Литекс (Ловеч)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: създаден е през 1947 г. като Обединено дружество (Ловеч).

Хроника: През отделни периоди в града са съществували различни футболни отбори: Хисаря (1921 г.), Звезда (1922 г.), Слава (1924 г. - след обединение на Звезда и Ботев), Тодор Кирков (1925 г. - след обединение на Хисаря и Слава), Победа-Кирков 29 (1929 г., от 1932 г. - Кирков), Коста Драголов (1936 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1946 г. спортният клуб Кирков, вече преструктуриран във физкултурно дружество, заедно с гимнастиците от Осъмски юнак, формират Кирков-Юнак. На следващата година е създадено Обединено дружество (в състава му влизат всички спортни организации в Ловеч, в т. ч. на туристи, колоездачи и мотоциклетисти). От 1948 г. то се нарича Христо Кърпачев. През есента на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Торпедо. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Христо Кърпачев, което през 1979 г. се преименува на Осъм. На негова основа през 1985 г. се образува ФК Осъм. От 1991 г. той се нарича ЛЕКС, а от 1995 г. - Ловеч. През 1996 г. приема названието Литекс, като от 1999 до 2001 г. временно носи името на града.

Клубни цветове: оранжев и зелен.

Прозвище: “оранжевите”.

Адрес: Ловеч 5500, ул. ”Търговска” 12.
Телефон: (+359 68) 601704.
E-mail: pfc_litex@litex.bg.

Клубни върхове:
десето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1997/98, 1998/99, 2009/10 и 2010/11 г.
4 пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2000/01 г. (като Ловеч), 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 2001/02 и 2005/06 г.

Литекс (Ловеч)

"А" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
20.07.2014 19:30 1 кръг Д ЦСКА (София) 0:1 TV7
28.07.2014 18:30 2 кръг Г Локомотив (София) 0:2
03.08.2014 20:00 3 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1 TV7
09.08.2014 18:00 4 кръг Г Ботев (Пловдив) 3:3
15.08.2014 20:00 5 кръг Д Черно море (Варна) 3:0
24.08.2014 20:00 6 кръг Д Левски (София) 3:0 Диема
30.08.2014 17:30 7 кръг Г Славия 1913 (София) 2:0 Диема
14.09.2014 19:00 8 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 2:0
21.09.2014 20:15 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:4 Диема
29.09.2014 19:30 10 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 3:0 Диема
04.10.2014 17:30 11 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2 Диема
18.10.2014 19:30 12 кръг Г ЦСКА (София) 0:2 Диема
24.10.2014 18:45 13 кръг Д Локомотив (София) 4:2 Диема
03.11.2014 17:45 14 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2 Диема
08.11.2014 17:30 15 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2 Диема
22.11.2014 13:15 16 кръг Г Черно море (Варна) 3:0 Диема
29.11.2014 16:00 17 кръг Г Левски (София) 2:2 Нова телевизия
07.12.2014 16:00 18 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема
13.12.2014 14:00 19 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 4:1
28.02.2015 17:00 20 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0 Диема спорт
09.03.2015 13:00 21 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 0:0 Диема спорт
13.03.2015 17:00 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ЦСКА (София) 22 13 5 4 39:15 44
3 Локомотив (София) 22 12 3 7 29:24 39
4 Литекс (Ловеч) 22 12 3 7 37:24 39
5 Берое (Стара Загора) 22 11 5 6 34:21 38
6 Ботев (Пловдив) 22 11 3 8 32:26 36
Втори етап / Първа шестица
22.03.2015 15:15 23 кръг Г Локомотив (София) 0:0 Диема спорт
05.04.2015 17:00 24 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:0 Диема
11.04.2015 20:00 25 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
19.04.2015 20:00 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
26.04.2015 20:00 27 кръг Д ЦСКА (София) 2:0 Диема спорт
03.05.2015 20:00 28 кръг Д Локомотив (София) 0:0 Диема
11.05.2015 19:45 29 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0 Диема спорт
17.05.2015 20:15 30 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3 Диема спорт
23.05.2015 17:30 31 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 4:2 Диема
31.05.2015 18:00 32 кръг Г ЦСКА (София) 1:3 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Берое (Стара Загора) 32 15 10 7 46:30 55
3 Локомотив (София) 32 16 7 9 39:31 55
4 Литекс (Ловеч) 32 16 6 10 49:36 54
5 ЦСКА (София) 32 14 10 8 45:27 52
6 Ботев (Пловдив) 32 12 6 14 38:39 42
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2014 18:00 - Г Пирин (Благоевград) 2:1
Втори кръг (1/8 финали)
28.10.2014 18:00 1-ви мач Д Пирин (Гоце Делчев) 3:1
12.11.2014 13:00 реванш Г Пирин (Гоце Делчев) 4:0
Трети кръг (1/4 финали)
04.03.2015 17:30 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:0 Диема спорт
18.03.2015 17:30 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:5 Диема спорт

