Дунав 2010 (Русе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Дунав, чието име и база наследява настоящият клуб, е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Имена: Дунав (през 1949 г.), Торпедо (от 1949 до 1957 г.), Дунав (от 1957 до 1997 г.), Дунав-Раковски (1997 г. - след обединение с Раковски), Дунав'98 (от 1998 г. - след възстановяване на самостоятелността си и обединение с Приста от квартал Средна кула), ПФК Дунав (от 1999 г. - след обединение с новоучредения ОФК Дунав'56; съществува до 2004 г.), ФК Дунав (от 5 август 2003 г. - след обединение на спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000). През 2011 г. ФК Дунав прекратява своето съществуване. Година по-рано за пореден път в Русе е учреден нов футболен клуб, носещ популярното име Дунав, като към него е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: „драконите”.

Адрес: Русе 7005.
Телефон:
-
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1974/75 г. (като Дунав).
финалист в турнира за Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като Дунав).
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига:
2003/04 (като ФК Дунав) и 2014/15 г.
1/32-финалист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Дунав).

Дунав 2010 (Русе)

Североизточна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.08.2014 18:00 1 кръг Д Тича 1948 (Долни чифлик) 4:0
23.08.2014 18:00 2 кръг Г Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 6:0
29.08.2014 18:00 3 кръг Д Кубрат 2007 (Кубрат) 4:0
06.09.2014 17:00 4 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 7:1
14.09.2014 17:00 5 кръг Г Калиакра (Каварна) 2:2 Канал 3
20.09.2014 17:00 6 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 6:0
27.09.2014 17:00 7 кръг Г Провадия (Провадия) 6:1
03.10.2014 16:00 8 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 3:0
11.10.2014 16:00 9 кръг Г Две могили (Две могили) 2:1
18.10.2014 16:00 10 кръг Д Белица (Белица) 4:2
21.10.2014 16:00 11 кръг Г Черноморец (Балчик) 1:0
01.11.2014 14:00 12 кръг Д Ботев (Нови пазар) 8:0
08.11.2014 14:00 13 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 3:0
15.11.2014 14:00 14 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 13:0
22.11.2014 14:00 15 кръг Г Септември 98 (Тервел) 3:0
28.02.2015 15:00 16 кръг Г Тича 1948 (Долни чифлик) 2:0
07.03.2015 15:00 17 кръг Д Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 4:0
14.03.2015 15:00 18 кръг Г Кубрат 2007 (Кубрат) 5:1
21.03.2015 15:00 19 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 3:0
28.03.2015 15:00 20 кръг Д Калиакра (Каварна) 3:0 Канал 3
04.04.2015 16:00 21 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 4:0
10.04.2015 15:00 22 кръг Д Провадия (Провадия) 3:0
18.04.2015 16:00 23 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 4:1
25.04.2015 16:00 24 кръг Д Две могили (Две могили) 4:0
02.05.2015 17:00 25 кръг Г Белица (Белица) 4:0
06.05.2015 17:00 26 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:1
09.05.2015 17:00 27 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:0
17.05.2015 17:00 28 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 5:0 Канал 3
27.05.2015 18:00 29 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:1
23.05.2015 17:00 30 кръг Д Септември 98 (Тервел) 5:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Дунав 2010 (Русе) 30 28 1 1 121:11 85
2 Черноморец (Балчик) 30 24 4 2 85:14 76
3 Калиакра (Каварна) 30 23 3 4 93:21 72
4 Суворово 1 (Суворово) 30 19 2 9 47:38 59
5 Тича 1948 (Долни чифлик) 30 17 2 11 59:38 53
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 16:00 - Д Раковски 2011 (Раковски) 4:0
Втори кръг (1/8 финали)
29.10.2014 14:30 1-ви мач Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
06.12.2014 13:00 реванш Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
Купа на Аматьорската футболна лига
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
20.05.2015 17:30 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 5:0
Финал
03.06.2015 17:30 - Д Сливнишки герой (Сливница) 4:2 Канал 3

Дунав 2010 (Русе)

ЮСВ: Варна - Елитна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2014 17:00 1 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 4:0
18.09.2014 17:00 2 кръг Г Калиакра (Каварна) 2:1
25.09.2014 17:00 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
02.10.2014 16:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:1
09.10.2014 16:00 5 кръг Д Черно море (Варна) 0:1
16.10.2014 16:00 6 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
23.10.2014 16:00 7 кръг Д Черноломец 04 (Попово) анл.
30.10.2014 14:00 8 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 1:1
06.11.2014 14:00 9 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:3
13.11.2014 14:00 10 кръг Д Нефтяник 2010 (Шабла) 3:1
20.11.2014 14:00 11 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 1:0
27.11.2014 14:00 12 кръг Д Ботев (Нови пазар) 3:0
04.12.2014 14:00 13 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) анл.
05.03.2015 15:00 14 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 2:0
12.03.2015 15:00 15 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:0
19.03.2015 15:00 16 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 5:2
26.03.2015 15:00 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
02.04.2015 16:00 18 кръг Г Черно море (Варна) 2:1
06.04.2015 16:00 19 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
- 20 кръг
почива
16.04.2015 16:00 21 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 3:2
23.04.2015 16:00 22 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:1
30.04.2015 16:00 23 кръг Г Нефтяник 2010 (Шабла) 0:1
07.05.2015 17:00 24 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 4:1
14.05.2015 17:00 25 кръг Г Ботев (Нови пазар) 4:0
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Светкавица Търговище (Търговище) 22 17 0 5 54:19 51
3 Черно море (Варна) 22 17 0 5 85:24 51
4 Дунав 2010 (Русе) 22 14 2 6 43:23 44
5 Спартак 1918 (Варна) 22 12 2 8 52:31 38
6 Шумен 2007 (Шумен) 22 10 3 9 46:35 33

