Само юношески отбори

Аврен (Аврен)

Аида (Караманци)

Академик (Пловдив)

Арена (Ямбол)

Арес (София)

Аристон (Русе)

Арсенал (Казанлък)

Асти АБ (Хасково)

Атлетик (кв.Макак, Шумен)

Атлетико Артен (София)

Барокко (София)

Батак (Батак)

Белица 2017 (Килифарево)

Беломорец (Асеновград)

Бенковски (Тетевен)

Ботев 2002 (Пловдив)

Ботев 57 СОУ (София)

Бригада (Димитровград)

Варна 2017 (Варна)

Векта (Пловдив)

Велд (Пловдив)

Вива (София)

Витоша 13 (София)

Вихър (Завет)

Граничар (Кирково)

ДАФ (София)

Девин (Девин)

ДИТ Спорт (София)

Дуло (Дулово)

Дунав 2016 (Селановци)

ДФК Видин (Видин)

Евророма (Свиленград)

Елит София (София)

Звездичка (Бургас)

Златоград (Златоград)

Интернационал (София)

Конкордия (София)

Кронос 2016 (Пловдив)

Кърджали (Кърджали)

Лидер Пловдив (Ягодово)

Лион (Пловдив)

Лъвчетата (Дебрен)

Лъвчетата (София)

Мадан (Мадан)

Малеш (Микрево)

Метал 2002 (Перник)

Мечетата (Петрич)

МФК Тича (Варна)

Н спорт (София)

Национал (София)

Неврокоп (Гоце Делчев)

Ника (Сливен)

Олимпиец (София)

Олимпик (Варна)

Олимпия спорт (Стара Загора)

Олимпия ФК (София)

Орлета (Пазарджик)

Осанна (Пловдив)

ОФК София (София)

Палас (Рудозем)

Пирин 2001 (Благоевград)

Пирин сити (Разлог)

Пловдив сити (Пловдив)

Победа 2013 (София)

Прециз (Монтана)

ПССГ Чирпан (Чирпан)

РМФ (София)

РД Спорт (София)

Реал (Пловдив)

Респект (Хасково)

Родопа 1927 (Смолян)

Родопи 1935 (Момчилград)

Руен юнайтед 2019 (Руен)

Сакарски спортист (Тополовгр.)

Сердика (София)

Сините камъни 2013 (Сливен)

Славия (Ново село)

Сливен 2000 (Сливен)

Смядово 2018 (Смядово)

София 2010 (София)

София спорт (София)

Спартак 1919 (Плевен)

Спартак 2015 (София)

Спорт за всички (София)

Спортист 13 (София)

Средногорец 2016 (Златица)

Супер старс (Пловдив)

Талант (София)

Торпедо 2004 (Борован)

Тракия 2004 (Пловдив)

Улпия (Пловдив)

Ултраспорт академия (София)

УСК П.Хилендарски (Пловдив)

УФК Васил Левски (Пловдив)

ФА Карлово (Карлово)

ФА Спартак (Пловдив)

Феникс (Пловдив)

Ферион (София)

ФК Марек 1919 (Дупница)

ФК Рилски спортист (Самоков)

ФК Свиленград (Свиленград)

ФК Тича (Варна)

ФК Хасково 1924 (Хасково)

Чавдар 1957 (Бяла Слатина)

Шампион (София)

Шампион (Стара Загора)

Шипка 2018 (Асеновград)

Шипка старс (Асеновград)

Щурче (София)

Юнайтед (Пловдив)

Ямбол 2004 (Ямбол)

Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Сливен (Сливен)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 17:30 1 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 0:2
28.08.1964 18:30 2 кръг Г Спартак (София) 1:1
08.09.1964 17:00 3 кръг Д Левски (София) 0:1
14.09.1964 17:00 4 кръг Г Спартак (Плевен) 1:2
19.09.1964 16:30 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:2
27.09.1964 16:30 6 кръг Г Черно море (Варна) 1:2
03.10.1964 16:00 7 кръг Д Спартак (Пловдив) 1:1
10.10.1964 16:00 8 кръг Г Академик (София) 5:1
17.10.1964 16:00 9 кръг Д Локомотив (София) -:-
23.10.1964 16:00 10 кръг Г Славия (София) -:-
01.11.1964 15:30 11 кръг Д Дунав (Русе) -:-
15.11.1964 15:30 12 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
22.11.1964 15:30 13 кръг Д Ботев (Враца) -:-
06.12.1964 15:00 14 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
13.12.1964 15:00 15 кръг Д Марек (Станке Димитров) -:-
- 16 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 17 кръг Д Спартак (София) -:-
- 18 кръг Г Левски (София) -:-
- 19 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 20 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 22 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Академик (София) -:-
- 24 кръг Г Локомотив (София) -:-
- 25 кръг Д Славия (София) -:-
- 26 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 27 кръг Д Локомотив (Пловдив) -:-
- 28 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 29 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 30 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Дунав (Русе) 8 2 2 4 7:12 6
13 Академик (София) 8 3 0 5 10:17 6
14 Ботев (Враца) 8 1 3 4 7:9 5
15 Спартак (София) 8 1 3 4 7:12 5
16 Сливен (Сливен) 8 1 2 5 9:12 4

Сливен (Сливен)

Дублираща група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 1 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 0:2
28.08.1964 2 кръг Г Спартак (София) 4:6
08.09.1964 3 кръг Д Левски (София) 0:0
14.09.1964 4 кръг Г Спартак (Плевен) 2:2
19.09.1964 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:3
27.09.1964 6 кръг Г Черно море (Варна) 2:2
03.10.1964 7 кръг Д Спартак (Пловдив) 0:0
10.10.1964 18:00 8 кръг Г Академик (София) 0:1
17.10.1964 9 кръг Д Локомотив (София) -:-
- 10 кръг Г Славия (София) -:-
- 11 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 12 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 14 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 15 кръг Д Марек (Станке Димитров) -:-
- 16 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 17 кръг Д Спартак (София) -:-
- 18 кръг Г Левски (София) -:-
- 19 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 20 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 22 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Академик (София) -:-
- 24 кръг Г Локомотив (София) -:-
- 25 кръг Д Славия (София) -:-
- 26 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 27 кръг Д Локомотив (Пловдив) -:-
- 28 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 29 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 30 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Ботев (Враца) 8 2 1 5 13:15 5
13 Ботев (Пловдив) 8 2 0 6 10:14 4
14 Сливен (Сливен) 8 0 4 4 10:16 4
15 Марек (Станке Димитров) 7 1 2 4 6:15 4
16 Спартак (София) 8 1 2 5 12:30 4

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници