Севлиево (Севлиево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 29 февруари 1922 г. под името Раковски.

Хроника: В Севлиево през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-популярен от тях е Раковски. От 1943 до септември 1944 г. той играе под името Стефан Пешев-Раковски (след обединение със Стефан Пешев). Следват поредица от реформи. На 15 февруари 1947 г. Раковски влиза в състава на новоучреденото физкултурно дружество Росица. През есента на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са обединени в ДФС Раковски. В 1958/59 г. футболният тим за кратко носи името на арматурния завод в града - Стоян Бъчваров (дн. “Видима Идеал” АД). В 1980 г. дружество за физическа култура и спорт Раковски е преименувано на Росица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Росица. В 1990 г. той възстановява своето традиционно име - Раковски. От 1997 г. се нарича Видима-Раковски (след обединение с Видима, основан през 1993 г.).

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Севлиево 5400, ул. "Марин Попов" 53.
Телефон: (+359 675) 33806.
E-mail: -

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2003/04 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2003/04 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 1998/99 г.

Севлиево (Севлиево)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Д Трявна (Трявна) 3:1
20.08.2017 18:00 2 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 1:2
27.08.2017 18:00 3 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
03.09.2017 17:00 4 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 2:0
10.09.2017 17:00 5 кръг Г Вихър (Славяново) 0:2
16.09.2017 17:00 6 кръг Д Кариана (Ерден) 0:0
24.09.2017 17:00 7 кръг Г Ботев (Луковит) 0:4
01.10.2017 16:00 8 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 5:0
08.10.2017 16:00 9 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:1
15.10.2017 14:00 10 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0
22.10.2017 16:00 11 кръг Г Академик (Свищов) 0:3
29.10.2017 14:30 12 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:1
05.11.2017 14:30 13 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:2
12.11.2017 14:30 14 кръг Д Спартак (Плевен) 0:1
19.11.2017 14:30 15 кръг Г Павликени (Павликени) 2:1
11.03.2018 14:30 16 кръг Г Трявна (Трявна) 2:1
18.03.2018 14:30 17 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 5:0
10.04.2018 17:00 18 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 3:0
01.04.2018 17:00 19 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 2:0
06.04.2018 17:00 20 кръг Д Вихър (Славяново) 3:1
15.04.2018 17:00 21 кръг Г Кариана (Ерден) 0:0
22.04.2018 17:00 22 кръг Д Ботев (Луковит) 3:2
26.04.2018 17:00 23 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 4:0
29.04.2018 17:00 24 кръг Д Партизан (Червен бряг) 1:0
05.05.2018 18:00 25 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 1:3
10.05.2018 18:00 26 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
13.05.2018 18:00 27 кръг Г Левски 2007 (Левски) 2:1
20.05.2018 18:00 28 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:1
27.05.2018 18:00 29 кръг Г Спартак (Плевен) 4:0
03.06.2018 18:00 30 кръг Д Павликени (Павликени) 2:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Кариана (Ерден) 30 25 5 0 100:19 80
2 Севлиево (Севлиево) 30 20 4 6 60:27 64
3 Вихър (Славяново) 30 17 7 6 68:32 58
4 Бдин 1923 (Видин) 30 16 5 9 57:33 53
5 Първа атомна (Козлодуй) 30 15 7 8 45:29 52
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.09.2017 16:00 - Д Берое (Стара Загора) 0:2
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Велико Търново/Габрово/Ловеч / Финал
30.08.2017 17:00 - Г Чавдар (Троян) 4:1
Северозападна България / Финал
13.09.2017 16:00 - Д Спартак (Плевен) 3:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Габрово / Първи кръг
06.09.2017 18:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 3:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2017 19:00 - Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 5:0
15.07.2017 18:30 - Г Литекс (Ловеч) 2:4
18.07.2017 18:00 - Д Спартак (Плевен) 4:1
22.07.2017 18:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 8:2
26.07.2017 18:00 - Д Янтра Габрово (Габрово) 4:1
28.07.2017 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
28.01.2018 14:00 - Д Янтра (Полски Тръмбеш) 4:2
31.01.2018 14:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 1:1
03.02.2018 14:00 - Д Вихър (Славяново) 0:1
07.02.2018 14:00 - Д Академик (Свищов) 4:1
10.02.2018 13:00 - Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 7:0
14.02.2018 14:00 - Г Ботев (Луковит) 2:2
17.02.2018 14:00 - Д Павликени (Павликени) 4:1
24.02.2018 14:00 - Д Янтра 1919 (Габрово) 3:1
03.03.2018 14:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 2:3

Севлиево (Севлиево)

ЮСВ: Ловеч - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:4
21.09.2017 16:00 2 кръг Г Олимпик 2000 (Тетевен) 10:0
28.09.2017 16:00 3 кръг Д Пордим 2017 (Пордим) 11:2
05.10.2017 14:00 4 кръг Г Партизан (Червен бряг) 9:4
12.10.2017 14:00 5 кръг Д Ботев (Луковит) 8:0
19.10.2017 14:00 6 кръг Г Левски 2007 (Левски) 10:0
26.10.2017 14:00 7 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 9:0
03.11.2017 14:00 8 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 10:2
10.11.2017 14:30 9 кръг Д Вихър (Славяново) 2:0
15.03.2018 15:00 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:4
22.03.2018 15:00 11 кръг Д Олимпик 2000 (Тетевен) 3:0
29.03.2018 15:00 12 кръг Г Пордим 2017 (Пордим) 4:5
05.04.2018 16:00 13 кръг Д Партизан (Червен бряг) 6:5
12.04.2018 16:00 14 кръг Г Ботев (Луковит) 2:0
19.04.2018 16:00 15 кръг Д Левски 2007 (Левски) 7:2
26.04.2018 16:00 16 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:0
03.05.2018 16:00 17 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) 1:5
10.05.2018 16:00 18 кръг Г Вихър (Славяново) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 18 18 0 0 85:18 54
2 Севлиево (Севлиево) 18 13 0 5 97:36 39
3 Партизан (Червен бряг) 18 11 2 5 87:60 35
4 Вихър (Славяново) 18 11 2 5 64:30 35
5 Пордим 2017 (Пордим) 18 7 1 10 58:80 22

Севлиево (Севлиево)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
13.09.2017 15:30 2 кръг Д Трявна (Трявна) 3:2
16.09.2017 09:45 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:7
- 4 кръг
почива
30.09.2017 09:45 5 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:2
- 6 кръг
почива
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 0:3
18.10.2017 15:30 8 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:2
21.10.2017 09:45 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
28.10.2017 10:30 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:3
01.11.2017 10:30 11 кръг Г Павликени (Павликени) 4:3
- 12 кръг
почива
11.11.2017 09:45 13 кръг Д Гигант (Белене) 4:0
18.11.2017 10:30 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:4
25.11.2017 09:45 15 кръг Д Спартак (Плевен) 1:3
02.12.2017 09:45 16 кръг Г Академик (Свищов) 0:7
- 17 кръг
почива
- 18 кръг
почива
10.03.2018 09:45 19 кръг Г Трявна (Трявна) 0:2
17.03.2018 09:45 20 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
- 21 кръг
почива
29.05.2018 16:30 22 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 1:1
- 23 кръг
почива
07.04.2018 10:30 24 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:0
14.04.2018 09:45 25 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:4
17.04.2018 16:00 26 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
21.04.2018 10:30 27 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:9
28.04.2018 09:45 28 кръг Д Павликени (Павликени) 0:0
- 29 кръг
почива
12.05.2018 09:45 30 кръг Г Гигант (Белене) 3:2
15.05.2018 15:00 31 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 2:1
19.05.2018 09:45 32 кръг Г Спартак (Плевен) 0:7
26.05.2018 09:45 33 кръг Д Академик (Свищов) 0:7
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Янтра 1919 (Габрово) 24 9 4 11 39:43 31
9 Павликени (Павликени) 24 6 4 14 32:72 22
10 Севлиево (Севлиево) 24 6 2 16 23:78 20
11 Трявна (Трявна) 24 5 4 15 27:65 19
12 Гигант (Белене) 24 3 0 21 22:149 9

Севлиево (Севлиево)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:13
13.09.2017 14:00 2 кръг Д Трявна (Трявна) 5:4
16.09.2017 11:30 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:18
23.09.2017 10:30 4 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) 1:7
30.09.2017 11:30 5 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:6
07.10.2017 10:30 6 кръг Д Левски 2007 (Левски) 1:4
- 7 кръг
почива
18.10.2017 14:00 8 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 1:3
21.10.2017 11:30 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
- 10 кръг
почива
01.11.2017 11:30 11 кръг Г Павликени (Павликени) 0:5
- 12 кръг
почива
11.11.2017 11:30 13 кръг Д Гигант (Белене) 4:0
- 14 кръг
почива
25.11.2017 11:30 15 кръг Д Спартак (Плевен) 1:5
02.12.2017 11:30 16 кръг Г Академик (Свищов) 0:2
09.12.2017 10:30 17 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 2:1
01.05.2018 10:30 18 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 1:8
10.03.2018 11:30 19 кръг Г Трявна (Трявна) 0:3
17.03.2018 11:30 20 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:13
28.03.2018 15:00 21 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) 0:5
29.05.2018 15:00 22 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 0:4
31.03.2018 10:30 23 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:4
- 24 кръг
почива
14.04.2018 11:30 25 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:3
17.04.2018 14:30 26 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:10
- 27 кръг
почива
28.04.2018 11:30 28 кръг Д Павликени (Павликени) 0:2
- 29 кръг
почива
12.05.2018 11:30 30 кръг Г Гигант (Белене) 5:1
- 31 кръг
почива
19.05.2018 11:30 32 кръг Г Спартак (Плевен) 2:13
26.05.2018 11:30 33 кръг Д Академик (Свищов) 0:6
02.06.2018 10:30 34 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 2:7
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Павликени (Павликени) 26 10 2 14 56:82 32
11 Трявна (Трявна) 26 8 3 15 42:89 27
12 Локомотив 1927 (Дряново) 26 5 2 19 45:122 17
13 Севлиево (Севлиево) 26 4 0 22 29:150 12
14 Гигант (Белене) 26 0 0 26 7:164 0

Севлиево (Севлиево)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "Б"
12.06.2018 17:30 - Г Витоша 13 (София) 0:4
13.06.2018 11:00 - Г Дунав 2010 (Русе) 2:3
13.06.2018 17:30 - Д Респект (Хасково) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Витоша 13 (София) 3 3 0 0 11:2 9
2 Респект (Хасково) 3 2 0 1 7:4 6
3 Дунав 2010 (Русе) 3 1 0 2 3:9 3
4 Севлиево (Севлиево) 3 0 0 3 3:9 0
Финал за 7-мо място
14.06.2018 09:30 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:3

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:05 сезона
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 3 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 14 място
2013/2014 "В" група 8 място
2012/2013 "Б" група 11 място
2011/2012 "А" група 14 място
2010/2011 "А" група 14 място
2009/2010 "Б" група 1 място
2008/2009 "Б" група 7 място

Месечна ранглиста

месец точки място
март 2019 12.169 46
ноември 2018 11.749 49
октомври 2018 8.635 66
септември 2018 8.172 75
май 2018 13.028 38
април 2018 14.232 42
март 2018 17.315 30
ноември 2017 7.339 69
октомври 2017 8.908 63
септември 2017 9.066 64
август 2017 9.642 59
май 2017 8.489 65
април 2017 11.283 53
март 2017 12.620 48
ноември 2016 14.739 37
октомври 2016 9.054 61
септември 2016 6.250 75
август 2016 13.900 37
май 2016 7.821 64
април 2016 5.805 72
март 2016 14.320 29
ноември 2015 9.401 57
октомври 2015 6.548 74
август 2015 3.719 84
декември 2014 5.262 79
октомври 2014 10.371 53
септември 2014 11.387 47
май 2014 10.891 58
април 2014 8.147 68
март 2014 4.879 82
ноември 2013 8.469 72
септември 2013 10.636 58
август 2013 14.858 45
май 2013 28.920 17
април 2013 26.784 20
март 2013 5.582 80
ноември 2012 16.973 31
октомври 2012 26.665 21
септември 2012 17.174 32
май 2012 15.806 35
април 2012 13.242 44
март 2012 18.943 29
ноември 2011 28.263 18
октомври 2011 20.362 30
септември 2011 17.511 33
август 2011 26.340 20
май 2011 40.395 9
април 2011 38.862 11
март 2011 28.810 19
ноември 2010 20.841 28
октомври 2010 19.408 33
септември 2010 6.130 94
август 2010 33.248 13
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници