Литекс (Ловеч)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: създаден е през 1947 г. като Обединено дружество (Ловеч).

Хроника: През отделни периоди в града са съществували различни футболни отбори: Хисаря (1921 г.), Звезда (1922 г.), Слава (1924 г. - след обединение на Звезда и Ботев), Тодор Кирков (1925 г. - след обединение на Хисаря и Слава), Победа-Кирков 29 (1929 г., от 1932 г. - Кирков), Коста Драголов (1936 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1946 г. спортният клуб Кирков, вече преструктуриран във физкултурно дружество, заедно с гимнастиците от Осъмски юнак, формират Кирков-Юнак. На следващата година е създадено Обединено дружество (в състава му влизат всички спортни организации в Ловеч, в т. ч. на туристи, колоездачи и мотоциклетисти). От 1948 г. то се нарича Христо Кърпачев. През есента на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Торпедо. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Христо Кърпачев, което през 1979 г. се преименува на Осъм. На негова основа през 1985 г. се образува ФК Осъм. От 1991 г. той се нарича ЛЕКС, а от 1995 г. - Ловеч. През 1996 г. приема названието Литекс, като от 1999 до 2001 г. временно носи името на града.

Клубни цветове: оранжев и зелен.

Прозвище: “оранжевите”.

Адрес: Ловеч 5500, ул. ”Търговска” 12.
Телефон: (+359 68) 601704.
E-mail: pfc_litex@litex.bg.

Клубни върхове:
десето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1997/98, 1998/99, 2009/10 и 2010/11 г.
4 пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2000/01 г. (като Ловеч), 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 2001/02 и 2005/06 г.

Литекс (Ловеч)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2016 18:00 1 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 5:1
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 6:0
- 3 кръг
почива
04.09.2016 17:00 4 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
11.09.2016 17:00 5 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:1
17.09.2016 19:00 6 кръг Д Партизан (Червен бряг) 9:0
25.09.2016 17:00 7 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:0
02.10.2016 16:00 8 кръг Д Севлиево (Севлиево) 6:1
09.10.2016 16:00 9 кръг Г Кариана (Ерден) 0:1
16.10.2016 16:00 10 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 2:0
23.10.2016 16:00 11 кръг Г Трявна (Трявна) 4:0
30.10.2016 14:30 12 кръг Д Ком (Берковица) 8:0
04.11.2016 14:30 13 кръг Г Павликени (Павликени) 3:1
11.11.2016 14:30 14 кръг Д Вихър (Славяново) 1:0
19.11.2016 14:30 15 кръг Г Ювентус (Малчика) 7:0
05.03.2017 14:30 16 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 3:0
11.03.2017 14:00 17 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 8:2
- 18 кръг
почива
24.03.2017 14:30 19 кръг Г Академик (Свищов) 2:0
01.04.2017 17:00 20 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 6:0
09.04.2017 17:00 21 кръг Г Партизан (Червен бряг) 3:0
14.04.2017 17:00 22 кръг Д Левски 2007 (Левски) 4:0
23.04.2017 17:00 23 кръг Г Севлиево (Севлиево) 2:0
01.05.2017 17:00 24 кръг Д Кариана (Ерден) 2:0
06.05.2017 18:00 25 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 2:0
14.05.2017 18:00 26 кръг Д Трявна (Трявна) 6:1
17.05.2017 18:00 27 кръг Г Ком (Берковица) 7:0
21.05.2017 18:00 28 кръг Д Павликени (Павликени) 4:0
28.05.2017 18:00 29 кръг Г Вихър (Славяново) 3:1
04.06.2017 18:00 30 кръг Д Ювентус (Малчика) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 28 25 2 1 114:9 77
2 Кариана (Ерден) 28 21 4 3 90:18 67
3 Севлиево (Севлиево) 28 18 4 6 69:33 58
4 Левски 2007 (Левски) 28 17 4 7 50:26 55
5 Бдин 1923 (Видин) 28 16 4 8 82:33 52
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2016 19:00 - Д Славия 1913 (София) 2:0
Втори кръг (1/8 финали)
26.10.2016 18:00 - Д Локомотив 1929 (София) 1:1
Трети кръг (1/4 финали)
05.04.2017 17:30 - Д Черно море (Варна) 1:1 Диема спорт
Четвърти кръг (1/2 финали)
18.04.2017 19:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт
27.04.2017 18:00 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:7 Диема спорт
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Ловеч / Първи кръг
- -
почива
Област Ловеч / Финал
31.08.2016 18:00 - Г Чавдар (Троян) 6:0
Северозападна България / Финал
07.09.2016 16:00 - Д Кариана (Ерден) 0:0
Купа на Аматьорската футболна лига
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
10.05.2017 17:30 - Г ЦСКА 1948 (София) 1:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Ловеч / Финал
27.08.2016 18:00 - Г Пещера (Галата) 5:1
Северозападна България / Първи кръг
12.10.2016 15:00 - Г Ресен 2012 (Ресен) 5:0
Северозападна България / 1/2 финали
19.10.2016 15:00 - Д Вихър (Славяново) 2:0
Северозападна България / Финал
15.03.2017 15:00 - Г Кариана (Ерден) 2:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.07.2016 18:00 - Г Локомотив (Русе) 3:1

Литекс (Ловеч)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 10:30 1 кръг Г Академик (Свищов) 3:1
17.09.2016 10:30 2 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 0:1
- 3 кръг
почива
- 4 кръг
почива
08.10.2016 10:30 5 кръг Д Севлиево (Севлиево) 3:1
15.10.2016 10:30 6 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
22.10.2016 10:30 7 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 5:0
01.11.2016 10:30 8 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:1
05.11.2016 10:30 9 кръг Д Спартак (Плевен) 0:2
12.11.2016 10:30 10 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
- 11 кръг
почива
25.03.2017 10:30 12 кръг Д Академик (Свищов) 6:0
01.04.2017 10:30 13 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 0:0
- 14 кръг
почива
- 15 кръг
почива
22.04.2017 10:30 16 кръг Г Севлиево (Севлиево) 2:1
29.04.2017 10:30 17 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
06.05.2017 10:30 18 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:0
13.05.2017 10:30 19 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 4:3
20.05.2017 10:30 20 кръг Г Спартак (Плевен) 0:2
27.05.2017 10:30 21 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Локомотив (Горна Оряховица) 16 9 4 3 36:18 31
4 Чардафон 1919 (Габрово) 16 8 4 4 19:10 28
5 Литекс (Ловеч) 16 7 2 7 27:18 23
6 Севлиево (Севлиево) 16 6 1 9 27:41 19
7 Спартак (Плевен) 16 5 2 9 20:40 17

Литекс (Ловеч)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2016 16:00 1 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
22.09.2016 16:00 2 кръг Г Спартак (Плевен) 1:1
30.09.2016 14:00 3 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 8:0
06.10.2016 15:00 4 кръг Г Ботев (Враца) 0:2
- 5 кръг
почива
20.10.2016 15:00 6 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
27.10.2016 15:00 7 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:2
03.11.2016 14:00 8 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
10.11.2016 14:00 9 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 2:1
15.05.2017 16:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
30.03.2017 15:00 11 кръг Д Спартак (Плевен) 2:0
06.04.2017 16:00 12 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 7:0
13.04.2017 16:00 13 кръг Д Ботев (Враца) 0:0
- 14 кръг
почива
27.04.2017 16:00 15 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 3:0
04.05.2017 16:00 16 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
11.05.2017 16:00 17 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
18.05.2017 16:00 18 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив (Горна Оряховица) 16 9 5 2 36:9 32
3 Ботев (Враца) 16 10 2 4 42:9 32
4 Литекс (Ловеч) 16 9 4 3 35:13 31
5 Монтана 1921 (Монтана) 16 8 4 4 32:18 28
6 Спартак (Плевен) 16 7 2 7 31:33 23

Литекс (Ловеч)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
30.10.2016 14:00 1-ви мач Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:0
20.11.2016 14:00 реванш Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
1/4 финали
30.11.2016 13:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 0:0
13.12.2016 13:00 реванш Г Берое (Стара Загора) 2:1
1/2 финали
07.03.2017 14:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
16.03.2017 14:00 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:0

Литекс (Ловеч)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "А"
13.06.2017 09:00 - Г Царско село 2015 (София) 1:4
13.06.2017 16:00 - Д Дунав 2010 (Русе) -:-
14.06.2017 10:30 - Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Царско село 2015 (София) 3 3 0 0 12:2 9
2 Черноморец 1919 (Бургас) 1 0 0 1 1:2 0
3 Литекс (Ловеч) 1 0 0 1 1:4 0
4 Дунав 2010 (Русе) 1 0 0 1 0:6 0
За 3-4 място
14.06.2017 15:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:2


Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски"
капацитет: 7 050 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:20 сезона
"Б" група:32 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници