Локомотив (Горна Оряховица)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1932 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Хроника: В най-големия железопътен център на северна България през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски (1921 г.) и Никола Петров (1937 г.) - в старата градска част, ЖСК (1932 г.) - в квартала край гарата, Борислав (1924 г.) - в село Калтинец (от 1959 г. - горнооряховски квартал), ЖСК-Борислав (1944 г.), преименуван през 1945 г. на Локомотив. През 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В Горна Оряховица са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип: Торпедо, Червено знаме, Динамо, Спартак и Строител (в старата градска част), които през 1957 г. са обединени под името ДФС Никола Петров, както и Локомотив (в квартала край гарата), преобразуван през 1957 г. също в спортно дружество. През 1959 г. ДФС Никола Петров се присъединява към “железничарите”. През 1985 г. на основата на ДФС Локомотив се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Горна Оряховица 5100, ул. “Васил Априлов” 26.
Телефон/факс: (+359 618) 41141.
E-mail: team@loko-gorna.com

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1989/90, 1990/91 и 1993/94 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: за Купата на Съветската армия - 1947 г. и за Купата на България - 1986/87 г.

Локомотив (Горна Оряховица)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 19:30 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:1
05.08.2018 18:00 2 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:3
11.08.2018 19:00 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
18.08.2018 18:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
25.08.2018 19:00 5 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
03.09.2018 17:30 6 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:- Диема спорт
15.09.2018 18:00 7 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
22.09.2018 8 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
29.09.2018 9 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
06.10.2018 10 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
20.10.2018 11 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
27.10.2018 12 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
03.11.2018 13 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
10.11.2018 14 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
24.11.2018 15 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
01.12.2018 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
08.12.2018 17 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
23.02.2019 18 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
02.03.2019 19 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
09.03.2019 20 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
16.03.2019 21 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
30.03.2019 22 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
06.04.2019 23 кръг Д Кариана (Ерден) -:-
13.04.2019 24 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
20.04.2019 25 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
27.04.2019 26 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
04.05.2019 27 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
11.05.2019 28 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
18.05.2019 29 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
25.05.2019 30 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Пирин (Благоевград) 3 1 0 2 1:5 3
13 Лудогорец 1945 II (Разград) 3 1 0 2 5:7 3
14 Локомотив (Горна Оряховица) 3 0 2 1 4:5 2
15 Черноморец (Балчик) 3 0 2 1 1:2 2
16 Кариана (Ерден) 3 0 0 3 1:5 0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.06.2018 18:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
07.07.2018 18:00 - Г Кариана (Ерден) 0:0
11.07.2018 18:00 - Д Академик (Свищов) 6:0
13.07.2018 18:00 - Г Дунав 2010 (Русе) 0:0
18.07.2018 18:00 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
21.07.2018 18:00 - Д Спартак (Плевен) 1:0

Локомотив (Горна Оряховица)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 10:30 - Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 3:3
04.08.2018 17:00 - Г Локомотив 1927 (Дряново) 0:1


Клубна емблема

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:39 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници