Нефтохимик 1962 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Нефтохимик, чието име и символи наследява настоящият клуб, е основан е през 1964 г. като ведомствен отбор към тогавашния НХК (днес “ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД).

Хроника: До 1981 г. Нефтохимик е в състава на единственото по това време дружество за физическа култура и спорт в града - Черноморец. Физкултурно дружество Нефтохимик е създадено на 6 май 1981 г. - след обединение на “шейховете” с местния Локомотив (железничарски спортен клуб, основан 1932 г. - през август 1969 г. е присъединен към ДФС Черноморец, но запазва своята идентичност, няколко сезона преди това, през 1964 г. - с Локомотив се слива Миньор). В началото на 1986 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Нефтохимик, който започва да се развива самостоятелно. През 2002 г. се преименува на Нафтекс. През лятото на 2009 г. отборът е на практика закрит. По същото време друг бургаски отбор - Атлетик (основан през 2007 г.) е преименуван на Нефтохимик 1986 и от този момент се счита за продължител на традициите на Нефтохимик. От сезон 2011/12 - годината в наименованието му е променена на 1962.

Клубни цветове: зелен и жълт.

Прозвище: “шейховете”.

Адрес: Бургас 8000, Бизнес Център "Вая", ет.2, офис 32.
Телефон: (+359 56) 895982.
E-mail: -

Клубни върхове:
вицешампион на България: 1996/97 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1999/2000 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Купата на Българския футболен съюз: 1990/1991 г. (като Нефтохимик).
два пъти носител на Купата на Професионалната футболна лига: 1995/96 и 1996/97 г. (като Нефтохимик).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2010/11 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2000/01 г. (като Нефтохимик).

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:0
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Сокол (Марково) 1:0
25.08.2018 18:00 3 кръг Д Атлетик (Куклен) 2:0
01.09.2018 17:00 4 кръг Г Карнобат (Карнобат) 4:0
08.09.2018 17:00 5 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:1
15.09.2018 18:00 6 кръг Г Созопол (Созопол) 1:2
22.09.2018 17:00 7 кръг Д Гигант (Съединение) 4:1
29.09.2018 17:00 8 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:1
06.10.2018 16:00 9 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 4:0
13.10.2018 16:00 10 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:2
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 6:1
27.10.2018 16:00 12 кръг Г Розова долина (Казанлък) 3:0
03.11.2018 14:30 13 кръг Д Садово (Садово) 3:0
10.11.2018 14:30 14 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 2:1
17.11.2018 14:30 15 кръг Д Миньор (Раднево) 2:1
24.11.2018 14:30 16 кръг Д Левски (Карлово) 1:0
01.12.2018 14:00 17 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:0
23.02.2019 14:00 18 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 4:3
02.03.2019 13:00 19 кръг Д Сокол (Марково) 2:0
09.03.2019 15:00 20 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:0
16.03.2019 14:00 21 кръг Д Карнобат (Карнобат) 6:0
23.03.2019 15:00 22 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
30.03.2019 15:00 23 кръг Д Созопол (Созопол) 1:1
06.04.2019 17:00 24 кръг Г Гигант (Съединение) 1:0
10.04.2019 17:00 25 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 4:2
14.04.2019 17:00 26 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 3:0
19.04.2019 17:00 27 кръг Д Загорец (Нова Загора) 4:2
25.04.2019 17:00 28 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
04.05.2019 18:00 29 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
08.05.2019 18:00 30 кръг Г Садово (Садово) -:-
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
26.05.2019 18:00 33 кръг Г Левски (Карлово) -:-
01.06.2019 18:00 34 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Нефтохимик 1962 (Бургас) 27 22 3 2 69:18 69
2 Созопол (Созопол) 27 20 4 3 59:23 64
3 Загорец (Нова Загора) 27 17 5 5 55:21 56
4 Черноморец 1919 (Бургас) 27 16 4 7 61:30 52
5 Марица 1921 (Пловдив) 27 13 9 5 35:20 48
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
25.09.2018 16:00 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
Област Бургас / 1/2 финали
03.10.2018 16:00 - Г Звезденбург (Бургас) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
07.07.2018 18:00 - Г Чико Бунара (Бяга) 3:0
11.07.2018 17:00 - Г Сокол (Марково) 2:0
14.07.2018 10:30 - Г Несебър (Несебър) 1:0
18.07.2018 18:00 - Г Черноморец (Балчик) 1:1
21.07.2018 10:30 - Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:1
21.07.2018 18:00 - Д Карнобат (Карнобат) 2:0
28.07.2018 10:30 - Д Загорец (Нова Загора) 1:1
01.08.2018 18:00 - Д Атлетик (Куклен) 3:2
22.08.2018 18:00 - Г Вихър (Айтос) 8:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
23.01.2019 12:00 - Д Черно море /юн.ст./ (Варна) 2:0
26.01.2019 11:00 - Д Несебър (Несебър) 0:0
30.01.2019 14:00 - Г Ботев (Гълъбово) 2:2
02.02.2019 13:00 - Д Черноморец (Балчик) 1:1
06.02.2019 14:00 - Д Карнобат (Карнобат) 3:0
08.02.2019 13:00 - Д Миньор (Раднево) 2:1
09.02.2019 14:00 - Г Верея (Стара Загора) 2:2
13.02.2019 13:00 - Г Розова долина (Казанлък) 4:1
05.03.2019 15:00 - Д Черно море (Варна) 0:2

