Несебър (Несебър)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1946 г. под името Черноморец.

Хроника: В Несебър през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. През 1946 г. е основано физкултурно дружество Черноморец. След 1949 г. най-известна доброволна спортна организация в курортния град е Динамо. През 1957 г. дружеството за физическа култура и спорт Черноморец е възстановено. От 1979 г. то носи името Слънчев бряг. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Слънчев бряг, който започва да се развива самостоятелно. През 1993 г. той се преименува на Несебър, а от 1996 г. - на Слънчев бряг. През 2001 г. футболният клуб става общински отново под името Несебър. На следващата година названието Слънчев бряг е върнато за трети път, но след пререгистрация на клуба - през 2003 г., той пак приема името на града.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “делфините”.

Адрес: Несебър 8230, Градски стадион.
Телефон: (+359 554) 45878.
E-mail: -

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2004/05 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа:  по това време официалното й наименование е Купа на България - 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г. (като Слънчев бряг).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2015/16 г.

Несебър (Несебър)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
06.08.2016 18:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 2:0
13.08.2016 18:00 2 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
21.08.2016 18:00 3 кръг Д ЦСКА II (София) 0:0
27.08.2016 18:00 4 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
10.09.2016 17:00 5 кръг Д Созопол (Созопол) 0:0
17.09.2016 17:00 6 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:0
25.09.2016 17:00 7 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:4
01.10.2016 17:00 8 кръг Д Банско (Банско) 4:1
15.10.2016 16:00 9 кръг Г Левски (Карлово) 3:2
21.10.2016 16:00 10 кръг Д Оборище (Панагюрище) 3:0
29.10.2016 15:00 11 кръг Г Спартак (Плевен) 0:2
04.11.2016 14:30 12 кръг Д Септември (София) 1:2
19.11.2016 14:30 13 кръг Г Поморие (Поморие) 1:3
26.11.2016 14:30 14 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:1
30.11.2016 14:30 15 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:6
04.12.2016 13:00 16 кръг Г Ботев (Враца) 2:2 Диема спорт 2
10.12.2016 14:00 17 кръг Д Ботев (Гълъбово) 1:1
26.02.2017 14:00 18 кръг Г ЦСКА II (София) 0:2
03.03.2017 15:30 19 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0 Диема спорт 2
11.03.2017 15:30 20 кръг Г Созопол (Созопол) 3:3
18.03.2017 15:30 21 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:1
03.04.2017 17:00 22 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:3
10.04.2017 17:00 23 кръг Г Банско (Банско) 0:2
14.04.2017 17:00 24 кръг Д Левски (Карлово) 4:0
22.04.2017 17:00 25 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
30.04.2017 17:00 26 кръг Д Спартак (Плевен) 3:1
06.05.2017 18:00 27 кръг Г Септември (София) 0:4
13.05.2017 18:00 28 кръг Д Поморие (Поморие) 0:1
21.05.2017 18:00 29 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:3
27.05.2017 17:30 30 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:2 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Поморие (Поморие) 30 14 5 11 36:32 47
8 Лудогорец 1945 II (Разград) 30 13 5 12 39:33 44
9 Несебър (Несебър) 30 11 7 12 39:47 40
10 Ботев (Враца) 30 9 11 10 42:41 38
11 Оборище (Панагюрище) 30 10 7 13 30:39 37
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2016 16:00 - Д Поморие (Поморие) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
29.06.2016 18:30 - Д Свети Никола (Бургас) 9:1
02.07.2016 18:00 - Д Черно море (Варна) 1:1
06.07.2016 19:00 - Г Созопол (Созопол) 0:1
13.07.2016 18:00 - Г Поморие (Поморие) 2:0
16.07.2016 18:30 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:3
20.07.2016 18:00 - Г Ботев (Гълъбово) 1:1
23.07.2016 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 2:1
27.07.2016 18:00 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
30.07.2016 10:00 - Д Нефтохимик 1962 /юн.ст./ (Бс) 7:0
02.09.2016 17:00 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:2
07.10.2016 16:00 - Г Черно море (Варна) 0:5
12.11.2016 13:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
08.02.2017 13:15 - Д Черно море (Варна) 4:1
24.03.2017 11:30 - Г Поморие (Поморие) 1:1

Несебър (Несебър)

ЮСВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2016 17:00 1 кръг Г Ураган (Бояджик) 3:0
- 2 кръг
почива
29.09.2016 17:00 3 кръг Д Поморие (Поморие) 1:3
05.10.2016 16:00 4 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:5
13.10.2016 16:00 5 кръг Д Елхово (Елхово) 6:0
01.12.2016 14:30 6 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:4
08.12.2016 14:30 7 кръг Д Созопол (Созопол) 1:3
02.11.2016 14:30 8 кръг Д Ураган (Бояджик) 3:0
- 9 кръг
почива
14.11.2016 14:30 10 кръг Г Поморие (Поморие) 0:1
24.11.2016 14:30 11 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
09.03.2017 15:30 12 кръг Г Елхово (Елхово) 2:0
15.03.2017 15:30 13 кръг Д Карнобат (Карнобат) 7:0
23.03.2017 15:30 14 кръг Г Созопол (Созопол) 0:5
29.03.2017 15:30 15 кръг Г Ураган (Бояджик) 3:2
- 16 кръг
почива
12.04.2017 17:00 17 кръг Д Поморие (Поморие) 3:2
20.04.2017 17:00 18 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:10
26.04.2017 17:00 19 кръг Д Елхово (Елхово) 4:1
04.05.2017 18:00 20 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
10.05.2017 18:00 21 кръг Д Созопол (Созопол) 3:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Созопол (Созопол) 18 13 0 5 61:34 39
3 Поморие (Поморие) 18 11 1 6 56:26 34
4 Несебър (Несебър) 18 9 1 8 41:44 28
5 Карнобат (Карнобат) 18 8 0 10 26:48 24
6 Елхово (Елхово) 18 3 0 15 10:46 9

Несебър (Несебър)

ЮМВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 10:00 1 кръг Д Стралджа 2015 (Стралджа) 3:0
24.09.2016 10:30 2 кръг Г Ураган (Бояджик) 2:0
01.10.2016 09:30 3 кръг Д Созопол (Созопол) 4:2
08.10.2016 09:30 4 кръг Г Карнобат (Карнобат) анл.
15.10.2016 09:30 5 кръг Д Поморие (Поморие) 3:1
22.10.2016 09:30 6 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 1:0
29.10.2016 09:30 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:2
05.11.2016 09:30 8 кръг Г Свети Никола (Бургас) 3:1
- 9 кръг
почива
23.11.2016 09:30 10 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
26.11.2016 10:00 11 кръг Г Тунджа 1915 (Ямбол) 4:2
11.03.2017 10:00 12 кръг Г Стралджа 2015 (Стралджа) 1:3
18.03.2017 10:30 13 кръг Д Ураган (Бояджик) 8:0
25.03.2017 09:30 14 кръг Г Созопол (Созопол) 2:0
- 15 кръг
почива
08.04.2017 09:30 16 кръг Г Поморие (Поморие) 3:0
15.04.2017 09:30 17 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 3:0
22.04.2017 09:30 18 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:3
29.04.2017 09:30 19 кръг Д Свети Никола (Бургас) 2:1
- 20 кръг
почива
13.05.2017 09:30 21 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:3
20.05.2017 10:00 22 кръг Д Тунджа 1915 (Ямбол) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Нефтохимик 1962 (Бургас) 18 15 3 0 71:6 48
2 Черноморец 1919 (Бургас) 18 15 2 1 82:8 47
3 Несебър (Несебър) 18 14 1 3 47:19 43
4 Стралджа 2015 (Стралджа) 18 13 0 5 57:25 39
5 Поморие (Поморие) 18 8 2 8 42:31 26

Несебър (Несебър)

Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 11:30 1 кръг Д Локомотив (Бургас) 5:2
- 2 кръг
почива
01.10.2016 11:00 3 кръг Д Созопол (Созопол) 7:1
08.10.2016 11:00 4 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
15.10.2016 11:00 5 кръг Д Поморие (Поморие) 1:0
22.10.2016 11:00 6 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 1:0
01.11.2016 10:00 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:2
05.11.2016 11:00 8 кръг Г Свети Никола (Бургас) 7:1
- 9 кръг
почива
19.11.2016 10:30 10 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
26.11.2016 11:30 11 кръг Г Ямбол 2004 (Ямбол) 2:3
11.03.2017 10:00 12 кръг Г Локомотив (Бургас) 1:1
- 13 кръг
почива
25.03.2017 11:00 14 кръг Г Созопол (Созопол) 3:0
01.04.2017 10:00 15 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:1
08.04.2017 11:00 16 кръг Г Поморие (Поморие) 1:4
15.04.2017 10:00 17 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 6:5
22.04.2017 11:00 18 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:3
29.04.2017 11:00 19 кръг Д Свети Никола (Бургас) 3:0
- 20 кръг
почива
13.05.2017 11:00 21 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 5:1
20.05.2017 11:30 22 кръг Д Ямбол 2004 (Ямбол) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 18 17 0 1 82:9 51
2 Несебър (Несебър) 18 13 1 4 59:25 40
3 Ямбол 2004 (Ямбол) 18 13 1 4 64:28 40
4 Карнобат (Карнобат) 18 13 0 5 70:24 39
5 Поморие (Поморие) 18 8 2 8 33:34 26

Несебър (Несебър)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
25.09.2016 10:00 1 кръг Г Вихър (Айтос) 0:13
02.10.2016 10:00 2 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) 7:1
09.10.2016 10:00 3 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 2:1
16.10.2016 10:00 4 кръг Д Звездичка (Бургас) 3:2
22.10.2016 10:00 5 кръг Г Ропотамо (Приморско) 1:3
30.10.2016 10:00 6 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
04.11.2016 10:30 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 3:0
12.11.2016 10:00 8 кръг Д Локомотив (Карнобат) 2:3
20.11.2016 10:00 9 кръг Г Странджанец (Царево) 2:1
27.03.2017 10:00 10 кръг Д Вихър (Айтос) 3:0
02.04.2017 10:00 11 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) 11:0
09.04.2017 10:00 12 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 3:1
14.04.2017 10:00 13 кръг Г Звездичка (Бургас) 1:0
23.04.2017 09:30 14 кръг Д Ропотамо (Приморско) 6:1
30.04.2017 10:00 15 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:3
07.05.2017 10:00 16 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:3
14.05.2017 10:00 17 кръг Г Локомотив (Карнобат) 3:0
21.05.2017 10:00 18 кръг Д Странджанец (Царево) 5:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Звездичка (Бургас) 18 13 1 4 42:16 40
2 Несебър (Несебър) 18 13 0 5 56:33 39
3 Черноморец 1919 (Бургас) 18 12 1 5 64:22 37
4 Бургас спорт (Бургас) 18 10 3 5 50:29 33
5 Вихър (Айтос) 18 11 0 7 86:38 33


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Втора лига 9 място
2015/2016 "В" група 1 място
2014/2015 "В" група 10 място
2013/2014 "В" група 5 място
2012/2013 "В" група 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 2 място
2008/2009 "Б" група 6 място
2007/2008 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

Интернет страници