Лудогорец 1945 (Разград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Учреден е на 27 юли 2000 г. като Разград 2000. Преди началото на сезон 2010/11 е преименуван на Лудогорец 1945 - наследявайки името и символите на бившия едноименен клуб, създаден през 1945 г.
 
Хроника: През лятото на 2002 г. към футболен клуб Разград 2000, който до този момент развива само детско-юношески футбол, се присъединява създаденият на 18 юни 2001 г. нов футболен клуб в града - Лудогорие, като вследствие на това в Разград 2000 е сформиран и мъжки футболен отбор. До състезателната 2009/10 г. клубът провежда домакинските си мачовете на стадион „Балканфарма”, след което се премества да играе на представителния градски стадион. На 25 юли 2010 г. Разград 2000 се преименува на Лудогорец 1945.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: гр. Разград 7200, ст. „Балканфарма”.
Телефон/факс: (+359) 899 141129 и 888 969619.
E-mail: fc_razgrad2000@mail.bg

Клубни върхове:
8 пъти шампион на България:
2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18 и 2018/19 г.
два пъти носител на Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на България - 2011/12 и 2013/14 г.
три пъти
носител на Суперкупата на България:
2012/13, 2014/15 и 2018/19 г.
осминафиналист в турнира за Лига Европа: 2013/14 г.

Лудогорец 1945 (Разград)

"А" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
19.07.2014 18:30 1 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 0:1
26.07.2014 18:00 2 кръг Г Черно море (Варна) 0:0 TV7
02.08.2014 20:00 3 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 3:0
09.08.2014 20:00 4 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 4:1 TV7
16.08.2014 20:00 5 кръг Д ЦСКА (София) 2:0 Диема
23.08.2014 18:00 6 кръг Г Локомотив (София) 2:2 Диема
31.08.2014 20:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема
12.09.2014 17:00 8 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:1 Диема
21.09.2014 20:15 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 4:1 Диема
27.09.2014 19:30 10 кръг Г Левски (София) 2:3 Диема
04.10.2014 20:00 11 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0 Диема
17.10.2014 18:45 12 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 3:1 Диема
25.10.2014 19:00 13 кръг Д Черно море (Варна) 2:0 Диема
31.10.2014 14:00 14 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 4:0 Диема
09.11.2014 18:30 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0 Диема
22.11.2014 16:00 16 кръг Г ЦСКА (София) 1:1 Нова телевизия
30.11.2014 15:30 17 кръг Д Локомотив (София) 5:1 Диема
05.12.2014 16:00 18 кръг Г Берое (Стара Загора) 4:0 Диема
14.12.2014 12:30 19 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0 Диема
28.02.2015 17:00 20 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1 Диема спорт
08.03.2015 15:30 21 кръг Д Левски (София) 1:0 Диема спорт
14.03.2015 14:30 22 кръг Г Славия 1913 (София) 3:0 Диема
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 22 14 5 3 46:14 47
2 ЦСКА (София) 22 13 5 4 39:15 44
3 Локомотив (София) 22 12 3 7 29:24 39
4 Литекс (Ловеч) 22 12 3 7 37:24 39
5 Берое (Стара Загора) 22 11 5 6 34:21 38
Втори етап / Първа шестица
22.03.2015 13:00 23 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0 Диема спорт
04.04.2015 20:00 24 кръг Д ЦСКА (София) 4:0 Диема спорт
13.04.2015 17:00 25 кръг Г Локомотив (София) 0:0 Диема
19.04.2015 20:00 26 кръг Д Литекс (Ловеч) 3:1 Диема спорт
25.04.2015 20:00 27 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2 Диема спорт
03.05.2015 15:15 28 кръг Г Ботев (Пловдив) 3:1 Диема спорт
09.05.2015 20:00 29 кръг Г ЦСКА (София) 0:0 Диема спорт
15.05.2015 19:00 30 кръг Д Локомотив (София) 4:1 Диема спорт
23.05.2015 17:30 31 кръг Г Литекс (Ловеч) 2:4 Диема
31.05.2015 18:00 32 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 32 18 9 5 63:24 63
2 Берое (Стара Загора) 32 15 10 7 46:30 55
3 Локомотив (София) 32 16 7 9 39:31 55
4 Литекс (Ловеч) 32 16 6 10 49:36 54
5 ЦСКА (София) 32 14 10 8 45:27 52
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 18:45 - Г Ботев (Враца) 5:1 Диема
Втори кръг (1/8 финали)
15.02.2015 13:00 1-ви мач Г Берое (Стара Загора) 1:2 Диема
22.02.2015 15:30 реванш Д Берое (Стара Загора) 1:0 Диема спорт
Трети кръг (1/4 финали)
04.03.2015 17:30 1-ви мач Г Литекс (Ловеч) 0:0 Диема спорт
18.03.2015 17:30 реванш Д Литекс (Ловеч) 5:0 Диема спорт
Четвърти кръг (1/2 финали)
08.04.2015 19:00 1-ви мач Д Левски (София) 0:0 Диема спорт
29.04.2015 18:45 реванш Г Левски (София) 0:1 Диема спорт
Суперкупа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Финал
13.08.2014 20:30 - Д Ботев (Пловдив) 3:1 TV7

Лудогорец 1945 (Разград)

Младежка група (U-21)
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
21.07.2014 18:00 1 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 5:0
28.07.2014 18:00 2 кръг Д Черно море (Варна) 0:0
04.08.2014 18:00 3 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 1:0
11.08.2014 18:00 4 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
18.08.2014 18:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 2:1
25.08.2014 18:00 6 кръг Д Локомотив (София) 2:0
10.09.2014 17:00 7 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2
19.09.2014 17:00 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
23.09.2014 17:00 9 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
06.10.2014 16:00 10 кръг Д Левски (София) 3:1
15.10.2014 16:00 11 кръг Г Славия 1913 (София) 0:2
18.10.2014 16:00 12 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 5:1
27.10.2014 14:30 13 кръг Г Черно море (Варна) 2:1
14.11.2014 14:30 14 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 4:1
19.11.2014 14:30 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 5:1
23.11.2014 14:30 16 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
01.12.2014 14:00 17 кръг Г Локомотив (София) 2:0
26.02.2015 14:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
15.12.2014 14:00 19 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:1
02.03.2015 14:30 20 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:0
10.03.2015 14:30 21 кръг Г Левски (София) 0:1
19.03.2015 14:30 22 кръг Д Славия 1913 (София) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 22 16 2 4 44:16 50
2 Лудогорец 1945 (Разград) 22 14 3 5 41:17 45
3 Левски (София) 22 10 5 7 46:26 35
4 Ботев (Пловдив) 22 10 4 8 25:17 34
5 ЦСКА (София) 22 9 5 8 32:19 32
Втори етап / Първа шестица
01.04.2015 16:00 23 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:1
06.04.2015 16:00 24 кръг Г ЦСКА (София) 1:0
15.04.2015 16:00 25 кръг Д Левски (София) 2:0
21.04.2015 16:00 26 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
27.04.2015 16:00 27 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
05.05.2015 17:30 28 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:1
11.05.2015 17:30 29 кръг Д ЦСКА (София) 4:1
17.05.2015 17:30 30 кръг Г Левски (София) 4:0
27.05.2015 18:00 31 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:1
02.06.2015 18:00 32 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 32 22 3 7 61:22 69
2 Литекс (Ловеч) 32 21 4 7 65:30 67
3 Левски (София) 32 13 9 10 58:42 48
4 Берое (Стара Загора) 32 13 8 11 44:39 47
5 Ботев (Пловдив) 32 13 6 13 37:33 45

Лудогорец 1945 (Разград)

ЮСВ: Варна - Елитна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2014 17:00 1 кръг Д Черноломец 04 (Попово) анл.
08.05.2015 17:00 2 кръг Д Черно море (Варна) 4:1
25.09.2014 17:00 3 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:1
02.10.2014 16:00 4 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:2
09.10.2014 16:00 5 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 4:1
15.10.2014 16:00 6 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 5:1
24.10.2014 16:00 7 кръг Г Нефтяник 2010 (Шабла) 1:0
30.10.2014 14:00 8 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 7:0
07.11.2014 14:00 9 кръг Г Ботев (Нови пазар) 5:0
13.11.2014 14:00 10 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) анл.
11.12.2014 14:00 11 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 11:1
27.11.2014 14:00 12 кръг Д Калиакра (Каварна) 8:1
04.12.2014 14:00 13 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 5:0
- 14 кръг
почива
12.05.2015 17:00 15 кръг Г Черно море (Варна) 1:0
01.05.2015 17:00 16 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 4:0
26.03.2015 15:00 17 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 3:0
03.04.2015 16:00 18 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 5:0
29.04.2015 16:00 19 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 5:1
09.04.2015 16:00 20 кръг Д Нефтяник 2010 (Шабла) 12:0
17.04.2015 16:00 21 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 3:1
23.04.2015 16:00 22 кръг Д Ботев (Нови пазар) 13:0
- 23 кръг
почива
07.05.2015 17:00 24 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 5:0
14.05.2015 17:00 25 кръг Г Калиакра (Каварна) 4:0
18.05.2015 17:00 26 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 11:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 22 21 0 1 119:10 63
2 Светкавица Търговище (Търговище) 22 17 0 5 54:19 51
3 Черно море (Варна) 22 17 0 5 85:24 51
4 Дунав 2010 (Русе) 22 14 2 6 43:23 44
5 Спартак 1918 (Варна) 22 12 2 8 52:31 38

Лудогорец 1945 (Разград)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 10:30 1 кръг Г Векта (Пловдив) 4:0
09.08.2014 10:30 2 кръг Д Левски (София) 4:2
26.08.2014 10:30 3 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:0
30.08.2014 17:30 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
03.09.2014 10:30 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:2
07.09.2014 17:00 6 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:0
13.09.2014 17:00 7 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
18.09.2014 10:30 8 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
21.09.2014 10:30 9 кръг Г Несебър (Несебър) 3:0
27.09.2014 10:30 10 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:2
03.10.2014 16:00 11 кръг Д Чавдар (Етрополе) 8:0
08.10.2014 10:30 12 кръг Г Локомотив (София) 4:0
21.10.2014 10:30 13 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
12.11.2014 14:00 14 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 6:0
29.10.2014 14:30 15 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 2:1
08.11.2014 14:00 16 кръг Г Черно море (Варна) 1:1
15.11.2014 10:30 17 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 4:0
18.11.2014 14:00 18 кръг Д Векта (Пловдив) 9:0
22.11.2014 10:30 19 кръг Г Левски (София) 0:7
25.11.2014 14:00 20 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:0
29.11.2014 14:00 21 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
06.12.2014 11:00 22 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:0
14.02.2015 14:00 23 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:1
21.02.2015 14:00 24 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:2
25.02.2015 10:30 25 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
07.03.2015 14:30 26 кръг Д Несебър (Несебър) 4:0
14.03.2015 10:30 27 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 2:2
19.03.2015 10:30 28 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
22.03.2015 15:30 29 кръг Д Локомотив (София) 1:0
29.03.2015 10:30 30 кръг Г ЦСКА (София) 1:3
05.04.2015 15:30 31 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
08.04.2015 15:30 32 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 6:1
11.04.2015 11:00 33 кръг Д Черно море (Варна) 1:0
19.04.2015 10:30 34 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Черно море (Варна) 34 21 5 8 61:29 68
6 Ботев (Пловдив) 34 20 6 8 69:27 66
7 Лудогорец 1945 (Разград) 34 20 5 9 82:34 65
8 Славия 1913 (София) 34 20 5 9 62:40 65
9 Берое (Стара Загора) 34 19 6 9 58:33 63


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:08 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Първа лига 1 място
2017/2018 Първа лига 1 място
2016/2017 Първа лига 1 място
2015/2016 "А" група 1 място
2014/2015 "А" група 1 място
2013/2014 "А" група 1 място
2012/2013 "А" група 1 място
2011/2012 "А" група 1 място
2010/2011 "Б" група 1 място
2009/2010 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 76.926 2
април 2019 56.451 5
март 2019 55.031 5
ноември 2018 74.642 1
октомври 2018 74.106 1
септември 2018 59.318 2
май 2018 54.566 6
април 2018 108.409 1
март 2018 90.473 1
ноември 2017 65.545 3
октомври 2017 59.008 4
септември 2017 66.244 4
август 2017 79.310 1
май 2017 59.627 5
април 2017 56.040 7
март 2017 75.050 1
ноември 2016 71.508 2
октомври 2016 78.509 1
септември 2016 80.280 1
август 2016 53.021 6
май 2016 42.557 5
април 2016 66.150 3
март 2016 88.604 1
ноември 2015 58.278 4
октомври 2015 52.194 5
август 2015 61.068 1
май 2015 63.723 3
април 2015 63.270 5
март 2015 63.435 3
декември 2014 89.445 1
октомври 2014 50.884 6
септември 2014 59.665 2
май 2014 98.872 1
април 2014 48.525 6
март 2014 69.435 1
декември 2013 44.902 8
ноември 2013 76.988 1
септември 2013 39.716 11
август 2013 60.126 3
май 2013 51.550 3
април 2013 59.532 3
март 2013 47.786 6
ноември 2012 84.568 1
октомври 2012 33.924 15
септември 2012 73.415 1
май 2012 77.858 1
април 2012 71.730 1
март 2012 38.859 11
ноември 2011 63.061 3
октомври 2011 45.439 8
септември 2011 81.214 1
август 2011 68.711 2
май 2011 23.387 22
април 2011 42.447 8
март 2011 40.061 9
ноември 2010 18.249 32
октомври 2010 34.361 12
септември 2010 13.864 48
август 2010 25.204 20
всички

Интернет страници