Нефтохимик 1962 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Нефтохимик, чието име и символи наследява настоящият клуб, е основан е през 1964 г. като ведомствен отбор към тогавашния НХК (днес “ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД).

Хроника: До 1981 г. Нефтохимик е в състава на единственото по това време дружество за физическа култура и спорт в града - Черноморец. Физкултурно дружество Нефтохимик е създадено на 6 май 1981 г. - след обединение на “шейховете” с местния Локомотив (железничарски спортен клуб, основан 1932 г. - през август 1969 г. е присъединен към ДФС Черноморец, но запазва своята идентичност, няколко сезона преди това, през 1964 г. - с Локомотив се слива Миньор). В началото на 1986 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Нефтохимик, който започва да се развива самостоятелно. През 2002 г. се преименува на Нафтекс. През лятото на 2009 г. отборът е на практика закрит. По същото време друг бургаски отбор - Атлетик (основан през 2007 г.) е преименуван на Нефтохимик 1986 и от този момент се счита за продължител на традициите на Нефтохимик. От сезон 2011/12 - годината в наименованието му е променена на 1962.

Клубни цветове: зелен и жълт.

Прозвище: “шейховете”.

Адрес: Бургас 8000, Бизнес Център "Вая", ет.2, офис 32.
Телефон: (+359 56) 895982.
E-mail: -

Клубни върхове:
вицешампион на България: 1996/97 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1999/2000 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Купата на Българския футболен съюз: 1990/1991 г. (като Нефтохимик).
два пъти носител на Купата на Професионалната футболна лига: 1995/96 и 1996/97 г. (като Нефтохимик).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2010/11 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2000/01 г. (като Нефтохимик).

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
29.07.2016 19:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:0 Диема
05.08.2016 19:00 2 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:2 Диема
14.08.2016 21:15 3 кръг Г ЦСКА (София) 1:5 Диема спорт 2
21.08.2016 19:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0 Диема спорт 2
27.08.2016 19:00 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
10.09.2016 21:15 6 кръг Д Левски (София) 1:2 Диема спорт
16.09.2016 19:00 7 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2 Диема спорт 2
24.09.2016 19:00 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2 Диема спорт
02.10.2016 20:00 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт 2
15.10.2016 20:00 10 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема спорт
23.10.2016 20:00 11 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:1 Диема спорт 2
30.10.2016 20:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 1:3 Диема спорт 2
04.11.2016 15:00 13 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1 Диема спорт 2
21.11.2016 17:30 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:1 Диема спорт
27.11.2016 15:15 15 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:3 Диема
01.12.2016 17:30 16 кръг Д ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт
04.12.2016 15:00 17 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2 Диема спорт 2
09.12.2016 17:30 18 кръг Д Ботев (Пловдив) 4:0 Диема спорт 2
14.12.2016 17:30 19 кръг Г Левски (София) 0:1 Диема спорт
18.02.2017 13:00 20 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0 Диема
25.02.2017 13:00 21 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0 Диема
01.03.2017 17:30 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:1 Диема спорт 2
05.03.2017 12:30 23 кръг Г Славия 1913 (София) 3:0 Диема спорт 2
13.03.2017 17:30 24 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:0 Диема спорт
19.03.2017 15:00 25 кръг Д Черно море (Варна) 1:3 Диема спорт 2
31.03.2017 17:30 26 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Верея (Стара Загора) 26 8 6 12 22:36 30
11 Славия 1913 (София) 26 8 4 14 30:45 28
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 26 7 5 14 27:37 26
13 Локомотив (Горна Оряховица) 26 5 7 14 22:39 22
14 Монтана 1921 (Монтана) 26 3 3 20 16:49 12
Втора фаза / Втора осмица - група "Б"
07.04.2017 17:30 27 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2 Диема спорт
13.04.2017 17:00 28 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1 Диема спорт
21.04.2017 17:30 29 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0 Диема спорт
28.04.2017 20:00 30 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:3 Диема спорт
06.05.2017 17:30 31 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 4:1 Диема спорт
11.05.2017 19:30 32 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:3 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Берое (Стара Загора) 32 12 8 12 35:33 44
2 Пирин (Благоевград) 32 12 7 13 41:44 43
3 Нефтохимик 1962 (Бургас) 32 8 7 17 33:47 31
4 Локомотив (Горна Оряховица) 32 7 9 16 32:51 30
Втора фаза / 1/2 финали за 11-14 място
18.05.2017 17:30 1-ви мач Г Монтана 1921 (Монтана) 3:1 Диема спорт
22.05.2017 17:30 реванш Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1 Диема
Втора фаза / Финал за 11-мо място
26.05.2017 20:00 1-ви мач Д Славия 1913 (София) 0:1 Диема спорт
29.05.2017 20:00 реванш Г Славия 1913 (София) 2:5 Диема спорт
Баражи за Първа лига
Дата Фаза Противник Рез.
02.06.2017 20:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1 Диема спорт
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2016 16:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
Втори кръг (1/8 финали)
27.10.2016 20:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:3 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2016 18:00 - Д Ботев (Гълъбово) 3:2
29.06.2016 18:00 - Д Черноморец (Балчик) 4:1
06.07.2016 20:15 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
10.07.2016 19:30 - Г Ботев (Пловдив) 0:2
13.07.2016 18:30 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
16.07.2016 18:30 - Д Несебър (Несебър) 3:0
23.07.2016 19:00 - Д Марица (Пловдив) 6:0
02.09.2016 17:00 - Д Несебър (Несебър) 2:2
08.10.2016 14:00 - Д Поморие (Поморие) 1:0
12.11.2016 13:00 - Г Несебър (Несебър) 2:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
17.01.2017 14:00 - Г Берое (Стара Загора) 0:1

