Рилски спортист 2011 (Самоков)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 13 февруари 1947 г. - след обединение на физкултурните дружества Бенковски (1924 г.) и Левски (1930 г.).

Хроника: В Самоков през отделни периоди са развивали дейност различни футболни отбори: Спортклуб (1921 г. - към Американската гимназия), Атлетик (1923 - след обединение на Диана и Сила), Раковски (1923 г.), ФК 23 (1923 г.). По-късно възникват: Бенковски (1924 г.), Левски (1930 г.), Свобода (1943 г. - съществувал до 1945 г.) и др. На 13 февруари 1947 г. Бенковски, заедно с Левски, формират физкултурно дружество Рилски спортист. През есента на 1949 г. следва нова реформа. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са присъединени към възстановеното дружество за физическа култура и спорт Рилски спортист. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2010 г. се пререгистрира и добавя към името си 2011.

Клубни цветове: син, бял и черен.

Прозвище: “Рилецо” или “скиорите”.

Адрес: Самоков 2000, ул. "Цар Борис III" 155.
Телефон/факс: (+359 722) 66918.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 2002/03 г. и 2006/2007 г.
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1951 г. (като Червено знаме) и два пъти за Купата на България - 2001/02 и 2005/06 г.

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.08.2014 18:00 1 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
24.08.2014 18:00 2 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:3
31.08.2014 18:00 3 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:2
07.09.2014 17:00 4 кръг Г Спортист 2012 (Своге) 0:0
14.09.2014 17:00 5 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 0:1
21.09.2014 17:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 1:2
28.09.2014 17:00 7 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
02.10.2014 16:00 8 кръг Г Места 2005 (Хаджидимово) 1:3
12.10.2014 16:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 2:1
19.10.2014 16:00 10 кръг Г Чепинец (Велинград) 1:1
13.11.2014 14:00 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:2
02.11.2014 14:00 12 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:1
09.11.2014 14:00 13 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:3
16.11.2014 14:00 14 кръг Г Конелиано (Герман) 0:0
23.11.2014 14:00 15 кръг Д Балкан (Варвара) 3:2
01.03.2015 15:00 16 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
25.03.2015 15:00 17 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 0:2
01.04.2015 16:00 18 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:4
08.04.2015 16:00 19 кръг Д Спортист 2012 (Своге) 1:0
29.03.2015 15:00 20 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:3
15.04.2015 16:00 21 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
11.04.2015 16:00 22 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
19.04.2015 16:00 23 кръг Д Места 2005 (Хаджидимово) 3:0
26.04.2015 16:00 24 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
03.05.2015 17:00 25 кръг Д Чепинец (Велинград) 3:1
10.05.2015 17:00 26 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
13.05.2015 17:00 27 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:2
17.05.2015 17:00 28 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:5
24.05.2015 17:00 29 кръг Д Конелиано (Герман) 1:2
31.05.2015 17:00 30 кръг Г Балкан (Варвара) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Германея (Сапарева баня) 30 10 3 17 32:55 33
13 Чепинец (Велинград) 30 9 5 16 35:58 32
14 Рилски спортист 2011 (Самоков) 30 7 6 17 26:46 27
15 Спортист 2012 (Своге) 30 5 5 20 26:69 20
16 Места 2005 (Хаджидимово) 30 4 3 23 15:66 15

Рилски спортист 2011 (Самоков)

ЮСВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2014 11:00 1 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:1
13.09.2014 17:00 2 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 10:2
20.09.2014 14:00 3 кръг Г София 2010 "Б" (София) 0:6
27.09.2014 17:00 4 кръг Д Витоша "Б" (Бистрица) 1:3
01.10.2014 17:00 5 кръг Г Спортист 2012 (Своге) 5:0
11.10.2014 16:00 6 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, Сф) 1:1
18.10.2014 12:30 7 кръг Г Елит (София) 0:12
25.10.2014 16:00 8 кръг Г Ботев 57 (София) 1:12
01.11.2014 14:00 9 кръг Д Легия (София) 0:2
09.11.2014 14:00 10 кръг Г Академик 1947 (София) 0:8
15.11.2014 14:00 11 кръг Д Правец 99 (Правец) 1:3
07.03.2015 14:00 12 кръг Д Левски-Раковски (София) 2:1
- 13 кръг
почива
29.04.2015 14:00 14 кръг Д София 2010 "Б" (София) 2:0
27.03.2015 13:00 15 кръг Г Витоша "Б" (Бистрица) 0:2
01.04.2015 14:00 16 кръг Д Спортист 2012 (Своге) 1:4
04.04.2015 14:00 17 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, Сф) 1:3
18.04.2015 14:00 18 кръг Д Елит (София) 2:2
25.04.2015 14:00 19 кръг Д Ботев 57 (София) 0:0
23.05.2015 14:00 20 кръг Г Легия (София) 0:0
09.05.2015 14:00 21 кръг Д Академик 1947 (София) 3:1
16.05.2015 14:00 22 кръг Г Правец 99 (Правец) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Правец 99 (Правец) 20 7 6 7 34:37 27
8 Спортист 2012 (Своге) 20 7 1 12 37:58 22
9 Рилски спортист 2011 (Самоков) 20 4 5 11 22:63 17
10 Академик 1947 (София) 20 3 2 15 24:58 11
11 Легия (София) 20 2 1 17 14:105 7

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 15 място
2016/2017 Трета лига 9 място
2015/2016 "В" група 11 място
2014/2015 "В" група 14 място
2012/2013 "В" група 15 място
2011/2012 "В" група 3 място
2010/2011 А ОФГ СФ 1 място
2009/2010 "Б" група 14 място
2008/2009 "Б" група 6 място
2007/2008 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

Интернет страници