Хебър 1918 (Пазарджик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Хебър е основан в 2001 г. той приема името и базата на Хебър 1920, който през 1999 г. наследява бившия Хебър, учреден на 31 май 1918 г. като Ботев.

Имена: Ботев (от 1918 до 1945 г.), Спартак (от 1945 г. - след обединение с Левски), Чавдар (от 1947 г. - след обединение със Септември, Динамо и Текстилец), Спартак (от 1948 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1959 г.), Ботев (от 1959 г. - след обединение с Бенковски), Марица (от 1970 до 1973 г.), Бенковски (от 1973 до 1979 г.), Хебър (от 1979 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Хебър, който започва да се развива самостоятелно. На 27 декември 1999 г. се обединява със столичния Искър под името Хебър 1920 (Пазарджик). В официалните документи на Българския футболен съюз тази промяна е отразена след края на състезателната 1999/2000 г., но през пролетния полусезон отборът играе домакинските си срещи в Пазарджик. През юли 2000 г. Хебър 1920 премества седалището си в Петрич, където се обединява с представителния местен тим и прекратява своето съществуване. На 9 юли същата година в Пазарджик е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Хебър.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гробарите”.

Адрес: Пазарджик 4400, бул."Георги Бенковски" 200.
Телефон: (+359 34) 442112.
E-mail: info@hebarfc.com.

Клубни върхове:
два пъти полуфиналист в държавното първенство: 1926 и 1935 г. (като Ботев).
девето място в ”А” група: 2000/01 г. (като Хебър 1920).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1974/75 г. (като Бенковски) и два пъти за Купата на България - 1988/89 и 2004/05 г. (като Хебър).

Ботев (Пазарджик)

Зонова футболна група "Тракия"
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 1 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) 6:2
- 2 кръг Д Асен Гаргов (Калояново) -:-
- 3 кръг Г Васил Коларов (Катуница) -:-
- 4 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 5 кръг Г Металик (Вазовград) -:-
- 6 кръг Д Тракия (Гара Кричим) -:-
- 7 кръг Г Ботев (Кричим) -:-
- 8 кръг Д Искра (Пазарджик) -:-
- 9 кръг Г Партизанин (Първомай) -:-
- 10 кръг Д Спартак (Болярци) -:-
- 11 кръг Г Христо Гюлеметов (Брацигово) -:-
- 12 кръг Д Шипка (Асеновград) -:-
- 13 кръг Г Тракторостроител (Карлово) -:-
- 14 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) -:-
- 15 кръг Г Асен Гаргов (Калояново) -:-
- 16 кръг Д Васил Коларов (Катуница) -:-
- 17 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 18 кръг Д Металик (Вазовград) -:-
- 19 кръг Г Тракия (Гара Кричим) -:-
- 20 кръг Д Ботев (Кричим) -:-
- 21 кръг Г Искра (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Д Партизанин (Първомай) -:-
- 23 кръг Г Спартак (Болярци) -:-
- 24 кръг Д Христо Гюлеметов (Брацигово) -:-
- 25 кръг Г Шипка (Асеновград) -:-
- 26 кръг Д Тракторостроител (Карлово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пазарджик) 1 1 0 0 6:2 2
2 Искра (Пазарджик) 1 1 0 0 2:0 2
3 Асен Гаргов (Калояново) - 0 0 0 0:0 0
3 Васил Коларов (Катуница) - 0 0 0 0:0 0
3 Левски (Карлово) - 0 0 0 0:0 0


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:03 сезона
"Б" група:33 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 6 място
2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 - -
2011/2012 "В" група 17 място
2010/2011 "В" група 18 място
2009/2010 "В" група 15 място
2008/2009 "В" група 4 място
2007/2008 "В" група 18 място
2006/2007 "Б" група 13 място

Месечна ранглиста

Интернет страници