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Г ЦСКА (София) 1:1
17.08.2018 17:30 2 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
24.08.2018 17:30 3 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 0:0
31.08.2018 17:30 4 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:5
12.09.2018 17:00 5 кръг Д Славия 1913 (София) 2:2
16.09.2018 14:00 6 кръг Г Септември (София) 0:3
23.09.2018 16:00 7 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
28.09.2018 15:30 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
03.10.2018 15:30 9 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2
07.10.2018 15:30 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:5
19.10.2018 15:30 11 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2
28.10.2018 15:00 12 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 5:1
04.11.2018 14:30 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
24.11.2018 14:00 14 кръг Г Левски (София) 0:10
02.12.2018 14:00 15 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:3
23.02.2019 12:00 16 кръг Д ЦСКА (София) 2:3
01.03.2019 13:30 17 кръг Г Черно море (Варна) 2:3
06.03.2019 13:30 18 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 1:2
10.03.2019 14:30 19 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:0
15.03.2019 14:30 20 кръг Г Славия 1913 (София) 1:4
29.03.2019 15:30 21 кръг Д Септември (София) 1:6
05.04.2019 15:30 22 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:4
21.04.2019 16:00 23 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:3
25.04.2019 16:30 24 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
30.04.2019 16:30 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
03.05.2019 16:30 26 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Левски (София) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Янтра 1919 (Габрово) 23 6 2 15 19:65 20
13 Дунав 2010 (Русе) 23 4 3 16 13:48 15
14 Марек 1915 (Дупница) 23 4 0 19 20:83 12
15 Нефтохимик 1962 (Бургас) 23 2 6 15 27:64 12
16 Сливен 2000 (Сливен) 23 1 0 22 18:116 3

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 10:30 1-ви мач Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:1
23.10.2018 10:30 реванш Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:4

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮМВ: Бургас - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 10:00 1 кръг Г Свети Никола (Бургас) 11:0
22.09.2018 09:30 2 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 18:0
29.09.2018 09:30 3 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
06.10.2018 10:00 4 кръг Д Ропотамо (Приморско) 12:0
13.10.2018 09:30 5 кръг Г Вихър (Айтос) 12:1
20.10.2018 09:30 6 кръг Д Звезденбург (Бургас) 15:0
27.10.2018 09:30 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 5:1
03.11.2018 09:30 8 кръг Д Поморие (Поморие) 7:1
10.11.2018 10:00 9 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 4:1
- 10 кръг
почива
24.11.2018 09:30 11 кръг Д Несебър (Несебър) 7:1
16.03.2019 10:00 12 кръг Д Свети Никола (Бургас) 6:0
22.03.2019 14:00 13 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 11:0
30.03.2019 09:30 14 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:2
06.04.2019 10:00 15 кръг Г Ропотамо (Приморско) 3:0
отложен 16 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
20.04.2019 09:30 17 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
27.04.2019 09:30 18 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
01.05.2019 09:30 19 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
04.05.2019 10:00 20 кръг Д Бургас спорт (Бургас) -:-
- 21 кръг
почива
18.05.2019 09:30 22 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 15 15 0 0 73:6 45
2 Нефтохимик 1962 (Бургас) 14 12 0 2 112:8 36
3 Бургас спорт (Бургас) 15 11 1 3 66:15 34
4 Поморие (Поморие) 15 9 1 5 40:26 28
5 Несебър (Несебър) 14 8 1 5 42:28 25

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 13:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
22.09.2018 13:00 2 кръг Д Орлета (Пазарджик) 11:1
29.09.2018 13:00 3 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:5
06.10.2018 11:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:2
14.10.2018 13:00 5 кръг Г Чавдар (Пловдив) 1:0
01.12.2018 13:00 6 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 2:3
28.10.2018 12:30 7 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:0
04.11.2018 13:00 8 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 3:0
11.11.2018 09:00 9 кръг Д Сокол (Марково) 1:2
17.11.2018 13:00 10 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:3
08.12.2018 13:00 11 кръг Д Пълдин (Пловдив) 1:3
16.03.2019 13:00 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:2
23.03.2019 13:00 13 кръг Г Орлета (Пазарджик) 2:0
10.04.2019 13:00 14 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1
06.04.2019 15:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3
14.04.2019 13:00 16 кръг Д Чавдар (Пловдив) 1:0
21.04.2019 13:00 17 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:2
27.04.2019 13:00 18 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
04.05.2019 13:00 19 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
11.05.2019 13:00 20 кръг Г Сокол (Марково) -:-
18.05.2019 13:00 21 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
25.05.2019 13:00 22 кръг Г Пълдин (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Пълдин (Пловдив) 16 9 4 3 38:17 31
5 Марица 1921 (Пловдив) 17 8 4 5 29:19 28
6 Нефтохимик 1962 (Бургас) 17 9 1 7 34:27 28
7 Берое (Стара Загора) 17 8 2 7 38:28 26
8 Асеновец 2005 (Асеновград) 15 5 2 8 22:25 17

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
22.09.2018 11:00 2 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 16:0
29.09.2018 11:00 3 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:1
- 4 кръг
почива
13.10.2018 11:00 5 кръг Г Вихър (Айтос) 4:1
20.10.2018 11:00 6 кръг Д Звездичка (Бургас) 5:0
27.10.2018 11:00 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
03.11.2018 11:00 8 кръг Д Поморие (Поморие) 3:3
- 9 кръг
почива
- 10 кръг
почива
24.11.2018 11:00 11 кръг Д Несебър (Несебър) 2:1
- 12 кръг
почива
22.03.2019 15:30 13 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 16:0
30.03.2019 11:00 14 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
- 15 кръг
почива
отложен 16 кръг Д Вихър (Айтос) -:-
20.04.2019 11:00 17 кръг Г Звездичка (Бургас) -:-
27.04.2019 11:00 18 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
01.05.2019 11:00 19 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг
почива
18.05.2019 11:00 22 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Карнобат (Карнобат) 9 8 0 1 39:4 24
2 Нефтохимик 1962 (Бургас) 9 6 3 0 51:9 21
3 Поморие (Поморие) 10 6 1 3 34:21 19
4 Вихър (Айтос) 10 6 0 4 36:15 18
5 Несебър (Несебър) 9 5 0 4 24:10 15

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2018 10:00 1 кръг Д Нефтохимик 1962 II (Бургас) 0:3
30.09.2018 10:00 2 кръг Г Странджанец (Царево) 2:1
07.10.2018 11:00 3 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) 1:3
13.10.2018 09:30 4 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 1:4
21.10.2018 10:00 5 кръг Г Звездичка (Бургас) 0:3
28.10.2018 10:00 6 кръг Д Созопол (Созопол) 4:3
04.11.2018 10:00 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:4
отложен 8 кръг Г Нефтохимик 1962 II (Бургас) -:-
14.04.2019 09:30 9 кръг Д Странджанец (Царево) 3:1
21.04.2019 11:00 10 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) -:-
28.04.2019 10:00 11 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
05.05.2019 09:30 12 кръг Д Звездичка (Бургас) -:-
12.05.2019 10:00 13 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
19.05.2019 10:00 14 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Странджанец (Царево) 9 3 1 5 20:23 10
5 Звездичка (Бургас) 9 3 1 5 17:25 10
6 Нефтохимик 1962 II (Бургас) 7 3 0 4 19:18 9
7 Нефтохимик 1962 (Бургас) 8 3 0 5 13:22 9
8 Созопол (Созопол) 8 1 1 6 22:37 4

Нефтохимик 1962 II (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2018 10:00 1 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
30.09.2018 10:00 2 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 0:2
07.10.2018 10:00 3 кръг Г Звездичка (Бургас) 2:3
13.10.2018 11:00 4 кръг Д Созопол (Созопол) 8:3
21.10.2018 10:00 5 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
27.10.2018 12:00 6 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) 1:2
04.11.2018 10:00 7 кръг Д Странджанец (Царево) 3:7
отложен 8 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
отложен 9 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
отложен 10 кръг Д Звездичка (Бургас) -:-
28.04.2019 10:00 11 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
05.05.2019 11:00 12 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
12.05.2019 11:00 13 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) -:-
19.05.2019 10:00 14 кръг Г Странджанец (Царево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Странджанец (Царево) 9 3 1 5 20:23 10
5 Звездичка (Бургас) 9 3 1 5 17:25 10
6 Нефтохимик 1962 II (Бургас) 7 3 0 4 19:18 9
7 Нефтохимик 1962 (Бургас) 8 3 0 5 13:22 9
8 Созопол (Созопол) 8 1 1 6 22:37 4


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:14 сезона
"Б" група:19 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Втора лига 16 място
2016/2017 Първа лига 12 място
2015/2016 "Б" група 12 място
2014/2015 Б ОФГ БС 1 място
2013/2014 "А" група 12 място
2012/2013 "Б" група 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 2 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници