Любимец (Любимец)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Любимец, чието име и база наследява настоящият клуб, е основан през 20-те години на миналия век под името Марица.

Хроника: В Любимец през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Спортен клуб Марица възниква през 20-те години на миналия век. След 1944 г. той е преобразуван в народно дружество за гимнастика и спорт, което през 1947 г. се обединява с местното колоездачно дружество Стрела и приема неговото име. В края на 1949 г. в общинския център са създадени доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. са обединени в дружество за физическа култура и спорт Марица, което по-късно е преименувано първоначално на Ракета, а след това и на Любимец. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От сезон 2006/07 дублиращият отбор на втородивизионния Хасково играе домакинските си мачове за първенството на Югоизточна “В” група в град Любимец, а през юли следващата година със съдебно решение за негов правоприемник е утвърден Любимец 2007.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Любимец 6550, ул. “Одрин” 72.
Телефон: (+359 3751) 7240.
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в “Б” група: 2012/13 г.
4 пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08, 2008/09, 2011/12 и 2012/13 г.

Любимец (Любимец)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2016 18:00 1 кръг Г Арда (Кърджали) 1:2
21.08.2016 18:00 2 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:4
27.08.2016 18:00 3 кръг Г Гигант (Съединение) 1:6
31.08.2016 18:00 4 кръг Д Атлетик (Куклен) 2:6
03.09.2016 17:00 5 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 1:2
10.09.2016 17:00 6 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:1
17.09.2016 17:00 7 кръг Г Елхово (Елхово) 2:0
24.09.2016 17:00 8 кръг Д Миньор (Раднево) 1:1
01.10.2016 16:00 9 кръг Г Ураган (Бояджик) 1:1
08.10.2016 16:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:1
15.10.2016 16:00 11 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 1:4
22.10.2016 16:00 12 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 2:4
29.10.2016 16:00 13 кръг Д Марица (Пловдив) 0:4
04.11.2016 14:30 14 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
12.11.2016 14:30 15 кръг Д Верея II (Стара Загора) 3:1
19.11.2016 14:30 16 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:2
26.11.2016 14:30 17 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
25.02.2017 14:30 18 кръг Д Арда (Кърджали) 2:0
04.03.2017 15:00 19 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:2
11.03.2017 15:00 20 кръг Д Гигант (Съединение) 4:4
18.03.2017 15:00 21 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:4
24.03.2017 15:00 22 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 0:3
01.04.2017 17:00 23 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:2
05.04.2017 17:00 24 кръг Д Елхово (Елхово) 1:0
09.04.2017 17:00 25 кръг Г Миньор (Раднево) 2:1
14.04.2017 17:00 26 кръг Д Ураган (Бояджик) 2:1
22.04.2017 17:00 27 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1
26.04.2017 17:00 28 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 1:3
29.04.2017 17:00 29 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 3:1
06.05.2017 18:00 30 кръг Г Марица (Пловдив) 0:2
10.05.2017 18:00 31 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 0:0
13.05.2017 18:00 32 кръг Г Верея II (Стара Загора) 0:4
20.05.2017 18:00 33 кръг Д Загорец (Нова Загора) 0:7
27.05.2017 18:00 34 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Раковски 2011 (Раковски) 34 11 7 16 52:81 40
15 Миньор (Раднево) 34 11 6 17 39:58 39
16 Арда (Кърджали) 34 11 6 17 49:69 39
17 Любимец (Любимец) 34 9 6 19 38:79 33
18 Елхово (Елхово) 34 4 3 27 27:90 15
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Хасково / Първи кръг
- -
почива
Област Хасково / Финал
19.10.2016 15:00 - Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:3

Любимец (Любимец)