Литекс (Ловеч)

Младежка група (U-21)
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
07.10.2014 16:00 1 кръг Г ЦСКА (София) 2:0
29.07.2014 18:00 2 кръг Д Локомотив (София) 3:0
05.08.2014 18:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 4:1
11.08.2014 18:00 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
17.08.2014 18:00 5 кръг Г Черно море (Варна) 4:2
26.08.2014 18:00 6 кръг Г Левски (София) 0:1
10.09.2014 17:00 7 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
16.09.2014 16:00 8 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 1:2
23.09.2014 17:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
30.09.2014 17:00 10 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 4:1
24.02.2015 14:00 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
19.10.2014 16:00 12 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
26.10.2014 14:30 13 кръг Г Локомотив (София) 2:1
05.11.2014 14:30 14 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
19.11.2014 14:30 15 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:0
24.11.2014 14:30 16 кръг Д Черно море (Варна) 1:0
01.12.2014 14:00 17 кръг Д Левски (София) 2:0
09.12.2014 14:00 18 кръг Г Славия 1913 (София) 4:2
15.12.2014 14:00 19 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 4:0
02.03.2015 14:30 20 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
11.03.2015 14:30 21 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 4:0
20.03.2015 14:30 22 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 22 16 2 4 44:16 50
2 Лудогорец 1945 (Разград) 22 14 3 5 41:17 45
3 Левски (София) 22 10 5 7 46:26 35
4 Ботев (Пловдив) 22 10 4 8 25:17 34
5 ЦСКА (София) 22 9 5 8 32:19 32
Втори етап / Първа шестица
01.04.2015 16:00 23 кръг Д Левски (София) 1:1
07.04.2015 16:00 24 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1
13.04.2015 16:00 25 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:4
21.04.2015 16:00 26 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
28.04.2015 16:00 27 кръг Г ЦСКА (София) 1:2
05.05.2015 17:30 28 кръг Г Левски (София) 2:2
13.05.2015 17:30 29 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:0
19.05.2015 17:30 30 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
27.05.2015 18:00 31 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:2
02.06.2015 18:00 32 кръг Д ЦСКА (София) 7:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 32 22 3 7 61:22 69
2 Литекс (Ловеч) 32 21 4 7 65:30 67
3 Левски (София) 32 13 9 10 58:42 48
4 Берое (Стара Загора) 32 13 8 11 44:39 47
5 Ботев (Пловдив) 32 13 6 13 37:33 45

Литекс (Ловеч)

ЮСВ: Велико Търново - "А" група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2014 17:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 13:0
17.09.2014 17:00 2 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 3:0
24.09.2014 17:00 3 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 3:3
01.10.2014 16:00 4 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 5:1
08.10.2014 16:00 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 6:1
15.10.2014 16:00 6 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 6:0
22.10.2014 16:00 7 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 3:3
29.10.2014 14:30 8 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 2:1
05.11.2014 14:30 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2
08.05.2015 10 кръг Г Ботев (Враца) 0:3
25.03.2015 14:30 11 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:1
01.04.2015 17:00 12 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 4:1
08.04.2015 17:00 13 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
15.04.2015 17:00 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 8:0
22.04.2015 17:00 15 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:3
29.04.2015 17:00 16 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 5:2
08.05.2015 18:00 17 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 0:1
13.05.2015 18:00 18 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 5:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Монтана 1921 (Монтана) 18 14 4 0 59:15 46
2 Локомотив 2012 (Мездра) 18 14 2 2 34:9 44
3 Литекс (Ловеч) 18 11 3 4 71:27 36
4 Спартак Плевен (Плевен) 18 11 2 5 37:20 35
5 Янтра 1919 (Габрово) 18 9 3 6 27:26 30

Литекс (Ловеч)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 18:00 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
09.08.2014 18:00 2 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
26.08.2014 17:30 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:0
31.08.2014 17:30 4 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 1:3
03.09.2014 17:00 5 кръг Д Славия 1913 (София) 3:2
07.09.2014 10:30 6 кръг Г Несебър (Несебър) 4:0
13.09.2014 17:00 7 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
17.09.2014 17:00 8 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:1
20.09.2014 17:00 9 кръг Д Локомотив (София) 1:0
28.09.2014 16:00 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
03.10.2014 16:00 11 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 5:0
08.10.2014 10:30 12 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 3:0
22.10.2014 16:00 13 кръг Д Черно море (Варна) 2:1
03.12.2014 14:00 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
29.10.2014 14:30 15 кръг Д Векта (Пловдив) 5:0
09.11.2014 15:00 16 кръг Г Левски (София) 1:3
15.11.2014 14:00 17 кръг Д Верея (Стара Загора) 3:0
18.11.2014 14:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
22.11.2014 14:00 19 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:0
26.11.2014 14:00 20 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 7:0
29.11.2014 14:00 21 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 1:0
07.12.2014 14:00 22 кръг Г Славия 1913 (София) 2:3
14.02.2015 10:30 23 кръг Д Несебър (Несебър) 5:1
21.02.2015 14:00 24 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:0
25.02.2015 14:00 25 кръг Д Чавдар (Етрополе) 4:0
25.03.2015 14:30 26 кръг Г Локомотив (София) 0:2
14.03.2015 14:30 27 кръг Д ЦСКА (София) 1:1
18.03.2015 14:30 28 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
21.03.2015 14:30 29 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 4:1
29.03.2015 14:30 30 кръг Г Черно море (Варна) 3:1
04.04.2015 15:30 31 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0
08.04.2015 15:30 32 кръг Г Векта (Пловдив) 2:1
11.04.2015 14:00 33 кръг Д Левски (София) 1:0
19.04.2015 15:30 34 кръг Г Верея (Стара Загора) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 34 25 5 4 102:29 80
2 Литекс (Ловеч) 34 24 4 6 81:25 76
3 ЦСКА (София) 34 23 6 5 90:29 75
4 Левски (София) 34 23 4 7 84:29 73
5 Черно море (Варна) 34 21 5 8 61:29 68


Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски"
капацитет: 7 050 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:20 сезона
"Б" група:33 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
март 2019 28.896 19
ноември 2018 31.421 15
октомври 2018 25.315 20
септември 2018 20.670 24
май 2018 35.705 12
април 2018 22.719 22
март 2018 16.410 34
ноември 2017 12.523 43
октомври 2017 35.762 16
септември 2017 22.697 22
август 2017 35.076 12
май 2017 13.468 48
април 2017 13.926 41
март 2017 22.474 22
ноември 2016 12.069 49
октомври 2016 15.649 34
септември 2016 20.291 25
август 2016 17.177 28
ноември 2015 49.336 6
октомври 2015 61.930 2
август 2015 58.006 3
май 2015 53.265 7
април 2015 46.754 7
март 2015 61.904 5
декември 2014 69.482 2
октомври 2014 25.351 18
септември 2014 56.211 5
май 2014 74.075 3
април 2014 51.572 4
март 2014 54.382 4
декември 2013 70.608 3
ноември 2013 60.587 2
септември 2013 45.740 7
август 2013 62.773 2
май 2013 28.373 18
април 2013 32.910 15
март 2013 60.536 2
ноември 2012 68.005 2
октомври 2012 45.864 5
септември 2012 53.550 4
май 2012 63.218 2
април 2012 33.176 13
март 2012 62.216 1
ноември 2011 36.335 11
октомври 2011 71.780 1
септември 2011 54.364 6
август 2011 56.018 5
май 2011 61.394 2
април 2011 49.063 3
март 2011 70.456 1
ноември 2010 61.188 3
октомври 2010 85.983 1
септември 2010 56.142 4
август 2010 51.691 5
всички

Интернет страници