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.07.2016 10:00 - Г Несебър (Несебър) 0:7
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 17:00 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
20.08.2016 17:00 2 кръг Г Ботев (Враца) 0:1
25.08.2016 17:00 3 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
14.09.2016 16:00 4 кръг Г Левски (София) 0:4
11.09.2016 16:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
18.09.2016 16:00 6 кръг Г Черно море (Варна) 1:2
25.09.2016 16:00 7 кръг Д ЦСКА (София) 0:3
02.10.2016 15:30 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
05.10.2016 15:30 9 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:2
16.10.2016 15:30 10 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 1:0
23.10.2016 15:00 11 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:4
02.11.2016 14:00 12 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
14.11.2016 14:00 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:5
26.11.2016 14:00 14 кръг Д Септември (София) 0:2
11.12.2016 13:00 15 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:2
05.03.2017 14:30 16 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
12.03.2017 14:30 17 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
19.03.2017 14:30 18 кръг Г Славия 1913 (София) 2:2
24.03.2017 14:30 19 кръг Д Левски (София) 0:3
02.04.2017 15:30 20 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:1
07.04.2017 15:30 21 кръг Д Черно море (Варна) 0:0
22.04.2017 15:30 22 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
26.04.2017 15:30 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
30.04.2017 16:00 24 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
06.05.2017 16:00 25 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 4:0
14.05.2017 16:00 26 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:1
20.05.2017 17:00 27 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:2
25.05.2017 17:00 28 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:0
01.06.2017 17:00 29 кръг Г Септември (София) 1:2
04.06.2017 17:00 30 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Монтана 1921 (Монтана) 30 9 2 19 46:78 29
13 Ботев (Враца) 30 9 2 19 33:67 29
14 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 7 4 19 25:52 25
15 Верея (Стара Загора) 30 7 3 20 21:68 24
16 Сливен 2000 (Сливен) 30 0 1 29 19:137 1

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
29.10.2016 14:00 1-ви мач Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:0
19.11.2016 14:00 реванш Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
1/4 финали
03.12.2016 13:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
15.12.2016 13:00 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:5

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Квалификации за Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
Югоизточна България / Първи кръг
31.05.2017 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 3:1
Югоизточна България / Финал
04.06.2017 18:00 - Д Сокол (Марково) 0:2
ЮМВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 10:00 1 кръг Д Тунджа 1915 (Ямбол) 3:0
24.09.2016 10:00 2 кръг Г Стралджа 2015 (Стралджа) 4:1
01.10.2016 10:00 3 кръг Д Ураган (Бояджик) 9:0
08.10.2016 09:30 4 кръг Г Созопол (Созопол) 6:1
15.10.2016 09:30 5 кръг Д Карнобат (Карнобат) анл.
23.10.2016 09:30 6 кръг Г Поморие (Поморие) 3:0
01.11.2016 09:30 7 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 8:0
07.11.2016 10:00 8 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:0
12.11.2016 09:30 9 кръг Д Свети Никола (Бургас) 10:0
23.11.2016 09:30 10 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Тунджа 1915 (Ямбол) -:-
- 13 кръг Д Стралджа 2015 (Стралджа) -:-
- 14 кръг Г Ураган (Бояджик) -:-
- 15 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
- 16 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 17 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
- 18 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
- 19 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 20 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
- 21 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Несебър (Несебър) 9 8 1 0 24:9 25
2 Нефтохимик 1962 (Бургас) 9 7 2 0 44:3 23
3 Черноморец 1919 (Бургас) 9 7 1 1 36:4 22
4 Стралджа 2015 (Стралджа) 8 5 0 3 27:13 15
5 Поморие (Поморие) 9 4 1 4 20:15 13

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
28.10.2016 14:00 1-ви мач Д Сокол (Марково) 0:1
18.11.2016 14:00 реванш Г Сокол (Марково) 0:0

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
08.06.2017 18:00 1-ви мач Г Черно море (Варна) 0:2
11.06.2017 18:00 реванш Д Черно море (Варна) 2:0
1/4 финали
16.06.2017 10:30 1-ви мач Г Левски-Раковски (София) 1:0
19.06.2017 10:30 реванш Д Левски-Раковски (София) 2:1
1/2 финали
24.06.2017 18:00 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
27.06.2017 18:00 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 11:00 1 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:0
17.09.2016 10:30 2 кръг Д Поморие (Поморие) 2:0
24.09.2016 11:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
- 4 кръг
почива
08.10.2016 13:00 5 кръг Г Левски (Карлово) 2:0
16.10.2016 12:00 6 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:1
23.10.2016 13:00 7 кръг Г Марица (Пловдив) 1:1
29.10.2016 13:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
05.11.2016 10:30 9 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 0:0
14.11.2016 14:00 10 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:3
20.11.2016 13:00 11 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
18.03.2017 11:00 12 кръг Д Верея (Стара Загора) 5:0
25.03.2017 10:30 13 кръг Г Поморие (Поморие) 4:1
01.04.2017 11:00 14 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
- 15 кръг
почива
15.04.2017 13:00 16 кръг Д Левски (Карлово) 2:0
21.04.2017 15:00 17 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:0
29.04.2017 13:00 18 кръг Д Марица (Пловдив) 1:1
06.05.2017 13:00 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
13.05.2017 10:30 20 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 0:0
20.05.2017 10:30 21 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
27.05.2017 13:00 22 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Берое (Стара Загора) 20 15 1 4 63:21 46
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 14 3 3 55:8 45
4 Нефтохимик 1962 (Бургас) 20 11 4 5 30:20 37
5 Черноморец 1919 (Бургас) 20 9 3 8 35:24 30
6 Бургас спорт (Бургас) 20 7 5 8 22:38 26

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 11:30 1 кръг Д Ямбол 2004 (Ямбол) 1:4
24.09.2016 10:00 2 кръг Г Локомотив (Бургас) 0:3
- 3 кръг
почива
08.10.2016 11:00 4 кръг Г Созопол (Созопол) 10:1
15.10.2016 11:00 5 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:2
23.10.2016 11:00 6 кръг Г Поморие (Поморие) 0:0
01.11.2016 11:00 7 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 2:0
07.11.2016 11:30 8 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:3
12.11.2016 11:00 9 кръг Д Свети Никола (Бургас) 2:0
19.11.2016 10:30 10 кръг Г Несебър (Несебър) 0:3
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Ямбол 2004 (Ямбол) -:-
- 13 кръг Д Локомотив (Бургас) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
- 16 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 17 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
- 18 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
- 19 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 20 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
- 21 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Ямбол 2004 (Ямбол) 9 6 1 2 30:11 19
5 Поморие (Поморие) 9 3 2 4 11:19 11
6 Нефтохимик 1962 (Бургас) 9 3 1 5 16:16 10
7 Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 9 2 2 5 18:19 8
8 Локомотив (Бургас) 9 2 2 5 18:24 8

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Държавно първенство - жени
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 11:00 1 кръг Г Спортика (Благоевград) 0:17
- 2 кръг
почива
25.09.2016 12:30 3 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) 0:7
01.10.2016 13:00 4 кръг Г НСА (София) 0:3
09.10.2016 14:00 5 кръг Д Екомет 90 (Пловдив) 0:19
03.12.2016 14:00 6 кръг Г Болярки (Велико Търново) 0:18
30.10.2016 11:00 7 кръг Д ЖФК Варна (Варна) 0:1
05.11.2016 13:00 8 кръг Г ЖФК Бургас (Бургас) 0:3
12.11.2016 13:30 9 кръг Д ЖФК Берое (Стара Загора) 0:12
20.11.2016 13:00 10 кръг Г Пълдин (Пловдив) 0:8
26.11.2016 13:00 11 кръг Д ЛП Супер спорт (София) 1:10
11.03.2017 11:00 12 кръг Д Спортика (Благоевград) 0:3
- 13 кръг
почива
26.03.2017 13:30 14 кръг Г Севлиево лейдис (Севлиево) 0:3
01.04.2017 15:00 15 кръг Д НСА (София) 0:3
09.04.2017 15:00 16 кръг Г Екомет 90 (Пловдив) 0:3
22.04.2017 13:00 17 кръг Д Болярки (Велико Търново) 0:3
30.04.2017 16:00 18 кръг Г ЖФК Варна (Варна) 0:3
06.05.2017 16:30 19 кръг Д ЖФК Бургас (Бургас) 0:3
13.05.2017 16:30 20 кръг Г ЖФК Берое (Стара Загора) 0:3
27.05.2017 17:00 21 кръг Д Пълдин (Пловдив) 0:3
03.06.2017 13:00 22 кръг Г ЛП Супер спорт (София) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 ЖФК Берое (Стара Загора) 20 6 3 11 38:31 21
8 Севлиево лейдис (Севлиево) 20 4 5 11 28:47 17
9 ЖФК Варна (Варна) 20 4 3 13 15:70 15
10 Пълдин (Пловдив) 20 4 1 15 24:105 13
11 Нефтохимик 1962 (Бургас) 20 0 0 20 1:128 0


Клубна емблема

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:14 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 12 място
2015/2016 "Б" група 12 място
2014/2015 Б ОФГ БС 1 място
2013/2014 "А" група 12 място
2012/2013 "Б" група 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 2 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "Б" група 2 място
2007/2008 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

Интернет страници