Пирин (Гоце Делчев)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1925 г.

Хроника: В Гоце Делчев (до 1950 г. - Неврокоп) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-известен от тях е Пирин. Първоначално той е секция към гимнастическо дружество Юнак, но скоро се отделя. Неврокопският Пирин е първият тим в югозападна България, който носи това име. След 1944 г. стартират поредица от реформи на физкултурното движение в страната. В края на 1949 г. в града са създадени няколко доброволни спортни организации - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др., които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г. те, без Спартак, са обединени в дружество за физическа култура и спорт Пирин. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Пирин, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Гоце Делчев 2900, ул. "Дунав" 11.
Телефон: (+359 751) 60250.
E-mail: -

Клубни върхове:
единадесето място “А” група: 2012/13 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа а България - 2012/13 г.

Пирин (Гоце Делчев)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2015 18:00 1 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
16.08.2015 18:00 2 кръг Д Локомотив (София) 3:0
23.08.2015 18:00 3 кръг Г Балкан (Варвара) 3:1
30.08.2015 18:00 4 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
06.09.2015 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
13.09.2015 17:00 6 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Септември (София) 3:0
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:1
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:3
11.10.2015 16:00 10 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:3
18.10.2015 16:00 11 кръг Д Чико (Бяга) 0:3
21.10.2015 16:00 12 кръг Г София 2010 (София) 2:1
04.11.2015 14:00 13 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
08.11.2015 14:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
15.11.2015 14:00 15 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
22.11.2015 14:00 16 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
29.11.2015 14:00 17 кръг Д Германея (Сапарева баня) 6:0
21.02.2016 14:00 18 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
- 19 кръг
почива
06.03.2016 15:00 20 кръг Д Балкан (Варвара) 3:2
13.03.2016 15:00 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:3
20.03.2016 15:00 22 кръг Г Миньор (Перник) 0:4
23.03.2016 15:00 23 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
30.03.2016 15:00 24 кръг Г Септември (София) 1:3
03.04.2016 17:00 25 кръг Д Чепинец (Велинград) 1:1
09.04.2016 17:00 26 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:3
13.04.2016 17:00 27 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:1
17.04.2016 17:00 28 кръг Г Чико (Бяга) 2:1
24.04.2016 17:00 29 кръг Д София 2010 (София) 0:3
27.04.2016 17:00 30 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
08.05.2016 15:30 31 кръг Д Беласица (Петрич) 0:3
15.05.2016 18:00 32 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
11.05.2016 16:00 33 кръг Д ЦСКА (София) 0:3 Канал 3
29.05.2016 18:00 34 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Велбъжд (Кюстендил) 32 9 7 16 42:56 34
14 Чепинец (Велинград) 32 7 11 14 35:72 32
15 Пирин (Гоце Делчев) 32 8 4 20 33:63 28
16 Германея (Сапарева баня) 32 5 4 23 20:122 19
17 Балкан (Варвара) 32 4 5 23 25:80 17
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2015 16:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 1:3
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Финал
19.08.2015 17:30 - Г Беласица (Петрич) 2:0
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Финал
02.09.2015 17:00 - Г Металург 1957 (Перник) 2:0
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
15.09.2015 16:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 4:3
Област Благоевград / Втори кръг
29.09.2015 16:00 - Г Върбица 2008 (Ореше) 4:0
Област Благоевград / Финал
07.10.2015 16:00 - Г Дебрен (Дебрен) 2:0
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Първи кръг
27.10.2015 14:00 - Д Германея (Сапарева баня) 1:2

Пирин (Гоце Делчев)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2015 15:00 1 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 7:0
10.09.2015 15:00 2 кръг Г Септември (Симитли) 3:1
17.09.2015 15:00 3 кръг Д София 2010 (София) 2:1
24.09.2015 15:00 4 кръг Г Септември (София) 0:6
01.10.2015 14:00 5 кръг Д Банско (Банско) 4:0
08.10.2015 14:00 6 кръг Г Беласица (Петрич) 1:2
15.10.2015 12:00 7 кръг Д БМ Спорт (София) 3:1
22.10.2015 14:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:2
29.10.2015 12:00 9 кръг Д Искър (Герман) 3:0
05.11.2015 12:00 10 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 3:0
12.11.2015 12:00 11 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:1
10.03.2016 14:00 12 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 3:0
17.03.2016 14:00 13 кръг Д Септември (Симитли) 1:1
24.03.2016 14:00 14 кръг Г София 2010 (София) 0:1
31.03.2016 15:00 15 кръг Д Септември (София) 3:0
07.04.2016 15:00 16 кръг Г Банско (Банско) 4:0
14.04.2016 15:00 17 кръг Д Беласица (Петрич) 0:1
21.04.2016 15:00 18 кръг Г БМ Спорт (София) 1:3
28.04.2016 16:00 19 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
16.05.2016 16:00 20 кръг Г Искър (Герман) 3:0
10.05.2016 14:00 21 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:3
19.05.2016 16:00 22 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:2

Пирин (Гоце Делчев)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
30.08.2015 11:00 1 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:1
06.09.2015 12:00 2 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
13.09.2015 12:00 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:0
20.09.2015 12:00 4 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:5
27.09.2015 12:00 5 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:6
01.10.2015 12:00 6 кръг Г Елит София (София) 3:2
04.10.2015 12:00 7 кръг Д Септември (София) 2:0
11.10.2015 12:00 8 кръг Г Миньор (Перник) 3:1
18.10.2015 12:00 9 кръг Д БМ Спорт (София) 4:0
26.10.2015 11:00 10 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
31.10.2015 12:00 11 кръг Д София 2010 (София) 2:2
08.11.2015 12:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 0:7
- 13 кръг
почива
22.11.2015 12:00 14 кръг Д Левски (София) 0:2
29.11.2015 12:00 15 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:5
06.03.2016 11:00 16 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:2
14.03.2016 12:00 17 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 4:1
20.03.2016 12:00 18 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
27.03.2016 12:00 19 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:2
03.04.2016 12:00 20 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:9
07.04.2016 12:00 21 кръг Д Елит София (София) 3:0
09.04.2016 12:00 22 кръг Г Септември (София) 0:4
17.04.2016 12:00 23 кръг Д Миньор (Перник) 0:3
24.04.2016 12:00 24 кръг Г БМ Спорт (София) 0:2
28.04.2016 11:00 25 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
08.05.2016 12:00 26 кръг Г София 2010 (София) 0:2
12.05.2016 11:00 27 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
- 28 кръг
почива
22.05.2016 12:00 29 кръг Г Левски (София) 0:3
29.05.2016 12:00 30 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Миньор (Перник) 28 11 2 15 49:44 35
10 София 2010 (София) 28 10 5 13 43:54 35
11 Пирин (Гоце Делчев) 28 10 1 17 32:66 31
12 БМ Спорт (София) 28 10 1 17 38:72 31
13 Елит София (София) 28 6 5 17 35:63 23

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 10 място
2015/2016 "В" група 15 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "А" група 13 място
2012/2013 "А" група 11 място
2011/2012 "Б" група 1 място
2010/2011 "Б" група 8 място
2009/2010 "Б" група 11 място
2008/2009 "Б" група 9 място
2007/2008 "Б" група 11 място

Месечна ранглиста

Интернет страници