ЮМВ: Хасково - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:30 1 кръг Г Бенковски (Симеоновград) 0:2
22.09.2016 10:30 2 кръг Д Хасково (Хасково) 0:2
08.04.2017 11:30 3 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 1:11
12.11.2016 11:45 4 кръг Д Асти АБ (Хасково) 2:1
15.10.2016 10:00 5 кръг Г Арда (Кърджали) 0:5
12.03.2017 10:00 6 кръг Д Бенковски (Симеоновград) 3:0
08.05.2017 10:00 7 кръг Г Хасково (Хасково) 0:8
08.10.2016 11:45 8 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 2:5
25.03.2017 11:30 9 кръг Г Асти АБ (Хасково) 1:4
22.04.2017 11:30 10 кръг Д Арда (Кърджали) 1:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Свиленград 1921 (Свиленград) 10 7 0 3 49:14 21
3 Арда (Кърджали) 10 6 0 4 32:17 18
4 Асти АБ (Хасково) 10 2 2 6 13:43 8
5 Бенковски (Симеоновград) 10 2 2 6 10:28 8
6 Любимец (Любимец) 10 2 0 8 10:44 6

Любимец (Любимец)

Деца: Хасково - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:00 1 кръг Д Свиленград (Свиленград) 3:0
22.09.2016 10:00 2 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 0:3
25.09.2016 10:00 3 кръг Д Асти АБ (Хасково) 2:4
01.10.2016 10:00 4 кръг Г Харманли 04 (Харманли) 1:4
08.10.2016 10:00 5 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:5
16.10.2016 10:00 6 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
22.10.2016 10:00 7 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 0:1
30.10.2016 10:00 8 кръг Г Хасково (Хасково) 0:1
05.11.2016 10:00 9 кръг Д Евророма (Свиленград) 2:2
11.03.2017 10:00 10 кръг Г Свиленград (Свиленград) 3:3
18.03.2017 10:00 11 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
25.03.2017 10:00 12 кръг Г Асти АБ (Хасково) 1:6
01.04.2017 10:00 13 кръг Д Харманли 04 (Харманли) 2:2
08.04.2017 10:00 14 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:5
22.04.2017 10:00 15 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:7
29.04.2017 10:00 16 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 1:2
06.05.2017 10:00 17 кръг Д Хасково (Хасково) 2:4
13.05.2017 10:00 18 кръг Г Евророма (Свиленград) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Харманли 04 (Харманли) 18 7 1 10 30:39 22
7 Евророма (Свиленград) 18 5 1 12 30:40 16
8 Свиленград (Свиленград) 18 4 1 13 20:56 13
9 Любимец (Любимец) 18 3 3 12 28:52 12
10 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 18 3 0 15 14:58 9

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:05 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 17 място
2015/2016 А ОФГ ХС 4 място
2014/2015 А ОФГ ХС 5 място
2013/2014 "А" група 14 място
2012/2013 "Б" група 2 място
2011/2012 "Б" група 4 място
2010/2011 "Б" група 6 място
2009/2010 "Б" група 5 място
2008/2009 "Б" група 7 място
2007/2008 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2017 3.027 88
април 2017 15.999 36
март 2017 6.093 77
ноември 2016 11.351 54
октомври 2016 3.315 88
септември 2016 11.235 54
август 2016 1.555 93
май 2014 20.468 25
април 2014 6.946 72
март 2014 6.498 71
декември 2013 18.023 12
ноември 2013 21.897 26
септември 2013 50.403 6
август 2013 51.567 6
май 2013 25.874 19
април 2013 38.953 11
март 2013 45.716 9
ноември 2012 26.752 20
октомври 2012 35.161 12
септември 2012 9.792 65
май 2012 28.490 21
април 2012 18.598 29
март 2012 25.263 21
ноември 2011 29.316 17
октомври 2011 24.247 22
септември 2011 40.549 7
август 2011 27.790 18
май 2011 20.625 26
април 2011 17.443 32
март 2011 14.995 44
ноември 2010 23.145 23
октомври 2010 31.885 13
септември 2010 30.689 17
август 2010 20.929 25
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници