Пирин (Благоевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1946 г. под името Юлий Дерменджиев - след обединение на физкултурните дружества Ботев и Македония (до 1945 г. - Македонска слава).

Хроника: В Благоевград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-известни от тях са Ботев (основан през пролетта на 1924 г.) и Македонска слава - създаден през 1928 г., след обединение на Македония (1923 г.) и Илинден (1924 г.). На 30 декември 1924 г. Ботев е преименуван на Левски, но през 30-те години на ХХ в. отново приема името, с което е учреден. В края на 1946 г. Ботев и Македония (от 17 юни 1945 г. Македонска слава вече се нарича така) са обединени под името Юлий Дерменджиев. Това физкултурно дружество просъществува до есента на 1949 г., когато в града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от сезон 1969/70 приема името Пирин. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. В паузата между двата полусезона на състезателната 2008/09 г. собствениците на третодивизионния футболен клуб Банско 1951 (Банско) стават акционери в Пирин (Благоевград), който от пролетта се премества да играе в планинския град. Преди началото на следващия сезон Пирин на практика прекратява своето съществуване.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “орлетата”.

Адрес: -
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “А” група: 1984/85 г.
финалист в турнира за Националната купа: 1991/92 и 1993/94.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81.

Пирин (Благоевград)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
16.07.2017 20:30 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:0 Диема спорт
22.07.2017 18:45 2 кръг Д Септември (София) 0:1 Диема спорт
29.07.2017 18:45 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
04.08.2017 21:00 4 кръг Д Черно море (Варна) 1:1 Диема спорт
12.08.2017 18:15 5 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2 Диема
18.08.2017 21:00 6 кръг Д Левски (София) 0:3 Диема спорт
27.08.2017 21:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1 Диема спорт
09.09.2017 17:30 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 5:0 Диема
17.09.2017 17:30 9 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0 Диема спорт
23.09.2017 17:30 10 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
30.09.2017 20:00 11 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:0 Диема спорт
15.10.2017 20:00 12 кръг Г ЦСКА (София) 0:0 Диема спорт
20.10.2017 17:45 13 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0 Диема
27.10.2017 19:45 14 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
06.11.2017 17:30 15 кръг Г Септември (София) 0:1 Диема спорт
18.11.2017 13:00 16 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1 Диема
24.11.2017 17:30 17 кръг Г Черно море (Варна) 1:0 Диема спорт
29.11.2017 15:00 18 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2 Диема спорт
02.12.2017 17:30 19 кръг Г Левски (София) 0:3 Диема спорт
11.12.2017 17:30 20 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2 Диема спорт
17.02.2018 21 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
24.02.2018 22 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
28.02.2018 23 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
03.03.2018 24 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
10.03.2018 25 кръг Д ЦСКА (София) -:-
17.03.2018 26 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 6 5 9 18:31 23
10 Септември (София) 20 7 2 11 16:33 23
11 Пирин (Благоевград) 20 4 7 9 16:22 19
12 Етър ВТ (Велико Търново) 20 4 6 10 17:30 18
13 Дунав 2010 (Русе) 20 3 6 11 13:30 15
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Г Ботев (Враца) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2017 11:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
27.06.2017 18:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:1
29.06.2017 18:30 - Д Славия 1913 (София) 0:0
04.07.2017 18:30 - Д Септември (София) 0:1
07.07.2017 10:30 - Д Ботев (Враца) 4:1
11.07.2017 18:30 - Д Пирин (Гоце Делчев) 4:0
25.07.2017 18:30 - Д Германея (Сапарева баня) 1:0
08.08.2017 18:30 - Д Германея (Сапарева баня) 6:1
22.08.2017 18:00 - Д Саса (Македонска Каменица, Мкд, 2) 4:1
01.09.2017 17:00 - Д Туркменистан анл.
10.11.2017 14:30 - Г Царско село 2015 (София) 2:3

Пирин (Благоевград)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2017 10:30 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:5
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:3
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 3:2
10.09.2017 16:00 5 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
17.09.2017 16:00 6 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:1
24.09.2017 16:00 7 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Септември (София) 2:3
12.10.2017 15:30 9 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
15.10.2017 15:30 10 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
18.10.2017 15:30 11 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:0
28.10.2017 14:00 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
19.11.2017 14:00 14 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
26.11.2017 14:00 15 кръг Г Левски (София) 0:3
24.02.2018 16 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
03.03.2018 17 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
10.03.2018 18 кръг Г Ботев (Враца) -:-
17.03.2018 19 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
24.03.2018 20 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
31.03.2018 21 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
07.04.2018 22 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
12.04.2018 23 кръг Д Септември (София) -:-
14.04.2018 24 кръг Г ЦСКА (София) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Черно море (Варна) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
19.05.2018 29 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
27.05.2018 30 кръг Д Левски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Дунав 2010 (Русе) 15 5 6 4 22:17 21
9 Нефтохимик 1962 (Бургас) 15 5 4 6 17:29 19
10 Пирин (Благоевград) 15 5 3 7 13:22 18
11 Славия 1913 (София) 15 3 7 5 21:23 16
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 4 4 7 31:25 16

Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2017 18:00 1 кръг Г Сокол (Марково) 1:2
27.08.2017 18:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
30.08.2017 10:30 3 кръг Д Черно море (Варна) 1:5
03.09.2017 10:30 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
10.09.2017 11:30 5 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:3
16.09.2017 16:00 6 кръг Г Левски (София) 0:5
23.09.2017 10:30 7 кръг Д Левски Раковски (София) 1:1
01.10.2017 15:30 8 кръг Г Септември (София) 0:1
08.10.2017 15:30 9 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:1
14.10.2017 11:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
22.10.2017 15:00 11 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
28.10.2017 11:00 12 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:2
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
11.11.2017 14:00 14 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
18.11.2017 15:00 15 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
24.02.2018 16 кръг Д Сокол (Марково) -:-
03.03.2018 17 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
10.03.2018 18 кръг Г Черно море (Варна) -:-
17.03.2018 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
24.03.2018 20 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
31.03.2018 21 кръг Д Левски (София) -:-
07.04.2018 22 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
12.04.2018 23 кръг Д Септември (София) -:-
14.04.2018 24 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
19.05.2018 29 кръг Д ЦСКА (София) -:-
27.05.2018 30 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Монтана 1921 (Монтана) 15 3 5 7 12:34 14
13 Етър ВТ (Велико Търново) 15 2 4 9 18:40 10
14 Левски Раковски (София) 15 2 3 10 13:35 9
15 Пирин (Благоевград) 15 2 3 10 10:32 9
16 Марек 1915 (Дупница) 15 0 0 15 3:65 0

Пирин (Благоевград)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 14:00 1-ви мач Д Янтра Габрово (Габрово) 5:0
08.11.2017 14:00 реванш Г Янтра Габрово (Габрово) 6:0
1/4 финали
22.11.2017 11:00 1-ви мач Д Черно море (Варна) 0:2
29.11.2017 11:00 реванш Г Черно море (Варна) 0:3
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
04.10.2017 13:30 - Д ДИТ Спорт (София) 5:1

Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2017 11:00 1 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
09.09.2017 11:00 2 кръг Г Левски (София) 0:7
13.09.2017 11:00 3 кръг Д Септември (София) 3:1
16.09.2017 11:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 1:0
23.09.2017 12:30 5 кръг Д Левски Раковски (София) 2:1
29.09.2017 14:30 6 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:0
04.10.2017 11:00 7 кръг Д Витоша (Бистрица) 3:1
07.10.2017 11:00 8 кръг Г Локомотив 1929 (София) 2:1
14.10.2017 11:00 9 кръг Д Национал (София) 0:0
21.10.2017 11:00 10 кръг Г ДИТ Спорт (София) 1:2
- 11 кръг
почива
28.10.2017 11:00 12 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
04.11.2017 11:00 13 кръг Г Чавдар (Етрополе) 2:0
12.11.2017 14:00 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:1
18.11.2017 11:00 15 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 7:0
25.11.2017 11:00 16 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 4:1
02.12.2017 11:00 17 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1
- 18 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 19 кръг Д Левски (София) -:-
- 20 кръг Г Септември (София) -:-
- 21 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 22 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 23 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 24 кръг Г Витоша (Бистрица) -:-
- 25 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 26 кръг Г Национал (София) -:-
- 27 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
- 28 кръг
почива
- 29 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 30 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 31 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 32 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 33 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 34 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Национал (София) 16 11 1 4 75:20 34
5 Славия 1913 (София) 16 11 1 4 61:16 34
6 Пирин (Благоевград) 16 9 3 4 31:20 30
7 Велбъжд (Кюстендил) 16 8 3 5 36:27 27
8 Чавдар (Етрополе) 16 8 1 7 40:41 25


Клубна емблема

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:32 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 10 място
2015/2016 "А" група 8 място
2014/2015 "Б" група 2 място
2013/2014 "В" група 1 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 - -
2010/2011 - -
2009/2010 - -
2008/2009 "Б" група 3 място
2007/2008 "В" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 42.614 10
октомври 2016 22.823 23
септември 2016 61.265 3
август 2016 23.952 15
май 2016 26.248 13
април 2016 52.878 4
март 2016 22.018 16
ноември 2015 71.937 1
октомври 2015 25.731 14
август 2015 23.909 16
май 2015 36.592 9
април 2015 20.620 17
март 2015 31.808 12
декември 2014 30.416 13
октомври 2014 29.241 17
септември 2014 30.996 15
май 2014 14.706 38
април 2014 21.058 23
март 2014 16.869 25
ноември 2013 20.367 27
септември 2013 21.326 23
август 2013 14.477 48
май 2013 12.976 48
април 2013 16.436 36
март 2013 12.778 48
ноември 2012 15.457 38
октомври 2012 11.913 51
септември 2012 17.682 30
всички

Интернет страници