Малеш 1940 (Микрево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Малеш съществува под това име от 1985 г.

Хроника: В село Микрево, най-многолюдното населено място в община Струмяни, футболът започва да се развива през 40-те години на миналия век. В отделни периоди неговият футболен отбор е носил различни имена: Миньор (1953 и 1954 г., по това време футболистите са се водели на работа в новооткритата мина „Славянка”), Урожай, Струма и др. От 1970 до 1991 г., когато селото е било присъединено към бившата Гара Огражден (днес село Струмяни), представителният футболният отбор на общинския център - Струма, играе своите срещи на стадиона от дясната страна по течението на реката, в квартал Микрево. През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Струма (Струмяни) се образува футболен клуб Малеш, който започва да се развива самостоятелно. Той продължава да играе домакинските си мачове в Микрево, а от 1991 г. окончателно локализира седалището си в нововъзстановеното село.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: с. Микрево, общ. Струмяни, Спортна база.
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в Западна “Б” група: 2011/12 г.
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2006/07 г.

Малеш 1940 (Микрево)

"А" ОФГ Благоевград
Дата Фаза Противник Рез.
отложен 1 кръг Г Белица 2015 (Белица) -:-
26.11.2017 15:00 2 кръг Д Миньор 2016 (Елешница) 1:0
24.09.2017 17:00 3 кръг Г Граничар (Копривлен) 0:0
01.10.2017 16:00 4 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 0:4
08.10.2017 16:00 5 кръг Г Авангард (Бачево) 1:3
15.10.2017 16:00 6 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) 1:7
22.10.2017 16:00 7 кръг Д Места (Хаджидимово) 1:0
29.10.2017 15:00 8 кръг Г Ураган 1970 (Горно Драглище) 0:6
05.11.2017 15:00 9 кръг Д Пирин 1941 II (Разлог) 2:4
12.11.2017 15:00 10 кръг Г Планинец (Годлево) 2:1
19.11.2017 15:00 11 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 0:3
- 12 кръг Д Белица 2015 (Белица) -:-
- 13 кръг Г Миньор 2016 (Елешница) -:-
- 14 кръг Д Граничар (Копривлен) -:-
- 15 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 16 кръг Д Авангард (Бачево) -:-
- 17 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
- 18 кръг Г Места (Хаджидимово) -:-
- 19 кръг Д Ураган 1970 (Горно Драглище) -:-
- 20 кръг Г Пирин 1941 II (Разлог) -:-
- 21 кръг Д Планинец (Годлево) -:-
- 22 кръг Г Левски 2008 (Крупник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Пирин 1941 II (Разлог) 11 5 2 4 25:19 17
7 Авангард (Бачево) 11 3 2 6 18:34 11
8 Малеш 1940 (Микрево) 10 3 1 6 8:28 10
9 Миньор 2016 (Елешница) 11 3 1 7 22:25 10
10 Планинец (Годлево) 11 3 0 8 14:36 9

Малеш 1940 (Микрево)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 11:00 1 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:7
24.09.2017 11:00 2 кръг Д Банско (Банско) 1:5
01.10.2017 11:00 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
- 4 кръг
почива
15.10.2017 11:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:6
22.10.2017 11:00 6 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 0:3
29.10.2017 11:00 7 кръг Д Беласица (Петрич) 0:6
05.11.2017 11:00 8 кръг Г Места (Хаджидимово) 1:4
12.11.2017 11:00 9 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:7
- 10 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 11 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 12 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 15 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 16 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 17 кръг Д Места (Хаджидимово) -:-
- 18 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Беласица (Петрич) 8 4 0 4 16:18 12
6 Места (Хаджидимово) 8 3 0 5 16:20 9
7 Неврокоп (Гоце Делчев) 8 2 1 5 16:24 7
8 Пирин 1941 (Разлог) 8 2 0 6 18:37 6
9 Малеш 1940 (Микрево) 8 0 0 8 4:40 0

Малеш 1940 (Микрево)

Деца: Перник - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:00 1 кръг Г Аякс (Дивотино) 1:3
01.10.2017 10:30 2 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:1
07.10.2017 14:00 3 кръг Г Легия (София) 6:1
14.10.2017 11:00 4 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 7:3
12.11.2017 10:30 5 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 4:1
27.10.2017 10:30 6 кръг Д Пирин (Благоевград) 4:1
05.11.2017 10:30 7 кръг Г Миньор 2014 (Бобов дол) 4:4
- 8 кръг Д Аякс (Дивотино) -:-
- 9 кръг Г Германея (Сапарева баня) -:-
- 10 кръг Д Легия (София) -:-
- 11 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 12 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 13 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 14 кръг Д Миньор 2014 (Бобов дол) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Малеш 1940 (Микрево) 7 4 2 1 27:14 14
2 Миньор 2014 (Бобов дол) 7 4 1 2 16:11 13
3 Велбъжд (Кюстендил) 7 4 0 3 21:16 12
4 Пирин (Благоевград) 7 4 0 3 25:16 12
5 Марек 1915 (Дупница) 7 3 1 3 18:18 10

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 А ОФГ БЛ 4 място
2015/2016 А ОФГ БЛ 1 място
2014/2015 А ОФГ БЛ 3 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място
2010/2011 "Б" група 10 място
2009/2010 "В" група 1 място
2008/2009 "В" група 2 място
2007/2008 "В" група 3 място
2006/2007 "В" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 3.935 89
април 2012 28.677 17
март 2012 21.493 26
ноември 2011 20.253 29
октомври 2011 5.075 92
септември 2011 20.838 24
август 2011 9.131 73
май 2011 18.165 33
април 2011 30.816 15
март 2011 7.156 87
ноември 2010 20.894 27
октомври 2010 28.928 17
септември 2010 32.915 16
август 2010 15.548 42
всички

Интернет страници