Хасково (Хасково)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Динамо.

Хроника: В Хасково през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: СП 24 (1924 г. - след обединение на Сокол и Пантера), Ботев, Левски, България (1927 г. - след обединение на СП 24 и Родопец) и др. След 1944 г. стартират множество реформи. Създадени са физкултурни дружества, най-известни от които са Родина и Спартак. През 1947 г. те са обединени под името Динамо. От есента на 1949 г. в града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Торпедо, Червено знаме, ДНВ (от 1952 г. - ДНА, от 1956 г. - СКНА) , Спартак и др. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Ашика, което в края на годината приема името Димитър Канев. В 1972 г. то е преименувано на Хасково. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. Преди пролетта на 2010 г. Хасково напуска първенството на ЮИ "В" АФГ и изпада в областната футболна група, но в нея през следващата състезателна година продължава да участва единствено дублиращият отбор на клуба - Хасково ІІ. Той наследява представителния отбор и детско-юношеската школа и започва участие в различните първенства от негово име. Преди сезон 2012/13 е преименуван на Хасково 2009.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: червено-белите.

Адрес: Хасково 6300.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1981/82 г. (като Хасково).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1983/84 г. (като Хасково).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2004/05 г. (като Хасково).

Хасково (Хасково)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Г Несебър (Несебър) 0:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 0:1
22.08.2020 19:00 3 кръг Г Верея (Стара Загора) 3:1
29.08.2020 18:00 4 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 0:4
05.09.2020 17:00 5 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:1
13.09.2020 17:00 6 кръг Г Левски (Карлово) 1:2
19.09.2020 17:00 7 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:3
26.09.2020 17:00 8 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
03.10.2020 16:00 9 кръг Д Извор (Горски извор) -:-
10.10.2020 16:00 10 кръг Г Сокол (Марково) -:-
17.10.2020 16:00 11 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
24.10.2020 16:00 12 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
31.10.2020 14:30 13 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
07.11.2020 14:30 14 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
14.11.2020 14:30 15 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
21.11.2020 14:30 16 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
28.11.2020 14:30 17 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 18 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 19 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 21 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 22 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 23 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 24 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 25 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
- 26 кръг Г Извор (Горски извор) -:-
- 27 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 28 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 29 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 30 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 31 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 32 кръг Г Загорец (Нова Загора) -:-
- 33 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 34 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Сокол (Марково) 8 3 0 5 12:15 9
13 Родопа Смолян (Смолян) 8 2 1 5 11:13 7
14 Хасково (Хасково) 8 2 1 5 7:13 7
15 Несебър (Несебър) 8 1 3 4 8:15 6
16 Карнобат (Карнобат) 8 1 2 5 10:16 5
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.06.2020 18:00 - Д Хеброс 1921 (Харманли) 8:3
04.07.2020 18:30 - Г Борислав 2009 (Първомай) 1:3
08.07.2020 18:00 - Д Гигант (Съединение) 3:1
11.07.2020 10:00 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
18.07.2020 11:00 - Г Берое /юн.ст./ (Стара Загора) 0:6
23.07.2020 18:30 - Д Марица 1921 (Пловдив) 1:1

Хасково (Хасково)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.2020 10:30 1 кръг Г Чавдар (Пловдив) 1:3
30.08.2020 11:00 2 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 3:1
06.09.2020 11:00 3 кръг Г Карнобат (Карнобат) 4:0
13.09.2020 17:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:2
- 5 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 7 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 8 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 10 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 11 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 12 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 13 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 14 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 17 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 18 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 19 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 20 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 21 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 24 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 25 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 26 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Сините камъни 2013 (Сливен) 4 2 1 1 10:3 7
6 Берое (Стара Загора) 4 2 1 1 4:2 7
7 Хасково (Хасково) 4 2 0 2 8:6 6
8 Лидер Пловдив (Ягодово) 4 2 0 2 7:7 6
9 Марица 1921 (Пловдив) 4 1 2 1 5:5 5

Хасково (Хасково)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Източна група
07.08.2020 10:00 1 кръг Д Черно море (Варна) 1:4
15.08.2020 10:30 2 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
19.08.2020 10:00 3 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:0
23.08.2020 18:00 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:0
27.08.2020 18:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
30.08.2020 17:00 6 кръг Д Дунав (Русе) 1:0
12.09.2020 09:30 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
20.09.2020 16:30 8 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:0
29.09.2020 13:30 9 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
03.10.2020 09:30 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
10.10.2020 11 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
17.10.2020 12 кръг Г Черно море (Варна) -:-
24.10.2020 13 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
07.11.2020 14 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
21.11.2020 15 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
28.11.2020 16 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
05.12.2020 17 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 18 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 19 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 20 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 21 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Нефтохимик 1962 (Бургас) 8 1 4 3 3:6 7
9 Спартак 1918 (Варна) 8 1 4 3 4:11 7
10 Хасково (Хасково) 8 1 3 4 4:12 6
11 Добруджа 1919 (Добрич) 8 1 1 6 6:46 4
12 Сините камъни 2013 (Сливен) 8 1 1 6 3:15 4

Хасково (Хасково)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
06.09.2020 10:00 2 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 3:3
13.09.2020 11:00 3 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:4
- 4 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 5 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 6 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 7 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 9 кръг Д Велд (Пловдив) -:-
- 10 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 11 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 12 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 16 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Реал (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Велд (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 24 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 25 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Марица 1921 (Пловдив) 3 1 0 2 5:18 3
9 ФК Арда 1924 (Кърджали) 3 0 1 2 9:16 1
10 Хасково (Хасково) 2 0 1 1 4:7 1
11 Лидер Пловдив (Ягодово) 2 0 0 2 1:9 0
12 Реал (Пловдив) 3 0 0 3 0:10 0

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ ХС 1 място
2018/2019 А ОФГ ХС 1 място
2017/2018 А ОФГ ХС 3 място
2016/2017 А ОФГ ХС 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 "А" група 12 място
2013/2014 "Б" група 2 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 А ОФГ ХС 1 място
2010/2011 А ОФГ ХС ?
2009/2010 "В" група 19 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 7.224 60
април 2015 30.084 11
март 2015 29.951 15
декември 2014 27.082 20
октомври 2014 18.906 23
септември 2014 27.662 18
май 2014 32.045 14
април 2014 22.429 22
март 2014 38.060 13
ноември 2013 19.612 28
септември 2013 31.306 18
август 2013 39.264 11
май 2013 19.695 27
април 2013 11.879 51
март 2013 13.627 43
ноември 2012 12.051 51
октомври 2012 14.503 38
септември 2012 19.932 24
всички

Интернет страници