Само юношески отбори

Аврен (Аврен)

Арес (София)

Аристон (Русе)

Арсенал (Казанлък)

Атлетик (кв.Макак, Шумен)

Аякс (Дивотино)

Балкан (Лозенец)

Балкан (Разбойна)

Барокко (София)

Белица 2017 (Килифарево)

Белмекен (с.Костенец)

Бенковски (Подгорица)

Бенковски (Тетевен)

Биоелит (Момино)

Болярчета (Велико Търново)

Боровец 2002 (Търговище)

Ботев 2002 (Пловдив)

Бургас спорт (Бургас)

Бутан (Бутан)

Векта (Пловдив)

Видин (Видин)

Витоша 13 (София)

Граничар (Кирково)

Гунди (Плевен)

ДАФ (София)

ДИТ Спорт (София)

Доростол Силистра (Силистра)

Дунав 2016 (Селановци)

Евророма (Свиленград)

Единство (Търговище)

Елит София (София)

ЕСФА (София)

Звездичка (Бургас)

Здравец (Здравец)

Златия 2015 (Вълчедръм)

Златоград (Златоград)

Интернационал (София)

Искра (Голямо градище)

Камчиец 2015 (Старо Оряхово)

Конкордия (София)

Кула 04 (Кула)

Левски 2000 (Русе)

Ленчо (Якимово)

Локомотив (Стара Загора)

Лъвчетата (София)

Любляна (Люблен)

Мадан (Мадан)

Метал 2002 (Перник)

Мечетата (Петрич)

МФК Тича (Варна)

Мъглиж (Мъглиж)

Н спорт (София)

Национал (София)

Неврокоп (Гоце Делчев)

Одесос 2014 (Варна)

Олимпиец (София)

Олимпик (Варна)

Олимпик 2000 (Тетевен)

Олимпия ФК (София)

Орел (Разделци)

Орлета (Пазарджик)

ОФК Варна (Варна)

ОФК София (София)

Пегас спорт (Видин)

Пирин 2001 (Благоевград)

Победа 2013 (София)

Поломие 2016 (Лом)

Пордим 2017 (Пордим)

ПССГ Чирпан (Чирпан)

РД Спорт (София)

Респект (Хасково)

Ружинци (Ружинци)

Светкавица (Градежница)

Светкавица (Кралево)

Светкавица 2014 (Търговище)

Светлина (Черковна)

Свиленград (Свиленград)

Септември (Медковец)

Сердика (София)

Сините камъни 2013 (Сливен)

Сливен 2000 (Сливен)

София 2010 (София)

София спорт (София)

Спартак 1919 (Плевен)

Спартак 2015 (София)

Спортист 13 (София)

Средногорец 2016 (Златица)

Талант (София)

Ултраспорт академия (София)

Ферион (София)

ФК Арда 1924 (Кърджали)

ФК Рилски спортист (Самоков)

ФК Тича (Варна)

Фортуна (Плевен)

Хан Кардам (Кардам)

Чавдар (Пловдив)

Чавдар 1957 (Бяла Слатина)

Черноломец 2017 (Попово)

Шампиони 2014 (Варна)

Юнайтед (Пловдив)

Юнак (Варна)

Ямбол 2004 (Ямбол)

Локомотив (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през април 1935 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1946 г.), Локомотив (от 1946 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1959 г.). През 1959 г. старозагорските Локомотив и Ботев са обединени под името Берое, което става единственото дружество за физическа култура и спорт в града. Въпреки, че организационно влизат в структурата на Берое, “железничарите” запазват своята идентичност. Първоначално като ЖФК (Железничарски футболен клуб), а от 1963 г. отново като Локомотив. През лятото на 1998 г. с участието на хора от ръководствата и състезатели на едноименния футболен клуб и на Аскент (Гурково) се формира Берое 2000 (Стара Загора). Паралелно с него Локомотив и Аскент продължават да съществуват. Две години по-късно Берое 2000, който от средата на 1999 г. премества седалището си и играе в Казанлък, се слива със старозагорския Локомотив. В началото на юли 2004 г. с “железничарите” се слива и друг местен отбор - Берое Юнион (Стара Загора), основан през август 2000 г.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Стара Загора 6008, ул."Хан Аспарух" 47.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югоизточна “Б” група: 1956 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1968/69 г. и веднъж на Купата на България - 2004/05 г.

ДСО Торпедо (Стара Загора)

Южна "Б" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
12.03.1950 1 кръг Д ДСО Торпедо (Хасково) 6:0
19.03.1950 2 кръг Г ДСО Строител (Бургас) 3:0
26.03.1950 3 кръг Д ДСО Динамо (Ямбол) 2:0
02.04.1950 4 кръг Г ДСО Червено знаме (Самоков) 1:2
09.04.1950 5 кръг Д ДСО Динамо (Пазарджик) 2:2
16.04.1950 6 кръг Д ДСО Червено знаме (Благоевград) 1:1
22.04.1950 7 кръг Г ДСО Динамо (Пловдив) 2:1
14.05.1950 8 кръг Д ДСО Торпедо (Димитрово) 2:1
23.05.1950 9 кръг Г ДСО Спартак (София) 1:9
04.06.1950 10 кръг Г ДСО Торпедо (Хасково) 3:1
11.06.1950 11 кръг Д ДСО Строител (Бургас) 6:3
23.07.1950 12 кръг Г ДСО Динамо (Ямбол) 2:2
09.07.1950 13 кръг Д ДСО Червено знаме (Самоков) 1:2
16.07.1950 14 кръг Г ДСО Динамо (Пазарджик) 4:1
17.09.1950 15 кръг Г ДСО Червено знаме (Благоевград) 3:0
20.08.1950 16 кръг Д ДСО Динамо (Пловдив) 1:1
26.08.1950 17 кръг Г ДСО Торпедо (Димитрово) 2:0
21.09.1950 18 кръг Д ДСО Спартак (София) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ДСО Спартак (София) 18 14 2 2 60:8 30
2 ДСО Червено знаме (Самоков) 18 13 1 4 36:26 27
3 ДСО Торпедо (Стара Загора) 18 10 5 3 43:27 25
4 ДСО Торпедо (Димитрово) 18 9 4 5 47:23 22
5 ДСО Строител (Бургас) 18 9 1 8 28:26 19
Купа на Съветската армия
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг
- -
почива
Втори кръг
06.08.1950 - Д ДСО Червено знаме (Ямбол) 2:1
Трети кръг
12.08.1950 - Г ДСО Спартак (София) 0:1

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2008/2009 "Б" група 11 място
2007/2008 "В" група 1 място
2006/2007 "Б" група 14 място
2005/2006 Трета лига 2 място
2004/2005 Трета лига 7 място
2003/2004 ОГ СЗ 6 място
2002/2003 ОГ СЗ ?
2001/2002 ОГ СЗ ?
2000/2001 Трета лига 15 място
1999/2000 ОГ СЗ ?

Интернет страници