Несебър (Несебър)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1946 г. под името Черноморец.

Хроника: В Несебър през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. През 1946 г. е основано физкултурно дружество Черноморец. След 1949 г. най-известна доброволна спортна организация в курортния град е Динамо. През 1957 г. дружеството за физическа култура и спорт Черноморец е възстановено. От 1979 г. то носи името Слънчев бряг. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Слънчев бряг, който започва да се развива самостоятелно. През 1993 г. той се преименува на Несебър, а от 1996 г. - на Слънчев бряг. През 2001 г. футболният клуб става общински отново под името Несебър. На следващата година названието Слънчев бряг е върнато за трети път, но след пререгистрация на клуба - през 2003 г., той пак приема името на града.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “делфините”.

Адрес: Несебър 8230, Градски стадион.
Телефон: (+359 554) 45878.
E-mail: -

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2004/05 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа:  по това време официалното й наименование е Купа на България - 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1982/83 г. (като Слънчев бряг).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2015/16 г.

Несебър (Несебър)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 0:1
10.08.2019 18:20 2 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
17.08.2019 18:00 3 кръг Д Созопол (Созопол) 1:1
24.08.2019 18:00 4 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:4
31.08.2019 18:00 5 кръг Д ФК Хасково 1957 (Хасково) 2:2
08.09.2019 17:00 6 кръг Г Левски (Карлово) 0:1
15.09.2019 17:00 7 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 1:0
21.09.2019 17:00 8 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:4
28.09.2019 17:00 9 кръг Д Атлетик (Куклен) 2:1
05.10.2019 16:00 10 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
12.10.2019 16:00 11 кръг Д Гигант (Съединение) 2:0
19.10.2019 16:00 12 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:2
24.10.2019 16:00 13 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:1
31.10.2019 14:30 14 кръг Д Сокол (Марково) 4:0
09.11.2019 14:30 15 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:2
16.11.2019 14:30 16 кръг Д Миньор (Раднево) 1:0
24.11.2019 14:30 17 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 20 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
- 21 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 22 кръг Г ФК Хасково 1957 (Хасково) -:-
- 23 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 24 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 25 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
- 26 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 27 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 28 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 29 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 30 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 31 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 32 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 33 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
- 34 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Миньор (Раднево) 16 6 7 3 24:13 25
8 Розова долина (Казанлък) 15 7 3 5 31:21 24
9 Несебър (Несебър) 16 6 2 8 19:23 20
10 ФК Хасково 1957 (Хасково) 16 5 4 7 22:23 19
11 Борислав 2009 (Първомай) 16 5 2 9 23:31 17
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
07.08.2019 18:00 - Г Свети Никола (Бургас) 3:0
Област Бургас / Финал
14.08.2019 18:00 - Г Созопол (Созопол) 0:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/4 финали
02.10.2019 16:00 - Д Карнобат (Карнобат) 3:1
Област Бургас / 1/2 финали
09.10.2019 16:00 - Д Созопол (Созопол) 3:2
Област Бургас / Финал
05.11.2019 14:30 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:6
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
10.07.2019 18:00 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:3
13.07.2019 18:30 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:7
20.07.2019 11:00 - Д Созопол (Созопол) 1:7

Несебър (Несебър)

ЮСВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2019 17:00 1 кръг Д Карнобат (Карнобат) 7:0
26.09.2019 17:00 2 кръг Г Червени войводи (Сливен) 1:0
03.10.2019 16:00 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:3
10.10.2019 16:00 4 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
- 5 кръг
почива
отложен 6 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
31.10.2019 14:30 7 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 5:0
07.11.2019 14:30 8 кръг Д Поморие (Поморие) 3:1
14.11.2019 14:30 9 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
21.11.2019 14:30 10 кръг Д Бургас спорт (Бургас) -:-
28.11.2019 14:30 11 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 12 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 13 кръг Д Червени войводи (Сливен) -:-
- 14 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 15 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
- 18 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 19 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
- 20 кръг Д Свети Никола (Бургас) -:-
- 21 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 22 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Несебър (Несебър) 6 5 1 0 20:4 16
2 Черноморец 1919 (Бургас) 7 4 2 1 24:4 14
3 Нефтохимик 1962 (Бургас) 7 4 2 1 33:12 14
4 Поморие (Поморие) 8 4 1 3 17:18 13
5 Бургас спорт (Бургас) 7 4 0 3 26:18 12

Несебър (Несебър)

ЮМВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2019 09:30 1 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) анл.
28.09.2019 09:30 2 кръг Г Свети Никола (Бургас) анл.
05.10.2019 09:30 3 кръг Д Вихър (Айтос) анл.
12.10.2019 09:30 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) анл.
19.10.2019 10:30 5 кръг Д Стралджа (Стралджа) анл.
28.10.2019 09:30 6 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) анл.
02.11.2019 10:30 7 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) анл.
09.11.2019 09:30 8 кръг Д Поморие (Поморие) анл.
16.11.2019 10:00 9 кръг Г Ропотамо (Приморско) анл.
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Черноморски спортист (Обзор) 4 1 0 3 5:22 3
7 ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 6 1 0 5 7:53 3
8 Ропотамо (Приморско) 5 0 0 5 0:29 0
- Свети Никола (Бургас) 1 0 0 1 0:3 -
-- Несебър (Несебър) - 0 0 0 0:0 -

Несебър (Несебър)

Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2019 09:00 1 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 0:3
28.09.2019 10:00 2 кръг Г Звезденбург (Бургас) 3:1
05.10.2019 11:00 3 кръг Д Вихър (Айтос) анл.
12.10.2019 11:00 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:13
19.10.2019 10:00 5 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:0
отложен 6 кръг Г Звездичка (Бургас) -:-
- 7 кръг
почива
09.11.2019 11:00 8 кръг Д Поморие (Поморие) 1:3
16.11.2019 12:00 9 кръг Г Странджанец (Царево) -:-
- 10 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 11 кръг Д Звезденбург (Бургас) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 14 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 15 кръг Д Звездичка (Бургас) -:-
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
- 18 кръг Д Странджанец (Царево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Поморие (Поморие) 6 4 0 2 20:13 12
4 Карнобат (Карнобат) 4 3 0 1 8:2 9
5 Несебър (Несебър) 5 2 0 3 5:20 6
6 Звезденбург (Бургас) 5 1 0 4 15:13 3
7 Странджанец (Царево) 5 1 0 4 5:28 3


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Втора лига 15 място
2017/2018 Втора лига 5 място
2016/2017 Втора лига 9 място
2015/2016 "В" група 1 място
2014/2015 "В" група 10 място
2013/2014 "В" група 5 място
2012/2013 "В" група 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 22.933 21
април 2019 8.357 64
март 2019 14.525 41
ноември 2018 23.579 22
октомври 2018 23.919 23
септември 2018 17.362 32
май 2018 3.589 89
април 2018 23.023 20
март 2018 37.744 10
ноември 2017 40.488 9
октомври 2017 11.984 48
септември 2017 27.813 19
август 2017 25.369 22
май 2017 12.022 55
април 2017 24.453 20
март 2017 25.416 21
ноември 2016 18.516 28
октомври 2016 21.263 25
септември 2016 20.233 26
август 2016 21.270 19
май 2016 10.809 46
април 2016 16.719 26
март 2016 15.644 25
ноември 2015 14.898 31
октомври 2015 19.640 21
август 2015 16.933 26
май 2015 5.980 65
април 2015 7.674 59
март 2015 13.046 39
декември 2014 6.998 72
октомври 2014 9.821 56
септември 2014 8.526 65
май 2014 9.546 62
април 2014 13.305 41
март 2014 9.496 50
ноември 2013 18.044 33
септември 2013 16.284 38
август 2013 16.105 40
май 2013 13.016 47
април 2013 19.574 26
март 2013 16.064 35
ноември 2012 10.548 61
октомври 2012 7.999 69
септември 2012 9.352 68
май 2012 11.013 57
април 2012 11.085 57
март 2012 21.830 25
ноември 2011 20.109 30
октомври 2011 35.539 14
септември 2011 10.938 67
август 2011 15.320 37
май 2011 18.471 31
април 2011 29.480 16
март 2011 44.838 7
ноември 2010 12.014 58
октомври 2010 36.168 10
септември 2010 4.001 105
август 2010 9.487 79
всички

Интернет страници