Пирин 1912 (Гоце Делчев)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1925 г.

Хроника: В Гоце Делчев (до 1950 г. - Неврокоп) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-известен от тях е Пирин. Първоначално той е секция към гимнастическо дружество Юнак, но скоро се отделя. Неврокопският Пирин е първият тим в югозападна България, който носи това име. След 1944 г. стартират поредица от реформи на физкултурното движение в страната. В края на 1949 г. в града са създадени няколко доброволни спортни организации - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др., които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г. те, без Спартак, са обединени в дружество за физическа култура и спорт Пирин. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Пирин, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Гоце Делчев 2900, ул. "Дунав" 11.
Телефон: (+359 751) 60250.
E-mail: -

Клубни върхове:
единадесето място “А” група: 2012/13 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа а България - 2012/13 г.

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Г Беласица (Петрич) 0:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:1
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:1
29.08.2020 18:00 4 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:1
05.09.2020 17:00 5 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:0
12.09.2020 17:00 6 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
19.09.2020 17:00 7 кръг Г Надежда (Доброславци) 4:2
26.09.2020 17:00 8 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:0
03.10.2020 16:00 9 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 4:0
10.10.2020 16:00 10 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
17.10.2020 16:00 11 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
24.10.2020 16:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
31.10.2020 15:00 13 кръг Д Банско (Банско) 2:0
07.11.2020 14:00 14 кръг Г Гранит (Владая) 1:0
14.11.2020 14:00 15 кръг Д Левски (Чепинци) 2:1
21.11.2020 14:00 16 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
28.11.2020 14:00 17 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:1
- 18 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 19 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 20 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 21 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 22 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 23 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 24 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 25 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 26 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
- 27 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 28 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 30 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 31 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 32 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
- 33 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 34 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Ботев 1937 (Ихтиман) 17 8 4 5 32:18 28
7 Оборище (Панагюрище) 17 8 2 7 26:19 26
8 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 17 7 4 6 21:15 25
9 Пирин 1941 (Разлог) 17 6 4 7 17:23 22
10 Рилски спортист 2011 (Самоков) 17 6 3 8 20:21 21
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / 1/4 финали
23.09.2020 16:00 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
08.07.2020 18:30 - Г Септември (Симитли) 0:0
11.07.2020 11:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
15.07.2020 18:30 - Г Беласица (Петрич) 0:2
25.07.2020 10:30 - Д Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 1:0
29.07.2020 18:30 - Д Славия 1913 (София) 0:2

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
30.08.2020 14:00 1 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:4
06.09.2020 14:00 2 кръг Д Левски Раковски (София) 5:2
13.09.2020 14:00 3 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:4
20.09.2020 14:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
27.09.2020 14:00 5 кръг Г Струмска слава 1927 (Рад) 0:2
04.10.2020 13:00 6 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 6:3
11.10.2020 12:00 7 кръг Г Септември (Симитли) 1:3
17.10.2020 14:00 8 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
29.11.2020 14:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
26.11.2020 14:00 10 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
09.11.2020 11:30 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:3
15.11.2020 15:00 12 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 3:5
22.11.2020 15:00 13 кръг Д Барокко (София) 6:0
- 14 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 15 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 16 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 17 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Рад) -:-
- 19 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 20 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 22 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 23 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 24 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 25 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 26 кръг Г Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Чавдар (Етрополе) 13 4 2 7 20:31 14
10 Вихрен 1925 (Сандански) 13 4 2 7 24:31 14
11 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 12 4 1 7 27:31 13
12 Струмска слава 1927 (Радомир) 12 3 1 8 14:37 10
13 Барокко (София) 13 2 2 9 9:45 8

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
30.08.2020 11:00 1 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:0
05.09.2020 13:00 2 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:2
12.09.2020 10:30 3 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
19.09.2020 10:00 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:4
26.09.2020 13:00 5 кръг Г Елит София (София) 4:1
03.10.2020 13:00 6 кръг Д Гранит (Владая) 4:1
11.10.2020 13:00 7 кръг Г Национал (София) 1:1
- 8 кръг
почива
24.10.2020 10:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
31.10.2020 13:00 10 кръг Г Банско (Банско) 3:3
06.11.2020 14:00 11 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:0
15.11.2020 13:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
22.11.2020 12:30 13 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
- 14 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 15 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 16 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 17 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 18 кръг Д Елит София (София) -:-
- 19 кръг Г Гранит (Владая) -:-
- 20 кръг Д Национал (София) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 23 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 24 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 25 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 26 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев 57 СОУ (София) 12 5 3 4 20:13 18
6 Вихрен 1925 (Сандански) 12 5 0 7 17:25 15
7 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 12 3 5 4 18:17 14
8 Гранит (Владая) 12 4 2 6 16:31 14
9 Национал (София) 10 3 2 5 22:14 11

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ БЛ 1 място
2018/2019 А ОФГ БЛ 2 място
2017/2018 Трета лига 17 място
2016/2017 Трета лига 10 място
2015/2016 "В" група 15 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "А" група 13 място
2012/2013 "А" група 11 място
2011/2012 "Б" група 1 място
2010/2011 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 8.802 60
април 2018 15.999 36
март 2018 2.165 88
ноември 2017 9.657 61
октомври 2017 13.849 41
септември 2017 5.992 78
август 2017 10.256 55
май 2017 5.661 78
април 2017 4.833 82
март 2017 6.566 74
ноември 2016 12.391 48
октомври 2016 15.290 38
септември 2016 12.938 47
август 2016 13.736 40
май 2016 2.288 86
април 2016 10.330 50
март 2016 7.551 66
ноември 2015 8.345 61
октомври 2015 9.173 55
август 2015 5.953 71
май 2015 15.240 27
април 2015 13.108 37
март 2015 16.653 24
декември 2014 9.217 60
октомври 2014 20.906 20
септември 2014 13.047 40
май 2014 17.418 30
април 2014 9.462 57
март 2014 44.228 7
декември 2013 8.365 14
ноември 2013 33.174 14
септември 2013 6.199 78
август 2013 13.054 52
май 2013 29.338 16
април 2013 32.813 16
март 2013 25.072 19
ноември 2012 29.323 18
октомври 2012 40.192 7
септември 2012 41.022 10
май 2012 32.749 16
април 2012 45.170 7
март 2012 30.879 15
ноември 2011 27.436 19
октомври 2011 36.036 13
септември 2011 20.226 26
август 2011 30.422 16
май 2011 23.049 23
април 2011 25.235 23
март 2011 8.345 79
ноември 2010 28.656 15
октомври 2010 20.075 32
септември 2010 19.275 29
август 2010 28.810 16
всички

Интернет страници