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 1:3
26.11.2014 10:30 20 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 4:1
30.11.2014 14:00 21 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
07.12.2014 14:00 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
14.02.2015 14:00 23 кръг Г Векта (Пловдив) 0:0
22.02.2015 10:30 24 кръг Д Левски (София) 0:3
25.02.2015 14:00 25 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:0
07.03.2015 14:30 26 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
14.03.2015 14:30 27 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
18.03.2015 10:30 28 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:1
21.03.2015 14:30 29 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:4
29.03.2015 10:30 30 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
04.04.2015 15:00 31 кръг Г Несебър (Несебър) 3:0
08.04.2015 15:30 32 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:6
11.04.2015 10:30 33 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:4
19.04.2015 13:30 34 кръг Д Локомотив (София) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Берое (Стара Загора) 34 19 6 9 58:33 63
10 Локомотив (София) 34 15 4 15 42:44 49
11 Черноморец Бургас (Бургас) 34 9 8 17 38:61 35
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 34 9 7 18 32:55 34
13 Дунав 2010 (Русе) 34 9 4 21 32:75 31

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници