Рилски спортист 2011 (Самоков)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 13 февруари 1947 г. - след обединение на физкултурните дружества Бенковски (1924 г.) и Левски (1930 г.).

Хроника: В Самоков през отделни периоди са развивали дейност различни футболни отбори: Спортклуб (1921 г. - към Американската гимназия), Атлетик (1923 - след обединение на Диана и Сила), Раковски (1923 г.), ФК 23 (1923 г.). По-късно възникват: Бенковски (1924 г.), Левски (1930 г.), Свобода (1943 г. - съществувал до 1945 г.) и др. На 13 февруари 1947 г. Бенковски, заедно с Левски, формират физкултурно дружество Рилски спортист. През есента на 1949 г. следва нова реформа. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са присъединени към възстановеното дружество за физическа култура и спорт Рилски спортист. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2010 г. се пререгистрира и добавя към името си 2011.

Клубни цветове: син, бял и черен.

Прозвище: “Рилецо” или “скиорите”.

Адрес: Самоков 2000, ул. "Цар Борис III" 155.
Телефон/факс: (+359 722) 66918.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 2002/03 г. и 2006/2007 г.
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1951 г. (като Червено знаме) и два пъти за Купата на България - 2001/02 и 2005/06 г.

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Беласица (Петрич) 1:2
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 1:2
02.09.2017 17:00 4 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 2:3
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
16.09.2017 17:00 6 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:1
23.09.2017 17:00 7 кръг Г Септември (Симитли) 0:2
27.09.2017 17:00 8 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
30.09.2017 17:00 9 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:1
08.10.2017 16:00 10 кръг Д Банско (Банско) 1:1
14.10.2017 16:00 11 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
21.10.2017 16:00 12 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:2
28.10.2017 16:00 13 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
04.11.2017 14:00 14 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
11.11.2017 14:00 15 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:2
18.11.2017 14:00 16 кръг Д Германея (Сапарева баня) 5:1
25.11.2017 14:00 17 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:3
24.02.2018 18 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
03.03.2018 19 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
10.03.2018 20 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
17.03.2018 21 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
24.03.2018 22 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
31.03.2018 23 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
04.04.2018 24 кръг Д Септември (Симитли) -:-
07.04.2018 25 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
14.04.2018 26 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
21.04.2018 27 кръг Г Банско (Банско) -:-
28.04.2018 28 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
05.05.2018 29 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
12.05.2018 30 кръг Д Миньор (Перник) -:-
16.05.2018 31 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
19.05.2018 32 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
26.05.2018 33 кръг Г Германея (Сапарева баня) -:-
02.06.2018 34 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Чавдар (Етрополе) 17 6 4 7 27:27 22
12 Беласица (Петрич) 17 6 4 7 16:27 22
13 Рилски спортист 2011 (Самоков) 17 6 3 8 27:28 21
14 Пирин (Гоце Делчев) 17 5 4 8 15:29 19
15 Балкан 1929 (Ботевград) 17 4 6 7 31:35 18
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
20.09.2017 17:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 10:30 - Д Германея (Сапарева баня) 0:0
22.07.2017 11:00 - Д Септември (Симитли) 2:0
29.07.2017 18:00 - Д Беласица (Петрич) 1:0
02.08.2017 18:00 - Д Сокол (Марково) 0:2
05.08.2017 10:30 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
04.10.2017 16:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3

Рилски спортист 2011 (Самоков)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2017 17:00 1 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:6
28.09.2017 17:00 2 кръг Г Германея (Сапарева баня) 4:0
05.10.2017 16:00 3 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 3:1
12.10.2017 16:00 4 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 5:1
19.10.2017 16:00 5 кръг Д Металург 1957 (Перник) 1:1
26.10.2017 16:00 6 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 7:1
02.11.2017 15:00 7 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:2
09.11.2017 15:00 8 кръг Г Ком 98 (Годеч) 0:3
16.11.2017 15:00 9 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:1
- 10 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 11 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
- 12 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) -:-
- 13 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 14 кръг Г Металург 1957 (Перник) -:-
- 15 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 16 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 17 кръг Д Ком 98 (Годеч) -:-
- 18 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 9 7 1 1 32:9 22
3 Ком 98 (Годеч) 9 7 0 2 43:12 21
4 Рилски спортист 2011 (Самоков) 9 5 2 2 25:16 17
5 Балкан 1929 (Ботевград) 9 4 1 4 24:13 13
6 ФК Рилски спортист (Самоков) 9 4 0 5 24:19 12

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:00 1 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 18:0
30.09.2017 14:00 2 кръг Г Звездец (Горна Малина) 7:0
03.10.2017 16:00 3 кръг Д Рилец (Говедарци) 4:1
08.10.2017 14:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 1:2
15.10.2017 11:00 5 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 3:0
22.10.2017 11:00 6 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
- 7 кръг
почива
23.11.2017 14:00 8 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 6:1
05.11.2017 11:00 9 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:0
07.11.2017 14:00 10 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 9:0
12.11.2017 14:00 11 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 4:2
19.11.2017 14:00 12 кръг Д Средногорец 2016 (Златица) 4:1
24.02.2018 13 кръг Г Ком 98 (Годеч) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Звездец (Горна Малина) -:-
- 16 кръг Г Рилец (Говедарци) -:-
- 17 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 18 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 19 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 22 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 23 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 24 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) -:-
- 25 кръг Г Средногорец 2016 (Златица) -:-
- 26 кръг Д Ком 98 (Годеч) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 11 9 1 1 43:11 28
2 Рилски спортист 2011 (Самоков) 10 9 0 1 43:8 27
3 Сливнишки герой (Сливница) 11 9 0 2 55:13 27
4 Ком 98 (Годеч) 10 8 0 2 45:9 24
5 Бенковски (гр.Костенец) 11 6 1 4 38:24 19

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 9 място
2015/2016 "В" група 11 място
2014/2015 "В" група 14 място
2012/2013 "В" група 15 място
2011/2012 "В" група 3 място
2010/2011 А ОФГ СФ 1 място
2009/2010 "Б" група 14 място
2008/2009 "Б" група 6 място
2007/2008 "Б" група 4 място
2006/2007 "А" група 14 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници