Севлиево (Севлиево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 29 февруари 1922 г. под името Раковски.

Хроника: В Севлиево през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-популярен от тях е Раковски. От 1943 до септември 1944 г. той играе под името Стефан Пешев-Раковски (след обединение със Стефан Пешев). Следват поредица от реформи. На 15 февруари 1947 г. Раковски влиза в състава на новоучреденото физкултурно дружество Росица. През есента на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са обединени в ДФС Раковски. В 1958/59 г. футболният тим за кратко носи името на арматурния завод в града - Стоян Бъчваров (дн. “Видима Идеал” АД). В 1980 г. дружество за физическа култура и спорт Раковски е преименувано на Росица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Росица. В 1990 г. той възстановява своето традиционно име - Раковски. От 1997 г. се нарича Видима-Раковски (след обединение с Видима, основан през 1993 г.).

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Севлиево 5400, ул. "Марин Попов" 53.
Телефон: (+359 675) 33806.
E-mail: -

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2003/04 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2003/04 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 1998/99 г.

Севлиево (Севлиево)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Д Трявна (Трявна) 3:1
20.08.2017 18:00 2 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 1:2
27.08.2017 18:00 3 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
03.09.2017 17:00 4 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 2:0
10.09.2017 17:00 5 кръг Г Вихър (Славяново) 0:2
16.09.2017 17:00 6 кръг Д Кариана (Ерден) 0:0
24.09.2017 17:00 7 кръг Г Ботев (Луковит) 0:4
01.10.2017 16:00 8 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 5:0
08.10.2017 16:00 9 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:1
15.10.2017 14:00 10 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0
22.10.2017 16:00 11 кръг Г Академик (Свищов) 0:3
29.10.2017 14:30 12 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:1
05.11.2017 14:30 13 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:2
12.11.2017 14:30 14 кръг Д Спартак (Плевен) 0:1
19.11.2017 14:30 15 кръг Г Павликени (Павликени) 2:1
11.03.2018 14:30 16 кръг Г Трявна (Трявна) 2:1
18.03.2018 14:30 17 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 5:0
10.04.2018 17:00 18 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 3:0
01.04.2018 17:00 19 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 2:0
06.04.2018 17:00 20 кръг Д Вихър (Славяново) 3:1
15.04.2018 17:00 21 кръг Г Кариана (Ерден) 0:0
22.04.2018 17:00 22 кръг Д Ботев (Луковит) 3:2
26.04.2018 17:00 23 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 4:0
29.04.2018 17:00 24 кръг Д Партизан (Червен бряг) 1:0
05.05.2018 18:00 25 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 1:3
10.05.2018 18:00 26 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
13.05.2018 18:00 27 кръг Г Левски 2007 (Левски) 2:1
20.05.2018 18:00 28 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:1
27.05.2018 18:00 29 кръг Г Спартак (Плевен) 4:0
03.06.2018 18:00 30 кръг Д Павликени (Павликени) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Кариана (Ерден) 30 25 5 0 100:19 80
2 Севлиево (Севлиево) 30 20 4 6 60:27 64
3 Вихър (Славяново) 30 17 7 6 68:32 58
4 Бдин 1923 (Видин) 30 16 5 9 57:33 53
5 Първа атомна (Козлодуй) 30 15 7 8 45:29 52
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.09.2017 16:00 - Д Берое (Стара Загора) 0:2
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Велико Търново/Габрово/Ловеч / Финал
30.08.2017 17:00 - Г Чавдар (Троян) 4:1
Северозападна България / Финал
13.09.2017 16:00 - Д Спартак (Плевен) 3:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Габрово / Първи кръг
06.09.2017 18:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 3:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2017 19:00 - Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 5:0
15.07.2017 18:30 - Г Литекс (Ловеч) 2:4
18.07.2017 18:00 - Д Спартак (Плевен) 4:1
22.07.2017 18:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 8:2
26.07.2017 18:00 - Д Янтра Габрово (Габрово) 4:1
28.07.2017 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
28.01.2018 14:00 - Д Янтра (Полски Тръмбеш) 4:2
31.01.2018 14:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 1:1
03.02.2018 14:00 - Д Вихър (Славяново) 0:1
07.02.2018 14:00 - Д Академик (Свищов) 4:1
10.02.2018 13:00 - Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 7:0
14.02.2018 14:00 - Г Ботев (Луковит) 2:2
17.02.2018 14:00 - Д Павликени (Павликени) 4:1
24.02.2018 14:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 3:1
03.03.2018 14:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 2:3

Севлиево (Севлиево)

ЮСВ: Ловеч - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:4
21.09.2017 16:00 2 кръг Г Олимпик 2000 (Тетевен) 10:0
28.09.2017 16:00 3 кръг Д Пордим 2017 (Пордим) 11:2
05.10.2017 14:00 4 кръг Г Партизан (Червен бряг) 9:4
12.10.2017 14:00 5 кръг Д Ботев (Луковит) 8:0
19.10.2017 14:00 6 кръг Г Левски 2007 (Левски) 10:0
26.10.2017 14:00 7 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 9:0
03.11.2017 14:00 8 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 10:2
10.11.2017 14:30 9 кръг Д Вихър (Славяново) 2:0
15.03.2018 15:00 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:4
22.03.2018 15:00 11 кръг Д Олимпик 2000 (Тетевен) 3:0
29.03.2018 15:00 12 кръг Г Пордим 2017 (Пордим) 4:5
05.04.2018 16:00 13 кръг Д Партизан (Червен бряг) 6:5
12.04.2018 16:00 14 кръг Г Ботев (Луковит) 2:0
19.04.2018 16:00 15 кръг Д Левски 2007 (Левски) 7:2
26.04.2018 16:00 16 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:0
03.05.2018 16:00 17 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 1:5
10.05.2018 16:00 18 кръг Г Вихър (Славяново) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 18 18 0 0 85:18 54
2 Севлиево (Севлиево) 18 13 0 5 97:36 39
3 Партизан (Червен бряг) 18 11 2 5 87:60 35
4 Вихър (Славяново) 18 11 2 5 64:30 35
5 Пордим 2017 (Пордим) 18 7 1 10 58:80 22

Севлиево (Севлиево)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
13.09.2017 15:30 2 кръг Д Трявна (Трявна) 3:2
16.09.2017 09:45 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:7
- 4 кръг
почива
30.09.2017 09:45 5 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:2
- 6 кръг
почива
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 0:3
18.10.2017 15:30 8 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:2
21.10.2017 09:45 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
28.10.2017 10:30 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:3
01.11.2017 10:30 11 кръг Г Павликени (Павликени) 4:3
- 12 кръг
почива
11.11.2017 09:45 13 кръг Д Гигант (Белене) 4:0
18.11.2017 10:30 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:4
25.11.2017 09:45 15 кръг Д Спартак (Плевен) 1:3
02.12.2017 09:45 16 кръг Г Академик (Свищов) 0:7
- 17 кръг
почива
- 18 кръг
почива
10.03.2018 09:45 19 кръг Г Трявна (Трявна) 0:2
17.03.2018 09:45 20 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
- 21 кръг
почива
29.05.2018 16:30 22 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 1:1
- 23 кръг
почива
07.04.2018 10:30 24 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:0
14.04.2018 09:45 25 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:4
17.04.2018 16:00 26 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
21.04.2018 10:30 27 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:9
28.04.2018 09:45 28 кръг Д Павликени (Павликени) 0:0
- 29 кръг
почива
12.05.2018 09:45 30 кръг Г Гигант (Белене) 3:2
15.05.2018 15:00 31 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:1
19.05.2018 09:45 32 кръг Г Спартак (Плевен) 0:7
26.05.2018 09:45 33 кръг Д Академик (Свищов) 0:7
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Янтра 1919 (Габрово) 24 9 4 11 39:43 31
9 Павликени (Павликени) 24 6 4 14 32:72 22
10 Севлиево (Севлиево) 24 6 2 16 23:78 20
11 Трявна (Трявна) 24 5 4 15 27:65 19
12 Гигант (Белене) 24 3 0 21 22:149 9

Севлиево (Севлиево)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:13
13.09.2017 14:00 2 кръг Д Трявна (Трявна) 5:4
16.09.2017 11:30 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:18
23.09.2017 10:30 4 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) 1:7
30.09.2017 11:30 5 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:6
07.10.2017 10:30 6 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:4
- 7 кръг
почива
18.10.2017 14:00 8 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:3
21.10.2017 11:30 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
- 10 кръг
почива
01.11.2017 11:30 11 кръг Г Павликени (Павликени) 0:5
- 12 кръг
почива
11.11.2017 11:30 13 кръг Д Гигант (Белене) 4:0
- 14 кръг
почива
25.11.2017 11:30 15 кръг Д Спартак (Плевен) 1:5
02.12.2017 11:30 16 кръг Г Академик (Свищов) 0:2
09.12.2017 10:30 17 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 2:1
01.05.2018 10:30 18 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 1:8
10.03.2018 11:30 19 кръг Г Трявна (Трявна) 0:3
17.03.2018 11:30 20 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:13
28.03.2018 15:00 21 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) 0:5
29.05.2018 15:00 22 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 0:4
31.03.2018 10:30 23 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:4
- 24 кръг
почива
14.04.2018 11:30 25 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:3
17.04.2018 14:30 26 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:10
- 27 кръг
почива
28.04.2018 11:30 28 кръг Д Павликени (Павликени) 0:2
- 29 кръг
почива
12.05.2018 11:30 30 кръг Г Гигант (Белене) 5:1
- 31 кръг
почива
19.05.2018 11:30 32 кръг Г Спартак (Плевен) 2:13
26.05.2018 11:30 33 кръг Д Академик (Свищов) 0:6
02.06.2018 10:30 34 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 2:7
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Павликени (Павликени) 26 10 2 14 56:82 32
11 Трявна (Трявна) 26 8 3 15 42:89 27
12 Локомотив 1927 (Дряново) 26 5 2 19 45:122 17
13 Севлиево (Севлиево) 26 4 0 22 29:150 12
14 Гигант (Белене) 26 0 0 26 7:164 0

Севлиево (Севлиево)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "Б"
12.06.2018 17:30 - Г Витоша 13 (София) 0:4
13.06.2018 11:00 - Г Дунав 2010 (Русе) 2:3
13.06.2018 17:30 - Д Респект (Хасково) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Витоша 13 (София) 3 3 0 0 11:2 9
2 Респект (Хасково) 3 2 0 1 7:4 6
3 Дунав 2010 (Русе) 3 1 0 2 3:9 3
4 Севлиево (Севлиево) 3 0 0 3 3:9 0
Финал за 7-мо място
14.06.2018 09:30 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:3

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:05 сезона
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 3 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 14 място
2013/2014 "В" група 8 място
2012/2013 "Б" група 11 място
2011/2012 "А" група 14 място
2010/2011 "А" група 14 място
2009/2010 "Б" група 1 място
2008/2009 "Б" група 7 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници