Миньор (Перник)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 31 май 1945 г. като Рудничар - след обединение на спортен клуб Бенковски (1936 г. - възстановен през септември 1944 г.) и гимнастическо дружество Юнак-Миньор.

Хроника: В Перник (от 1949 до 1962 г. - Димитрово) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1944 г. най-известен е Кракра (1919 г.). През 1945 г. е създадено физкултурно дружество Рудничар. В 1946 г. то е обединено с Локомотив (до 1945 г. - ЖСК) под името Републиканец. През 1947 г. променя названието си на Рудничар. В края на 1949 г. се извършват нови промени. Учредени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Торпедо. През 1952 г. от нея се отделя Миньор. В 1957 г. е създадено дружество за физическа култура и спорт Миньор. В периода от 1969 до 1973 г. то е обединено с Металург, като първо се нарича Кракра, а от 1971 до 1973 г. - Перник. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура се образува футболен клуб Миньор, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “Миньоро”, “миньорите” или “чуковете”.

Адрес: Перник 2300, ул. “Физкултурна” 1.
Телефон/факс: (+359 76) 630513.
E-mail: admin@minyor-pk.com.

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1955 и 1960/61 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1958 г.

Миньор (Перник)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:0
10.08.2019 18:00 2 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:0
17.08.2019 18:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:0
24.08.2019 18:00 4 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 5:0
31.08.2019 18:00 5 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:1
07.09.2019 17:00 6 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 3:0
14.09.2019 17:00 7 кръг Г Банско (Банско) 1:0
21.09.2019 17:00 8 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 7:1
28.09.2019 17:00 9 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
05.10.2019 16:00 10 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
12.10.2019 16:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:0
- 12 кръг
почива
06.11.2019 14:00 13 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 4:0
09.11.2019 14:00 14 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
16.11.2019 14:00 15 кръг Д Септември (Симитли) -:-
23.11.2019 14:00 16 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
30.11.2019 14:00 17 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 18 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 19 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 20 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 21 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 22 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 23 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 24 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 25 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 26 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 27 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 28 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 31 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 32 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 33 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 34 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 13 10 3 0 29:2 33
2 Септември (Симитли) 13 8 5 0 23:11 29
3 Вихрен 1925 (Сандански) 14 9 2 3 22:10 29
4 Кюстендил (Кюстендил) 13 8 1 4 20:11 25
5 Спортист 2009 (Своге) 13 8 1 4 22:16 25
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2019 16:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2019 16:00 - Д Ботев (Пловдив) 1:2
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Перник / Финал
07.08.2019 18:30 - Д Черногорец 1946 (Ноевци) 14:0
Югозападна България / Финали
- -
почива
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Първи кръг
13.11.2019 14:30 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 5:3
Югозападна България / 1/2 финали
20.11.2019 14:30 - Д Септември (Симитли) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
10.07.2019 18:00 - Д Левски /юн.ст./ (София) 4:1
14.07.2019 19:00 - Д ФК ЦСКА 1948 (София) 3:0
24.10.2019 16:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
30.10.2019 15:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 3:2

Миньор (Перник)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2019 17:00 1 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 4:0
01.09.2019 14:00 2 кръг Г Чавдар (Етрополе) 2:2
08.09.2019 14:00 3 кръг Д Септември (София) 1:2
15.09.2019 14:00 4 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:7
22.09.2019 14:00 5 кръг Д Беласица (Петрич) 4:2
29.09.2019 14:00 6 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
07.10.2019 14:00 7 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:3
13.10.2019 13:30 8 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:0
отложен 9 кръг Г Левски (София) -:-
07.11.2019 14:00 10 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:4
14.11.2019 14:00 11 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 2:1
10.11.2019 14:00 12 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 0:3
17.11.2019 14:00 13 кръг Г Барокко (София) -:-
24.11.2019 14:00 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
01.12.2019 14:00 15 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 16 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 17 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 18 кръг Г Септември (София) -:-
- 19 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 20 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 21 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 22 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 23 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 24 кръг Д Левски (София) -:-
- 25 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 26 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 27 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 28 кръг Д Барокко (София) -:-
- 29 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 30 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 ФК ЦСКА 1948 (София) 12 5 3 4 24:21 18
9 Локомотив София 1929 (София) 12 4 2 6 25:30 14
10 Миньор (Перник) 11 4 2 5 23:25 14
11 Беласица (Петрич) 11 4 1 6 21:27 13
12 Барокко (София) 12 3 4 5 16:29 13

Миньор (Перник)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2019 11:30 1 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 14:0
15.09.2019 11:30 2 кръг Г Банско (Банско) 6:1
22.09.2019 11:30 3 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3:1
29.09.2019 11:30 4 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:3
06.10.2019 11:30 5 кръг Д Беласица (Петрич) 0:1
13.10.2019 11:30 6 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 3:0
20.10.2019 11:30 7 кръг Д Септември (Симитли) 4:0
07.11.2019 11:30 8 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 6:1
10.11.2019 11:30 9 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 5:4
17.11.2019 11:30 10 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
24.11.2019 11:30 11 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 12 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 13 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 14 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 15 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 16 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 17 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 18 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 19 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 20 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 21 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 22 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Пирин (Благоевград) 9 9 0 0 49:1 27
2 Кюстендил (Кюстендил) 9 7 1 1 35:15 22
3 Миньор (Перник) 9 7 0 2 41:11 21
4 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 9 5 1 3 27:12 16
5 Беласица (Петрич) 9 5 0 4 25:15 15

Миньор (Перник)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 11:30 1 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 8:1
11.09.2019 11:30 2 кръг Г Левски Раковски (София) 0:1
14.09.2019 11:30 3 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:2
21.09.2019 11:30 4 кръг Г Метал 2002 (Перник) 1:1
28.09.2019 11:30 5 кръг Д РД Спорт (София) 3:0
02.10.2019 09:30 6 кръг Г Елит София (София) 2:1
05.10.2019 11:30 7 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
12.10.2019 14:00 8 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 3:0
17.10.2019 17:00 9 кръг Д Олимпиец (София) 7:1
24.10.2019 11:30 10 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1
- 11 кръг
почива
09.11.2019 11:30 12 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:0
16.11.2019 11:30 13 кръг Д Септември (София) -:-
23.11.2019 11:30 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
30.11.2019 11:30 15 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 16 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 17 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 18 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 19 кръг Д Метал 2002 (Перник) -:-
- 20 кръг Г РД Спорт (София) -:-
- 21 кръг Д Елит София (София) -:-
- 22 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 23 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 24 кръг Г Олимпиец (София) -:-
- 25 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 26 кръг
почива
- 27 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 28 кръг Г Септември (София) -:-
- 29 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 30 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Царско село 2015 (София) 11 6 5 0 17:8 23
4 ФК ЦСКА 1948 (София) 11 7 1 3 32:16 22
5 Миньор (Перник) 11 6 3 2 29:8 21
6 Ботев 57 СОУ (София) 11 6 2 3 27:18 20
7 Левски Раковски (София) 12 6 2 4 22:19 20

Миньор (Перник)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
21.09.2019 09:00 1 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:2
28.09.2019 13:30 2 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:3
05.10.2019 10:30 3 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:3
12.10.2019 12:00 4 кръг Д Победа 2013 (София) 3:1
19.10.2019 12:00 5 кръг Г Олимпиец (София) 3:0
16.11.2019 10:30 6 кръг Д Спортист 13 (София) -:-
09.11.2019 12:00 7 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 5:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ФК ЦСКА 1948 (София) 6 5 0 1 24:5 15
3 Сливнишки герой (Сливница) 6 3 1 2 11:10 10
4 Миньор (Перник) 6 3 0 3 11:9 9
5 Победа 2013 (София) 6 3 0 3 18:12 9
6 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 6 2 0 4 6:27 6

Миньор (Перник)

ДПГ12: София (столица) - Зонална група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Д"
21.09.2019 12:00 1 кръг Д ОФК София (София) 2:2
28.09.2019 12:00 2 кръг Г ДАФ (София) 9:1
05.10.2019 10:30 3 кръг Д София 2010 (София) 12:1
12.10.2019 09:00 4 кръг Г Младост 2015 (София) 6:1
19.10.2019 10:30 5 кръг Д Мрамор (Мрамор) 4:0
16.11.2019 12:00 6 кръг Д Банкя 2009 (Банкя) -:-
09.11.2019 10:30 7 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 6 5 1 0 34:5 16
2 Балкан 1929 (Ботевград) 6 5 0 1 29:4 15
3 Банкя 2009 (Банкя) 6 5 0 1 23:1 15
4 ОФК София (София) 6 3 1 2 18:12 10
5 Мрамор (Мрамор) 6 2 0 4 14:22 6

Миньор (Перник)

ДПГ11: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
22.09.2019 09:00 1 кръг Г Левски (София) 2:12
29.09.2019 12:30 2 кръг Д Ком 98 (Годеч) 4:1
06.10.2019 12:30 3 кръг Г Национал (София) 1:2
13.10.2019 13:40 4 кръг Д Арес (София) 1:1
20.10.2019 11:20 5 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:4
15.12.2019 09:00 6 кръг Д София спорт (София) -:-
10.11.2019 11:20 7 кръг Г Академик 1947 (София) 1:1
17.11.2019 14:50 8 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
24.11.2019 10:10 9 кръг Г Атлетико Артен (София) -:-
01.12.2019 11:20 10 кръг Д Елит София (София) -:-
08.12.2019 10:10 11 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Елит София (София) 6 2 1 3 15:23 7
8 Ком 98 (Годеч) 6 2 1 3 15:24 7
9 Миньор (Перник) 6 1 2 3 9:21 5
10 Арес (София) 6 1 1 4 6:35 4
11 София спорт (София) 6 1 0 5 5:14 3

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:38 сезона
"Б" група:22 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 17.522 29
април 2019 17.879 30
март 2019 12.304 44
ноември 2018 10.702 53
октомври 2018 16.903 33
септември 2018 9.187 65
май 2018 14.901 32
април 2018 21.423 26
март 2018 6.566 78
ноември 2017 4.825 83
октомври 2017 13.412 44
септември 2017 10.539 57
август 2017 19.217 31
май 2017 13.364 49
април 2017 16.976 34
март 2017 14.184 40
ноември 2016 10.372 58
октомври 2016 12.980 46
септември 2016 15.232 35
август 2016 21.375 18
май 2016 11.860 41
април 2016 14.012 31
март 2016 13.124 34
ноември 2015 12.183 44
октомври 2015 14.333 32
август 2015 14.013 34
май 2015 13.948 33
април 2015 16.243 30
март 2015 13.457 35
декември 2014 14.059 36
октомври 2014 13.735 34
септември 2014 12.536 41
май 2014 11.580 55
април 2014 15.041 32
март 2014 10.109 49
ноември 2013 15.501 42
септември 2013 19.989 27
август 2013 19.599 34
май 2013 8.962 63
април 2013 29.813 18
март 2013 34.429 14
ноември 2012 32.254 15
октомври 2012 35.306 11
септември 2012 18.816 25
май 2012 60.217 3
април 2012 41.325 10
март 2012 35.312 12
ноември 2011 46.943 7
октомври 2011 10.251 67
септември 2011 35.147 10
август 2011 42.947 8
май 2011 36.176 11
април 2011 29.446 17
март 2011 65.456 4
ноември 2010 39.876 10
октомври 2010 26.486 22
септември 2010 51.159 6
август 2010 7.823 87
всички

Интернет страници