Локомотив (Горна Оряховица)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1932 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Хроника: В най-големия железопътен център на северна България през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски (1921 г.) и Никола Петров (1937 г.) - в старата градска част, ЖСК (1932 г.) - в квартала край гарата, Борислав (1924 г.) - в село Калтинец (от 1959 г. - горнооряховски квартал), ЖСК-Борислав (1944 г.), преименуван през 1945 г. на Локомотив. През 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В Горна Оряховица са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип: Торпедо, Червено знаме, Динамо, Спартак и Строител (в старата градска част), които през 1957 г. са обединени под името ДФС Никола Петров, както и Локомотив (в квартала край гарата), преобразуван през 1957 г. също в спортно дружество. През 1959 г. ДФС Никола Петров се присъединява към “железничарите”. През 1985 г. на основата на ДФС Локомотив се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Горна Оряховица 5100, ул. “Васил Априлов” 26.
Телефон/факс: (+359 618) 41141.
E-mail: team@loko-gorna.com

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1989/90, 1990/91 и 1993/94 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: за Купата на Съветската армия - 1947 г. и за Купата на България - 1986/87 г.

Локомотив (Горна Оряховица)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
24.07.2017 18:00 1 кръг Д Поморие (Поморие) 1:1 Диема спорт
29.07.2017 18:30 2 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
05.08.2017 19:00 3 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 4:3
14.08.2017 18:00 4 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:3 Диема спорт
19.08.2017 18:00 5 кръг Г Созопол (Созопол) 3:1
28.08.2017 20:30 6 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:1 Диема спорт
10.09.2017 17:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:2
16.09.2017 18:00 8 кръг Д Ботев (Враца) 1:3
25.09.2017 17:00 9 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:2
01.10.2017 17:00 10 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:1
13.10.2017 16:00 11 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:3
20.10.2017 15:45 12 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:0 Диема спорт
28.10.2017 16:00 13 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:1
04.11.2017 14:30 14 кръг Д Черноморец (Балчик) 3:0
18.11.2017 14:30 15 кръг Г Несебър (Несебър) 2:4
25.11.2017 14:30 16 кръг Г Поморие (Поморие) 1:2
02.12.2017 14:00 17 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
04.03.2018 15:30 19 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:1
10.03.2018 15:30 20 кръг Д Созопол (Созопол) 3:0
17.03.2018 15:30 21 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
01.04.2018 17:00 22 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 2:2
06.04.2018 17:00 23 кръг Г Ботев (Враца) 0:0
14.04.2018 17:00 24 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:0
19.04.2018 18:30 25 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
22.04.2018 19:00 26 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:1
30.04.2018 17:30 27 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:- Диема спорт
05.05.2018 18:00 28 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
12.05.2018 29 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
19.05.2018 30 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Лудогорец 1945 II (Разград) 26 10 7 9 37:39 37
9 Поморие (Поморие) 26 8 9 9 29:29 33
10 Локомотив (Горна Оряховица) 26 8 9 9 35:34 33
11 Литекс (Ловеч) 26 8 8 10 20:23 32
12 Струмска слава 1927 (Радомир) 26 9 4 13 27:39 31
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2017 20:00 - Д Ботев (Пловдив) 1:3 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2017 18:00 - Г Чумерна (Елена) 9:0
01.07.2017 18:30 - Д Ботев (Гълъбово) 2:2
08.07.2017 18:30 - Д Верея (Стара Загора) 1:2
16.07.2017 18:00 - Д Апоел (Ашкелон, Израел, 1) анл.
02.09.2017 18:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1
06.10.2017 16:00 - Д Дунав 2010 (Русе) 2:3
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2018 11:00 - Д Левски 2007 (Левски) 5:0
27.01.2018 12:00 - Г Ботев (Гълъбово) 1:0
02.02.2018 14:00 - Г Академик (Свищов) 0:0
17.02.2018 14:00 - Г Литекс (Ловеч) 1:1
24.03.2018 13:00 - Г ЦСКА 1948 (София) 0:3

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2017 16:00 1 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 7:1
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 4:3
27.09.2017 16:00 3 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 7:0
04.10.2017 15:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
11.10.2017 15:00 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 0:4
18.10.2017 15:00 6 кръг Г Спартак (Плевен) 2:1
- 7 кръг
почива
01.11.2017 14:00 8 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 6:2
08.11.2017 14:00 9 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:0
отложен 10 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
28.03.2018 15:00 11 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 7:0
04.04.2018 16:00 12 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 5:0
11.04.2018 16:00 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
18.04.2018 16:00 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:5
25.04.2018 16:00 15 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 16 кръг
почива
09.05.2018 16:00 17 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) -:-
16.05.2018 16:00 18 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Янтра 1919 (Габрово) 11 9 1 1 27:8 28
2 Локомотив (Горна Оряховица) 12 9 1 2 43:17 28
3 Изгрев 93 (Царевец) 12 7 1 4 43:23 22
4 Спартак (Плевен) 11 7 0 4 26:16 21
5 Етър ВТ (Велико Търново) 12 6 1 5 27:15 19

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / Финал
22.09.2017 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:0
13.09.2017 15:30 2 кръг Г Павликени (Павликени) 5:0
16.09.2017 09:45 3 кръг Д Севлиево (Севлиево) 7:0
23.09.2017 09:45 4 кръг Г Гигант (Белене) 7:1
30.09.2017 10:30 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:0
07.10.2017 09:45 6 кръг Г Спартак (Плевен) 2:2
14.10.2017 09:45 7 кръг Д Академик (Свищов) 0:0
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
28.10.2017 09:45 10 кръг Г Трявна (Трявна) 3:1
- 11 кръг
почива
- 12 кръг
почива
11.11.2017 09:45 13 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:0
- 14 кръг
почива
25.11.2017 10:30 15 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 7:0
02.12.2017 09:45 16 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:2
09.12.2017 09:45 17 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:2
отложен 18 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
10.03.2018 09:45 19 кръг Д Павликени (Павликени) 3:0
17.03.2018 09:45 20 кръг Г Севлиево (Севлиево) 3:0
07.04.2018 09:45 21 кръг Д Гигант (Белене) 15:0
отложен 22 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
31.03.2018 09:45 23 кръг Д Спартак (Плевен) 2:0
отложен 24 кръг Г Академик (Свищов) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг
почива
21.04.2018 09:45 27 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
- 28 кръг
почива
- 29 кръг
почива
12.05.2018 09:45 30 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 31 кръг
почива
19.05.2018 10:30 32 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) -:-
26.05.2018 09:45 33 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
02.06.2018 09:45 34 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Янтра Габрово (Габрово) 17 14 2 1 63:13 44
2 Етър ВТ (Велико Търново) 17 13 2 2 46:7 41
3 Локомотив (Горна Оряховица) 16 11 4 1 61:8 37
4 Спартак (Плевен) 15 9 3 3 53:25 30
5 Академик (Свищов) 15 7 5 3 38:18 26

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / Финал
25.09.2017 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1

Локомотив (Горна Оряховица)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
21.09.2017 16:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:5
28.09.2017 16:00 3 кръг Д Ботев (Враца) 2:1
05.10.2017 15:00 4 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 2:0
12.10.2017 16:00 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 1:0
19.10.2017 15:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
26.10.2017 15:00 7 кръг Д Видин (Видин) 9:0
02.11.2017 14:30 8 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
09.11.2017 14:30 9 кръг Г Спартак (Плевен) 3:1
отложен 10 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
29.03.2018 15:30 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
05.04.2018 15:30 12 кръг Г Ботев (Враца) 2:0
12.04.2018 15:30 13 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 6:1
19.04.2018 15:30 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:1
26.04.2018 15:30 15 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
03.05.2018 15:30 16 кръг Г Видин (Видин) -:-
10.05.2018 15:30 17 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
17.05.2018 15:30 18 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 13 11 2 0 54:2 35
2 Етър ВТ (Велико Търново) 13 11 0 2 51:11 33
3 Локомотив (Горна Оряховица) 13 9 1 3 32:12 28
4 Бдин 1923 (Видин) 13 7 3 3 39:17 24
5 Монтана 1921 (Монтана) 13 5 4 4 23:13 19

Локомотив (Горна Оряховица)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / Финал
22.09.2017 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
13.09.2017 14:00 2 кръг Г Павликени (Павликени) 5:0
16.09.2017 11:30 3 кръг Д Севлиево (Севлиево) 18:0
23.09.2017 11:30 4 кръг Г Гигант (Белене) 24:0
- 5 кръг
почива
07.10.2017 11:30 6 кръг Г Спартак (Плевен) 6:0
14.10.2017 11:30 7 кръг Д Академик (Свищов) 9:0
18.10.2017 15:00 8 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 9:0
21.10.2017 10:30 9 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 14:0
28.10.2017 11:30 10 кръг Г Трявна (Трявна) 6:0
- 11 кръг
почива
04.11.2017 10:30 12 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) 10:0
11.11.2017 11:30 13 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 4:0
18.11.2017 10:30 14 кръг Д Левски 2007 (Левски) 14:0
- 15 кръг
почива
02.12.2017 11:30 16 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 9:0
09.12.2017 11:30 17 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
- 18 кръг
почива
10.03.2018 11:30 19 кръг Д Павликени (Павликени) 12:0
17.03.2018 11:30 20 кръг Г Севлиево (Севлиево) 13:0
07.04.2018 11:30 21 кръг Д Гигант (Белене) 10:0
- 22 кръг
почива
31.03.2018 11:30 23 кръг Д Спартак (Плевен) 4:0
отложен 24 кръг Г Академик (Свищов) -:-
14.04.2018 10:30 25 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 11:0
17.04.2018 15:00 26 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 5:2
21.04.2018 11:30 27 кръг Д Трявна (Трявна) -:-
- 28 кръг
почива
05.05.2018 10:30 29 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) -:-
12.05.2018 11:30 30 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
15.05.2018 15:00 31 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
- 32 кръг
почива
26.05.2018 11:30 33 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
02.06.2018 11:30 34 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив (Горна Оряховица) 19 18 1 0 184:3 55
2 Етър ВТ (Велико Търново) 17 14 1 2 66:15 43
3 Спартак (Плевен) 20 14 0 6 72:40 42
4 Янтра (Полски Тръмбеш) 18 13 1 4 62:21 40
5 Спартак 1919 (Плевен) 18 13 0 5 81:37 39

Локомотив (Горна Оряховица)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 14:30 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:0
21.09.2017 14:30 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
28.09.2017 14:30 3 кръг Д Ботев (Враца) 1:3
05.10.2017 13:30 4 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 1:6
12.10.2017 14:30 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:1
19.10.2017 13:30 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:5
- 7 кръг
почива
- 8 кръг
почива
09.11.2017 13:00 9 кръг Г Спартак (Плевен) 3:2
отложен 10 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
29.03.2018 14:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:3
05.04.2018 14:00 12 кръг Г Ботев (Враца) 1:3
12.04.2018 14:00 13 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:1
19.04.2018 14:00 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:5
26.04.2018 14:00 15 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 16 кръг
почива
- 17 кръг
почива
17.05.2018 14:00 18 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Етър ВТ (Велико Търново) 10 6 2 2 32:7 20
4 Ботев (Враца) 10 4 3 3 26:18 15
5 Локомотив (Горна Оряховица) 11 4 0 7 16:29 12
6 Янтра 1919 (Габрово) 10 3 0 7 12:28 9
7 Монтана 1921 (Монтана) 9 2 0 7 8:38 6


Клубна емблема

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:38 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 14 място
2015/2016 "Б" група 3 място
2014/2015 "Б" група 3 място
2013/2014 "В" група 2 място
2012/2013 "В" група 6 място
2011/2012 "В" група 9 място
2010/2011 "В" група 12 място
2009/2010 "В" група 7 място
2008/2009 "В" група 5 място
2007/2008 "В" група 7 място

Месечна ранглиста

Интернет страници