Марек 1915 (Дупница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Марек - след обединение на Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г.) и Славия (1931 г.).

Хроника: В Дупница (от юли 1949 до ноември 1950 г. - Марек, от 1950 до 1992 г. - Станке Димитров) са съществували различни футболни отбори. До 1947 г. най-популярни са Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г. - след обединение на Ботев и Вихър) и Славия (1931 г. - наследник на Победа, БП 24 и Родина). На тяхна основа възниква Марек. По-късно към него се присъединява и Локомотив (1938 г., до 1945 г. - ЖСК). През 1949 г. реформите продължават. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те се вливат във възстановеното физкултурно дружество Марек. В 1985 г. то е преименувано на Дупница. На негова база през същата година се образува футболен клуб Рила. След 1989 г. променя названието си последователно на Марек (до лятото на 1992 г.), АСЛ 1919 и Дупница. От април 1994 г. отново приема името Марек, а през 2010 г., след като футболният клуб става общински, към името му е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: червен, бял и син.

Прозвище: -

Адрес: Дупница 2600, ул. ”Саморанско шосе” № 9.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1976/77 г. (като Марек).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1978/79 г. (като Марек).

Марек 1915 (Дупница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:3
10.08.2019 18:00 2 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
17.08.2019 18:00 3 кръг Г Банско (Банско) 1:5
- 4 кръг
почива
31.08.2019 18:00 5 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
07.09.2019 17:00 6 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:1
14.09.2019 17:00 7 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:2
21.09.2019 17:00 8 кръг Г Миньор (Перник) 1:7
28.09.2019 17:00 9 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:0
05.10.2019 16:00 10 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:4
12.10.2019 16:00 11 кръг Д Септември (Симитли) 1:1
19.10.2019 16:00 12 кръг Г Беласица (Петрич) 0:2
06.11.2019 14:00 13 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
09.11.2019 14:00 14 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:4
16.11.2019 14:00 15 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:3
23.11.2019 14:00 16 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:0
30.11.2019 14:00 17 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 1:0
- 18 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 19 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 20 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 23 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 24 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 25 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 26 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 27 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 28 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 29 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 30 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 31 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 32 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 33 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 34 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Надежда (Доброславци) 16 5 2 9 28:34 17
13 Балкан 1929 (Ботевград) 16 4 3 9 15:26 15
14 Марек 1915 (Дупница) 16 4 3 9 18:36 15
15 Пирин 1941 (Разлог) 16 3 4 9 10:21 13
16 Рилски спортист 2011 (Самоков) 16 1 5 10 9:29 8
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
14.08.2019 18:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Кюстендил / Първи кръг
- -
почива
Област Кюстендил / Финал
01.10.2019 16:00 - Г Кюстендил (Кюстендил) 4:4
Югозападна България / Първи кръг
- -
почива
Югозападна България / 1/2 финали
20.11.2019 14:00 - Г Оборище (Панагюрище) 1:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
03.07.2019 18:00 - Г Кюстендил (Кюстендил) 0:1
06.07.2019 11:00 - Г Банско (Банско) 5:4
10.07.2019 18:00 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:4
13.07.2019 10:30 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
30.10.2019 15:00 - Г Миньор (Перник) 2:3

Марек 1915 (Дупница)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2019 18:00 1 кръг Г Септември (София) 0:8
14.08.2019 18:00 2 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
22.08.2019 18:00 3 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:15
30.08.2019 18:00 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
08.09.2019 17:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 0:17
15.09.2019 17:00 6 кръг Д Дунав (Русе) 1:2
21.09.2019 17:00 7 кръг Г Славия 1913 (София) анл.
29.09.2019 17:00 8 кръг Д Верея (Стара Загора) анл.
03.10.2019 15:30 9 кръг Г Левски (София) анл.
18.10.2019 15:30 10 кръг Д Ботев (Пловдив) анл.
24.10.2019 15:00 11 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) анл.
30.10.2019 14:30 12 кръг Г Черно море (Варна) анл.
23.11.2019 14:30 13 кръг Д Царско село 2015 (София) анл.
30.11.2019 14:00 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) анл.
07.12.2019 13:30 15 кръг Д Берое (Стара Загора) анл.
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Янтра 2019 (Габрово) 14 3 0 11 14:65 9
13 Пирин (Благоевград) 14 2 2 10 16:41 8
14 Монтана 1921 (Монтана) 14 2 2 10 13:33 8
15 Верея (Стара Загора) 14 0 1 13 8:62 1
-- Марек 1915 (Дупница) 6 0 0 6 2:46 -

Марек 1915 (Дупница)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2019 11:30 1 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:3
15.09.2019 11:30 2 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 3:3
22.09.2019 11:30 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:7
29.09.2019 11:30 4 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
06.10.2019 15:00 5 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 5:0
13.10.2019 11:30 6 кръг Г Банско (Банско) 2:1
20.10.2019 11:00 7 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:1
07.11.2019 14:00 8 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
10.11.2019 11:30 9 кръг Д Беласица (Петрич) 2:3
17.11.2019 11:30 10 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
24.11.2019 11:30 11 кръг Д Миньор (Перник) 2:1
- 12 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 13 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 14 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 15 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 16 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 17 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 18 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 19 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 20 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 21 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 22 кръг Г Миньор (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 11 6 2 3 31:13 20
6 Вихрен 1925 (Сандански) 11 4 3 4 21:13 15
7 Марек 1915 (Дупница) 11 4 2 5 16:24 14
8 Струмска слава 1927 (Радомир) 11 4 1 6 21:37 13
9 Септември (Симитли) 11 3 2 6 24:40 11

Марек 1915 (Дупница)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 11:30 1 кръг Г Миньор (Перник) 1:8
11.09.2019 11:30 2 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:1
14.09.2019 11:30 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:9
21.09.2019 15:30 4 кръг Г Септември (София) 1:10
28.09.2019 11:30 5 кръг Д Левски Раковски (София) 1:4
02.10.2019 11:30 6 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 2:3
06.10.2019 16:30 7 кръг Д Метал 2002 (Перник) 2:2
15.10.2019 15:00 8 кръг Г РД Спорт (София) 1:5
19.10.2019 11:30 9 кръг Д Елит София (София) 1:5
24.10.2019 11:30 10 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:7
06.11.2019 14:00 11 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 1:4
09.11.2019 11:30 12 кръг Г Олимпиец (София) 0:2
16.11.2019 11:30 13 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:5
- 14 кръг
почива
30.11.2019 11:30 15 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:0
- 16 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 17 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 19 кръг Д Септември (София) -:-
- 20 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 21 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 22 кръг Г Метал 2002 (Перник) -:-
- 23 кръг Д РД Спорт (София) -:-
- 24 кръг Г Елит София (София) -:-
- 25 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 26 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 27 кръг Д Олимпиец (София) -:-
- 28 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 14 3 3 8 16:28 12
12 Метал 2002 (Перник) 14 2 6 6 13:26 12
13 Олимпиец (София) 14 2 3 9 15:38 9
14 Марек 1915 (Дупница) 14 2 1 11 16:65 7
15 Хебър 1918 (Пазарджик) 14 0 2 12 8:52 2

Марек 1915 (Дупница)

ДПГ13: Благоевград - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
06.10.2019 11:00 1 кръг Д Пирин сити (Разлог) 8:1
13.10.2019 11:00 2 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:5
20.10.2019 11:00 3 кръг Д Малеш (Микрево) 6:0
01.12.2019 11:00 4 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
10.11.2019 11:00 5 кръг Г Лъвчетата (Дебрен) 4:4
17.11.2019 11:00 6 кръг Г Пирин сити (Разлог) 10:1
отложен 7 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 8 кръг Г Малеш (Микрево) -:-
- 9 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 10 кръг Д Лъвчетата (Дебрен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Пирин (Благоевград) 5 5 0 0 35:7 15
2 Неврокоп (Гоце Делчев) 6 4 0 2 13:12 12
3 Марек 1915 (Дупница) 5 3 1 1 31:11 10
4 Лъвчетата (Дебрен) 5 2 1 2 11:11 7
5 Пирин сити (Разлог) 6 1 0 5 11:38 3

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:29 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 10 място
2017/2018 Трета лига 14 място
2016/2017 Трета лига 8 място
2015/2016 А ОФГ КН 1 място
2014/2015 "А" група 11 място
2013/2014 "Б" група 1 място
2012/2013 "В" група 1 място
2011/2012 "В" група 5 място
2010/2011 А ОФГ КН 1 място
2009/2010 "Б" група 10 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 12.926 47
април 2019 10.591 55
март 2019 10.695 55
ноември 2018 10.847 51
октомври 2018 14.110 45
септември 2018 10.059 58
май 2018 7.442 72
април 2018 4.377 87
март 2018 15.224 38
ноември 2017 12.074 45
октомври 2017 14.089 40
септември 2017 7.490 74
август 2017 14.153 39
май 2017 17.004 33
април 2017 11.225 54
март 2017 12.315 51
ноември 2016 17.183 30
октомври 2016 16.180 31
септември 2016 5.306 80
август 2016 8.430 66
май 2015 25.490 15
април 2015 7.350 60
март 2015 31.473 13
декември 2014 27.087 19
октомври 2014 24.705 19
септември 2014 31.536 13
май 2014 19.987 27
април 2014 29.041 15
март 2014 20.626 20
ноември 2013 41.760 11
септември 2013 43.121 9
август 2013 44.575 7
май 2013 14.693 41
април 2013 18.082 29
март 2013 17.483 28
ноември 2012 14.712 41
октомври 2012 11.048 54
септември 2012 18.304 26
май 2012 10.130 65
април 2012 15.752 36
март 2012 8.999 69
ноември 2011 8.546 76
октомври 2011 14.468 41
септември 2011 14.823 45
август 2011 11.579 55
всички

Интернет страници