Дунав 2010 (Русе)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 10:30 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
09.08.2014 10:30 2 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:6
26.08.2014 17:30 3 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:2
31.08.2014 10:30 4 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
03.09.2014 17:00 5 кръг Д Несебър (Несебър) 3:0
07.09.2014 17:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
13.09.2014 17:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 4:1
17.09.2014 10:30 8 кръг Г Локомотив (София) 2:3
21.09.2014 10:30 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
27.09.2014 16:00 10 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 2:1
02.10.2014 16:00 11 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 2:3
08.10.2014 16:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
22.10.2014 10:30 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:5
25.10.2014 10:30 14 кръг Г Векта (Пловдив) 0:2
29.10.2014 10:30 15 кръг Д Левски (София) 1:2
09.11.2014 14:00 16 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:1
15.11.2014 14:00 17 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:5
18.11.2014 11:00 18 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:2
22.11.2014 10:30 19 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 1:1
26.11.2014 14:00 20 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:7
29.11.2014 10:30 21 кръг Д Славия 1913 (София) 0:1
04.12.2014 10:30 22 кръг Г Несебър (Несебър) 2:0
14.02.2015 14:00 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
21.02.2015 10:30 24 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
25.02.2015 10:30 25 кръг Д Локомотив (София) 1:0
25.03.2015 10:30 26 кръг Г ЦСКА (София) 2:2
15.03.2015 14:30 27 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
18.03.2015 10:30 28 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 1:0
21.03.2015 14:30 29 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
29.03.2015 13:30 30 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
04.04.2015 15:30 31 кръг Д Векта (Пловдив) 2:0
08.04.2015 15:30 32 кръг Г Левски (София) 1:6
11.04.2015 13:00 33 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:0
19.04.2015 15:30 34 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Черноморец Бургас (Бургас) 34 9 8 17 38:61 35
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 34 9 7 18 32:55 34
13 Дунав 2010 (Русе) 34 9 4 21 32:75 31
14 Чавдар (Етрополе) 34 8 3 23 33:79 27
15 Векта (Пловдив) 34 5 6 23 12:86 21


Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Дунав"

Стадион "Дунав"
(в в ж. к. “Здравец”)

Стадион "Градски"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Градски"
в гр. Русе
,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:28 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Първа лига 11 място
2017/2018 Първа лига 12 място
2016/2017 Първа лига 4 място
2015/2016 "Б" група 1 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "Б" група 13 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 "В" група 6 място
2010/2011 ОГ РС 1 място
2009/2010 "Б" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 41.214 11
април 2019 68.957 2
март 2019 31.236 15
ноември 2018 29.893 17
октомври 2018 25.527 19
септември 2018 29.482 15
май 2018 26.954 17
април 2018 46.570 6
март 2018 33.753 13
ноември 2017 27.596 20
октомври 2017 39.772 12
септември 2017 34.018 13
август 2017 25.873 20
май 2017 59.058 6
април 2017 58.014 6
март 2017 53.728 6
ноември 2016 40.695 12
октомври 2016 57.215 5
септември 2016 37.699 8
август 2016 65.970 2
май 2016 23.602 17
април 2016 36.931 10
март 2016 39.144 7
ноември 2015 28.316 15
октомври 2015 26.483 13
август 2015 33.677 11
май 2015 22.447 19
април 2015 12.214 42
март 2015 19.185 21
декември 2014 22.404 23
октомври 2014 18.549 24
септември 2014 18.007 27
май 2014 20.278 26
април 2014 17.608 27
март 2014 20.377 21
ноември 2013 28.850 20
септември 2013 22.921 20
август 2013 15.565 43
май 2013 18.872 30
април 2013 11.900 50
март 2013 18.975 25
ноември 2012 18.531 27
октомври 2012 16.989 34
септември 2012 14.298 40
май 2012 9.602 66
април 2012 11.089 56
март 2012 17.364 37
ноември 2011 14.216 51
октомври 2011 8.101 78
септември 2011 12.756 60
август 2011 7.965 79
ноември 2010 23.959 21
октомври 2010 8.837 85
септември 2010 20.524 26
август 2010 29.451 14
всички

Интернет страници