Пирин (Благоевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1946 г. под името Юлий Дерменджиев - след обединение на физкултурните дружества Ботев и Македония (до 1945 г. - Македонска слава).

Хроника: В Благоевград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-известни от тях са Ботев (основан през пролетта на 1924 г.) и Македонска слава - създаден през 1928 г., след обединение на Македония (1923 г.) и Илинден (1924 г.). На 30 декември 1924 г. Ботев е преименуван на Левски, но през 30-те години на ХХ в. отново приема името, с което е учреден. В края на 1946 г. Ботев и Македония (от 17 юни 1945 г. Македонска слава вече се нарича така) са обединени под името Юлий Дерменджиев. Това физкултурно дружество просъществува до есента на 1949 г., когато в града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от сезон 1969/70 приема името Пирин. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. В паузата между двата полусезона на състезателната 2008/09 г. собствениците на третодивизионния футболен клуб Банско 1951 (Банско) стават акционери в Пирин (Благоевград), който от пролетта се премества да играе в планинския град. Преди началото на следващия сезон Пирин на практика прекратява своето съществуване.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “орлетата”.

Адрес: -
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “А” група: 1984/85 г.
финалист в турнира за Националната купа: 1991/92 и 1993/94.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81.

Пирин (Благоевград)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2020 17:45 1 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1 Диема спорт
15.08.2020 20:00 2 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 4:1
19.08.2020 19:00 3 кръг Г Септември (Симитли) 0:2
23.08.2020 20:00 4 кръг Д Созопол (Созопол) 4:1
28.08.2020 19:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:3
12.09.2020 19:00 6 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 4:0
21.09.2020 17:45 7 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:1 Диема спорт
25.09.2020 19:00 8 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:0
03.10.2020 15:15 9 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:3 Диема спорт
16.10.2020 20:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 3:2 Диема спорт
25.10.2020 14:30 11 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
02.11.2020 15:30 12 кръг Д Литекс (Ловеч) -:- Диема спорт
09.11.2020 14:30 13 кръг Г Кариана (Ерден) -:- Диема спорт
21.11.2020 14 кръг Г Септември (София) -:-
- 15 кръг
почива
05.12.2020 16 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 17 кръг
почива
13.02.2021 18 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
20.02.2021 19 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
27.02.2021 20 кръг Д Септември (Симитли) -:-
06.03.2021 21 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
10.03.2021 22 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
13.03.2021 23 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
20.03.2021 24 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
03.04.2021 25 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
10.04.2021 26 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
14.04.2021 27 кръг Г Миньор (Перник) -:-
17.04.2021 28 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
24.04.2021 29 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
01.05.2021 30 кръг Д Кариана (Ерден) -:-
08.05.2021 31 кръг Д Септември (София) -:-
- 32 кръг
почива
15.05.2021 33 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Кариана (Ерден) 10 7 2 1 23:9 23
2 Локомотив София 1929 (София) 9 7 1 1 20:6 22
3 Пирин (Благоевград) 10 6 1 3 25:14 19
4 Септември (София) 9 6 1 2 18:13 19
5 Хебър 1918 (Пазарджик) 9 5 2 2 21:11 17
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
29.09.2020 16:00 - Г Родопа Смолян (Смолян) 2:0
Първи кръг (1/16 финали)
21.10.2020 17:30 - Д Берое (Стара Загора) 3:4 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2020 17:30 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
28.06.2020 17:30 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
10.07.2020 18:30 - Д Монтана 1921 (Монтана) 0:0
14.07.2020 18:00 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:5
16.07.2020 19:00 - Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1
21.07.2020 18:00 - Д Пирин 1941 (Разлог) 3:0
31.07.2020 10:30 - Д Арда 1924 (Кърджали) 2:0

Пирин II (Благоевград)

Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / 1/4 финали
23.09.2020 16:30 - Д Беласица (Петрич) 0:2

Пирин (Благоевград)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2020 18:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
25.07.2020 10:30 - Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:1
18.08.2020 10:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 0:0
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Г Сокол (Марково) 1:0
14.08.2020 18:00 2 кръг Д Септември (София) 1:0
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
26.08.2020 18:00 4 кръг Д Левски (София) 0:3
29.08.2020 17:30 5 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1
05.09.2020 17:00 6 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:0
11.09.2020 17:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
16.09.2020 17:00 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2
25.09.2020 17:00 9 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
30.09.2020 16:00 10 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
05.10.2020 16:00 11 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:3
11.10.2020 16:00 12 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:3
17.10.2020 15:30 13 кръг Г Черно море (Варна) 0:3 Б1Б Спорт
- 14 кръг
почива
31.10.2020 15:00 15 кръг Д Национал (София) -:-
07.11.2020 14:30 16 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
05.12.2020 17 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 18 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 19 кръг Г Септември (София) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Левски (София) -:-
- 22 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 23 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 24 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 25 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 27 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 29 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 30 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 31 кръг
почива
- 32 кръг Г Национал (София) -:-
- 33 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 34 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Нефтохимик 1962 (Бургас) 12 5 2 5 14:20 17
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 12 4 4 4 20:23 16
10 Пирин (Благоевград) 13 4 3 6 12:18 15
11 Берое (Стара Загора) 12 3 4 5 13:12 13
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 13 4 1 8 13:24 13

