Локомотив (Горна Оряховица)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1932 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Хроника: В най-големия железопътен център на северна България през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски (1921 г.) и Никола Петров (1937 г.) - в старата градска част, ЖСК (1932 г.) - в квартала край гарата, Борислав (1924 г.) - в село Калтинец (от 1959 г. - горнооряховски квартал), ЖСК-Борислав (1944 г.), преименуван през 1945 г. на Локомотив. През 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В Горна Оряховица са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип: Торпедо, Червено знаме, Динамо, Спартак и Строител (в старата градска част), които през 1957 г. са обединени под името ДФС Никола Петров, както и Локомотив (в квартала край гарата), преобразуван през 1957 г. също в спортно дружество. През 1959 г. ДФС Никола Петров се присъединява към “железничарите”. През 1985 г. на основата на ДФС Локомотив се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Горна Оряховица 5100, ул. “Васил Априлов” 26.
Телефон/факс: (+359 618) 41141.
E-mail: team@loko-gorna.com

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1989/90, 1990/91 и 1993/94 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: за Купата на Съветската армия - 1947 г. и за Купата на България - 1986/87 г.

Локомотив (Горна Оряховица)

"Б" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 18:00 1 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 1:2
09.08.2014 18:00 2 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 4:0
16.08.2014 18:00 3 кръг Д Созопол (Созопол) 4:3
23.08.2014 18:00 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:2
30.08.2014 18:00 5 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 3:0
13.09.2014 17:00 6 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 2:0
20.09.2014 19:00 7 кръг Г Верея (Стара Загора) 3:2
28.09.2014 17:00 8 кръг Д Банско (Банско) 2:2
03.10.2014 16:00 9 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 4:3
18.10.2014 16:00 10 кръг Д Ботев (Враца) 3:2
24.10.2014 16:00 11 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:0
02.11.2014 14:30 12 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
08.11.2014 14:30 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2
22.11.2014 14:30 14 кръг Д Бургас (Бургас) 2:1
29.11.2014 14:30 15 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:1
28.02.2015 14:00 16 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 1:0
08.03.2015 15:30 17 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:2
14.03.2015 15:30 18 кръг Г Созопол (Созопол) 1:1
21.03.2015 18:00 19 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
04.04.2015 17:00 20 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 3:0
09.04.2015 17:00 21 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 3:1
15.04.2015 17:00 22 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:0
18.04.2015 17:00 23 кръг Г Банско (Банско) 0:1
22.04.2015 17:00 24 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
26.04.2015 17:00 25 кръг Г Ботев (Враца) 3:0
02.05.2015 18:00 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:0
09.05.2015 18:00 27 кръг Г Септември (Симитли) 3:0
16.05.2015 18:00 28 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:3
23.05.2015 18:00 29 кръг Г Бургас (Бургас) 1:1
30.05.2015 17:30 30 кръг Д Ботев (Гълъбово) 4:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Монтана 1921 (Монтана) 30 25 3 2 72:16 78
2 Пирин (Благоевград) 30 17 10 3 52:15 61
3 Локомотив (Горна Оряховица) 30 18 5 7 60:34 59
4 Банско (Банско) 30 14 11 5 38:18 53
5 Добруджа 1919 (Добрич) 30 13 7 10 41:28 46
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 16:00 - Г Манастирище 2000 (Манастирище) 4:1
Втори кръг (1/8 финали)
29.10.2014 14:30 1-ви мач Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
06.12.2014 13:00 реванш Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
Трети кръг (1/4 финали)
21.02.2015 13:00 1-ви мач Г Черно море (Варна) 0:1 Диема спорт
05.03.2015 14:00 реванш Д Черно море (Варна) 0:5 Диема спорт

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮСВ: Велико Търново - "А" група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2014 17:00 1 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:5
17.09.2014 17:00 2 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 1:0
24.09.2014 17:00 3 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 0:1
01.10.2014 16:00 4 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:6
08.10.2014 16:00 5 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:6
15.10.2014 16:00 6 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:0
22.10.2014 16:00 7 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 0:1
29.10.2014 14:30 8 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 0:2
05.11.2014 14:30 9 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
18.03.2015 14:30 10 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 0:1
25.03.2015 14:30 11 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 0:3
01.04.2015 17:00 12 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 0:1
08.04.2015 17:00 13 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
15.04.2015 17:00 14 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:8
22.04.2015 17:00 15 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
29.04.2015 17:00 16 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 0:1
05.05.2015 18:00 17 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
13.05.2015 18:00 18 кръг Г Ботев (Враца) 4:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Янтра 1919 (Габрово) 18 9 3 6 27:26 30
6 Етър В.Търново (Велико Търново) 18 6 2 10 30:30 20
7 Локомотив (Горна Оряховица) 18 5 1 12 16:40 16
8 Бдин 1923 (Видин) 18 4 3 11 15:33 15
9 Ботев (Враца) 18 2 2 14 12:77 8


Клубна емблема

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:39 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници