Черноморец Бургас (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 2005 г. под името Черноморец 919. 

Хроника: През лятото на 2005 г. в град Бургас е учреден общински футболен клуб Черноморец 919. Скоро след възникването му е предприет опит за обединение с Вихър 2000 (Айтос), но той е неуспешен и двата клуба продължават да се развиват самостоятелно. През лятото на 2006 г., след решение на бургаския общински съвет за обединение на съществуващите спортни бази в община Бургас, Черноморец 919 се преструктурира и преименува на Черноморец Бургас.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “акулите”.

Адрес: Бургас, ж.к. „Лазур", Спортен комплекс „Лазур".
Телефон: (+359 56) 834469.
E-mail: Evelin.Kuzmanov@petrolholding.bg

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 2011/12 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2005/06 г. (като Черноморец 919).

Черноморец Бургас (Бургас)

Югоизточна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2015 18:00 1 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
15.08.2015 18:00 2 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 1:5
22.08.2015 18:00 3 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 1:2
29.08.2015 18:00 4 кръг Г Несебър (Несебър) 1:2
05.09.2015 17:00 5 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 1:1
12.09.2015 14:15 6 кръг Г Марица (Пловдив) 1:1 Канал 3
19.09.2015 17:00 7 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 2:0
26.09.2015 17:00 8 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 1:1
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Карнобат (Карнобат) 0:2
10.10.2015 16:00 10 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:3
17.10.2015 16:00 11 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:4
23.10.2015 16:00 12 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:2
02.11.2015 14:00 13 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 5:4
07.11.2015 14:30 14 кръг Г Ураган (Бояджик) 0:3
14.11.2015 14:30 15 кръг Д Миньор (Раднево) 3:1
21.11.2015 14:30 16 кръг Г Гигант (Съединение) 2:6
28.11.2015 14:30 17 кръг Д Левски (Карлово) 4:1
20.02.2016 14:30 18 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:7
27.02.2016 14:30 19 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:4
05.03.2016 15:00 20 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 1:2
11.03.2016 15:00 21 кръг Д Несебър (Несебър) 1:2
19.03.2016 15:00 22 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
26.03.2016 15:00 23 кръг Д Марица (Пловдив) 0:0
02.04.2016 17:00 24 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:4
09.04.2016 17:00 25 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:3
15.04.2016 17:00 26 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:7
20.04.2016 17:00 27 кръг Д Загорец (Нова Загора) 0:1
23.04.2016 17:00 28 кръг Г Розова долина (Казанлък) 2:9
29.04.2016 17:00 29 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 3:1
07.05.2016 18:00 30 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
18.05.2016 18:00 31 кръг Д Ураган (Бояджик) 2:8
14.05.2016 18:00 32 кръг Г Миньор (Раднево) 0:2
21.05.2016 18:00 33 кръг Д Гигант (Съединение) 4:5
28.05.2016 16:30 34 кръг Г Левски (Карлово) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Раковски 2011 (Раковски) 34 10 4 20 45:68 34
15 Борислав 2009 (Първомай) 34 6 11 17 34:59 29
16 Миньор (Раднево) 34 8 3 23 32:84 27
17 Черноморец Бургас (Бургас) 34 6 4 24 42:100 19
18 Сливен 2000 (Сливен) 34 3 1 30 20:112 10
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
30.09.2015 16:00 - Г Аполония (Созопол) 3:3
Област Бургас / Финал
14.10.2015 16:00 - Д Несебър (Несебър) 2:2

Черноморец Бургас (Бургас)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.2015 18:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:2
29.08.2015 18:00 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:7
07.09.2015 17:00 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
12.09.2015 17:00 4 кръг Д Локомотив (София) анл.
19.09.2015 17:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:7
27.09.2015 16:00 6 кръг Д Септември (София) 1:3
03.10.2015 16:00 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
14.10.2015 16:00 8 кръг Д Славия 1913 (София) 0:4
17.10.2015 16:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:4
22.10.2015 14:30 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:9
30.10.2015 14:30 11 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:2
08.11.2015 14:00 12 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2
15.11.2015 14:00 13 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:1
22.11.2015 14:00 14 кръг Г Черно море (Варна) 2:1
29.11.2015 14:00 15 кръг Д Левски (София) 2:0
06.12.2015 13:30 16 кръг Г София 2010 (София) 0:5
12.12.2015 13:30 17 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
28.02.2016 13:00 18 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
06.03.2016 14:00 19 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:4
12.03.2016 14:00 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
- 21 кръг
почива
11.05.2016 16:30 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:1
27.03.2016 15:00 23 кръг Г Септември (София) 3:5
03.04.2016 16:00 24 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:6
06.04.2016 16:00 25 кръг Г Славия 1913 (София) 2:3
10.04.2016 16:00 26 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
19.05.2016 16:30 27 кръг Д ЦСКА (София) 0:3
16.04.2016 16:00 28 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
24.04.2016 16:00 29 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1
30.04.2016 16:00 30 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:2
08.05.2016 16:30 31 кръг Д Черно море (Варна) 3:0
14.05.2016 16:30 32 кръг Г Левски (София) 0:7
25.05.2016 18:00 33 кръг Д София 2010 (София) 3:0
30.05.2016 18:00 34 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Верея (Стара Загора) 32 9 7 16 35:60 34
13 Пирин (Благоевград) 32 8 10 14 46:63 34
14 Черноморец Бургас (Бургас) 32 10 3 19 37:91 33
15 Локомотив 1926 (Пловдив) 32 8 7 17 39:54 31
16 Локомотив (Горна Оряховица) 32 2 4 26 27:85 10

Черноморец Бургас (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
20.10.2015 14:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
02.11.2015 11:30 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3

Черноморец Бургас (Бургас)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2015 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
01.09.2015 10:30 2 кръг Д Славия 1913 (София) 0:4
05.09.2015 10:30 3 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:1
12.09.2015 10:30 4 кръг Д Локомотив (София) анл.
19.09.2015 17:00 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:5
26.09.2015 10:30 6 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 1:1
03.10.2015 16:00 7 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 0:2
10.10.2015 10:30 8 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:2
17.10.2015 10:30 9 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
22.10.2015 14:30 10 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:4
30.10.2015 12:00 11 кръг Г Септември (София) 0:2
07.11.2015 10:30 12 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:1
14.11.2015 14:00 13 кръг Г Черно море (Варна) 1:2
22.11.2015 10:30 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
29.11.2015 10:00 15 кръг Г Левски-Раковски (София) 2:0
05.12.2015 13:30 16 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:3
13.12.2015 11:00 17 кръг Г Левски (София) 0:4
01.03.2016 14:00 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
05.03.2016 13:00 19 кръг Г Славия 1913 (София) 0:3
12.03.2016 10:30 20 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:0
- 21 кръг
почива
19.03.2016 14:00 22 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
26.03.2016 10:30 23 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:3
03.04.2016 13:00 24 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 0:0
06.04.2016 16:00 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1
09.04.2016 10:30 26 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
13.04.2016 11:00 27 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
16.04.2016 10:30 28 кръг Д Септември (София) 1:4
23.04.2016 11:00 29 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:5
29.04.2016 12:00 30 кръг Д Черно море (Варна) 1:1
07.05.2016 10:30 31 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
15.05.2016 10:30 32 кръг Д Левски-Раковски (София) 0:0
26.05.2016 15:00 33 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:11
30.05.2016 15:00 34 кръг Д Левски (София) 1:7
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Левски-Раковски (София) 32 5 10 17 26:57 25
15 Дунав 2010 (Русе) 32 7 3 22 25:86 24
16 Черноморец Бургас (Бургас) 32 5 6 21 17:86 21
17 Чавдар (Етрополе) 32 4 5 23 18:66 17
-- Локомотив (София) - 0 0 0 0:0 -

Черноморец Бургас (Бургас)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
12.09.2015 11:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:9
19.09.2015 17:30 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
26.09.2015 13:00 4 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 1:1
03.10.2015 13:00 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
10.10.2015 10:30 6 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:2
17.10.2015 13:00 7 кръг Д Хасково (Хасково) 3:1
26.10.2015 13:00 8 кръг Г Сокол 1996 (Марково) 0:3
02.11.2015 14:00 9 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
08.11.2015 10:30 10 кръг Г Несебър (Несебър) 1:0
14.11.2015 13:00 11 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 5:0
- 12 кръг
почива
26.03.2016 11:00 13 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
03.04.2016 15:00 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
09.04.2016 13:00 15 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 1:0
16.04.2016 13:00 16 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:5
23.04.2016 10:30 17 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
30.04.2016 12:00 18 кръг Г Хасково (Хасково) 0:1
30.03.2016 13:00 19 кръг Д Сокол 1996 (Марково) 1:2
14.05.2016 13:00 20 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
21.05.2016 10:30 21 кръг Д Несебър (Несебър) 6:0
25.05.2016 13:00 22 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Нефтохимик 1962 (Бургас) 20 10 1 9 31:25 31
6 Асеновец 2005 (Асеновград) 20 10 1 9 30:28 31
7 Черноморец Бургас (Бургас) 20 8 1 11 26:37 25
8 Брестник 1948 (Пловдив) 20 4 6 10 20:58 18
9 Хасково (Хасково) 20 5 1 14 20:59 16

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 А ОФГ БС 13 място
2015/2016 "В" група 17 място
2014/2015 "Б" група 14 място
2013/2014 "А" група 11 място
2012/2013 "А" група 6 място
2011/2012 "А" група 4 място
2010/2011 "А" група 8 място
2009/2010 "А" група 5 място
2008/2009 "А" група 7 място
2007/2008 "А" група 6 място

Месечна ранглиста

Интернет страници