Марица 1921 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1921 г. под името Марица - в северната част на Пловдив (Кършияка).

Имена: Марица (от учредяването си до 1944 г.), Спартак (от 29 декември 1944 г. - след обединение със Стефан Караджа), Спартак-Текстилец (за много кратко през 1947 г., след обединение с Текстилец), Бенковски (през 1947 г.), Марица (от 1948 до 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Ударник (от 1951 до 1957 г.), Марица (от 1957 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Марица, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2004 г. е регистриран под името Марица 1921.

Клубни цветове: жълт и син.

Прозвище: “жълто-сините”.

Адрес: Пловдив 4027, бул. България №119.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 1969/70 и 1996/97 г. (като Марица).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купата на България - 1996/97 г. (като Марица).

Марица 1921 (Пловдив)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Г Ботев (Враца) 1:2
31.07.2017 18:30 2 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:3
07.08.2017 18:00 3 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2 Диема спорт
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 6:3
20.08.2017 18:00 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:3
26.08.2017 18:00 6 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
11.09.2017 17:00 7 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:1
15.09.2017 17:00 8 кръг Г Несебър (Несебър) 0:4
25.09.2017 17:00 9 кръг Д Поморие (Поморие) 1:0
30.09.2017 18:00 10 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
13.10.2017 16:00 11 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
20.10.2017 16:00 12 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:2
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Созопол (Созопол) 1:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:1
19.11.2017 14:30 15 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 3:3
25.11.2017 14:30 16 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
02.12.2017 14:00 17 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:1
24.02.2018 14:00 18 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
05.03.2018 15:30 19 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
10.03.2018 15:30 20 кръг Г Локомотив 1929 (София) 2:4
18.03.2018 15:30 21 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
31.03.2018 17:00 22 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:1
05.04.2018 17:00 23 кръг Д Несебър (Несебър) 0:0
15.04.2018 17:00 24 кръг Г Поморие (Поморие) 1:2
19.04.2018 17:00 25 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
22.04.2018 19:00 26 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
28.04.2018 17:00 27 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:3
05.05.2018 19:00 28 кръг Г Созопол (Созопол) 0:2
13.05.2018 18:00 29 кръг Д Ботев (Гълъбово) 1:2
19.05.2018 17:15 30 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Струмска слава 1927 (Радомир) 30 10 6 14 31:43 36
13 Оборище (Панагюрище) 30 9 6 15 26:32 33
14 Марица 1921 (Пловдив) 30 9 6 15 34:45 33
15 Созопол (Созопол) 30 6 6 18 25:47 24
16 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 2 3 25 15:62 9
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2017 17:30 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.06.2017 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 1:1
24.06.2017 11:00 - Д Оборище (Панагюрище) 1:0
01.07.2017 18:15 - Д Поморие (Поморие) 2:1
02.07.2017 20:00 - Г Ботев (Пловдив) 1:0
05.07.2017 17:30 - Г Верея (Стара Загора) 0:4
08.07.2017 18:30 - Г Ботев (Гълъбово) 0:4
15.07.2017 18:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:0
15.08.2017 18:30 - Г Ботев (Пловдив) 0:4
02.09.2017 11:00 - Г ЦСКА (София) 1:3
06.10.2017 11:00 - Г Ботев (Пловдив) 2:2
11.11.2017 12:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
13.01.2018 11:00 - Г Ботев /юн.ст./ (Пловдив) 0:0
17.01.2018 13:00 - Г Берое (Стара Загора) 1:2
19.01.2018 14:30 - Г Ботев (Пловдив) 0:3
22.01.2018 15:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
27.01.2018 14:00 - Д Асеновец 2005 (Асеновград) 1:0
03.02.2018 14:00 - Д Ботев (Гълъбово) 1:1
10.02.2018 14:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
17.02.2018 14:00 - Г Ботев /юн.ст./ (Пловдив) 2:0
23.03.2018 11:00 - Г Ботев (Пловдив) анл.

Марица 1921 II (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - северна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 17:00 1 кръг Г Раковски (Раковски) 0:8
24.09.2017 17:00 2 кръг Д Урожай (Стрелци) 0:1
01.10.2017 17:00 3 кръг Г Войнягово (Войнягово) 0:2
08.10.2017 16:00 4 кръг Д Тракия (Царимир) 1:1
15.10.2017 16:00 5 кръг Г Средногорец (Брезово) 0:3
22.10.2017 16:00 6 кръг Д Чернозем (Черноземен) 4:1
28.10.2017 16:00 7 кръг Г Сокол (Пъдарско) 3:2
05.11.2017 14:30 8 кръг Д Старосел (Старосел) 6:1
12.11.2017 14:30 9 кръг Г Сокол (Крислово) 1:0
25.03.2018 16:00 10 кръг Д Раковски (Раковски) 4:2
01.04.2018 16:00 11 кръг Г Урожай (Стрелци) 3:2
07.04.2018 17:00 12 кръг Д Войнягово (Войнягово) 5:1
14.04.2018 17:00 13 кръг Г Тракия (Царимир) 0:2
22.04.2018 17:00 14 кръг Д Средногорец (Брезово) 4:1
28.04.2018 17:00 15 кръг Г Чернозем (Черноземен) 3:0
07.05.2018 18:00 16 кръг Д Сокол (Пъдарско) 9:0
12.05.2018 18:00 17 кръг Г Старосел (Старосел) 3:0
20.05.2018 18:00 18 кръг Д Сокол (Крислово) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Раковски (Раковски) 18 16 1 1 58:14 49
2 Тракия (Царимир) 18 14 2 2 45:13 44
3 Марица 1921 II (Пловдив) 18 12 1 5 49:27 37
4 Урожай (Стрелци) 18 10 1 7 57:27 31
5 Войнягово (Войнягово) 18 10 0 8 36:35 30
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
11.03.2018 14:00 - Г Марица (Цалапица) 2:0

Марица 1921 (Пловдив)

Квалификации за Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
Югоизточна България / Предварителен кръг
- -
почива
Югоизточна България / Първи кръг
- -
почива
Югоизточна България / Финал
06.06.2018 18:00 - Д Сливен 2000 (Сливен) 1:4
ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2017 10:30 1 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 0:0
29.09.2017 17:00 2 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 3:0
05.10.2017 15:00 3 кръг Г Арда (Кърджали) 2:2
16.10.2017 16:00 4 кръг Г Хасково (Хасково) 1:0
20.10.2017 16:00 5 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
28.10.2017 11:00 6 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 2:0
03.11.2017 15:00 7 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:2
29.03.2018 11:00 8 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:1
06.04.2018 10:30 9 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 6:0
13.04.2018 16:00 10 кръг Д Арда (Кърджали) 3:1
19.04.2018 15:00 11 кръг Д Хасково (Хасково) 5:0
30.04.2018 16:00 12 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
04.05.2018 16:00 13 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 4:4
17.05.2018 13:00 14 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марица 1921 (Пловдив) 14 10 3 1 36:11 33
2 Родопа Смолян (Смолян) 14 9 1 4 28:18 28
3 Хасково (Хасково) 14 8 2 4 33:20 26
4 Арда (Кърджали) 14 7 4 3 33:17 25
5 Ботев 2002 (Пловдив) 14 6 3 5 38:22 21

Марица 1921 (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2017 16:00 1 кръг Д Брестник 1948 II (Пловдив) 3:0
13.09.2017 17:00 2 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 5:1
16.09.2017 11:00 3 кръг Г Асти АБ (Хасково) 1:1
23.09.2017 10:00 4 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 4:1
04.10.2017 15:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
07.10.2017 10:30 6 кръг Д Левски (Карлово) 3:0
17.10.2017 15:00 7 кръг Г Гигант (Съединение) 6:1
21.10.2017 10:30 8 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 1:0
01.11.2017 11:00 9 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 5:0
04.11.2017 10:30 10 кръг Д Сокол (Марково) 4:0
12.11.2017 10:30 11 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:7
18.11.2017 10:30 12 кръг Д Кричим (Кричим) 5:1
24.11.2017 15:00 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:7
11.03.2018 10:30 14 кръг Г Брестник 1948 II (Пловдив) 3:2
16.03.2018 15:00 15 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 1:2
03.06.2018 10:00 16 кръг Д Асти АБ (Хасково) 6:1
31.03.2018 10:30 17 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 3:1
04.04.2018 10:30 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
06.04.2018 15:00 19 кръг Г Левски (Карлово) 2:1
14.04.2018 10:30 20 кръг Д Гигант (Съединение) 7:0
22.04.2018 10:30 21 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 6:0
28.04.2018 10:30 22 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 7:1
03.05.2018 16:00 23 кръг Г Сокол (Марково) 1:1
30.05.2018 17:00 24 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:8
21.05.2018 17:00 25 кръг Г Кричим (Кричим) 4:0
27.05.2018 17:00 26 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 26 25 1 0 155:8 76
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 26 19 4 3 70:19 61
3 Марица 1921 (Пловдив) 26 19 2 5 83:43 59
4 Асеновец 2005 (Асеновград) 26 19 1 6 69:25 58
5 Левски (Карлово) 26 16 2 8 66:44 50

Марица 1921 (Пловдив)

Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 10:30 1 кръг Г Левски (Карлово) 6:0
23.09.2017 12:00 2 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
30.09.2017 12:00 3 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:2
01.11.2017 10:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0
15.10.2017 10:00 5 кръг Г Чавдар (Пловдив) 5:1
21.10.2017 13:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
29.10.2017 10:30 7 кръг Г Орлета (Пазарджик) 3:1
04.11.2017 10:30 8 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:1
11.11.2017 10:00 9 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 4:0
18.11.2017 10:30 10 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 4:0
25.11.2017 10:30 11 кръг Д Сокол (Марково) 0:0
10.03.2018 13:30 12 кръг Д Левски (Карлово) 5:1
18.03.2018 10:30 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:1
16.05.2018 11:00 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:0
01.04.2018 10:30 15 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:6
04.04.2018 12:30 16 кръг Д Чавдар (Пловдив) 2:1
14.04.2018 10:30 17 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2
22.04.2018 12:30 18 кръг Д Орлета (Пазарджик) 8:0
27.04.2018 17:00 19 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 2:7
05.05.2018 10:30 20 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 2:0
12.05.2018 12:00 21 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 6:2
19.05.2018 10:30 22 кръг Г Сокол (Марково) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Родопа Смолян (Смолян) 22 16 0 6 69:23 48
4 Сокол (Марково) 22 13 2 7 44:26 41
5 Марица 1921 (Пловдив) 22 12 5 5 56:29 41
6 Спартак-С 94 (Пловдив) 22 12 3 7 61:28 39
7 Асеновец 2005 (Асеновград) 22 10 3 9 39:39 33

Марица 1921 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2017 14:00 1 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 2:0
11.10.2017 16:00 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
24.09.2017 10:30 3 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 5:0
28.09.2017 16:00 4 кръг Д Левски (Паталеница) 1:2
30.09.2017 13:00 5 кръг Г Ботев II (Пловдив) 0:5
08.10.2017 10:30 6 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 1:0
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 1:1
22.10.2017 11:00 8 кръг Г Асти АБ (Хасково) 0:3
28.10.2017 10:00 9 кръг Д Векта (Пловдив) 0:0
05.11.2017 10:00 10 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 1:3
12.11.2017 10:00 11 кръг Д Атлетик (Куклен) 4:0
18.11.2017 10:30 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:9
26.11.2017 10:30 13 кръг Д Гигант (Съединение) 12:1
11.03.2018 12:00 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 1:1
18.03.2018 10:30 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
25.03.2018 10:30 16 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 4:0
31.03.2018 10:30 17 кръг Г Левски (Паталеница) 1:4
04.04.2018 10:30 18 кръг Д Ботев II (Пловдив) 0:5
26.04.2018 10:30 19 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 5:3
15.04.2018 10:30 20 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 1:0
22.04.2018 11:00 21 кръг Д Асти АБ (Хасково) 4:0
29.04.2018 10:30 22 кръг Г Векта (Пловдив) 1:0
02.05.2018 10:30 23 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 9:1
12.05.2018 10:30 24 кръг Г Атлетик (Куклен) 4:0
20.05.2018 10:30 25 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:6
27.05.2018 10:30 26 кръг Г Гигант (Съединение) 26:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Левски (Паталеница) 26 18 1 7 114:39 55
5 Векта (Пловдив) 26 13 4 9 68:44 43
6 Марица 1921 (Пловдив) 26 13 3 10 83:54 42
7 Локомотив 1926 II (Пловдив) 26 13 3 10 96:74 42
8 Асти АБ (Хасково) 26 12 2 12 83:61 38


Клубна емблема

Отбор

Стадион

Стадион "Марица"

Стадион "Марица"
(в кв. ”Захарна фабрика”)

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:32 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Втора лига 14 място
2016/2017 Трета лига 2 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 11 място
2013/2014 А ОФГ ПД 1 място
2012/2013 А ОФГ ПД 2 място
2011/2012 Б ОФГ ПД 1 място
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "В" група 2 място
2008/2009 "Б" група 15 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 21.663 20
април 2018 14.330 41
март 2018 18.551 27
ноември 2017 39.469 11
октомври 2017 27.794 19
септември 2017 19.602 24
август 2017 25.222 23
май 2017 14.305 41
април 2017 13.233 45
март 2017 12.310 52
ноември 2016 15.475 33
октомври 2016 15.615 35
септември 2016 11.659 51
август 2016 9.143 62
май 2016 13.150 35
април 2016 11.193 47
март 2016 12.338 37
ноември 2015 12.258 43
октомври 2015 3.633 87
август 2015 7.616 65
май 2015 4.632 74
април 2015 2.423 80
март 2015 5.074 73
декември 2014 3.795 84
октомври 2014 10.876 48
септември 2014 18.583 26
май 2011 19.535 29
април 2011 9.498 71
март 2011 12.792 51
ноември 2010 7.766 85
октомври 2010 7.695 91
септември 2010 12.264 62
август 2010 4.917 102
всички

Интернет страници