Малеш (Микрево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Малеш съществува под това име от 1985 г.

Хроника: В село Микрево, най-многолюдното населено място в община Струмяни, футболът започва да се развива през 40-те години на миналия век. В отделни периоди неговият футболен отбор е носил различни имена: Миньор (1953 и 1954 г., по това време футболистите са се водели на работа в новооткритата мина „Славянка”), Урожай, Струма и др. От 1970 до 1991 г., когато селото е било присъединено към бившата Гара Огражден (днес село Струмяни), представителният футболният отбор на общинския център - Струма, играе своите срещи на стадиона от дясната страна по течението на реката, в квартал Микрево. През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Струма (Струмяни) се образува футболен клуб Малеш, който започва да се развива самостоятелно. Той продължава да играе домакинските си мачове в Микрево, а от 1991 г. окончателно локализира седалището си в нововъзстановеното село.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: с. Микрево, общ. Струмяни, Спортна база.
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в Западна “Б” група: 2011/12 г.
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2006/07 г.

Малеш (Микрево)

"А" ОГ Благоевград
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2020 17:00 1 кръг Д Авангард (Бачево) 1:2
20.09.2020 17:00 2 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) 0:2
27.09.2020 17:00 3 кръг Д Пирин (Брезница) 3:1
04.10.2020 16:00 4 кръг Г Балкан (Добринище) 1:2
11.10.2020 16:00 5 кръг Д Огняново (Огняново) 1:1
18.10.2020 16:00 6 кръг Г Левски 2008 (Крупник) 0:2
25.10.2020 15:00 7 кръг Д Планинец (Годлево) 1:2
01.11.2020 15:00 8 кръг Г Пирин II (Благоевград) 1:5
08.11.2020 15:00 9 кръг Д Пирин 1941 II (Разлог) 3:1
15.11.2020 15:00 10 кръг Г Ураган 1970 (Горно Драглище) 4:3
22.11.2020 15:00 11 кръг Д Граничар (Копривлен) 1:0
29.11.2020 15:00 12 кръг Д Белица 2015 (Белица) -:-
06.12.2020 14:30 13 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) -:-
- 14 кръг Г Авангард (Бачево) -:-
- 15 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
- 16 кръг Г Пирин (Брезница) -:-
- 17 кръг Д Балкан (Добринище) -:-
- 18 кръг Г Огняново (Огняново) -:-
- 19 кръг Д Левски 2008 (Крупник) -:-
- 20 кръг Г Планинец (Годлево) -:-
- 21 кръг Д Пирин II (Благоевград) -:-
- 22 кръг Г Пирин 1941 II (Разлог) -:-
- 23 кръг Д Ураган 1970 (Горно Драглище) -:-
- 24 кръг Г Граничар (Копривлен) -:-
- 25 кръг Г Белица 2015 (Белица) -:-
- 26 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Ураган 1970 (Горно Драглище) 11 5 0 6 22:38 15
8 Планинец (Годлево) 11 4 2 5 24:26 14
9 Малеш (Микрево) 11 4 1 6 16:21 13
10 Авангард (Бачево) 10 4 0 6 14:26 12
11 Стрела 2003 (Вълкосел) 11 4 0 7 12:18 12

Малеш (Микрево)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2020 11:00 1 кръг Г Левски Раковски (София) 3:5
05.09.2020 10:30 2 кръг Д Миньор (Перник) 1:4
11.09.2020 11:00 3 кръг Г Левски (София) 0:12
18.09.2020 10:00 4 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:1
25.09.2020 11:30 5 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:7
03.10.2020 13:00 6 кръг Д Беласица (Петрич) 1:2
10.10.2020 13:00 7 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:7
17.10.2020 13:00 8 кръг Д Септември (София) 0:3
24.10.2020 13:00 9 кръг Г РД Спорт (София) 5:4
- 10 кръг
почива
26.11.2020 13:00 11 кръг Д Витоша 13 (София) 0:2
14.11.2020 13:00 12 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 2:3
21.11.2020 13:00 13 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:3
- 14 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 16 кръг Д Левски (София) -:-
- 17 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 18 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 19 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 20 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 21 кръг Г Септември (София) -:-
- 22 кръг Д РД Спорт (София) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
- 25 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 26 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Витоша 13 (София) 12 4 1 7 13:21 13
10 Беласица (Петрич) 11 3 2 6 9:23 11
11 ФК ЦСКА 1948 (София) 12 2 4 6 12:16 10
12 Марек 1915 (Дупница) 12 1 4 7 9:27 7
13 Малеш (Микрево) 12 1 1 10 16:53 4

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 А ОФГ БЛ 3 място
2017/2018 А ОФГ БЛ 8 място
2016/2017 А ОФГ БЛ 4 място
2015/2016 А ОФГ БЛ 1 място
2014/2015 А ОФГ БЛ 3 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място
2010/2011 "Б" група 10 място
2009/2010 "В" група 1 място
2008/2009 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 3.935 89
април 2012 28.677 17
март 2012 21.493 26
ноември 2011 20.253 29
октомври 2011 5.075 92
септември 2011 20.838 24
август 2011 9.131 73
май 2011 18.165 33
април 2011 30.816 15
март 2011 7.156 87
ноември 2010 20.894 27
октомври 2010 28.928 17
септември 2010 32.915 16
август 2010 15.548 42
всички

Интернет страници