Левски (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 24 май 1914 г.

Имена: Левски (от учредяването си до 1944 г.), ПСК Левски (от 20 октомври 1944 г. - след обединение с Пощенски спортен клуб), Левски (от 1946 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1969 г.), Левски-Спартак (от 1969 г. - след обединение със столичния Спартак и Спортист, физкултурно дружество учредено през 14 октомври 1960 г. в района на Металургичния комбинат - Кремиковци). През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Левски-Спартак се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. На 17 юли 1985 г. той е преименуван на Витоша, а в края на 1989 г. - отново на Левски-Спартак. През същия сезон си възвръща своето традиционно име - Левски. В периода от 1991 до 1999 г. след названието си добавя - 1914.

Клубни цветове: син и жълт.

Прозвище: “сините”.

Адрес: София 1000, ул. ”Леге” 15.
Телефон: (+359 2) 9892156.
E-mail: office@levski.bg.

Клубни върхове:
второ място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
26 пъти шампион на България: 1933, 1937, 1942, 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1953 (като Динамо), 1964/65, 1967/68 (като Левски), 1969/70, 1973/74, 1976/77, 1978/79, 1983/84, 1984/85 (като Левски-Спартак), 1987/88 (като Витоша), 1992/93, 1993/94, 1994/95 (като Левски 1914), 1999/2000, 2000/01, 2001/02, 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
27 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Царската купа - 1933 и 1937 (в качеството си на държавен първенец) и 1942 г., 13 пъти на Купата на Съветската армия - 1946, 1947, 1948/49 (като Левски), 1950, 1956 (като Динамо), 1957, 1958/59, 1966/67 (като Левски), 1969/70, 1970/71, 1975/76, 1976/77 и 1978/79 г. (като Левски-Спартак) и 11 пъти на Купата на България - 1983/84 (като Левски-Спартак), 1985/86 (като Витоша), 1990/91 (като Левски), 1991/92, 1993/94, 1997/98 (като Левски 1914), 1999/2000, 2001/02, 2002/03, 2004/05 и 2006/07 г.
три пъти носител на Суперкупата на България: 2005/06, 2007/08 и 2009/10 г.
носител на Купата на България (като второстепенен турнир): 1981/82 г. (като Левски-Спартак).
3 пъти носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1983/84 (като Левски-Спартак), 1986/87 и 1987/88 г. (като Витоша).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1969/70, 1976/77 (като Левски-Спартак) и 1986/87 г. (като Витоша).
два пъти четвъртфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Левски-Спартак) и 2005/06 г.

Левски (София)

"А" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
19.07.2014 19:30 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 TV7
27.07.2014 19:30 2 кръг Г ЦСКА (София) 0:2 TV7
02.08.2014 20:00 3 кръг Д Локомотив (София) 1:0 TV7
10.08.2014 20:00 4 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2 TV7
17.08.2014 20:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1 Диема
24.08.2014 20:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3 Диема
29.08.2014 20:00 7 кръг Д Черно море (Варна) 1:0 Диема
14.09.2014 20:15 8 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема
20.09.2014 16:45 9 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 4:1 Диема
27.09.2014 19:30 10 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 3:2 Диема
04.10.2014 15:00 11 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 1:1 Диема
18.10.2014 17:15 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1 Диема
25.10.2014 16:00 13 кръг Д ЦСКА (София) 0:3 Нова телевизия
02.11.2014 13:00 14 кръг Г Локомотив (София) 1:0 Диема
07.11.2014 17:45 15 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1 Диема
23.11.2014 13:15 16 кръг Г Ботев (Пловдив) 3:0 Диема
29.11.2014 16:00 17 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:2 Нова телевизия
06.12.2014 12:30 18 кръг Г Черно море (Варна) 0:1 Диема
13.12.2014 13:15 19 кръг Г Славия 1913 (София) 1:3 Диема
27.02.2015 17:00 20 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 8:0 Диема спорт
08.03.2015 15:30 21 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1 Диема спорт
14.03.2015 17:00 22 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 4:0 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Берое (Стара Загора) 22 11 5 6 34:21 38
6 Ботев (Пловдив) 22 11 3 8 32:26 36
7 Левски (София) 22 10 4 8 36:25 34
8 Черно море (Варна) 22 9 4 9 26:24 31
9 Славия 1913 (София) 22 6 5 11 24:30 23
Втори етап / Втора шестица
20.03.2015 17:45 23 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 1:1 Диема
03.04.2015 20:00 24 кръг Д Черно море (Варна) 5:2 Диема спорт
11.04.2015 17:00 25 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1 Диема спорт
17.04.2015 20:00 26 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 5:0 Диема спорт
25.04.2015 17:00 27 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 3:1 Диема
04.05.2015 18:00 28 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 5:0 Диема спорт
09.05.2015 17:30 29 кръг Г Черно море (Варна) 2:0 Диема спорт
16.05.2015 20:00 30 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3 Диема спорт
22.05.2015 20:00 31 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0 Диема спорт
26.05.2015 20:00 32 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 6:0 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Левски (София) 32 17 5 10 66:33 56
8 Черно море (Варна) 32 15 5 12 42:36 50
9 Славия 1913 (София) 32 12 7 13 40:38 43
10 Локомотив 1926 (Пловдив) 32 9 5 18 28:52 32
11 Марек 2010 (Дупница) 32 5 5 22 14:71 20
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2014 16:00 - Г Спартак 1918 (Варна) 7:1 Диема
Втори кръг (1/8 финали)
29.10.2014 14:00 1-ви мач Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2 Диема
03.12.2014 16:00 реванш Д Монтана 1921 (Монтана) 4:0 Диема
Трети кръг (1/4 финали)
21.02.2015 17:00 1-ви мач Д Хасково 2009 (Хасково) 3:0 Диема спорт
03.03.2015 14:00 реванш Г Хасково 2009 (Хасково) 1:1 Диема спорт
Четвърти кръг (1/2 финали)
08.04.2015 19:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:0 Диема спорт
29.04.2015 18:45 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0 Диема спорт
Пети кръг (Финал)
30.05.2015 20:00 - Д Черно море (Варна) 1:2 Нова телевизия

Левски (София)

Младежка група (U-21)
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
21.07.2014 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
29.07.2014 18:00 2 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
04.08.2014 18:00 3 кръг Г Локомотив (София) 1:2
12.08.2014 18:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 5:1
19.08.2014 18:00 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
26.08.2014 18:00 6 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:0
10.09.2014 17:00 7 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
16.09.2014 17:00 8 кръг Г Славия 1913 (София) 3:1
22.09.2014 17:00 9 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 5:0
06.10.2014 16:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
15.10.2014 16:00 11 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 2:2
20.10.2014 16:00 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 7:0
27.10.2014 14:30 13 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
04.11.2014 14:30 14 кръг Д Локомотив (София) 1:1
20.11.2014 14:30 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
25.11.2014 14:30 16 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:0
01.12.2014 14:00 17 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:2
08.12.2014 14:00 18 кръг Д Черно море (Варна) 6:1
14.12.2014 14:00 19 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
01.03.2015 14:30 20 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 0:0
10.03.2015 14:30 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
16.03.2015 14:30 22 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 22 16 2 4 44:16 50
2 Лудогорец 1945 (Разград) 22 14 3 5 41:17 45
3 Левски (София) 22 10 5 7 46:26 35
4 Ботев (Пловдив) 22 10 4 8 25:17 34
5 ЦСКА (София) 22 9 5 8 32:19 32
Втори етап / Първа шестица
01.04.2015 16:00 23 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
06.04.2015 16:00 24 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1
15.04.2015 16:00 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
22.04.2015 16:00 26 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
27.04.2015 16:00 27 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:0
05.05.2015 17:30 28 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:2
13.05.2015 17:30 29 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1
17.05.2015 17:30 30 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
27.05.2015 18:00 31 кръг Г ЦСКА (София) 2:1
02.06.2015 18:00 32 кръг Д Ботев (Пловдив) 4:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 32 22 3 7 61:22 69
2 Литекс (Ловеч) 32 21 4 7 65:30 67
3 Левски (София) 32 13 9 10 58:42 48
4 Берое (Стара Загора) 32 13 8 11 44:39 47
5 Ботев (Пловдив) 32 13 6 13 37:33 45

Левски (София)

ЮСВ: София - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2014 17:00 1 кръг Д Септември (София) 5:2
12.09.2014 17:00 2 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) анл.
19.09.2014 17:00 3 кръг Д София 2010 (София) 1:1
26.09.2014 17:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
03.10.2014 11:00 5 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:1
10.10.2014 16:00 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0
17.10.2014 16:00 7 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 4:1
24.10.2014 12:30 8 кръг Г Конелиано (Герман) 9:0
25.11.2014 10:00 9 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
07.11.2014 12:00 10 кръг Д Локомотив (София) 1:3
14.11.2014 14:00 11 кръг Г Оборище (Панагюрище) 5:0
21.11.2014 14:00 12 кръг Д Оскар ЕЛ (София) 2:1
28.11.2014 14:00 13 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0
27.02.2015 14:00 14 кръг Г Септември (София) 5:1
- 15 кръг
почива
23.03.2015 16:00 16 кръг Г София 2010 (София) 2:1
20.03.2015 11:00 17 кръг Д Миньор (Перник) 1:0
27.03.2015 15:00 18 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:0
03.04.2015 16:00 19 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
10.04.2015 16:00 20 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
17.04.2015 16:00 21 кръг Д Конелиано (Герман) 8:1
24.04.2015 16:00 22 кръг Г ЦСКА (София) 2:3
30.04.2015 16:00 23 кръг Г Локомотив (София) 0:3
08.05.2015 17:00 24 кръг Д Оборище (Панагюрище) 5:1
14.05.2015 13:00 25 кръг Г Оскар ЕЛ (София) 8:2
22.05.2015 17:00 26 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 24 18 3 3 68:19 57
2 Левски (София) 24 18 2 4 76:22 56
3 Пирин (Благоевград) 24 18 2 4 61:25 56
4 Миньор (Перник) 24 16 4 4 47:18 52
5 Локомотив (София) 24 14 4 6 56:29 46

Левски-Раковски (София)

ЮСВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2014 11:00 1 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
13.09.2014 17:00 2 кръг Г Легия (София) 1:0
20.09.2014 17:00 3 кръг Д Академик 1947 (София) 1:0
27.09.2014 17:00 4 кръг Г Правец 99 (Правец) 1:1
01.10.2014 14:00 5 кръг Д Ботев 57 (София) 2:1
11.10.2014 16:00 6 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
18.10.2014 15:00 7 кръг Г София 2010 "Б" (София) 2:1
25.10.2014 16:00 8 кръг Д Витоша "Б" (Бистрица) 1:2
01.11.2014 14:00 9 кръг Г Спортист 2012 (Своге) 3:4
08.11.2014 14:00 10 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, Сф) 5:0
15.11.2014 14:00 11 кръг Г Елит (София) 1:4
07.03.2015 14:00 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
14.03.2015 14:00 13 кръг Д Легия (София) 8:0
20.03.2015 14:00 14 кръг Г Академик 1947 (София) 5:0
22.04.2015 14:00 15 кръг Д Правец 99 (Правец) 2:1
01.04.2015 14:00 16 кръг Г Ботев 57 (София) 3:2
- 17 кръг
почива
18.04.2015 14:00 18 кръг Д София 2010 "Б" (София) 2:0
25.04.2015 10:00 19 кръг Г Витоша "Б" (Бистрица) 1:0
02.05.2015 14:00 20 кръг Д Спортист 2012 (Своге) 2:1
09.05.2015 14:00 21 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, Сф) 1:2
16.05.2015 14:00 22 кръг Д Елит (София) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Елит (София) 20 15 2 3 84:18 47
2 Витоша "Б" (Бистрица) 20 12 4 4 49:25 40
3 Левски-Раковски (София) 20 12 2 6 44:24 38
4 Ботев 57 (София) 20 11 4 5 75:28 37
5 София 2010 "Б" (София) 20 11 2 7 50:21 35

Левски (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 10:30 1 кръг Д Несебър (Несебър) 1:0
09.08.2014 10:30 2 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:4
27.08.2014 17:30 3 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
31.08.2014 17:30 4 кръг Г Локомотив (София) 1:1
03.09.2014 17:00 5 кръг Д ЦСКА (София) 1:2
07.09.2014 17:00 6 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 1:2
13.09.2014 10:30 7 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 5:1
17.09.2014 10:30 8 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
20.09.2014 17:00 9 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
28.09.2014 16:00 10 кръг Г Векта (Пловдив) 5:1
03.10.2014 16:00 11 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 3:0
08.10.2014 16:00 12 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:0
22.10.2014 16:00 13 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:0
26.10.2014 15:00 14 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:3
29.10.2014 10:30 15 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1
09.11.2014 15:00 16 кръг Д Литекс (Ловеч) 3:1
15.11.2014 14:00 17 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1
18.11.2014 10:30 18 кръг Г Несебър (Несебър) 5:0
22.11.2014 10:30 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 7:0
26.11.2014 14:00 20 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:2
29.11.2014 10:30 21 кръг Д Локомотив (София) 1:0
07.12.2014 14:00 22 кръг Г ЦСКА (София) 1:0
14.02.2015 14:00 23 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
22.02.2015 10:30 24 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 3:0
26.02.2015 10:30 25 кръг Д Черно море (Варна) 1:1
26.03.2015 14:30 26 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0
14.03.2015 11:00 27 кръг Д Векта (Пловдив) 7:0
19.03.2015 14:30 28 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:1
22.03.2015 14:30 29 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:0
29.03.2015 14:30 30 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1
05.04.2015 11:30 31 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:2
08.04.2015 15:30 32 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 6:1
11.04.2015 14:00 33 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
19.04.2015 15:30 34 кръг Д Славия 1913 (София) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Литекс (Ловеч) 34 24 4 6 81:25 76
3 ЦСКА (София) 34 23 6 5 90:29 75
4 Левски (София) 34 23 4 7 84:29 73
5 Черно море (Варна) 34 21 5 8 61:29 68
6 Ботев (Пловдив) 34 20 6 8 69:27 66


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Георги Аспарухов"

Стадион "Георги Аспарухов" -
известен и като “Герена”
(в район “Подуяне”)
капацитет: 29 200 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия:03 сезона
"А" група:71 сезона
"Б" група: -

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 61.011 5
април 2019 46.454 8
март 2019 62.681 2
ноември 2018 41.702 10
октомври 2018 61.120 4
септември 2018 75.251 1
май 2018 68.081 3
април 2018 78.631 2
март 2018 51.754 4
ноември 2017 61.837 4
октомври 2017 61.212 2
септември 2017 54.333 6
август 2017 72.769 3
май 2017 39.902 10
април 2017 58.535 4
март 2017 39.841 9
ноември 2016 59.501 4
октомври 2016 52.822 6
септември 2016 67.018 2
август 2016 72.040 1
май 2016 44.444 4
април 2016 87.157 1
март 2016 51.509 3
ноември 2015 55.977 5
октомври 2015 83.857 1
август 2015 45.958 7
май 2015 53.598 6
април 2015 64.889 3
март 2015 51.984 6
декември 2014 36.719 10
октомври 2014 58.971 3
септември 2014 42.571 8
май 2014 85.940 2
април 2014 26.294 18
март 2014 45.961 6
декември 2013 74.727 1
ноември 2013 46.666 7
септември 2013 43.149 8
август 2013 38.456 12
май 2013 62.204 1
април 2013 74.058 1
март 2013 45.584 10
ноември 2012 51.045 5
октомври 2012 45.634 6
септември 2012 72.429 2
май 2012 55.480 4
април 2012 42.573 9
март 2012 51.291 4
ноември 2011 78.630 1
октомври 2011 22.337 26
септември 2011 65.179 2
август 2011 45.248 6
май 2011 60.719 3
април 2011 78.393 1
март 2011 53.875 5
ноември 2010 76.970 1
октомври 2010 40.273 9
септември 2010 63.627 1
август 2010 58.832 2
всички

Интернет страници