Локомотив (Горна Оряховица)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1932 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Хроника: В най-големия железопътен център на северна България през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски (1921 г.) и Никола Петров (1937 г.) - в старата градска част, ЖСК (1932 г.) - в квартала край гарата, Борислав (1924 г.) - в село Калтинец (от 1959 г. - горнооряховски квартал), ЖСК-Борислав (1944 г.), преименуван през 1945 г. на Локомотив. През 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В Горна Оряховица са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип: Торпедо, Червено знаме, Динамо, Спартак и Строител (в старата градска част), които през 1957 г. са обединени под името ДФС Никола Петров, както и Локомотив (в квартала край гарата), преобразуван през 1957 г. също в спортно дружество. През 1959 г. ДФС Никола Петров се присъединява към “железничарите”. През 1985 г. на основата на ДФС Локомотив се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Горна Оряховица 5100, ул. “Васил Априлов” 26.
Телефон/факс: (+359 618) 41141.
E-mail: team@loko-gorna.com

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1989/90, 1990/91 и 1993/94 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: за Купата на Съветската армия - 1947 г. и за Купата на България - 1986/87 г.

Локомотив (Горна Оряховица)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.1963 17:30 1 кръг Г Спартак (Плевен) 1:2
18.08.1963 17:30 2 кръг Д Млада гвардия (Сливен) 1:0
24.08.1963 19:45 3 кръг Г Левски (София) 0:2
07.09.1963 17:00 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 5:2
15.09.1963 17:00 5 кръг Г Спартак (Варна) 1:1
22.09.1963 16:30 6 кръг Г Дунав (Русе) 1:3
06.10.1963 16:00 7 кръг Д Спартак (София) 0:0
20.10.1963 16:00 8 кръг Г Локомотив (Пловдив) 1:2
03.11.1963 15:00 9 кръг Д Локомотив (София) 2:1
10.11.1963 10:00 10 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) 0:4
17.11.1963 15:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
24.11.1963 15:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
01.12.1963 14:30 13 кръг Д Славия (София) 2:1
08.12.1963 14:30 14 кръг Г Спартак (Пловдив) 1:2
12.12.1963 14:30 15 кръг Д Марек (Станке Димитров) 1:0
05.03.1964 16:30 16 кръг Д Спартак (Плевен) 2:1
14.03.1964 16:30 17 кръг Г Млада гвардия (Сливен) 0:2
19.03.1964 16:30 18 кръг Д Левски (София) 1:2
30.03.1964 17:00 19 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2
08.04.1964 17:00 20 кръг Д Спартак (Варна) 1:0
15.04.1964 17:00 21 кръг Д Дунав (Русе) 0:0
19.04.1964 17:30 22 кръг Г Спартак (София) 0:2
07.05.2020 18:00 23 кръг Д Локомотив (Пловдив) 3:2
11.05.1964 20:00 24 кръг Г Локомотив (София) 0:2
17.05.1964 18:00 25 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 1:0
23.05.1964 18:00 26 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1
07.06.1964 18:00 27 кръг Д Черно море (Варна) 1:1
13.06.1964 18:00 28 кръг Г Славия (София) 1:4
21.06.1964 18:00 29 кръг Д Спартак (Пловдив) 1:1
27.06.1964 18:15 30 кръг Г Марек (Станке Димитров) 1:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Спартак (София) 30 8 9 13 28:40 25
13 Млада гвардия (Сливен) 30 8 9 13 29:41 25
14 Берое (Стара Загора) 30 8 8 14 28:38 24
15 Спартак (Варна) 30 9 6 15 34:52 24
16 Локомотив (Горна Оряховица) 30 9 5 16 29:49 23
Купа на Съветската армия
Дата Фаза Противник Рез.
1/16 финали
19.02.1964 15:30 1-ви мач Г Локомотив (Русе) 2:1
26.02.1964 15:30 реванш Д Локомотив (Русе) 3:0
1/8 финали
03.06.1964 18:00 1-ви мач Д Левски (София) 3:0
17.06.1964 20:00 реванш Г Левски (София) 0:3

Локомотив (Горна Оряховица)

Търновска юношеска зонова група
Дата Фаза Противник Рез.
- - - -
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Чардафон (Габрово) 18 10 6 2 48:16 26
3 Орловец (Габрово) 18 10 4 4 35:18 24
4 Локомотив (Горна Оряховица) 18 10 2 6 51:33 22
5 Червено знаме (Павликени) 18 7 5 6 34:35 19
6 Ангел Кънчев (Трявна) 18 4 5 9 22:55 13

Локомотив (Горна Оряховица)

Деца: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
14.07.1964 18:00 - Г Локомотив (Русе) 0:2


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:41 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 15.133 35
октомври 2019 44.172 9
септември 2019 22.156 24
август 2019 15.742 33
май 2019 6.763 68
април 2019 23.866 20
март 2019 32.163 14
ноември 2018 16.932 31
октомври 2018 34.221 11
септември 2018 18.304 29
май 2018 41.999 10
април 2018 14.955 38
март 2018 19.406 25
ноември 2017 19.610 28
октомври 2017 42.935 10
септември 2017 12.354 46
август 2017 25.589 21
май 2017 33.071 13
април 2017 60.072 3
март 2017 29.417 16
ноември 2016 43.238 9
октомври 2016 58.924 4
септември 2016 21.181 23
август 2016 20.832 20
май 2016 17.997 25
април 2016 26.587 13
март 2016 19.376 21
ноември 2015 35.091 11
октомври 2015 40.317 7
август 2015 25.989 14
май 2015 23.677 17
април 2015 22.838 14
март 2015 14.666 29
декември 2014 29.055 15
октомври 2014 33.303 12
септември 2014 36.296 11
май 2014 15.735 34
април 2014 12.186 48
март 2014 11.496 45
ноември 2013 15.265 44
септември 2013 17.954 33
август 2013 12.117 56
май 2013 19.831 26
април 2013 9.696 58
март 2013 19.505 24
ноември 2012 2.608 86
октомври 2012 5.486 78
септември 2012 5.564 83
май 2012 7.005 81
април 2012 7.809 78
март 2012 4.672 87
ноември 2011 15.344 46
октомври 2011 9.352 70
септември 2011 7.725 84
август 2011 6.363 85
май 2011 4.121 94
април 2011 4.936 94
март 2011 10.939 60
ноември 2010 6.644 96
октомври 2010 11.224 65
септември 2010 9.131 79
август 2010 3.319 106
всички

Интернет страници