Пирин (Благоевград)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
08.10.2020 16:00 - Д ЦСКА (София) 1:3

Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Западна група
07.08.2020 18:00 1 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 3:0
14.08.2020 11:00 2 кръг Г Септември (София) 0:2
19.08.2020 18:00 3 кръг Д ЦСКА (София) 2:1
23.08.2020 11:30 4 кръг Д Национал (София) 1:2
27.08.2020 10:30 5 кръг Г Левски Раковски (София) 5:3
30.08.2020 17:30 6 кръг Д Славия 1913 (София) 2:1
12.09.2020 11:30 7 кръг Г Левски (София) 1:2
19.09.2020 17:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:2
29.09.2020 11:30 9 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 6:0
03.10.2020 15:30 10 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:0
10.10.2020 14:00 11 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:1
18.10.2020 13:30 12 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 5:1
25.10.2020 15:00 13 кръг Д Септември (София) -:-
01.11.2020 14:00 14 кръг Г ЦСКА (София) -:-
08.11.2020 14:00 15 кръг Г Национал (София) -:-
28.11.2020 16 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
05.12.2020 17 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 18 кръг Д Левски (София) -:-
- 19 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 20 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 21 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 22 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Левски (София) 12 12 0 0 69:2 36
2 Септември (София) 12 9 0 3 55:16 27
3 Пирин (Благоевград) 12 9 0 3 35:15 27
4 Славия 1913 (София) 12 8 1 3 39:18 25
5 ЦСКА (София) 12 8 1 3 25:14 25

Пирин (Благоевград)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
07.10.2020 16:00 - Д Славия 1913 (София) 2:4
ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2020 13:00 1 кръг Д Елит София (София) 3:1
05.09.2020 15:00 2 кръг Г Гранит (Владая) 8:2
12.09.2020 13:00 3 кръг Д Национал (София) 3:0
19.09.2020 10:00 4 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:0
отложен 5 кръг Д Септември (Симитли) -:-
03.10.2020 13:00 6 кръг Г Банско (Банско) 4:3
10.10.2020 13:00 7 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 3:1
17.10.2020 13:00 8 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
24.10.2020 13:00 9 кръг Д ЦСКА (София) -:-
31.10.2020 13:00 10 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
07.11.2020 13:00 11 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
14.11.2020 13:00 12 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Елит София (София) -:-
- 15 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 16 кръг Г Национал (София) -:-
- 17 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 18 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 19 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 20 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 21 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 22 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 23 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 24 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 25 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 7 7 0 0 36:0 21
2 Славия 1913 (София) 7 6 0 1 23:6 18
3 Пирин (Благоевград) 7 6 0 1 26:9 18
4 Елит София (София) 7 4 0 3 13:11 12
5 Ботев 57 СОУ (София) 7 3 1 3 13:11 10

Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Западна група
07.08.2020 10:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
14.08.2020 11:00 2 кръг Г Септември (София) 3:2
19.08.2020 16:00 3 кръг Д ЦСКА (София) 0:3
23.08.2020 09:30 4 кръг Д Национал (София) 3:0
27.08.2020 10:00 5 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 8:0
30.08.2020 15:30 6 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
12.09.2020 09:30 7 кръг Г Левски (София) 1:4
19.09.2020 15:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 5:3
29.09.2020 09:30 9 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:0
03.10.2020 13:30 10 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
10.10.2020 12:00 11 кръг Г Витоша 13 (София) 3:2
18.10.2020 09:30 12 кръг Г Ботев (Враца) 0:1
25.10.2020 13:00 13 кръг Д Септември (София) -:-
01.11.2020 12:00 14 кръг Г ЦСКА (София) -:-
08.11.2020 12:00 15 кръг Г Национал (София) -:-
28.11.2020 16 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
05.12.2020 17 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 18 кръг Д Левски (София) -:-
- 19 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 20 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 21 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 22 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Национал (София) 12 7 3 2 39:13 24
5 Ботев (Враца) 12 7 2 3 21:7 23
6 Пирин (Благоевград) 12 6 2 4 27:19 20
7 Спартак 1919 (Плевен) 12 4 5 3 27:17 17
8 Етър ВТ (Велико Търново) 12 5 0 7 19:18 15

Пирин (Благоевград)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
09.10.2020 16:00 - Г ЦСКА (София) 0:8
Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2020 11:00 1 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:3
05.09.2020 11:00 2 кръг Г Металург 1957 (Перник) 0:3
12.09.2020 11:00 3 кръг Д Беласица (Петрич) 0:6
19.09.2020 11:00 4 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:8
26.09.2020 11:00 5 кръг Д Национал (София) 0:2
отложен 6 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
отложен 7 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
17.10.2020 11:00 8 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:2
24.10.2020 11:00 9 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
31.10.2020 11:00 10 кръг Г Миньор (Перник) -:-
07.11.2020 11:00 11 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 12 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 13 кръг Д Металург 1957 (Перник) -:-
- 14 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 15 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 16 кръг Г Национал (София) -:-
- 17 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 18 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 19 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 20 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 21 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 22 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Металург 1957 (Перник) 8 3 0 5 9:30 9
9 ФК ЦСКА 1948 (София) 8 2 2 4 15:15 8
10 Национал (София) 8 2 1 5 17:18 7
11 Миньор (Перник) 8 1 1 6 11:22 4
12 Пирин (Благоевград) 6 0 0 6 2:24 0

Пирин лейдис (Благоевград)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2020 11:00 1 кръг Г Севлиево лейдис (Севлиево) 2:2 Нова спорт
13.09.2020 11:00 2 кръг Д ЖФК Варна (Варна) 1:0
26.09.2020 16:00 3 кръг Г Барокко (София) 3:0
04.10.2020 11:30 4 кръг Г Левски (Чепинци) 5:0
10.10.2020 15:00 5 кръг Д Янтра 2013 (Габрово) 10:1
18.10.2020 11:00 6 кръг Г НСА (София) 0:5 Нова спорт
25.10.2020 11:00 7 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Нова спорт
31.10.2020 13:30 8 кръг Г ЛП Супер спорт (София) -:-
07.11.2020 13:00 9 кръг Д Локомотив (Стара Загора) -:-
14.11.2020 13:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
21.11.2020 13:00 11 кръг Д Риал (Ковачевци) -:-
28.11.2020 13:00 12 кръг Г Енко (Пловдив) -:-
05.12.2020 13:00 13 кръг Д Пълдин (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
- 15 кръг Г ЖФК Варна (Варна) -:-
- 16 кръг Д Барокко (София) -:-
- 17 кръг Д Левски (Чепинци) -:-
- 18 кръг Г Янтра 2013 (Габрово) -:-
- 19 кръг Д НСА (София) -:-
- 20 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д ЛП Супер спорт (София) -:-
- 22 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 24 кръг Г Риал (Ковачевци) -:-
- 25 кръг Д Енко (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Пълдин (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 ЛП Супер спорт (София) 7 5 1 1 19:6 16
5 Етър ВТ (Велико Търново) 6 5 1 0 33:3 16
6 Пирин лейдис (Благоевград) 6 4 1 1 21:8 13
7 Янтра 2013 (Габрово) 7 2 1 4 9:33 7
8 Риал (Ковачевци) 6 2 0 4 14:10 6


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:26 сезона
"Б" група:34 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 11 място
2018/2019 Втора лига 13 място
2017/2018 Първа лига 14 място
2016/2017 Първа лига 10 място
2015/2016 "А" група 8 място
2014/2015 "Б" група 2 място
2013/2014 "В" група 1 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 - -
2010/2011 - -

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 30.059 16
октомври 2019 24.311 20
септември 2019 24.183 21
август 2019 25.221 23
май 2019 33.618 14
април 2019 17.343 31
март 2019 15.207 39
ноември 2018 23.514 23
октомври 2018 15.201 40
септември 2018 15.534 39
май 2018 18.232 25
април 2018 25.559 18
март 2018 29.713 17
ноември 2017 37.579 14
октомври 2017 36.070 15
септември 2017 44.778 9
август 2017 38.412 10
май 2017 25.612 20
април 2017 70.022 2
март 2017 57.042 3
ноември 2016 42.614 10
октомври 2016 22.823 23
септември 2016 61.265 3
август 2016 23.952 15
май 2016 26.248 13
април 2016 52.878 4
март 2016 22.018 16
ноември 2015 71.937 1
октомври 2015 25.731 14
август 2015 23.909 16
май 2015 36.592 9
април 2015 20.620 17
март 2015 31.808 12
декември 2014 30.416 13
октомври 2014 29.241 17
септември 2014 30.996 15
май 2014 14.706 38
април 2014 21.058 23
март 2014 16.869 25
ноември 2013 20.367 27
септември 2013 21.326 23
август 2013 14.477 48
май 2013 12.976 48
април 2013 16.436 36
март 2013 12.778 48
ноември 2012 15.457 38
октомври 2012 11.913 51
септември 2012 17.682 30
всички

Интернет страници